Wszystkie sesje Infiego

Dział zawiera tematy organizacyjno-dyskusyjne większości wątków (sesji) fabularnych prowadzonych w grze oraz tych, które rozgrywają się w dziale „Sesje pozafabularne” poniżej.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Wszystkie sesje Infiego

06 mar 2016, 15:20

Poniżej znajdują się trzy tabelki zbierające informacje o wszystkich sesjach, które obecnie prowadzę, które zawiesiłem i które planuję poprowadzić. Zebranie wszystkiego w jednym miejscu ułatwi wszystkim uczestnikom moich sesji rozeznanie w temacie, a mi samemu zorganizowanie tego wszystkiego. Ci zaś, którzy chcieliby po prostu poczytać cudze wątki, też będą zadowoleni.

Temat nie będzie często aktualizowany (będę to robić prawdopodobnie przy zmienianiu statusu sesji, dodawaniu do niej nowych linków czy publikowaniu większych postów), ale postaram się, aby przekazywał odpowiednie informacje. Zmiany będą tak czy inaczej postępowały powoli. Tylko daty mogą się szybko zdezaktualizować i zapewne przez większość czasu takimi pozostaną. Reszta informacji powinna być przez większość czasu poprawna.

Sesje aktualne:

Dołączone do tabeli daty oznaczają ostatni post, który nie spotkał się z reakcją MG. Pozwalają one ocenić, w jakiej kolejności mogą pojawić się moje responsy. Proszę jednak zważać na to, że nie zawsze długość oczekiwania na post oznacza większe prawdopodobieństwo jego pojawienia się. Niektóre sesje (te o zasięgu globalnym, o dużej liczbie uczestników czy takie, które uzyskały priorytet na mocy ustaleń prywatnych) mogą dostawać odpowiedzi częściej.

Linki do sesji są wprowadzane do tabeli za każdym razem, gdy zmieni się temat, w którym sesja ma miejsce. Dodatkowe linki (np. o oznaczeniu Xa, Xb) dodawane są wtedy, gdy uczestnicy sesji rozdzielają się. Kolejny link bez litery dodawany jest wtedy, gdy drużyna się połączy.

Lp. Nazwa sesji i link do jej tematu MG prowadzący Uczestnicy Link(i) do sesji
1. Nieobliczalni Infi Almor, Hrux LINK
2. Trzy Pragnienia Błysk, Darrian, Xariel, Infi Luvien, Sonneillon, Vahzah, Misser, Darlos LINK I, LINK II, LINK III
3. Tam, gdzie bogowie chodzą piechotą Infi Darrian, Loki, Anemetius LINK I, LINK II
4. Krwawa Róża Infi Breiva, Ailea, Sarl, Szablogrzbiet, Nessir, Dahhard, Sokolnik, Ellia LINK I, LINK II, LINK III, LINK II, LINK Va, LINK Vb], LINK VIa, LINK VIIa, LINK VIII, LINK IX, LINK X, LINK XIa, LINK XIb, LINK XII, LINK XIIa, LINK XIII
5. BRAK Infi Asterias LINK
6. Iskra wygasłej linii Infi Virnhild Hilduun LINK
7. Morain w Autonomii Infi Urlos, Delia Suirgo, Rarhigo LINK
8. Ekleriada Infi Ropień LINK I, LINK II
9. Patrioci III Infi Roia, Anante, Darrian, Drasim, Omival, Lota, Slavius LINK I, LINK II
10. Powinność Patrioty Infi Biwekir Wawrekar LINK
11. Wpływy Xariel, Infi Iverdon Balgerand LINK I, LINK II, LINK III
12. Kosa Kaendry Infi Kot'eleiven LINK
13. Dwór Pomiędzy Spektrami, epilog Infi Aleksis Bentrum LINK
14. Pożarka Infi Grynfa, Wierzba, Jagekhr, Rakczadra, Ylzziril LINK
Sesje zawieszone:
Lp. Nazwa sesji i link do jej tematu MG prowadzący Uczestnicy Link(i) do sesji Powód zawieszenia
1. BRAK Infi Nikol LINK Porzucenie postaci.
2. BRAK Infi Tarr LINK Porzucenie postaci.
3. BRAK Infi Loki LINK Porzucenie postaci.
Sesje zakończone:
Lp. Nazwa sesji i link do jej tematu MG prowadzący Uczestnicy Link(i) do sesji Wynik sesji
1. Klątwa Zielonej Wody Ves, Janina Jastrząb, Breiva, Infi Adrena LINK Śmierć postaci gracza ze względu na jego nieaktywność i brak odpowiedzi na kanałach prywatnych.
2. Patrioci I Infi Roia, Anante, Darrian, Drasim, Omival, Somirion LINK I, LINK II, LINK III Połączenie z sesją „Patrioci II” i przejście do sesji „Patrioci III”.
3. Patrioci II Infi Lota, Slavius, Rander LINK I, LINK II Połączenie z sesją „Patrioci I” i przejście do sesji „Patrioci III”.
4. Wielki powrót Sarl, Infi Elten LINK I, LINK II, LINK III, LINK II, LINK I, LINK VI, LINK VII Zaginięcie słuchu o postaci gracza ze względu na jego nieaktywność wynikającą ze świadomego i definitywnego porzucenia postaci.
5. Przesłuchanie Infi Somirion LINK Zaginięcie słuchu o postaci gracza ze względu na jego nieaktywność mimo deklaracji o chęci uczestniczenia w grze.
Sesje do rozpoczęcia:
Now ←-------------- Very Soon -------- Soon -------- Soonisher ------- Soonish --------→ End of Time

Lp. Wskazówka Zapowiedziana... Planowany termin rozpoczęcia
1.Echa Północy na morzach południalistopad 2014Soonish
2.Tarczownica Zeatela i Świątynia Światławrzesień 2015Very soon
3.Nekromanci w Lesie Cieni, ponownielistopad 2015Soon
4.Ci o gorętszej krwikwiecień 2016Soonish (gracz porzucił postać)
5.Wenecjalipiec 2016Very soon
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

08 mar 2016, 22:35

Taki mały news: zanim zacznę odpisywać w sesjach innych niż „Morain w Autonomii” (która ma duży priorytet ze względu na ustalenia prywatne) planowałem zacząć dwie z listy nierozpoczętych: „Wasala hrabiego Rejranda” i „Kolejnego szlachcica stolicy”, co pozwoli mi pokryć zapotrzebowanie na sesje wszystkich możnych znajdujących się w Wolenvain i stworzyć dobre podwaliny ku nadchodzącemu zjazdowi błękitnokrwistych i turniejowi rycerskiemu. W międzyczasie mam kilka KP do sprawdzenia, ale myślę, że niebawem wskoczę na odpowiednie tory.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

31 lip 2016, 23:55

Zaktualizowałem statusy sesji, odpisałem we wszystkich, niebawem wprowadzę tutaj pewne zmiany w priorytyzacji wątków. Najważniejsze będą te, które mają najwięcej graczy i dotyczą jakichś istotnych z perspektywy fabuły globalnej rzeczy, a najmniej ważne te, w których uczestniczy jeden gracz i które nie wpływają na nic poza jego najbliższym otoczeniem. Priorytety będą miały postać gwiazdek – po jednej na każdego gracza, który uczestniczy w sesji i od jednej do pięciu za istotność sesji dla fabuły globalnej. Przewiduję, że gwiazdki priorytetu będzie można jeszcze uzyskać na inne sposoby, ale te wymagają przemyślenia, toteż na razie o tym nie napiszę.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

06 paź 2016, 20:15

Zaktualizowałem listę sesji. Zacząłem ostatnio dwie nowe i jedną przejąłem:

1. Nowa – „Kosa Kaendry”. Postaram się tutaj opowiedzieć wiele o sytuacji elfów w Autonomii Wolenvain oraz tym, co dzieje się na Półwyspie Kaeendry – ich ojczyźnie. Będzie też coś o przeszłości, która zawsze prędzej czy później dojdzie do głosu. Bohaterem sesji jest Kot’eleiven, postać utworzona bardzo dawno temu, której posiadacz cierpliwie i długo czekał na rozpoczęcie tego wątku, nie zawodząc w chwili próby. Myślę, że nie zawiedzie także teraz i sesja będzie szła gładko (przynajmniej z jego strony). Sądząc z tego, że Kot’eleiven ma na sumieniu najwięcej zadanych własnymi rękami śmierci (czy to postaciom innych graczy czy to NPC-om) można liczyć na bezkompromisowe rozwiązania.
2. Nowa – „Powinność Patrioty”. Pochodzący z Lokent pan Biwekir Wawrekar ustawił się w Wolenvain całkiem nieźle, ale nadal ciągnie go do ojczyzny, którą opuścił przez represje w okolicy 411EF. Należąc jednak do Patriotów i będąc zięciem założyciela tej kompanii, pana Brigorda Berkwista, stawia jej interesy ponad osobiste. Nadchodzący zjazd szlachty Autonomii Wolenvain stwarzał mnóstwo okazji, by powiązać obie te kwestie.
3. Przejęta – „Wpływy”. Inspirowany współczesną prozą alkoholową i stawiając przede wszystkim na flow narracji wprowadzam wasala największego gracza stolicy w uroki szlacheckiego życia, którego mimo paru ładnych lat na karku nie zdążył zaznać. Iverdon Balgerand, bo o nim mowa, postanawia powziąć sobie żonę, a opatrzność zsyła nań Ficję – kandydatkę ze wszech miar nieodpowiednią, ale poruszającą jego serce do samego rdzenia. Chciałbym w trakcie tej sesji zderzyć kilka nadmuchanych ideałów szlacheckich z rzeczywistością, ciągnąc sznurki jako kobiety, które staną na drodze Iverdona, w tym jego matkę i wspomnianą wyżej Ficję. Mam nadzieję, że Iverdon malowniczo się w tym nie odnajdzie. Sesję przejąłem, by skoordynować ją z innymi, w których uczestniczą błękitnokrwiści w stolicy.

Druga i trzecia z wymienionych wyżej sesji mają związek z nadchodzącym zjadem szlachty i podobnie jak „Iskra wygasłej linii” mają za zadanie rozrysowanie sytuacji szlachcty stolicy oraz całej Autonomii, wprowadzając w temat nie tylko tych, którzy w nich uczestniczą, ale także każdego, kto chciałby w przyszłości poprowadzić postać możnego. Warto.

Dodatkowo informuję, że około 17 października zakończę sesje: „Przesłuchanie” oraz „Wielki powrót”. Gracze w nich uczestniczący zostali już o tym poinformowani i jeśli nie odpiszą, nie wróżę ich postaciom świetlanej przyszłości. Bardzo bym nie chciał, żeby tak się to skończyło, ale zapewne tak będzie. Szkoda, chociaż jest coś w tym poetyckiego. Obie postacie uczestniczące w tych sesjach były kiedyś kochankami i obie na etapie swojego istnienia zostały wskrzeszone, a teraz przebywają bardzo daleko od siebie, w ogóle zapewne o sobie nie myśląc. Cóż, przynajmniej ostatecznie spotka je taki sam los.

Jednocześnie przepraszam za ostatnie opóźnienia w odpisywaniu. Nie zamierzam wrócić do trybu, w którym post pojawia się raz na dwa miesiące i jest to wypadek przy pracy, a nie powtarzanie historii. Mimo szczerych chęci mam ostatnio parę istotnych zobowiązań w życiu prywatnym i prawdopodobnie uporam się z nimi w ciągu następnych dwóch tygodni, co pozwoli mi wrócić do normalnej pracy na Leviathanie, aktualizowania go i publikowania devlogów.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

25 lis 2016, 22:13

Oczywiście to wszystko jakoś się rozjechało w czasie, ale zgodnie z zapowiedzią zakończyłem dwie wspomniane w poprzednim poście sesje. Niedługo zakończę kolejne: tą z udziałem Nikol oraz drugą, noszą tytuł „Morain w Autonomii”. Wiem od graczy prowadzących uczestniczące w nich postacie, że zostały one świadomie i całkowicie porzucone. Wspomniane wątki mają jednak zbyt istoty zasięg globalny, abym mógł je zostawić w stanie zawieszenia.

W międzyczasie rozpocząłem dawno już zapowiedzianą sesję, czyli epilog „Dworu Pomiędzy Spektrami”. Aleksis Bentrum, jej jedyny uczestnik, umieszczony został w metafizycznej przestrzeni, z której może podglądać wydarzenia mające miejsce w sesji „Krwawa Róża” i rozmawiać z medium, które zamieszane jest w całą tę aferę. Sesja będzie miała charakter metafabularny, więc jeśli Aleks pozostanie dociekliwy – a z pewnością pozostanie – wyjaśni przyczyny wielu wydarzeń z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, przy czym tyczy się to nie tylko samego Bentruma, ale również całego Minaloit.

Wydaje mi się, że na dniach powinienem wrócić na dawne tory aktywności i zacząć rzucać MG-postami nieco regularniej. Trzymajcie za mnie kciuki.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Reguły dotyczące sesji zbiorowych

28 lut 2017, 14:08

Leviathan jest niewydolny. Winę ponoszę wyłącznie ja. Od dawna planowałem coś z tym zrobić, ale dopiero teraz nadszedł właściwy czas. Zacznę od sesji zbiorowych.

Nie zgadzam się na to, by gracz, który w sesji odpisuje najszybciej, musiał czekać najdłużej. Skazanie go na zawieszenie fabuły jest najgorszym, co można uczynić. Gdy trzeba oczekiwać na posty innych, także MG, zainteresowanie grą spada. Truizm.

Aktywność powinna być doceniana i podtrzymywana. Taki jest mój cel. Wprowadzam zatem reguły dotyczące sesji zbiorowych. Może i zaczynam powoli, ale od czegoś trzeba. Sprawa będzie na razie dotyczyć tylko moich sesji i tylko tych, w których uczestniczy dwóch lub więcej graczy.

Zobaczymy, jak to wyjdzie. Znam siebie i wiem, że potrzebuję terminów, żeby robić cokolwiek. Być może w przyszłości zastosuję te reguły również w swoich sesjach indywidualnych. W konsekwencji chciałbym rozszerzyć je na sesje wszystkich MG. Najpierw jednak sam chcę dać przykład. Pokazać, że to jest możliwe.

A więc:

1. Po opublikowaniu w danej kolejce pierwszego posta przez dowolnego gracza, pozostali dostają limit 72 godzin na napisanie swoich postów. To, czy posty napisane po tym czasie będą brane pod uwagę pozostaje w gestii Mistrza Gry. Możliwe jest wydłużenie (nie – skrócenie!) tego czasu przez Mistrza Gry, jeśli uzna to za stosowne. Np. w przypadku sesji z wieloma uczestnikami lub mocno skomplikowanej.
2. Po 72 godzinach lub opublikowaniu postów przez wszystkich graczy Mistrz Gry dostaje kolejne 72 godziny na napisanie swojego MG-posta.
3. Spóźnieni gracze muszą liczyć się z tym, że ich postacie może spotkać niekorzystne zrządzenie losu. Będzie to zależne od ilości spóźnień, poziomu niebezpieczeństwa na sesji i innych czynników. Uchować się można od tego informując o nieobecności w odpowiednim temacie.
4. Jeśli MG się spóźni, gracze mogą poprowadzić fabułę według własnego uznania, oczywiście w zależności od tego, w jakich wydarzeniach uczestniczą ich postacie. Dla przykładu, jeżeli jest to rozmowa lub walka z postacią prowadzoną przez MG, to gracz może przejąć nad nimi chwilową kontrolę. Spóźniony MG-post musi brać to pod uwagę.
5. Gracze, którzy nie skorzystają z prawa opisanego w punkcie czawrtym, mogą liczyć na korzystne zrządzenie losu od strony MG lub przymknięcie oka na ich własne spóźnienie w przyszłości.

Uczciwe, prawda? Jeśli chcesz, by akcja przyspieszyła, odpisujesz szybko, a pozostali gracze uczestniczący w sesji muszą się dostosować. MG też nie pozostaje bezkarny, bo spóźniwszy się, na moment oddaje wątek graczom. Nawet, jeśli z tego nie skorzystają, będą mieli coś ze spóźnialstwa Mistrza Gry.

Oczywiście limity czasowe przedstawione powyżej mogą się zmienić. Reguły ustalam w ramach testu (głównie samego siebie). Jeśli będą komplikacje, to czas się wydłuży. A jeśli wszystko pójdzie dobrze, to nawet skróci.

Obecnie prowadzę 5 sesji zbiorowych obejmujących 20 postaci. 2 z nich („Morain w Autonomii”, „Nieobliczalni”) planuję zakończyć przez nieaktywność uczestników, co daje 3 sesje i 15 graczy. W tych sesjach 5 graczy jest nieaktywnych, co ostatecznie daje 10-ciu, których obejmą nowe reguły:

Trzy Pragnienia”: Sonneillon, Darlos, Misser
Krwawa Róża”: Ailea, Rowena, Mork, Sokolnik
Patrioci III: Anante, Roia, Drasim

Rozwiązanie to ma kilka plusów:

– jasne reguły czasowe dla wszystkich, łącznie z MG;
– brak konieczności oczekiwania na mniej aktywnych graczy;
– zwiększenie dynamiki gry;
– niewykluczanie tych, którzy mają mniej czasu (aż 72 godziny na post).

Zaczynamy zaraz po opublikowaniu przeze mnie MG-postów w tych sesjach, czyli zapewne w przyszłym tygodniu.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

03 mar 2017, 21:31

Do poprzedniego posta wkradł się błąd. Nowe reguły związane z sesjami zbiorowymi oczywiście obejmą również sesję rozgrywaną obecnie we wsi o nazwie Pożarka.

Biorące w niej udział postacie to Grynfa, Wierzba, Jagekhr, Rakczadra i Ylzziril, co zwiększa ilość graczy, których obejmą nowe zasady, do 15-stu.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

29 mar 2017, 22:33

Proszę uczestników moich aktywnych sesji zbiorowych o nieodpisywanie po czasie. Wybija mnie to z rytmu i w konsekwencji również Wy musicie czekać dłużej. Nawet nie wiem wtedy, jak wtedy liczyć terminy – czy od ostatniego posta po czasie, domykającego kolejkę, czy od swojego MG-posta. Więc jeśli ktoś chce postować, to w 72 godziny po moim poście. Albo wcale.

…Chyba że ustalicie to ze mną przed upływem wyznaczonego na publikację posta czasu. Ew. dacie znać w temacie „Nieobecności”. Ale jeśli posty mi się pojawiają tak znienacka po terminie, to niefajnie.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Pożarka - podsumowanie sesji od czasu wprowadzenia limitów

04 kwie 2017, 23:39

Przepraszam za opóźnienia w Pożarce. Poniżej krótkie wyjaśnienie:

Stwierdziłem, że skoro w ostatniej kolejce spóźniło się 75% graczy, na których czekam, to coś jest nie tak. Zarządziłem więc tygodniową przerwę na odpoczynek, podsumowanie dotychczasowych działań i zastanowienie się. Pozwoliło mi to spojrzeć na sesję świeższym okiem i mam nadzieję, że Wam, moi drodzy gracze, również.

Wiem, że wątek pod wieżą się ciągnie, ale postarałem się skrócić czas handlu Ylzirilla z NPC-ami do minimum. W międzyczasie udało mi się przygotować kilka dodatkowych wątków czekających na Was w samej Pożarce. Wizyta w tej wsi będzie miała charakter raczej sandboxowy, więc aby je odnaleźć będziecie musieli wykazać chęci. Tak jak zapowiadałem na początku tej sesji – nie chcę Was męczyć, wątek miał raczej łagodnie wprowadzić Was z powrotem do gry. Ale jeśli ktoś czuje się na siłach, to podrzucę kilka wskazówek tu i tam, więc ci, którzy czują nastrój na przygodę powinni pozostać czujni. Nie będą to jednak przygody personalne, powiązane z Waszymi postaciami. Sesja ma charakter zbiorowy, a wyzwania, które przed Wami postawię – ogólny.

Co zaś tyczy się podsumowań...

1. Najlepiej jak dotąd spisuje się Ylzziril, osiągając średnio 52 godziny i 30 minut na post. Do niego należy też najszybszy „odpis”, bo w pierwszej kolejce uwinął się w 23 godziny i 49 minut. Tylko jemu też nie zdarzyło się ani razu spóźnić.
2. Najgorzej poszło Grynfie. Średni czas oczekiwania na posty tą postacią to 72 godziny i 48 minut, co nawet przekracza limit o niecałą godzinę. Pierwszy post (z dwóch) był na krawędzi, a drugi spóźniony, stąd ten słaby wynik.
3. Jedyną osobą, która w ogóle pominęła jedną kolejkę, jest Wierzba. Rebeliantka jak się patrzy. Ponadto, ma na koncie najdłuższe spóźnienie. Na jej ostatni post kazała czekać aż 100 godzin i 13 minut. Średnią ma w okolicy 69 godzin, bo uratował ją wcześniejszy, szybki „odpis”.
4. W ostatniej kolejce nie spóźnił się wyłącznie Ylzziril. Nawet ja, MG, zacząłem ją z opóźnieniem. Przedłużyłem czas o 8 godzin i 22 minuty. Pogorszyło mi to średnią, która wypadła nawet gorzej niż u Grynfy. Pozwijcie mnie.

Pełne statystyki znajdują się tutaj. Oczywiście zostaną one wzięte pod uwagę w dalszym toku gry. Np. przy „generowaniu” zdarzeń losowych lub przy rozpatrywaniu powodzenia późniejszych akcji wykonywanych postaciami. Jeśli więc ktoś planuje coś wielkiego (albo chce być przygotowany na każdą ewentualność, co serdecznie polecam!), radzę mu spiąć pośladki i podreperować swoje statystyki.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

17 maja 2017, 14:50

Proszę uczestników moich sesji o wybaczenie tej długaśnej przerwy w odpisywaniu, jaka się nam zdarzyła.

W okolicy świąt Wielkanocy zmieniłem pracę, później była majówka, wszystko to rozmontowało mi tryb życia. Teraz jest już lepiej, ale w międzyczasie wziąłem się za dokańczanie nowego Leviathana. Muszę przyznać, że siedziałem nad tym kilka ostatnich dni, co jeszcze bardziej wybiło mnie z rytmu. Udało mi się jednak zrobić co chciałem i teraz może być już tylko lepiej.

Wróć do „Organizacja sesji”