Strona 1 z 17

Krwawa Róża

: 31 maja 2013, 13:58
autor: Infi
1. Tło sesji:

Zwany Czarnym Kamieniem alchemik Aleksis Bentrum nie żyje, jednak jego ciało obłożone zostało straszliwą klątwą. Klątwą, której nawet elfickie medium nie jest w stanie złamać. Elain, o której mowa, potrzebuje pomocy śmiałków, których zadaniem w ciągu trzech następnych dni będzie odnalezienie mitycznego artefaktu – Krwawej Róży, znajdującej się ponoć w kanałach pod Minaloit. Medium za pomocą wizji zwróciło się do Sarla i Breivy, śmiałków, którzy jako pierwsi odnaleźli ciało znanego alchemika. Jaka będzie ich decyzja? W co zmienia się Aleksis? Dlaczego nawet tak potężna magiczka nie jest w stanie mu pomóc? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się głęboko pod stopami mieszkańców położonego w Górach Ikrem miasteczka.

2. Cel sesji:

Złamanie klątwy ciążącej nad ciałem Aleksisa Bentruma za pomocą Krwawej Róży.

3. Uczestnicy:
Breiva;
Ailea;
Sarl;
Szablogrzbiet;
Nessir;
Dahhard;
Sokolnik;
Ellia;
Nienazwana;
Rowena;
Mork.

4. Uwagi dodatkowe:

Ostateczny kształt sesji oraz ilość członków zależy wyłącznie od osób, których postacie doznały zesłanej przez Elain wizji. Sarl i Breiva mają szansę uczestnictwa w przygodzie, jakiej dawno Leviathan nie widział, a zależnie od ich decyzji i sytuacji fabularnej w sesji mogą wziąć udział nawet wszyscy obecnie aktywni gracze. O samej Krwawej Róży i historii Minaloit można poczytać tutaj (pod „Minaloit”), natomiast właściwa sesja wzięła swój początek tym postem.

Cechy sesji:
– Całkowita nieliniowość;
– Limit 72 godzin na napisanie posta w sesji;
– Min. 2 MG-posty w tygodniu (o ile gracze na to pozwolą);
– Klasyka gatunku: lochy, potwory, artefakty, magia, limit czasowy (trzy dni fabularne), zmieniająca losy świata drużyna bohaterów i ostateczna walka na koniec;
Trzy Dwa (i jeden opcjonalny) najeżone rozlicznymi pułapkami, coraz trudniejsze poziomy podziemi do zwiedzenia i „wyczyszczenia”;
– Możliwość powrotu do bezpiecznego miejsca na odpoczynek, uzupełnienia zapasów i zaopatrzenia się w nowe przedmioty;
– Mnóstwo zwrotów akcji.


: 31 maja 2013, 22:04
autor: Elavir
Jest szansa, abym i ja dołączyła?

: 31 maja 2013, 22:38
autor: Infi

To zależy tylko od graczy, którzy kierują Breivą i Sarlem. Nie wiadomo, czy te postacie zdecydują się na podjęcie wyzwania, czy będą chciały wziąć ze sobą kogokolwiek i czy przypadkiem do podziemi nie udadzą się np. dwie drużyny, po jednej formowanej przez każde z nich. Ja odgrywam świat, a kanały pod Minaloit są na tyle duże, żeby pomieścić każdego chętnego.


: 31 maja 2013, 23:57
autor: Aleksis Bentrum
Hm, widocznie jestem niegrającym uczestnikiem – nieżycie boli. Mam, jednak pytanie: czy "etapy" – o ile można tak to nazwać – przeistaczania mojej postaci spowodują, że będę miał możliwość napisania posta fabularnego, czy będę pasywnym obserwatorem tego procesu i ogólnie obserwatorem całej tej przygody?

: 07 cze 2013, 04:11
autor: Infi

Aleksisie, niestety nie mogę Ci tego zdradzić – wszystko wyjdzie na jaw w toku sesji.

Kolejny MG-post powinien pojawić się jeszcze w tym cyklu dwudziestoczterogodzinnym, chociaż liczyłem na to, że Sarl odpisze w dialogu wewnętrznym z Szablogrzbietem. Niestety, nie mogę dłużej czekać, ponieważ chcę, aby ta sesja była dynamiczna.


: 08 cze 2013, 13:04
autor: Aleksis Bentrum

Dobra, akcja zaczyna nabierać tempa. Właśnie, drużyno, wkroczyliście na etap przygotowywania się do zejścia. Proponowałbym, o ile chcecie, zacząć poszukiwania chętnych do dołączenia. Zapewne w trzech to się prędzej pozabijacie. Proponowałbym, Sarlu i Breivo, kurs po przybytkach Minaloit.

No i prawdopodobnie Dahhard z "Margaryną" dołączą do ekipy, bo zapytali NPC-eta, co się stało z moim sklepem. Jeżeli ich opiekun (lub sam Infi) ogarnie to powinni się dowiedzieć o mojej śmierci. Dahhard zapewne zacznie kombinować.

Przypominam wam, że niezłe ostrze pojawiło się w okolicy. Nienazwana zapewne wbiła specjalnie do Mina, aby pozabijać parę potworów z ścieków. Nie zapominajcie o niej. Pewnie do jakieś karczmy wbije.

Kiedy Rowena skończy chędożyć się z Kotkiem, możecie również do nich zagadać. Jeno problem będzie, bo oni we własnym pokoju przebywają. Obje są łakomym kąskiem ponieważ dobrze piszą, a przyda się jeszcze dwóch woja w ekipie.

Cóż, od was zależy wszystko, ale miejcie na uwadze to, co właśnie napisałem.


: 08 cze 2013, 17:16
autor: Infi
Ja ze swej strony polecam Aileę – medyczka w drużynie to skarb, chociaż z pewnością trudno będzie się o niej fabularnie dowiedzieć i do niej dotrzeć.

: 11 cze 2013, 13:44
autor: Dahhard
Zgłaszam się! Jeśli tylko ktoś mnie i "Margarynę" weźmie.

: 13 cze 2013, 22:11
autor: Ailea
Co prawda bede miala pewnie problem z odpisywaniem przez pierwsze dwa tygodnie wakacji i jestem "świeżakiem", ale mogę się wstępnie podpisać pod miejsce rezerwowe. Słowem – gdyby się okazało że w tej drużynie medyczka to rzeczywiście skarb :)

: 13 cze 2013, 22:20
autor: Aleksis Bentrum

Doskonale, ekipa się zbiera. Jak Breiva i Sarl ogarną to do tuneli zejdzie zacna drużyna. Cóż, zobaczymy jak to się potoczy.