Garnizon - Zbrojownia

Chroniona ze wszystkich stron przez wysokie, będące ongiś częścią Zamku Jasności mury, zamieszkana przez elitę społeczeństwa i mieszcząca w sobie Pałac Sprawiedliwości Twierdza zajmuje niemal jedną czwartą Wolenvain i jest najstarszą dzielnicą stolicy. Wstęp za jej masywną bramę mają jedynie przedstawiciele możnych rodów szlacheckich… albo wiedzeni do jej lochów, wysoko urodzeni skazańcy.
Awatar użytkownika
Tarr
Posty: 408
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:06
Lokalizacja postaci: Polana w lesie deszczowym
Karta Postaci: viewtopic.php?p=13313&highlight=#13313

Garnizon - Zbrojownia

24 lis 2011, 20:52

MG
Zbrojownia od czasu skończenia oblężenia przeżywa przełom. Wielu żołnierzy, kontrolowanych przez oficerów, których wysłał Tarreth sprowadzało do wojskowego skarbca łupy wojenne, czyli broń i zbroje, które pozostały po poległych sojusznikach i wrogach. W każdym bądź razie na brak sprzętu wojsko póki co narzekać nie mogło.

Pomiędzy łupami była i zbroja Xerondira – wielkiego oficera Imperium, który swoim umysłem kontrolował wielką armię. Tarreth został poinformowany o niej, a jego rozkaz dotyczący owej zbroi nakazywał zamknięcie jej w najdalszej części zbrojowni, a klucz przekazanie mu osobiście.
Tak też się stało. Zbroja Xerondira i jego broń zamknięte zostały z dala od reszty – tam, gdzie nikt nie miał jej znaleźć, gdzie wszyscy o niej zapomnieć mieli. Dlaczego taka decyzja? Jeden majordomus to wiedział…
Obecnie ta lokacja jest pusta.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3821
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Zbrojownia królewska

04 lut 2011, 00:00

Pełniąca [ifwdesc=right,(Pierwsze pomieszczenie zbrojowni.)]http://i.imgur.com/efDZyIM.jpg[/ifwdesc] również rolę pewnego rodzaju skarbca na szczególnie wyjątkową broń, zbrojownia królewska położona była na końcu zachodniego kompleksu Twierdzy. Aby do niej trafić, należało przejść przez ciężkie, drewniane, wzmocnione stalą wrota, a następnie podążyć wąskim korytarzem i schodami w dół. Do zbrojowni można było też trafić od południowej strony, bezpośrednio z kompleksu, po przejściu przez podobne odrzwia i trafiając do tego samego korytarzyka. Surowe ściany nie zachęcały do odwiedzenia tego miejsca, więc zwykle nie można było na drodze doń spotkać nikogo prócz ciężkozbrojnych strażników ubranych podobnie jak ci przy bramie do Twierdzy. Sam magazyn mieścił się w piwnicy, co dodatkowo chroniło przechowywane w nim uzbrojenie. Tylko pierwsze z pomieszczeń, w które się wkraczało, miało zakratowane i dodatkowo jeszcze wypełnione szybą z rogu okna, pozostałym, położonym znacznie niżej, takich luksusów brakowało.

Nagromadzone na przestrzeni wieków elementy zbroi, oręż i tarcze pyszniły się na licznych stojakach. Pancerze królów, namiestników i innych wysokich dostojników stanowiły walutę samą w sobie, nie podobna było ich przetapiać. Czasem, co prawda, przerabiano je tak, aby stały się użyteczne dla kogoś innego od ich oryginalnego właściciela, ale robiono to rzadko (i za niemałe sumy pieniędzy), toteż większość z nich zalegała tutaj latami. Składowano tutaj także dziesiątki kusz, łuków, hełmów, ochraniaczy, mieczy i innych bardziej uniwersalnych, przydatniejszych w boju przedmiotów, które wydawano nieuzbrojonym mieszkańcom Twierdzy (a takich było niewielu) w razie zagrożenia.


Mimo całego swojego bogactwa, zbrojownia królewska była ledwie cieniem samej siebie. Po rabunkowym napadzie roskvarów z Północy, który miał miejsce w roku 405 Ery Feniksa, wynieśli oni ze stolicy wiele skarbów – także z tego miejsca. Ostatecznie udało się ich przepędzić, odzyskując część dóbr, jednak nigdy nie znaleziono ich wszystkich. Wygrana w 410EF bitwa z wojskami Wielkiego Imperium Agstusu pozwoliła nieco zasilić zbrojownię, jednak większość ze zdobytego na niej uzbrojenia już dawno przetopiono. Mówi się jednak, że pozostała tutaj zbroja jednego z dowódców jednostki, co do której wierzy się, że była samą Gwardią Imperialną. Choć jego imię pozostaje nieznane, z niewiadomych przyczyn przyjęło się nazywanie go Xerondirem.

Wróć do „Twierdza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 19 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 17 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot], Kewc
Liczba postów: 52308
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1050
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Landis
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.