Początek końca

Dział zawiera tematy organizacyjno-dyskusyjne większości wątków (sesji) fabularnych prowadzonych w grze oraz tych, które rozgrywają się w dziale „Sesje pozafabularne” poniżej.
Awatar użytkownika
Anante
Lokalizacja postaci: Kamienica Patriotów
GG: 47821741
Karta Postaci: viewtopic.php?p=46352#46352

Początek końca

09 lip 2014, 23:22

Początek końca
[/color]
Obrazek
1.Opis Sesji:

Z ust starca dobiegł was gardłowy kaszel, wstrząsający jego wychudłym, pokrytym ciemnymi plamami ciałem. Nie zostało mu już wiele czasu. Plaga była bezlitosna, a fakt że wytrzymał tak wiele… zaskakujące. Starzec; jak łatwo kogoś ocenić. Jeszcze dwa tygodnie temu, był może trzydziestoletnim Fereldeńczykiem, ojcem, synem… wojownikiem. A teraz umierał, cicho i powoli w jednej z karczm, wlewając w siebie kolejne porcje rozcieńczonej Ale trucizny z grzybów głębinowych. Wiedzieliście już, że zabije go to szybciej, niż przemieni się w ghula i tyle wystarczyło. Sam wam to powiedział. Otarłszy trzęsącą się dłonią flegmę, która pozostała na stole, kontynuował swoją opowieść.

Denerim? Panienko… to było piekło. Król Alister, Stwórco, czuwaj nad jego duszą, zebrał armię wraz z Szarym Strażnikiem. Byłem tam. -powiedział z pijaczą szczerością, rozrywając na sobie koszulę w przypływie sił, by pokazać ranę na piersi, od której rozchodziły się czarne żyłki– Kurwa, było warto. -zakaszlał znowu, spluwając na bok czerniejącą flegmą– Tylko te jebane głosy… mogłyby ucichnąć choć na chwilę. -złapał się za głowę i jęknął, po czym duszkiem wypił cały kufel i otarł usta– Na czym to ja? A tak armia. Każdy kogoś przysłał. Niedobitki templariuszy, psubraty z Kręgu… No co się krzywisz? Przecie to prawda, że to z winy magów Plagi spadają na ten świat, a teraz jeszcze to. -żołdak pokręcił głową i nalał sobie znowu, upuszczając do środka dwie krople, z prawie pustej menzurki i skrzywił się nieco– Niewiele mi czasu zostało. Ehh, będę się streszczał w takim razie. Nawet krasnale przyszły. Pierwszy raz widziałem. kurduple nieziemskie, ale krzepe miały! A jak się z nimi piło! Tylko coś się bali otwartego nieba. Za to wzięli ze sobą te, jak im tam… golejmy? Bestyje to z kamienia, ale rozumne! Sama taka jedna do mnie zagadała. A krzepę mają! Widziałem jak jeden taki dwa ogry położył jednym ciosem. Panienko, warto to było widzieć. Elfy też pokazały, że ich krew nie woda, choć nie lubię skurczybyków. Krucjaty rację niosły, choć mężni to byli wojowie. Ale mniejsza, wspólny wróg łączy, prawda? -odetchnął ciężko i wziął porządny łyk. Jego oczy robiły się już nieco mgliste, choć mówił całkiem świadomie– Bitwa… tak. Jeden wielki chaos. Nigdy nie widziałem i już nie zobaczę podobnego starcia. Cały dzień tłukliśmy się na ulicach, aż niebo poczerwieniała od przelanej krwi i łuny pożarów. -zaśmiał się chrapliwie- A przynajmniej tak pierdoliłby jakiś trubadur, od siedmiu boleści. Kurwa, tyle mi zostało z życia. Krew, wyprute flaki i Plaga. -splunął na bok, wyraźnie poirytowany– Bohaterowie. Hahaha. -zaśmiał się teatralnie– Sam widziałem jak taka jedna, wiedźmą ją zwali, zwiała na wschód jak tylko się goręcej zrobiło. Qunari! O, to był bohater. Na bary z hurlokami się brał, jak mało kto. Ale i jego usiekli. A potem to bydle skrzydlate na fort Drakon spadło. -wojak odetchnął ciężko i dokończył przedostatni kufel. Jego głos stał się słabszy, a ruchy ospałe. Wyraźnie cierpiał, ale trucizna szybciej go zabijała, niż następował przemiana.– Nie wiem co się wtedy stało. Wbiegliśmy na dach, gdy nas wezwano, razem z całym oddziałem… widziałem, jak Strażnik wbija miecz w serce tego plugastwa… a potem była tylko ciemność. Gdy się ocknąłem, walki już się kończyły. Armia się wycofywała, choć smok padł, a strażnik… zniknął. Pomioty dokonywały rzezi… nie mieliśmy szans. Spod ziemi ciągle napływały nowe, jakby coś pchało je w naszą stronę. Nie wiem gdzie jest, ani czy przeżył. Wtedy zginęło wielu dobrych wojowników. Tak, wojowników, nie tylko ludzi. -powiedziała poważnie, chwytając drżącymi dłońmi fiolkę, z ostatnimi kroplami– Wszyscy byliśmy na moment braćmi… i będę dumny, jeśli dane mi będzie ich spotkać po śmierci. Za theirina Loghaina.- wyszeptał i wypił resztkę trucizny, po czym zwalił się na stół.

Elfka siedząca przed nim pokręciła tylko głową, poprawiając kaptur, zakrywający jej uszy. Wieści były coraz gorsze. Front Orlzezjański już się załamywał, a Orzamar… lepiej było nie wiedzieć, o tym co się tam stało. Nie było już krasnoludów. Nie na Głębokich Ścieżkach. Rzuciwszy monetę na blat, wyszła z pustej, pogrążonej w ciemnościach karczmy. Wszyscy dawno uciekli przed Plagą. Strach i śmierć równały wszystkich. Uśmiechnąwszy się gorzko, na tę myśl odbiła się zgrabne od ziemi i wsiadła na konia, którego jej podprowadzano. Spojrzawszy na was, skrzywiła się lekko, nie wiadomo czy w wyrazie pogardy, czy próbie pokrzepiającego uśmiechu.
-Jedziemy na północ. Wieża Kręgu jeszcze stoi.
Rzuciła lakonicznie i ubódłszy srokacza ostrogami ruszyła przed siebie… a wy mogliście jedynie podążyć.

__________________________________________________________________________________________________________

Panie, panowie i wszystkie inne plugawe maszkary, zamieszkujące ten padół łez, krwi i rozpaczy, chciałbym zaprosić was do pozafabularnej sesji osadzonej w realiach, których chyba nie muszę przytaczać nikomu, kto nie przespał ostatniej dekady. Dla tych, co jednak tak uczynili, rzucę nieco światła na samą sprawę. Thedas, świat w którym rozgrywa się akcja gry Dragon Age: Origins, można streścić w trzech słowach: Plaga, Magowie i śmierć.

Tysiąc dwieście lat temu, wielcy magowie imperium Tevinterskiego skalali siedzibę Stwórcy, w miejscu zwanym Pustką, tworząc Czarne Miasto. Sami zaś, przeklęci i spaczeni zesłani zostali na ziemię, gdzie mieli odszukać starych bogów swego imperium i obudzić ich z wiecznego snu, zsyłając na świat kolejne Plagi, które pogrążały go w krwi i rozpaczy. Jedynie Szarzy Strażnicy zdolni byli zatrzymać zbudzone smoki, zwane Arcydemonami. Jest rok 2024, podług rachuby Tevinteru i właśnie dobiegła końca Piąta Plaga. Szary Strażnik zabił Arcydemona na szczycie wieży fortu Drakon. Jednak atak Pomiotów nie dobiegł końca. Wielkie zwycięstwo, okazało się porażką, a Plaga zagarnęła ziemie Fereldenu, nacierając na królestwo Orlais.

Waszym zadaniem, będzie dowiedzieć się, dlaczego tak się stało, dlaczego choć Arcydemon padł, horror nękający tą ziemię nadal trwa. Możecie to zrobić, albo zginąć próbując.

2.Ilość uczestników:

Trzy osoby, dwa miejsca wolne

3.Zasady i informacje:

1. Zapisy pod tematem.
2. Każdy może wybrać dowolną, rasę, klasę czy specjalizację w ramach systemu jaki istnieje w grze Dragon Age Origins, wraz z dodatkiem Awakening.
3. Mile widziana jest znajomość uniwersum.
4. Limit czasowy wynosi obecnie 48h
5. KP zamieszczamy również pod tematem, po zebraniu pełnego składu.
6. System walki jak na Leviathanie.
7. System magii podobny do Leviathanowego, z uwzględnieniem dziedzin z linku

4.Dodatkowe Informacje

Lista Graczy:

1. Darrian
2. Desabia (Sonneillon)
3. Aleksis Bentrum

Wzór KP

Imię i nazwisko: (dopuszczam dowolne, trzymające klimat)
Wygląd: (obrazek, opis, albo oba)
Klasa:
Specjalizacja (możecie, nie musicie, ale ma to konsekwencje fabularne. Z tej racji też nie chcę widzieć elfa templariusza, czy innych dziwactw. Możliwe jest za to granie upadłym templariuszem, który pomaga apostatom, ale to ma też swoje konsekwencje)
Rys psychologiczny: (może być archetyp z DnD + parę cech od myślników)
Historia: (może być punktowo, ale najważniejsze zdarzenia być muszą)
Ekwipunek: (do uzgodnienia drogą prywatną)
Umiejętności: (macie 9 punktów na rozdysponowanie pomiędzy zdolnościami z listy) edit: Bez Vitality, Clarity i Combat Tactics

Przydatne linki:
Opis wojownika, wraz ze specjalizacjami
Opis maga, wraz ze specjalizacjami
Opis łotrzyka, wraz ze specjalizacjami
Umiejki
Timeline, wraz z linkami do przydatnych informacji
Awatar użytkownika
Estelawien
Karta Postaci: viewtopic.php?p=49681#49681

28 paź 2014, 16:46

Ankieta:
Czy gracze (sztuk trzy, nie bite, nie karcone) chcą wprowadzenia jawnych kart statystyk w stylu DnD?
Odpowiadać tak, lub nie.
Awatar użytkownika
Aleksis Bentrum
Lokalizacja postaci: Dwór Pomiędzy Spektrami
GG: 50433717
Karta Postaci: viewtopic.php?t=961

28 paź 2014, 16:51

Nie.
Awatar użytkownika
Sonneillon
Lokalizacja postaci: Piaski pustyni
GG: 8551012
Karta Postaci: viewtopic.php?p=16225&highlight=#16225

28 paź 2014, 18:07

Nie.
Awatar użytkownika
Aurora
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2536

01 lis 2014, 16:47

Imię: Ersul
Obrazek

Rasa: Człowiek

Wygląd:

Ersul to z pewnością drobna dziewczyna. Wyprostowana z pewnością nie mierzy nawet półtora metra, a i jej sylwetka nie ma raczej wiele wspólnego z kobiecymi krągłościami. Znacznie bliżej jej do dziewczynki, niż młodej kobiety.
Jej buzię na pewno można określić jako uroczą, mimo, iż przykryta jest brudem. Długie, rozczochrane włosy dawno już nie widziały wody i porządnego mycia, ale wciąż pozostaje w nich coś, co tylko i wyłącznie przyozdabia jej okrągła twarz.
W jej oczach można dostrzec determinację. Wystarczy jedno spojrzenie, by wiedzieć, że ta dziewczyna planuje przeżyć i nie ma zamiaru skończyć jak jeden z niezliczonych trupów, którym ptactwo wydrapuje oczy.

Jej przyodzienie stanowi jedynie długi płaszcz z kapturem, pod którym można dostrzec podartą koszulę, najpewniej z lnu. Widocznie są również skórzane spodnie i wysokie buty, a także pas, posiadający odpowiednie miejsca, w których znajdują się flakoniki z bliżej nie określoną cieczą, jak również metalowy sztylet.
Awatar użytkownika
Grynfa
Lokalizacja postaci: Pożarka
Karta Postaci: viewtopic.php?p=50750#50750

21 gru 2014, 20:12

Imię i nazwisko: Karg Farver

Rasa: człowiek

Wygląd:
Twarz -> obrazek
Obrazek
Reszta: Średniego wzrostu, lekko przygarbiony. Mówi basem. Ubrany jest w skórzaną, brązową kurtkę oraz pożółkłą od niemycia koszulę, luźne, skórzane, ciemnobrązowe spodnie i skórzane buty. Do pasa, wykonanego również ze skóry, ma przyczepioną pochwę z nożem myśliwskim o długości 40cm. Na plecach – przewieszony przez ramię rogowy łuk refleksyjny i przewieszony przez drugie kołczan ze strzałami w liczbie 35.

Posiada zwierzaka – udomowioną wilczycę srebrnoszarego umaszczenia o charakterystycznym, naderwanym uchu. Nazywa się ona Fangie.
Awatar użytkownika
Estelawien

01 mar 2015, 17:41

W związku z moją średnia dyspozycyjnością sesję zawieszam do maja,a dokładniej do końca matur. Po tym czasie powinna zostać ona wznowiona. przepraszam i obyście do tego czasu nadal mieli chęci : )
Awatar użytkownika
Estelawien

18 mar 2015, 14:04

W związku z tym, że udało mi się odzyskać trochę czasu, wznawiam sesję. Do momentu jak Aleksis się zadeklaruje, tylko w części dla Darriana.
Sariel

25 maja 2015, 23:04

Imię: Cethin

Rasa: Elf

Wygląd:
Pierwszym co rzuca się w oczy przy jego wyglądzie to trzy długie blizny po pazurach przecinające jego lewe, pokryte lekkim bielmem oko. Jego twarzy nie zdobią tatuaże i tylko delikatne zmarszczki w okolicach kącików ust i oczu mogą świadczyć o starszym wieku elfa niż mogłoby się przy pierwszym spotkaniu wydawać.

Jak na elfie standardy wysoki, choć niezbyt mocno zbudowany i raczej wąski w barkach. Włosy w kolorze ciemnego kasztanu nosi długie do ramion, tu i tam związane w drobne warkoczyki, choć tylko po prawej stronie- po lewej jego głowa ogolona jest starannie do samej skóry, odsłaniając tym samym pokrywające skalp tatuaże, najpewniej dalijskiej natury. Duże, zielone oczy zdają się należeć do kogoś znacznie, znacznie starszego niż sugerowałby wygląd mężczyzny. Charakterystyczny, płaski elfi nos, w połączeniu z wydłużonymi, ostrymi rysami szczęki dodaje mu nieco „obcego” wyglądu nawet jak na dalijskie standardy.

Nosi się skromnie- głównie w praktyczne skórznie obleczone ochronnymi szatami w kolorze ziemi czy zieleni. Jego szyję i dłonie zdobią rzemienie czy sznurki, a także wyciosane z kamieni lub drewna paciorki oraz pióra przywodzące na myśl brązowe, leśne ptactwo. Nieodłącznym elementem jego ekwipunku jest przewieszony przez plecy, zdobiony łuk wraz z kołczanem z grawerowanej skóry oraz długi kostur na końcu którego przewieszony został dziwny, wyciosany z drewna lampion.

Wypowiada się cicho i powoli, głosem kogoś nienawykłego do krzyku.
Awatar użytkownika
Anante
Lokalizacja postaci: Kamienica Patriotów
Karta Postaci: viewtopic.php?p=46352#46352

20 gru 2015, 12:34

Sesja zawieszona do czasu jak skończy mi się sesja egzaminacyjna. Pisanie jako MG na levku i ogarnianie sprawek, oraz życie zabiera mi za wiele czasu, zresztą mamy też przestój już spory.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

20 gru 2015, 15:45

Dobra, to tymczasowo zamykam temat, jak będziesz chciał wznowić sesję, to napisz do mnie na kanale prywatnym.

Wróć do „Organizacja sesji”