Krwawa Róża

Dział zawiera tematy organizacyjno-dyskusyjne większości wątków (sesji) fabularnych prowadzonych w grze oraz tych, które rozgrywają się w dziale „Sesje pozafabularne” poniżej.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Krwawa Róża

31 maja 2013, 13:58

1. Tło sesji:

Zwany Czarnym Kamieniem alchemik Aleksis Bentrum nie żyje, jednak jego ciało obłożone zostało straszliwą klątwą. Klątwą, której nawet elfickie medium nie jest w stanie złamać. Elain, o której mowa, potrzebuje pomocy śmiałków, których zadaniem w ciągu trzech następnych dni będzie odnalezienie mitycznego artefaktu – Krwawej Róży, znajdującej się ponoć w kanałach pod Minaloit. Medium za pomocą wizji zwróciło się do Sarla i Breivy, śmiałków, którzy jako pierwsi odnaleźli ciało znanego alchemika. Jaka będzie ich decyzja? W co zmienia się Aleksis? Dlaczego nawet tak potężna magiczka nie jest w stanie mu pomóc? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się głęboko pod stopami mieszkańców położonego w Górach Ikrem miasteczka.

2. Cel sesji:

Złamanie klątwy ciążącej nad ciałem Aleksisa Bentruma za pomocą Krwawej Róży.

3. Uczestnicy:
4. Uwagi dodatkowe:

Ostateczny kształt sesji oraz ilość członków zależy wyłącznie od osób, których postacie doznały zesłanej przez Elain wizji. Sarl i Breiva mają szansę uczestnictwa w przygodzie, jakiej dawno Leviathan nie widział, a zależnie od ich decyzji i sytuacji fabularnej w sesji mogą wziąć udział nawet wszyscy obecnie aktywni gracze. O samej Krwawej Róży i historii Minaloit można poczytać tutaj (pod „Minaloit”), natomiast właściwa sesja wzięła swój początek tym postem.

Cechy sesji:
– Całkowita nieliniowość;
– Limit 72 godzin na napisanie posta w sesji;
– Min. 2 MG-posty w tygodniu (o ile gracze na to pozwolą);
– Klasyka gatunku: lochy, potwory, artefakty, magia, limit czasowy (trzy dni fabularne), zmieniająca losy świata drużyna bohaterów i ostateczna walka na koniec;
Trzy Dwa (i jeden opcjonalny) najeżone rozlicznymi pułapkami, coraz trudniejsze poziomy podziemi do zwiedzenia i „wyczyszczenia”;
– Możliwość powrotu do bezpiecznego miejsca na odpoczynek, uzupełnienia zapasów i zaopatrzenia się w nowe przedmioty;
– Mnóstwo zwrotów akcji.

Awatar użytkownika
Rowena
Lokalizacja postaci: Kanały
Karta Postaci: viewtopic.php?p=16919#16919

12 maja 2015, 10:13

Mój odpis niejako zależy od pracy. Jeśli mam jej multum, to nie dam rady. Stąd też proszę o uwzględnienie tej kwestii. Postaram się nie blokować fabuły.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

12 maja 2015, 13:12

Dobra, czyli status jest następujący:

Mork – nie wiadomo, czy w ogóle odpisze, stroi jakieś fochy na Leviathana.
Rowena – odpisze, jeżeli praca jej pozwoli.
Sokolnik – odpisuje.
Nessir – będzie dziś/jutro, prawdopodobnie z postem.
Dahhard – będzie „po maturach”. Matury pisemne kończą się 22.05.15, a ustne 29.05.15.

…To co, spotykamy się w czerwcu, czy mam postarać się to jakoś pociągnąć bez kompletu?

Awatar użytkownika
Nessir
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2494

15 maja 2015, 13:09

Jesteśmy drużyno. Wolałbym aby MG post ukazał się dopiero gdy Dahi wjedzie z odpisem. Reszta mnie nie obchodzi.
#gra #zgodnie #z #charakterem #postaci
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

31 maja 2015, 21:10

Już dawno po maturach, nawet tych dla głuchoniemych, niedowidzących i upośledzonych. Dahhard nie wydawał się należeć do żadnej z tych grup, więc oficjalnie uznaję, że kolejkę pominął rozmyślnie i z własnej, niczym nieograniczonej woli.

Szkoda, Nessirze, bo zgodnie z Twoją prośbą czekałem na niego tak długo, jak tylko mogłem. Zmarnowaliśmy czas, bo post mogłem napisać już dawno temu. No, ale nie ma co marudzić. Następnym razem nie popełnimy tych samych błędów.

Awatar użytkownika
Nessir

01 cze 2015, 01:03

Kto z policją trzyma na zawsze jest przegrany. No liczyłem na Daharda jak na brata, a ten okazał się chyba niegodny zaufania.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

04 cze 2015, 15:02

Cóż, wygląda na to, że Krwawa Róża ma to do siebie, że jeżeli ludzie przestają w niej pisać, to zawsze w sytuacji zagrożenia życia ich postaci. Dahhard nie daje znaku życia, nawet mimo tego, że matury w Polsce napisali również obcokrajowcy, tutejsi Żydzi, córki polityków i orkowie. Nie wiem, czy uda mi się go uratować tak, jak zrobiłem to z Aileą, która cały czas ma szanse na powrót do gry, więc w razie czego uprzedzam, że może przestać być miło.

Awatar użytkownika
Dahhard
GG: 25113951
Karta Postaci: viewtopic.php?t=1010

10 cze 2015, 18:23

Jeśli jeszcze żyję to w weekend wracam do gry ; )
Awatar użytkownika
Nessir

10 cze 2015, 23:41

Ulica wydała na Ciebie wyrok. Nie wiem czy jest sens wracać.
Awatar użytkownika
Nessir

15 cze 2015, 16:04

Nom, za**bisty powrót. Mocno propsuję, Dahard.

//Cenzura by Infi.
Awatar użytkownika
Dahhard
GG: 25113951
Karta Postaci: viewtopic.php?t=1010

16 cze 2015, 12:38

Nie dałem rady i raczej nie dam. Nie mam ani czasu, ani jak na ten moment ochoty na grę. Zabijcie, wywalcie z kanałów, zróbcie co uważacie za słuszne. Na razie nie będę grał.

Wróć do „Organizacja sesji”