Krwawa Róża

Dział zawiera tematy organizacyjno-dyskusyjne większości wątków (sesji) fabularnych prowadzonych w grze oraz tych, które rozgrywają się w dziale „Sesje pozafabularne” poniżej.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Krwawa Róża

31 maja 2013, 13:58

1. Tło sesji:

Zwany Czarnym Kamieniem alchemik Aleksis Bentrum nie żyje, jednak jego ciało obłożone zostało straszliwą klątwą. Klątwą, której nawet elfickie medium nie jest w stanie złamać. Elain, o której mowa, potrzebuje pomocy śmiałków, których zadaniem w ciągu trzech następnych dni będzie odnalezienie mitycznego artefaktu – Krwawej Róży, znajdującej się ponoć w kanałach pod Minaloit. Medium za pomocą wizji zwróciło się do Sarla i Breivy, śmiałków, którzy jako pierwsi odnaleźli ciało znanego alchemika. Jaka będzie ich decyzja? W co zmienia się Aleksis? Dlaczego nawet tak potężna magiczka nie jest w stanie mu pomóc? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się głęboko pod stopami mieszkańców położonego w Górach Ikrem miasteczka.

2. Cel sesji:

Złamanie klątwy ciążącej nad ciałem Aleksisa Bentruma za pomocą Krwawej Róży.

3. Uczestnicy:
4. Uwagi dodatkowe:

Ostateczny kształt sesji oraz ilość członków zależy wyłącznie od osób, których postacie doznały zesłanej przez Elain wizji. Sarl i Breiva mają szansę uczestnictwa w przygodzie, jakiej dawno Leviathan nie widział, a zależnie od ich decyzji i sytuacji fabularnej w sesji mogą wziąć udział nawet wszyscy obecnie aktywni gracze. O samej Krwawej Róży i historii Minaloit można poczytać tutaj (pod „Minaloit”), natomiast właściwa sesja wzięła swój początek tym postem.

Cechy sesji:
– Całkowita nieliniowość;
– Limit 72 godzin na napisanie posta w sesji;
– Min. 2 MG-posty w tygodniu (o ile gracze na to pozwolą);
– Klasyka gatunku: lochy, potwory, artefakty, magia, limit czasowy (trzy dni fabularne), zmieniająca losy świata drużyna bohaterów i ostateczna walka na koniec;
Trzy Dwa (i jeden opcjonalny) najeżone rozlicznymi pułapkami, coraz trudniejsze poziomy podziemi do zwiedzenia i „wyczyszczenia”;
– Możliwość powrotu do bezpiecznego miejsca na odpoczynek, uzupełnienia zapasów i zaopatrzenia się w nowe przedmioty;
– Mnóstwo zwrotów akcji.

Awatar użytkownika
Sokolnik
Lokalizacja postaci: Kanały
Karta Postaci: viewtopic.php?p=44142#44142

23 lut 2015, 20:13

W poście zamieściłem alternatywną propozycję dalszego rozwoju sytuacji. Która właściwie jest lekką modyfikacją tego, co zaproponował Infi. Wydaje mi się, że tak będzie najrozsądniej. Powinno to rozwiązać problemy z Aileą, oraz przy okazji umożliwić wszystkim w miarę sprawne tempo postów.

Awatar użytkownika
Nessir
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2494

23 lut 2015, 22:27

No pewnie. Dawać akcje do przodu. Kanałami (hehe) prywatnymi zmuszę Daha żeby spiął poślady i się ogarnął.
Awatar użytkownika
Dahhard
GG: 25113951
Karta Postaci: viewtopic.php?t=1010

24 lut 2015, 11:11

Jestem tu, grajmy.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

24 lut 2015, 15:53

Dobra, czyli, żeby nie było żadnych niedomówień: mam uznać, że Wasze postacie są na tyle cyniczne, że jak jeden mąż zostawiły Aileę w tle, odrzucając pomysł Sokolnika względem pilnującego jej Dahharda. Niczego konkretnego nie napisaliście, więc wnioskuję, że właśnie o to chodziło.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

24 lut 2015, 15:53

Dobra, czyli, żeby nie było żadnych niedomówień: mam uznać, że Wasze postacie są na tyle cyniczne, że jak jeden mąż zostawiły Aileę w tle, odrzucając pomysł Sokolnika względem pilnującego jej Dahharda. Niczego konkretnego nie napisaliście, więc wnioskuję, że właśnie o to chodziło.

Awatar użytkownika
Nessir
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2494

24 lut 2015, 16:08

Nie no, ja się zgodziłem na pomysł, żeby Dahi został z elfką.

e: no dobra, edytowałem nieco ostatnie zdanie bo w sumie nie wyraziłem się dosyć jasno.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

24 lut 2015, 18:33

A co na to sam Dahhard? Przydałby się jego post fabularny, w którym odnosi się do posta Sokolnika. Ewentualnie mógłby napisać tutaj.

Awatar użytkownika
Dahhard

24 lut 2015, 21:41

Do północy pierdyknę posta, a siedzenie z niegrającą elfką mi raczej nie odpowiada, bo co tam będę robił? Idę naprzód.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

07 mar 2015, 21:07

Dahhard (znowu) nie odpisał, a ja nie chciałem przez to spowalniać całej grupy, więc napisałem Wam posta, który – choć krótki – wiele wnosi. Liczę na to, że się doposażycie się przed starciem z bossem poziomu drugiego podziemi. Możecie wymyślić sobie cokolwiek, co Wasze postacie znalazły w trakcie wędrówki do bramy strzeżonej przez pomniki krasnoludzkich bogów. Pozwalam nawet na lekko magiczne przedmioty, zaskoczcie mnie. Zobaczymy, co sobie wymyślicie. Jako MG nie chcę tylko tworzyć świata, ja chcę go tworzyć z Wami – stąd ta zachęta do pobudzenia własnej kreatywności. Mam nadzieję, że nie przesadzicie, a jeżeli już, to w dobrym tonie. Nie wiecie jeszcze, co Was czeka, więc dobór przedmiotów będzie dla Was szczególnie trudny oraz ładnie pokaże Wasze umiejętności w grze.

Awatar użytkownika
Dahhard

09 mar 2015, 13:16

Nie sądziłem, że warto cokolwiek odpisywać.

Wróć do „Organizacja sesji”