Polowanie na złodziei

Dział zawiera tematy organizacyjno-dyskusyjne większości wątków (sesji) fabularnych prowadzonych w grze oraz tych, które rozgrywają się w dziale „Sesje pozafabularne” poniżej.
Awatar użytkownika
Apsik
Karta Postaci: viewtopic.php?p=45689#45689

Polowanie na złodziei

28 lis 2013, 12:16

Opis sesji:

W przyciemnionym, długim tunelu siedziała trójka przygarbionych postaci. W zasadzie były to trzy mniejsze cienie pośród innego, ogromnego, ponieważ światło ostatniej pochodni przysłaniał sufit pomieszczenia, do którego zeszli po schodach. Siedzieli na skrzyniach, skrzypiących przy każdym ich ruchu. Pomiędzy nimi znajdowało się coś, co chwytało i odbijało nawet tak słabe refleksy świetlne. Był to stosik drogocennych kamieni ze złotym naszyjnikiem na wierzchu.
– Obróć – powiedział głos tracącego cierpliwość człowieka.
– To paranoja, przecież nikt nas nie widział… – odezwał się ktoś inny dość niepewnie.
– Obróć, mówię.
– Może poczekalibyśmy na resztę? – spytała jakaś kobieta.
– Oni tu rządzą czy ja? - Znowu pierwszy. – Nie robicie tego, żeby sobie ukraść jakieś świecidełka. Wy macie się czegoś nauczyć, jasne? O pozostałych się nie martwcie. Obracaj.
– Nie lubię tego – wyznał drugi mężczyzna. – Straszne uczucie…
Ale w tym momencie ciemność rozpłynęła się i pochłonęła nawet oświetlone w oddali schody. Wszystkie dźwięki zniknęły, a wraz z nimi tajemnicze postacie, błyskotki, skrzynie, tunele, schody… Nie tylko obraz tego wszystkiego. TO wszystko.

Nastały czasy, kiedy człowiek nie może czuć się bezpiecznie we własnym domu. Ten, kto o tym zapomina – sam sprowadza na siebie nieszczęście. Złodziej czyha w każdym cieniu, zbir na każdym zakręcie. Wszyscy są żądni pieniędzy i krwi, gotowi zabić, by uzyska to, co błyszczy tuż przed ich zachłannymi oczyma. Nikt nie powie, że kiedyś było lepiej, co to, to nie. Świat tak właśnie się toczy i toczył od dawien dawna, a niewykluczone, że przez wiele wieków jeszcze toczyć się będzie – silniejszy i sprytniejszy wybiera najkrótszą drogę do sukcesu, która to droga polega na okradaniu słabszych i mniej uważnych.
Takim mało uważnym okazał się właściciel karawany – Ralph, kupiec, któremu skradziono bardzo cenny artefakt. Miał go dowieźć do pobliskiego miasta, gdzie czekała na niego spora suma pieniędzy. Najzabawniejszy w tym wszystkim był fakt, że do celu pozostał mu niecały dzień drogi, a za plecami miał jej aż dwa tygodnie! To się nazywa uśmiech losu.
– Jak to, nikogo nie widzieliście? – warczał właśnie na swoich strażników, próbujących bardzo niezgrabnie omijać temat swojej nocnej drzemki. Trzymał ręce za plecami i chodził przed nieszczęśnikami wte i z powrotem, nawet na nich nie patrząc. Tak naprawdę jedna część jego mózgu już obmyślała, co dalej. Inna nadal zajmowała się krzyczeniem. – Do licha, czy teraz już nie można liczyć nawet na solidnie opłaconą straż?! Mało wam, tak? Jeśli tego jakoś nie odkręcicie, to już nigdy nawet małego procentu z tego, ile wam płaciłem, nie zobaczycie, już ja się o to postaram.
– Ja żem widział – zaryzykował jeden z trójki wielkich mężczyzn. – Ale było ich więcej, nie mogłem gonić wszystkich…
– Więc nie goniłeś żadnego? – Kupiec niemal dotknął nosem twarzy strażnika. Wyglądało to dość komicznie, bo był od niego mniejszy. Nie niższy – mniejszy. Ogólnie, całościowo. Chudszy i mniej umięśniony. Strażnicy spojrzeli po sobie, jakby właśnie jednocześnie o tym pomyśleli. Kupiec jak na zawołanie odwrócił się na pięcie i wznowił marsz. – Musimy coś z tym zrobić, to zlecenie jest warte więcej niż wy wszyscy zarobiliście razem przez ostatnie miesiące. Jeśli odzyskamy artefakt, będziemy mogli zapomnieć o całej sprawie.
– Możemy z nimi… porozmawiać i, emm, nakłonić do oddania świecidełka. Nie mogli daleko uciec – zaproponował któryś, pocierając dyskretnie o siebie dłonie. Ralph stanowczo pokiwał głową, cały czas patrząc gdzieś nieobecnie.
– Nie, nie, musicie tutaj zostać, nie potrzeba mi więcej takich przygód dzisiaj. Musimy kogoś wynająć. I to szybko. Idźcie… Ler, idź do tej speluny, Pod Dębem, czy Zębem… Ogłoś, co się stało i podpytaj, czy nie znajdzie się jakaś grupka odważnych. Niech się o pieniądze nie martwią. Za chwilę do ciebie dołączę. Hudro, Sewl, możecie wracać do pracy. Do jutra musi być wszystko jakby cofnąć czas.
Mężczyźni wyszli posłusznie, zostawiając kupca samego. Kiedy tak patrzył na ich plecy miał dziwne wrażenie, że wcześniej już coś takiego się wydarzyło. Był nawet pewien, że koń, który sekundę później zarżał pod oknem, zrobił to samo w tej samej chwili, niedaleką przeszłość temu. Uczucie trwało chwilę, zniknęło równie niespodziewanie, jak się pojawiło.
Kupiec usiadł przy stoliku pełnym papierów, wrócił do pracy i zapomniał.

Zasady sesji:

Jesteście grupką znajomych od dawna najemników, którzy byli akurat w danej oberży, kiedy strażnik rozmawiał z karczmarzem. Zgodziliście się wstępnie, teraz czeka Was rozmowa z kupcem – zleceniodawcą wszystkiego. Macie znaleźć złodziei, którzy kilka godzin temu okradli karawanę.
Postacie wedle wyboru, byle nie zbyt potężne. Magii unikajcie, chyba że po uzgodnieniu ze mną. Warunek jest taki – Wasza grupka się dobrze zna, przeżyła razem liczne przygody. Najlepiej, gdyby byli honorowi i kończyli to, co zaczynają, choćby nie wiem co.
Wzór:

Kod: Zaznacz cały

[b]Imię:[/b] [b]Rasa:[/b] [b]Wiek:[/b] [b]Wygląd:[/b] [b]Charakter:[/b] [b]Ekwipunek:[/b] [b]Umiejętności:[/b] [b]Mocne strony:[/b] [b]Słabości:[/b]
Tyle o postaci. Umiejętności do 10, mocnych stron i słabości do 5. Nie musi być max.
Odpisy. Jak najszybciej, żeby nikogo nie zniechęcać do gry. Sam postaram się odpisywać od razu, kiedy będzie moja kolej, mam nadzieję, że reszta również. Do 3 dób od MG posta, to chyba uczciwie.

Ilość uczestników:

3-5 osób zdecydowanie wystarczy. Nie liczę na większe zainteresowanie. Mam cichą nadzieję, że zgłosi się choć ta trójka.

Dodatkowe informacje/zastrzeżenia:

Sesja jest z założenia prosta, niezbyt długa. Mam nadzieję, że będzie miejscami zaskakująca. Za to pewien jestem, że po przekroczeniu pewnego progu stanie się nieco irytująca, oby tylko chwilowo.
Jeśli ktoś po przeczytaniu tego wszystkiego nadal chce wziąć udział i wie, że nie ucieknie w trakcie – zapraszam!

Szczęśliwa Trójca:
Dahhard – Gorn
Leonard – Phuszek Okhruszek
Złotooka – Edyta
Darrian – Aidan
Nessir – Nessir
Awatar użytkownika
Dahhard
Lokalizacja postaci: Kanały
GG: 25113951
Karta Postaci: viewtopic.php?t=1010

28 lis 2013, 12:41

Zajmuję jedno miejsce.

Imię: Gorn

Rasa: Człowiek

Wygląd:
Pokaż treść
Obrazek
Charakter:
Twardy i zawzięty. Uparty niczym osioł. Czasem bardzo trudno z nim wytrzymać. Nie potrafi zrozumieć czyjegoś zdania, woli, gdy inni akceptują jego bez szemrania. Ciężko przekonać go do swoich racji. Lubi walczyć, nie przepuści okazji, aby sprać komuś mordę, odciąć kilka niepotrzebnych części ciała, czy zwyczajnie pokazać swoją wyższość nad innymi, ot, taki awanturnik karczemny. Lubi alkohol, można powiedzieć, że prócz prania gęb to jest to co sprawia mu największą przyjemność. Chlanie do białego rana w towarzystwie pięknych dziewek? Czemu nie. Nie rozczula Siena nikim, jest bardzo nieczuły jeśli chodzi o śmierć, czy ból. Jedynie jego towarzysze mogą liczyć na jego pomoc, a i to nie zawsze, gdyż Gorn uważa, że kto nie potrafi o siebie zadbać sam, nie jest war by żyć.

Ekwipunek:
– miecz;
– sztylet;
– zbroja;
– hełm;
– pieniądze;
– jedzenie.

Umiejętności:
– czytanie i pisanie;
– walka bronią białą;
– jazda konno;
– siła;
– tropienie;
– walka lekką bronią białą;
– refleks;
– pływanie;
– gotowanie;
– aktorstwo.

Mocne strony:
– twarda głowa;
– duża siła;
– doświadczenie w bojach.

Słabości:
– kobiety;
– dobre wino.

Gałgar
GG: 42238913
Karta Postaci: viewtopic.php?t=30

28 lis 2013, 18:25

Wypisuję się ze względu na brak czasu.
Awatar użytkownika
Apsik

28 lis 2013, 18:37

Ojej. To dwóch mamy. Dah, dzięki, wszystko gra. Ale z Tobą, Smocku, i tak muszę jeszcze pogadać na gg. Trzeba trochę omówić i zmienić.

Jeśli ktoś jeszcze chętny – można się zgłaszać bez KP. Żebym był zorientowany, czy ktokolwiek się jeszcze interesuje sesją.

Btw. Akcepcika jeszcze nie dostałem, więc nie wiadomo, czy w ogóle będzie sesja.
Awatar użytkownika
Alia
GG: 35119844
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2616

29 lis 2013, 10:56

A co tam. Sesja wydaje się być okej, masz moją akceptację co do niej. Miłej zabawy!
Awatar użytkownika
Apsik

29 lis 2013, 11:26

Dziękuję, Alio!
Gałgar, czekam na poprawki.
Awatar użytkownika
Leonard
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2214

29 lis 2013, 13:33

Imię: Phuszek Okhruszek zwany Śnieghuskiem
Rasa: Kotołak
Wiek: Nie wiem ja przelicza się na kocie lata. Uznajmy, że niedawno wszedł w wiek dorosły.
Wygląd: Tu macie linka, gdyż obrazek jest zbyt wielki, by ładnie komponować się w poście.

Charakter: Przekonany o swej wyższości. Arogancki i pewny siebie jak większość kotów. Mimo to czuje się związany ze swymi towarzyszami. Śmiało można stwierdzić, że charakterem i upodobaniami przypomina swych mniejszych kuzynów. Lubi krowie mleko, zabawy włóczką i drapanie mebli. Lubi pławić się w luksusach do tego stopnia, że gotowy jest trochę się napocić i pobrudzić jako najemnik. Do ludzi podchodzi z lekką wzgardą traktując ich sługi mające zapewnić mu wyżywienie i inne niezbędne elementy kociego świata. Przez takie zachowanie ludzie znający go bliżej porównują go do bogatego i rozpuszczonego paniczyka. Za takiego właśnie się uważa. Wszystko jest na swoim miejscu oprócz majątku, który usilnie stara się zdobyć. Wyjątkowo złości go, gdy ktoś się z niego nabija. Tego typu zniewagi jest w stanie zmyć jedynie krwią.

Ekwipunek:
Elegancki niebiesku płaszcz zdobiony piórami
Karnawałowa maska
Zdobiona laska wykonana z niebieskiego kamienia zakończona stalowym szpikulcem
Białe rękawiczki
Koszula

Umiejętności:
Walka lekką bronią jednoręczną – Kot preferuje szpady i pazury to krojenia przeciwników.
Czytanie i pisanie – Hołota nie umie czytać, całe szczęście Puszek się do niej nie zalicza.
Znajomość manier – Kotołak jest w stanie określić do czego służy widelec i jak zachowywać się przy stole.
Skradanie się oraz Wspinaczka – Po co brudzić sobie ubranie krwią jakiegoś chłopa skoro można przejść obok niego niezauważonym?

Mocne strony:
Kocia zwinność – Nie dość, że jest zwinny jak kot, to jeszcze jest kotem.
Wyczulone zmysły – Kocie Oko, to nie bajeczka dla małych dzieci. Ciemność nie ma dla niego tajemnic. Reszta zmysłów jest równie wrażliwa.
Cichy chód – Puszek Chodzi boso, by zrobić użytek ze swych poduszek na tylnych łapkach
Pazury i kły – Co prawda gryzienie innych nie jest cechą lorda a pokazanie pazurów kończy się dziurami w rękawiczkach, to wciąż świetna naturalna obrona i wsparcie podczas wspinania.

Słabości:
Nie zapomina obelg
Panicznie boi się wody
Jeszcze bardziej psów
Chciwość
Awatar użytkownika
Złotooka
Lokalizacja postaci: Pałac Sztychu
GG: 11589805
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2073

30 lis 2013, 18:39

Imię: Edyta

Rasa: Człowiek

Wygląd: http://imageshack.us/a/img69/1025/quzf.jpg

Charakter: Inteligentna (chyba) i mądra (chyba) osóbka, która prawdopodobnie nie wierzy w swoje istniejące doświadczenie. Cicha i skromna. Głównie buja gdzieś w obłokach, cholerna z niej introwertyczka. Często zdarza jej się nie wiedzieć, co się dzieje wokół niej. Na szczęście ma przy sobie przyjaciół, których ceni ponad wszystko. Nie przepada za niepotrzebną przemocą, jednakże tą, która chroni jej tyłek, lubuje.

Ekwipunek:
– buty z wysoką cholewą
– spodnie
– lniana biała koszula
– płaszcz skórzany brązowy
– pas z pochwą i sztyletem
– prosty łuk z kołczanem i trzynastoma strzałami
– torba, a w niej: prowiant i manierka z wodą, czyste opatrunki, manierka z winem, dwie wstążki, nici z igłą, prostokątny kawałek materiału, którego czasem używa jako dodatkowego okrycia, ziółka lecznice i jedno trujące.

Umiejętności:
– czytanie i pisanie
– jazda konno
– domowe leczenie
– kradzież kieszonkowa
– oswajanie zwierząt
– walka bronią dystansową
– słaba znajomość różnych języków
– zręczność
– walka wręcz
– aktorstwo

Mocne strony:
– jest kobietą, więc posiada to i owo
– charakterek, który czasem daje o sobie znać
– strzelanie z łuku

Słabości:
– lenistwo
– ospałość
– czasem wolno myśli, co spowalnia jej reakcję
– słaba koordynacja ruchowa, zdarza jej się potykać
– brak wiary w siebie
Awatar użytkownika
Apsik

30 lis 2013, 18:53

Dobrze. Te języki jeszcze do omówienia, ale to sprawa drugorzędna.
Trzech graczy na stanie, więc post numer 1 już się pisze. Mam nadzieję, że się dobrze dogadamy wszyscy i gra będzie przyjemnością. Jak jakieś pytania, można mnie złapać na PW. Albo gdzie tam kto potrafi.
Powodzenia!
Awatar użytkownika
Darrian
Lokalizacja postaci: Oko i Powieka
GG: 10643412
Karta Postaci: viewtopic.php?p=21226#21226

30 lis 2013, 19:01

Zmieściłby się ktoś jeszcze? Chcę spróbować zagrać coś niebędącego absolutnym skurwysynem.

Wróć do „Organizacja sesji”