Krwawa Róża

Dział zawiera tematy organizacyjno-dyskusyjne większości wątków (sesji) fabularnych prowadzonych w grze oraz tych, które rozgrywają się w dziale „Sesje pozafabularne” poniżej.

Moderator: MG

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Krwawa Róża

31 maja 2013, 13:58

1. Tło sesji:

Zwany Czarnym Kamieniem alchemik Aleksis Bentrum nie żyje, jednak jego ciało obłożone zostało straszliwą klątwą. Klątwą, której nawet elfickie medium nie jest w stanie złamać. Elain, o której mowa, potrzebuje pomocy śmiałków, których zadaniem w ciągu trzech następnych dni będzie odnalezienie mitycznego artefaktu – Krwawej Róży, znajdującej się ponoć w kanałach pod Minaloit. Medium za pomocą wizji zwróciło się do Sarla i Breivy, śmiałków, którzy jako pierwsi odnaleźli ciało znanego alchemika. Jaka będzie ich decyzja? W co zmienia się Aleksis? Dlaczego nawet tak potężna magiczka nie jest w stanie mu pomóc? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się głęboko pod stopami mieszkańców położonego w Górach Ikrem miasteczka.

2. Cel sesji:

Złamanie klątwy ciążącej nad ciałem Aleksisa Bentruma za pomocą Krwawej Róży.

3. Uczestnicy:
4. Uwagi dodatkowe:

Ostateczny kształt sesji oraz ilość członków zależy wyłącznie od osób, których postacie doznały zesłanej przez Elain wizji. Sarl i Breiva mają szansę uczestnictwa w przygodzie, jakiej dawno Leviathan nie widział, a zależnie od ich decyzji i sytuacji fabularnej w sesji mogą wziąć udział nawet wszyscy obecnie aktywni gracze. O samej Krwawej Róży i historii Minaloit można poczytać tutaj (pod „Minaloit”), natomiast właściwa sesja wzięła swój początek tym postem.

Cechy sesji:
– Całkowita nieliniowość;
– Limit 72 godzin na napisanie posta w sesji;
– Min. 2 MG-posty w tygodniu (o ile gracze na to pozwolą);
– Klasyka gatunku: lochy, potwory, artefakty, magia, limit czasowy (trzy dni fabularne), zmieniająca losy świata drużyna bohaterów i ostateczna walka na koniec;
Trzy Dwa (i jeden opcjonalny) najeżone rozlicznymi pułapkami, coraz trudniejsze poziomy podziemi do zwiedzenia i „wyczyszczenia”;
– Możliwość powrotu do bezpiecznego miejsca na odpoczynek, uzupełnienia zapasów i zaopatrzenia się w nowe przedmioty;
– Mnóstwo zwrotów akcji.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

16 cze. 2015, 13:06

Minus za zniechęcanie użytkownika, Nessirze.

Awatar użytkownika
Nessir
Lokalizacja postaci:
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2494

16 cze. 2015, 14:58

Dahi jest po prostu soft. Nic na to nie poradzimy.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

02 sie. 2015, 15:04

Miałem już odpisywać bez Nessira, bo zamulił wierutnie*, ale dał mi znać, że post będzie dzisiaj. Jak nie będzie, to piszę, mam już plan posta i szybko powinno pójść.

*Czego nigdy wcześniej nie robił, stąd taryfa ulgowa.
Awatar użytkownika
Nessir
Lokalizacja postaci:

03 sie. 2015, 01:27

Elegancko, zgodnie z obietnicą wjechał post.
Czekam na dalszy rozwój wydarzeń.
Awatar użytkownika
Nessir
Lokalizacja postaci:

06 wrz. 2015, 03:38

Chyba zostało nas dwóch.
Awatar użytkownika
Dahhard
Lokalizacja postaci: Kanały
GG: 25113951
Karta Postaci: viewtopic.php?t=1010

28 wrz. 2015, 14:53

Dahhard już kaput? Z tego co czytam to ma nie wstać już nigdy.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

28 wrz. 2015, 15:46

Jak napiszesz w poście, że wstaje, to to rozważę.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

22 lis. 2015, 19:08

Wróciłem do żywych, od teraz posty powinny być już dużo częściej. Szkoda, że Dahhard nie odpisał, bo już się zajarałem, że wszyscy przeżyjecie, ale dobrze, że odpisała Rowena, na której już dawno postawiłem krzyżyk. No cóż, coś za coś.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

25 lis. 2015, 21:57

W ostatnich dniach pojawiły się w tej sesji dwa MG-posty. Spowodowane było to moją hiperaktywnością, którą zamierzam utrzymać i której nie chciałbym poświęcać za żadne skarby. Świadom jestem, że to moja nieaktywność spowodowała takie starty w ludziach i gdyby nie ona, na pewno doszlibyśmy do tego miejsca w znacznie szerszym składzie. „Krwawa Róża” to moja osobista porażka i zastoje, jakie Wam tutaj zaserwowałem, były znaczną przesadą. Wiem, że często przychodziło nam czekać na komplet postów od strony jej uczestników, ale przekonany jestem, że gdyby nie mój brak działania, ich chęć na szybkie odpisywanie byłaby większa.

Wiem, że wobec powyższego brzmi to cynicznie i obłudnie, ale właśnie teraz jest moment na to, aby się ostatecznie zadeklarować, bo sesja wielkimi krokami zbliża się do końca.

Pytam więc Was*, szczególnie Dahharda i Nessira, czy jesteście jeszcze ze mną? Każdy, kto napisze posta w ciągu następnych 72 godzin, niech to będzie nawet Ailea, Breiva, Szablogrzbiet czy ktokolwiek inny, będzie miał szansę kontynuowania wątku bez żadnych dodatkowych formalności – już ja zadbam o to, aby wszystko kleiło się fabularnie. Jestem mistrzem lepienia niedokończonych, bezsensownych i randomowych fabuł, co jasno pokazuję w swej pracy administratora, polegającej od tych czterech lat w dużej mierze na łataniu wątków.

Nie musicie nawet odpisywać w tym temacie, chcę tylko postów. Bez żalu, uszczypliwości i wypominania błędów; czysta fabuła. Wiem, że nie każdy trafi na forum w odpowiednim czasie, bo większość z Was w ogóle przestała tutaj wchodzić, ale posty od Was jestem skłonny przyjąć nawet po terminie. W ten sposób byłoby mi po prostu wygodniej, a fabuła wyglądałaby bardziej wiarygodnie. Formalnie więc odpisać można do końca sesji, a również po niej, bo powrót na łono Leviathana jest możliwy zawsze; on nigdy nie zapomina.

Jeżeli nikt nie zdecyduje się na dalszy udział, dokończę drugiego z wyżej wspomnianych postów tak, jak gdyby dalej grał tylko Sokolnik, uznając całą akcję z jego poprzedniego posta.

*…prócz Sokolnika.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

06 gru. 2015, 20:19

Dobra, dzisiaj wszystko mi się wyklarowało, więc mogłem opublikować świeżutki MG-post. Być może w sesji będzie jeszcze jakiś wielki-mały powrót, ale póki co gra tylko Sokolnik. Znając go, tempo będzie odtąd raczej szybkie i rozwiązanie sesji nadchodzi wielkimi krokami.

Wróć do „Organizacja sesji”