Gdzie sięga horyzont

Dział zawiera tematy organizacyjno-dyskusyjne większości wątków (sesji) fabularnych prowadzonych w grze oraz tych, które rozgrywają się w dziale „Sesje pozafabularne” poniżej.
Awatar użytkownika
Mork
Lokalizacja postaci: Kanały
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2493

Gdzie sięga horyzont

18 lis 2016, 01:21

1. Opis sesji: Nim przeczytasz, kliknij mnie, obejrzyj, albo słuchaj w tle.
Gdzie sięga horyzont
Autor: Lux Ferre
Obrazek

G

dy przestrzeń i czas formowały się powoli w agonii tysięcy światów, jedynym, który mógł to obserwować był Bóg. Wierzył, że to co czyni jest dobre. Istnieją jednak zagadki tak stare, że nawet on nie wiedział, dlaczego materia sprzeciwia mu się w sposób subtelny, acz stanowczy. Najmniejszy ze światów, o populacji będącej zaledwie ułamkiem nieskończoności, przetrwał. Miejsce, gdzie ludzie nie posiadali dusz, a więc i nie odczuwali starości czy chorób. Miejsce, w którym każdy kolejny dzień pozostawał niezakłóconą monotonią zdarzeń, gdzie dzieci nie rodziły się nigdy, a emocje były realnymi, materialnymi zdarzeniami. I Bóg, widząc swój błąd, porzucił ten świat. Nie był jednak bezduszny. W swej miłości pozostawił mu dar, Oko Sztormu. Wielką burzę, na środku której umieścił... tego nie wiedział nikt poza nim. Ale każdy, nawet najmniejszy mieszkaniec tej cudownej utopii gdzieś w głębi widział w niej cel. Powstało wiele legend, jedne mówiły o wielkich skarbach na końcu tęczy, inne o rozwiązaniu tajemnicy istnienia, jeszcze kolejne traktowały o ostatecznym spełnieniu wszelakich fantazji. Przez eony, w tym świecie liczone zaledwie jako lata, gdyż istoty ludzkie zawsze znajdują czas, nawet jeśli realnie nie istnieje, nikt nie odkrył tajemnicy. Wielu zaś pożerała pustka, trzymając ich w nieskończoność pośród huraganów. Nie mogli oni bowiem umrzeć, lecz nie mogli też w pełni żyć.
Obrazek

Z

awsze w tej części opowieści umieszczałbym opis wyprawy kolejnego śmiałka, który mając dość przeżywania dni w spokoju i dostatku wyruszał w przestrzeń, by już nigdy nie powrócić. Ale nie tym razem. Za kilka dni wyruszam w tę trasę wraz z moimi najbardziej zaufanymi przyjaciółmi, którzy także pragną się stąd wydostać. Być może nawet umrzeć, ale wszystko jest lepsze niż życie w świecie, który nawet dla Boga okazał się zbytnim obciążeniem. Mój lot opiszę, oddając nawet w najdrobniejszych szczegółach me emocje, by mogły one kiedyś zostać odczytane przez kolejnych badaczy. Ja, najwspanialszy pisarz w dziejach Przestrzeni, znany od Skorupy aż po Resztki, podejmuje się spisania mej podróży na tych oto kartach. Niechaj będą nadzieją dla wszystkich tych, których los szarpnie w Oko Sztormu.
Obrazek
2. Zasady sesji: Odpis z mojej strony będzie się pojawiał co tydzień o podobnej godzinie. Jeśli któraś z osób nie odpisze, nie ma to dla mnie znaczenia, fabuła biegnie dalej.
3. Ilość uczestników: 2
4. Dodatkowe informacje: Zastrzegam sobie pełne prawo do wybrania graczy spośród osób, które się zgłoszą, na podstawie własnego widzimisię. Na zgłoszenia oraz karty postaci będę czekał do tygodnia po opublikowaniu tego posta. Jeśli w tym czasie nie zgłosi się wystarczająca liczba osób, nie będzie sesji. Jeśli zgłosi i zrobi KP, cudownie, ruszamy pełną parą. Te zastrzeżenia nie wynikają z tego, że chciałbym kogoś dyskryminować czy zmuszać do działania, po prostu poświęcam swój czas na to, by napisać, oczekuję czegoś w zamian. Tworzę coś dla was, wy jesteście responsywni, fabuła się toczy. Easy.
Co do narracji - piszę w pierwszej osoby, z perspektywy pisarza, Lux Ferre'go, który to będzie opisywał wasze poczynania a także z wami podróżował. Tak cobyście się nie zdziwili.
Co do świata - mapy nie udostępniam, powiem jednakże, że świat to ułamki skał i planet, które dryfują w przestrzeni wokół Oka Sztormu, a które to jest niejakim słońcem ich bytu, bowiem oświetla ono wszelakie istnienie. Pomiędzy nimi podróżuje się w statkach, które przemieszczają się po pustce. Ponadto, wszystko co mechaniczne jest zasilane przez Oko Sztormu. Istnieje także magia, splatając własne emocje i siłę Oka jesteście w stanie kreować byty, realne i posłuszne waszemu umysłowi. Stylistyka steampunku obowiązuje. Statek nazywa się Puchacz. Potrzebuje pilota.
Co do mechaniki - standardowo, im lepszy opis tym lepszy wynik, acz mam prawo zanegować wynik działania w celach fabularnych.
Co do karty postaci - kto lepszy, ten ma większą szansę trafić ostatecznie na sesję. Powinna ona zawierać opis postaci, jej charakteru, wyglądu, kawałka backstory na podstawie opisu przedstawionego powyżej. Liczę na coś, co będzie miało duszę, a nie tylko ładnie wyglądało i cięło tasakiem.
I jeszcze jeden fakt, a właściwie moje podziękowanie, setting powstawał we współpracy z wieloletnim graczem Lewiatana, Aleksisem Bentrumem, za którego pozwoleniem i błogosławieństwem, mogę go teraz prowadzić.
Setting powstał na podstawie rozważań na temat piosenki, także teledysku Eye of the Storm - Lovett, a także settingu Lady Blackbird.
Awatar użytkownika
Ropień
Lokalizacja postaci: Lwi Bród
GG: 6550057
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2770

21 lis 2016, 00:08

Into the Vortex, zgłaszam się i od razu melduję, że wysłałem KP.
Awatar użytkownika
Vereomil
Lokalizacja postaci: Targ
Discord: Vere#6712
GG: 46500292
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2524

25 lis 2016, 20:46

Zgłaszam się. Wysłałem KP.
Awatar użytkownika
Sadrigal
Lokalizacja postaci: Insmet
GG: 23150683
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3060

25 lis 2016, 22:08

Zgłaszam się. Wysyłam KP.
Awatar użytkownika
Mork

26 lis 2016, 14:46

Zamykam zapisy i zapraszam na sesję. Jeśli oczywiście zgadzacie się grać we trójkę. Jeśli nie, wybiorę dwie osoby, już nawet wiem które. Dziękuję za zaangażowanie i stworzenie KP, MG post właśnie się pisze.
Awatar użytkownika
Mork

26 lis 2016, 15:40

Po otrzymanych informacjach zwrotnych - na sesję zostali przyjęci Sadrigal oraz Akarion. Dziękuję, zapraszam do gry, niedługo ukaże się MG post.
Awatar użytkownika
Mork

21 gru 2016, 03:15

Posted, myślę więc, że możemy spokojnie na chwilę przerzucić się na chat, coby przyspieszyć nieco ciąg fabularny, zachowując jednakże formę, a nawet ją wzbogacając. Chat został już utworzony na GG, proszę o nie wychodzenie z postaci oraz pozwolenie na reakcję innym graczom. Nie chcę przekrzykiwania się, jeśli nie jest to wskazane fabularnie. Ponadto, możecie wpisywać tam proste deklaracje, jednakże jeśli mają być bardziej zawiłe, bądź skrywać także myśli postaci, przerzucimy się z powrotem na formę forumową.

Wróć do „Organizacja sesji”