Stajnie królewskie

Chroniona ze wszystkich stron przez wysokie, będące ongiś częścią Zamku Jasności mury, zamieszkana przez elitę społeczeństwa i mieszcząca w sobie Pałac Sprawiedliwości Twierdza zajmuje niemal jedną czwartą Wolenvain i jest najstarszą dzielnicą stolicy. Wstęp za jej masywną bramę mają jedynie przedstawiciele możnych rodów szlacheckich… albo wiedzeni do jej lochów, wysoko urodzeni skazańcy.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3821
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Stajnie królewskie

04 lut 2011, 00:00

Choć [ifwdesc=right,(Poglądowe przedstawienie jednej z końskich zagród.)]http://i.imgur.com/8khCpSj.jpg[/ifwdesc] większość zamieszkujących Twierdzę rycerzy oraz mężczyzn aspirujących do tego szlachetnego miana przechowywała swoje konie w stajniach miejskich, niektórych z nich stać było na opłacenie opieki nad rumakami właśnie tutaj – w siedzibie prawdziwie godnej królów. Każdy z wierzchowców miał tutaj osobne miejsce, wydzielone miejsce, a było ich łącznie kilkadziesiąt. Dobrze wykwalifikowana służba zajmowała się nimi dzień i noc, doglądając ich tak, aby każdy z nich był gotowy do walki na wypadek wojny.

Ten drewniany – przeciwnie do innych w Twierdzy – parterowy i przytulony do zachodniego muru budynek zbudowany był na planie prostokąta, z licznymi na dłuższych ścianach oknami z wprawionymi weń szybami z rogu. Całość szeroka była na jakieś dziesięć metrów, a długa na pięćdziesiąt, co sprawiało, że stajnie królewskie były jednym z większych budynków w całym kompleksie. Wysklepiony na wysokości około czterech metrów sufit pozwalał na przechowywanie worów owsa umieszczonych na specjalnie po temu przygotowanych stelażach. Stajnia pełniła zarazem rolę magazynu żywności dla wierzchowców, co zdecydowanie ułatwiało koniuszym opiekę nad nimi.


Po przejściu przez szerokie na trzy metry wrota, oczom odwiedzającego ukazywał się długi korytarz, po którego bokach symetrycznie umieszczono zagrody –– jedna dla każdego konia. Każda z nich była odgrodzona furtą, w większości obecne były też drewniane koryta na paszę i wodę. Ogiery odgrodzone były od siebie wysokimi na dwa metry ścianami działowymi. Przy końcu korytarza widoczne były masywne wrota prowadzące do siedziby Gwardii Królewskiej, a na końcu kolejne – do Pałacu Sprawiedliwości.

Obecnie ta lokacja jest pusta.

Wróć do „Twierdza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 22 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 20 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Kerreos
Liczba postów: 52308
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1050
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Landis
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.