Alessan

KP, których posiadacze nie ustosunkowali się do proponowanych przez Mistrzów Gry poprawek przez minimum miesiąc.
Alessan
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:20

Alessan

05 paź 2015, 19:48

Imię: Alessan
Rasa: Człowiek

Wygląd:
Brunet z lekkim zarostem. Wysoki, umięśniony. Nosi długą włócznię i okrągłą, żelazną tarczę. Ma przypasany krótki miecz, ale częściej do walki używa swe włóczni. Zielona lekka zbroja, nuty i hełm doskonale chronią go przed ciosami nieprzyjaciół. Pozłacane i metalowe fragmenty zbroi dodatkowo wzmacniają ochronę.

Charakter:
Honorowy wojownik brzydzący się krzywdy używa broni tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Lubuje się w poezji, malarstwie, muzyce ale i dobrym winie. Jego życiową misją jest pomaganie słabszym. Widząc innych w tarapatach, reaguje niezwłocznie stając w ich obronie. Jest wrażliwy i poważny. Bardzo ceni porządek. I w życiu osobistym, i w prawie. Jest towarzyski, aczkolwiek czasem woli pobyć w samotności. Lubi rozmyślać.

Historia:
Historia
Alessan pochodzi z odległego miasta, Tikeny, i zostałby pewnie królem tego pięknego miasta białych wież gdyby nie jeden mały szczegół. Nim skończył pięć lat, jego dom został najechany przez obce wojska i zrównany z ziemią.
Wychowywał się w rezydencji swego dziadka. Nie mógł narzekać na trudne życie gdyż niczego mu nie brakowało. No... poza rodziną. Często rozmyślał nad swoim losem, marzył o zemście na tych, którzy zniszczyli mu życie. Odebrał staranne wykształcenie, rozwijał się wśród bogatych artystów, miał szansę zostać znanym poetą, ale... postanowił rzucić wszystko.
Zrobił to, bowiem mimo spokojnego życia wciąż czuł zadrę w sercu.
Postanowił rozpocząć życie od zera. Pożegnał się z jedynym pozostałym członkiem swej rodziny i wyruszył... gdzie? Gdziekolwiek. Byle nie myśleć o swojej tragedii, zająć się czymś, znaleźć sens życia inny niż ciągłe rozpamiętywanie przeszłości. Przynajmniej do czadu aż będzie mógł pomścić swoich ludzi. I dowie się, na kim ma się zemścić...

Alessan został najemnikiem. Żyje z pomagania ludziom. Ale nie robi tego jedynie dla pieniędzy. Chce, aby już nigdy nikt nie stracił tego, co dla niego cenne.

Umiejętności:
Biegłość w walce włócznią
Niezwykła zręczność
Charyzma
Język zwierząt
Znajomość magii leczniczej
Skradanie się
Szpiegostwo
Akrobatyka
Poezja
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3821
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

07 paź 2015, 14:33

Witam na Leviathanie!

Rozumiem, że w tak rozbudowanej grze tekstowej niełatwo jest się pogubić – szczególnie, jeśli dopiero poznaje się tego rodzaju rozrywkę. Dlatego też spieszę z konkretnymi informacjami, które mogą Ci się przydać, jeżeli chcesz z nami tutaj pograć.

Pierwszą rzeczą jest to, że każda Karta Postaci (KP) musi zostać napisana zgodnie ze wzorem przedstawionym w tym temacie (klik!). Ułatwia to późniejszą pracę Mistrzom Gry, którzy w każdej z nich mają wszystko poukładane tak samo, zgodnie z pewnymi wytycznymi. W zalinkowanym wyżej temacie każdy z punktów KP został dodatkowo wyjaśniony i opisany, aby nie było wątpliwości co do tego, jak należy je wypełnić. W Twojej Karcie brakuje przede wszystkim obowiązkowego znacznika HIDE, który ukrywa treść KP przed niepowołanymi oczami. Na Leviathanie dostęp do nich powinni mieć wyłącznie ich autorzy oraz Mistrzowie Gry. Ma to ogromne znaczenie dla mechaniki gry; Karty Postaci, w których brakuje tego szczegółu, niestety nie mogą zostać przyjęte.

Dalej jest kwestia osadzenia postaci w świecie gry, którego aspekty opisane są w dziale „Wiedza” (konkretniej: w jego poddziałach i tych tematach, pod których nazwami znajduje się dopisek „Realia”). Rzeczony świat jest bardzo duży (niebawem ukaże się jego rozbudowana mapa), a wiele z jego rejonów nie zostało dokładnie opisanych – tak, aby gracze mieli możliwość kreatywnego wykazania się. Zważ jednak, że dodanie do gry całego państwa-miasta, jak zrobiłeś to teraz, może być po prostu bardzo czasochłonne. Jeżeli chcesz to zrobić, to najlepiej, żebyś skontaktował się ze mną na przykład poprzez prywatną wiadomość, e-mail lub GG. Wspólnie będziemy mogli wymyślić, gdzie Twoja Tikena mogłaby się znajdować i jaka armia mogłaby być na tyle krwiożercza, że spaliła miasto posiadające własnego króla do gołej ziemi.

Oczywiście jest też kilka innych wyjść, w tym całkowite przebudowanie historii postaci, czego również mógłbyś się podjąć, ale nie jest moim celem odwodzenie Cię od pierwotnego pomysłu. Wiem, jak duże znaczenie może mieć nawet jedno, proste zdanie, zwłaszcza, jeśli znajduje się w segmencie KP opisującym biografię postaci. Widzę natomiast pewnego rodzaju kompromis pomiędzy zaproponowanymi wyżej drogami.

Najpiew musisz jednak wiedzieć, że głównym obszarem gry, na którym toczy się większość wątków, jest państwo zwane Autonomią Wolenvain. Rejon ten jest najlepiej i najszerzej opisany, dzięki czemu osadzenie w nim dowolnej postaci jest bardzo łatwe. Owszem, wymaga to przyswojenia sobie wybranych informacji, przeczytania niektórych tematów z „Wiedzy” i zrozumienia realiów fabularnych Leviathana, jednak jestem pewien, że nie jest to dla Ciebie żadnym problemem. Pojawiłeś się w końcu na forum, gdzie miłość do czytania i pisania to kryterium jego znalezienia. Aby jednak nie zmuszać Cię do przełączania kart w przeglądarce, streszczę tutaj to, co dla nas w tym momencie najważniejsze.

Państwo to przeżyło w swej lekko ponad czterystuletniej historii kilka dużych wojen, a ostatnią z nich był konflikt z Wielkim Imperium Agstusu, którego złożona z roskvarów armia podeszła pod mury samego Wolenvain, stolicy Autonomii. Zdążając w tym kierunku podłożyła ogień pod zbudowane podówczas głównie z drewna Varti, wysunięty przyczółek Autonomii, co spowodowało jego zagładę – bardzo podobnie, jak miało to miejsce w Tikenie. Całe to wydarzenie datuje się na 410 rok Ery Feniksa, co mówi nam, że wydarzyło się jakieś pięć lat temu (obecnie jest 415EF). Varti wprawdzie nigdy nie było tak potężne, aby powołać własną, odrębną od tej w Autonomii władzę, ale z pewnością miało swoich rządców – bogatych możnych: szlachtę i kupców. Twoja postać mogłaby być po prostu synem jednego z nich, wiedząc, że w swym dorosłym życiu zostanie kimś ważnym. Tragedia sprawiła jednak, że jej los potoczył się inaczej, a ona sama została najemnikiem.

Moja ostateczna propozycja wymaga bardzo niewielu zmian w historii Twojej postaci, a ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim odciąża Cię jako światotworzyciela. Nie będziesz musiał zagłębiać się w opiewającą na co najmniej kilka tysięcy słów dokumentację, wykazać się wiedzą historyczną czy godzinami ze mną rozmawiać, niejednokrotnie będąc zmuszonym do obrony swoich pomysłów w sposób rzadko spotykany u osób, które chcą po prostu zagrać w grę tekstową. Dodatkowo, umiejscowienie głównego zwrotu akcji w Varti pozwala lepiej osadzić w świecie gry, dać jej jakieś wiarygodne, „mięsiste” korzenie i duszę. Postać, która ma dużo konotacji z już opisanymi fragmentami świata gry jest dużo trudniejsza w prowadzeniu, ale daje to niewspółmiernie więcej satysfakcji, będąc niejako kwintesencją RPG, które bazuje przecież na odgrywaniu postaci.

Mam nadzieję, że powyższe informacje, wraz z linkami, ułatwią Ci start na Leviathanie, a gdybyś miał jakiekolwiek wątpliwości, pytania czy uwagi, to po prostu do mnie napisz – tutaj lub na dowolnym kanale prywatnym. Wszystkie przytoczone wyżej możliwości są opcjonalne i od Ciebie zależy ostateczna decyzja. Liczę jednak na to, że się tak łatwo nie poddasz, więc…

Do zobaczenia na fabule!

PS: Ten post pozostanie widoczny dla wszystkich, którzy chcieliby go przeczytać. Ukryję go, gdy i w powyższej KP zostanie zastosowany znacznik HIDE.

Wróć do „Porzucone Karty Postaci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 21 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 21 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika
Liczba postów: 52308
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1050
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Landis
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.