Krwawa Róża

Dział zawiera tematy organizacyjno-dyskusyjne większości wątków (sesji) fabularnych prowadzonych w grze oraz tych, które rozgrywają się w dziale „Sesje pozafabularne” poniżej.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Krwawa Róża

31 maja 2013, 13:58

1. Tło sesji:

Zwany Czarnym Kamieniem alchemik Aleksis Bentrum nie żyje, jednak jego ciało obłożone zostało straszliwą klątwą. Klątwą, której nawet elfickie medium nie jest w stanie złamać. Elain, o której mowa, potrzebuje pomocy śmiałków, których zadaniem w ciągu trzech następnych dni będzie odnalezienie mitycznego artefaktu – Krwawej Róży, znajdującej się ponoć w kanałach pod Minaloit. Medium za pomocą wizji zwróciło się do Sarla i Breivy, śmiałków, którzy jako pierwsi odnaleźli ciało znanego alchemika. Jaka będzie ich decyzja? W co zmienia się Aleksis? Dlaczego nawet tak potężna magiczka nie jest w stanie mu pomóc? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się głęboko pod stopami mieszkańców położonego w Górach Ikrem miasteczka.

2. Cel sesji:

Złamanie klątwy ciążącej nad ciałem Aleksisa Bentruma za pomocą Krwawej Róży.

3. Uczestnicy:
4. Uwagi dodatkowe:

Ostateczny kształt sesji oraz ilość członków zależy wyłącznie od osób, których postacie doznały zesłanej przez Elain wizji. Sarl i Breiva mają szansę uczestnictwa w przygodzie, jakiej dawno Leviathan nie widział, a zależnie od ich decyzji i sytuacji fabularnej w sesji mogą wziąć udział nawet wszyscy obecnie aktywni gracze. O samej Krwawej Róży i historii Minaloit można poczytać tutaj (pod „Minaloit”), natomiast właściwa sesja wzięła swój początek tym postem.

Cechy sesji:
– Całkowita nieliniowość;
– Limit 72 godzin na napisanie posta w sesji;
– Min. 2 MG-posty w tygodniu (o ile gracze na to pozwolą);
– Klasyka gatunku: lochy, potwory, artefakty, magia, limit czasowy (trzy dni fabularne), zmieniająca losy świata drużyna bohaterów i ostateczna walka na koniec;
Trzy Dwa (i jeden opcjonalny) najeżone rozlicznymi pułapkami, coraz trudniejsze poziomy podziemi do zwiedzenia i „wyczyszczenia”;
– Możliwość powrotu do bezpiecznego miejsca na odpoczynek, uzupełnienia zapasów i zaopatrzenia się w nowe przedmioty;
– Mnóstwo zwrotów akcji.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

03 wrz 2013, 23:53

Z racji mojego wyjazdu uchylam na razie obowiązku odpisywania w ciągu 72 godzin. Chciałbym po powrocie zastać Nessira, Dahharda i Breivą pukających wespół z Sokolnikiem do drzwi chatki wujka Festera. Aileę wprowadzę do sesji oddzielnie, dołączy ona później (albo wcześniej, zobaczymy, w jakim stopniu uda mi się zagiąć czas fabularny i jak szybko się uwiniecie).

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

04 wrz 2013, 04:42

Dobra, zrobiłem to w inny sposób. Uwolniłem Aileę z sesji w lecznicy i dałem jej szesnaście fabularnych godzin gry swobodnej, zanim będzie mogła dołączyć do grupy Breivy. Jej członków upraszam o ułatwienie tego pod dowolnym pretekstem. Wierzę, że uda się Wam to zrobić w naturalny sposób.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

15 wrz 2013, 22:01

Powróciłem. Sarl ma od teraz 48 godzin, aby odpisać w krasnoludzkich tunelach. Najpóźniej pojutrze spodziewam się też Breivy, Nessira, Dahharda i Ailei pod chatką wujka Festera.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

17 wrz 2013, 16:31

Jeden z kluczowych uczestników sesji zgłosił nieobecność „do odwołania”. Z racji, że nie podał on żadnych konkretów ani drogą prywatną ani nigdzie na forum, a ja nie mogę dłużej blokować Ellii czy tworzyć kolejnych paradoksów czasowych, aby zatuszować niedyspozycje graczy, daję mu tydzień na odpisanie w krasnoludzkich tunelach. Jeżeli Sarl nie zmieści się w tym czasie (bądź nie poda innego, nieodległego i konkretnego terminu powrotu), jego postać zostanie wykluczona z sesji, przy czym w miarę możliwości postaram się jej nadto nie uszkodzić. Lepiej byłoby dla wszystkich, aby jakoś udało się naszemu chorążemu odpisać – fabuła nie ucierpiałaby z braku obecności jednego z dwóch głównych bohaterów sesji, a ja nie musiałbym wymyślać jakiegoś kulawego pretekstu dla uwolnienia Ellii czy usuwania go z akcji.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

17 wrz 2013, 21:14

Dostałem odzew (i posta fabularnego) od Sarla, prawdopodobnie będzie on w stanie odpisywać w terminie 72 godzin od moich MG-postów, jednak do czasu ustabilizowania się sytuacji nie będę utrudniał życia jego postaci.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

03 paź 2013, 20:47

Szablorzbiet i Sarl – macie 48 godzin na odpisanie, po tym czasie chcę widzieć dwa posty w krasnoludzkich tunelach. MG-post dla ekipy Breivy będzie dzisiaj (wliczywszy noc), pracuję nad sposobem przyspieszenia akcji tak, aby uniknąć rozwlekania fabuły w związku z planowanym przez niektóre postaci odpoczynkiem. Dodatkowo w ramach spoilera informuję, że po upływie 1/3 zadanego na rozwiązanie sesji czasu w Minaloit zaczną się dziać… dziwne rzeczy. Czas upływa, Róża nie czeka.

Awatar użytkownika
Aleksis Bentrum
Lokalizacja postaci: Dwór Pomiędzy Spektrami
GG: 50433717
Karta Postaci: viewtopic.php?t=961

03 paź 2013, 21:16

No, ludziska i nieludziska, widzicie. Minaloit samo w sobie jest nieprzyjaznym miejscem, a NA PEWNO nie brakuje nam tutaj anomalii. Spinajcie poślady, przygoda czeka.

[oldsize=0.1][color=0b0a07]Moje życie też.[/color][/oldsize]
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

04 paź 2013, 05:13

Post jest. Dahhard i Nessir już słodko śpią, Breiva i Sokolnik prawdopodobnie też zaraz ułożą się do odpoczynku. Nie wiem, co zrobi Ailea, bo paradoksalnie do wykonanej przez nią pracy jest ona najbardziej wypoczęta. Fester w ramach wprowadzenia nowej postaci w najważniejszy wątek sesji zaproponował jej coś na wzór sekcji zwłok Aleksisa Bentruma. Postaram się poprowadzić akcję w ten sposób, aby ułatwić naszej medyczce uzyskanie kolejnych fabularnych powodów przemawiających za jej uczestniczeniem w sesji, żeby uczynić jej wątek bardziej kompletnym.

A, i jeszcze jedno. Zdecydowanie nie namawiam do przewijania teraz fabuły na siłę, aby oszczędzić posiadaczom śpiących teraz postaci oczekiwania. Tak czy inaczej czekanie będzie najprawdopodobniej obowiązkowe, bo Sarl i Szablogrzbiet w obecnym momencie znajdują się w dość dynamicznej, niemożliwej do pominięcia akcji. Mogę, oczywiście, zdesynchronizować czas obu grup, ale wtedy tak czy inaczej ta większa nie mogłaby wejść do krasnoludzkich tuneli, bo do tego czasu Sarl może już właściwie zdobyć Krwawą Różę. Niewiele mogę w tej kwestii poradzić – zobaczymy, co postanowi nasz najemnik i jak długo pozostali będą odpoczywać. Chyba, że to Wy, gracze, macie jakieś pomysły, jak wyjść z tego impasu. Czekam na propozycje.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

18 paź 2013, 01:10

Powróciłem. Sesja ponownie rusza, jednak w związku z tak długim oczekiwaniem na moje MG-posty (dwa tygodnie) nie łudzę się, że ktoś będzie w stanie odpisać w ciągu siedemdziesięciu dwóch kolejnych godzin, więc na tę kolejkę znoszę limit czasowy na wykonanie „odpisu”. Daję Wam czas na ponowne wczucie się w postaci i ich sytuacje. „Róża” będzie obecnie prowadzona dla trzech postaci – Sarla, Szablogrzbietu i Ailei. Dopóki ich czas nie zrówna się z czasem pobudki pozostałych uczestników sesji, czyli nie ulegnie przesunięciu o kilka (około pięciu, jak sądzę) godzin fabularnych, Breiva, Dahhard i Nessir są z akcji wyłączeni. Jeżeli potrwa to wszystko jakoś szczególnie długo, postaram się obdarzyć Wasze postacie jakimiś szczególnie dziwacznymi snami, którym będziecie musieli podołać, w nagrodę otrzymując pewne profity w trakcie właściwej sesji.

Edycja: w tym cyklu dwudziestoczterogodzinnym pojawi się jeszcze post w krasnoludzkich tunelach. Teraz czekam na odzew Ellii, aby ocenić, czy mogę ją dodać do aktywnej sesji. Jeżeli nie otrzymam odpowiedzi ani w tym temacie ani na żadnym z kanałów prywatnych, jej postać przejdzie w tryb pasywny i zostanie zdana na łaskę Sarla do czasu, aż Ellia się nie uaktywni.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

23 paź 2013, 02:40

Dałem Ellii o wiele więcej czasu, niż z początku zamierzałem, bowiem naprawdę liczyłem na jej odzew, szczególnie wobec jej wcześniejszych, a dotyczących wysokiej aktywności deklaracji. Niestety, nie uzyskałem od niej żadnej odpowiedzi, więc zdecydowałem, że będzie ona tymczasowo nieprzytomna, w każdej chwili mogąc się wybudzić (jeżeli zdecyduje się odpisać). Zdaję sobie sprawę, że pojawienie się ledwo żywej kobiety może znacząco utrudnić plany Sarla, więc zachęcam go niniejszym do samodzielnych prób kontaktu z Ellią – być może będzie miał więcej szczęścia ode mnie. Gdyby kogoś interesował opis wyglądu nowej uczestniczki sesji, jej KP znajduje się tutaj. Jeżeli zaistnieje potrzeba dokładniejszego zwiedzania celi czy przeniesienia się do niej, lokacja dostępna jest pod tym adresem.

Wróć do „Organizacja sesji”