Varti

Najważniejszy obszar, na którym toczy się gra. Autonomia to zamieszkane głównie przez ludzi państwo podzielone na pięć prowincji ze stolicami w Wolenvain, Derinie, Morinhtarze, Minaloit i Aparilume. Czytaj więcej…
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3821
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Varti

31 sty 2013, 21:03

Widok spalonej wioski nie wydawał się w Autonomii Wolenvain niczym szczególnym. Po wojnie z Imperium Agstusu, która zakończyła się tak szybko, jak się rozpoczęła, wiele siedzib ludzkich nadal pozostało niezamieszkanych, ponieważ nie znalazły się osoby, które chciałyby je odbudować. Im dalej na zachód, tym tego typu obrazków było więcej. Chłopi, co prawda, przywiązani byli do swej ziemi i w ostatecznym rozrachunku zawsze prędzej czy później wracali na stare miejsca, jednak proces ten ciągle był w toku, a chłop nie mógł pracować, jeśli nie miał pana. Każda wojna zbierała swój plon. Spalić wioskę było łatwo, natomiast spalić całe miasto… To już niemała sztuka.

Historia położonego na skraju Pustyni Śmierci Varti zakończyła się niespodziewanie latem roku 410 Ery Feniksa, kiedy to wojska Zachodu wybiły większość jego mieszkańców, przedstawicieli rodu rządzącego oraz wielu okolicznych wieśniaków, cały ten czyn kwitując podłożeniem ognia, który z racji na stosunkowo rzadkie opady w tym miejscu oraz letnią porę w mig się rozprzestrzenił. Pożar objął całe miasto, a oprawcy nie pozwolili, aby próbowano go ugasić. Zresztą, wszelkie próby tak czy inaczej spaliłyby na panewce. Powiadają bowiem, że ogień ten nie był naturalny, a wywołany potężną magiczną sztuką, o której w tym rejonie Lewiatana nie zwykło się mówić głośno. Wszystkie karczmy, stajnie, sklepy i zakłady Varti w przeciągu kilku godzin zamieniły się w popiół razem ze swymi mieszkańcami. Potępieńcze krzyki niosły się w powietrze wraz z prześmiewczymi okrzykami kołujących nad miastem tresowanych sokołów Agstusu.


Przez wiele miesięcy nikt nie odważył się wrócić do tego miejsca czy podjąć się próby jego odbudowy. Autonomia miała zbyt wiele problemów wewnętrznych, aby zająć się tak oddalonym, jak Varti, przyczułkiem. Wkrótce jednak ktoś zainteresował się tym pełniącym niegdyś rolę najważniejszej stacji przeładunkowej przybytkiem. Karawany panów z Wolenvain i okolic musiały krążyć, musiały generować zysk… Był on tym mniejszy, im dalej karawana musiała się udać bez odpoczynku. Decyzja o odbudowaniu Varti zapadła jeszcze w roku 411 Ery Feniksa, kiedy ukształtowało się Konsorcjum – związek zajmujących się szeroko pojętym handlem zagranicznym szlachciców i bogatych mieszczan. Cech wpompował część posiadanych przez siebie pieniędzy, aby miasteczko stanęło na nogi. Zgliszcza ożyły, a spomiędzy nich zaczęły wyrastać nowe chaty, przybytki i targowiska. Póki co było ich jednak niezbyt wiele – ot, jedna główna karczma ze sporym miejscem na postój karawan, sporą stajnią i dwoma zapełnionymi pokojami mieszkalnymi piętrami, kilka drewnianych chat, jedna piekarnia i mały targ, na którym nowi mieszkańcy zaopatrywali się w najpotrzebniejsze, sprowadzane z okolicy dobra.


Do tego dochodziła masa namiotów na obrzeżach miasta, w których to namiotach rezydowali przedstawiciele rozlicznych fachów – od krawców, przez budowniczych, aż po kupców. Najbardziej okazałe, odsunięte nieco od reszty namioty z wystawionymi przed nimi proporcami herbowymi kryły przedstawicieli wysokiej szlachty doglądających całego procesu. Varti stawało powoli na nogi, a prace na rzecz przywrócenia mu dawnej świetności trwały dniem i nocą. Gdzieniegdzie pojawiły się już szkielety nowych, bardziej okazałych domów, przeznaczonych zapewne dla bogatszych, przyszłych rezydentów.


//Opis karczmy napisany przez Arael:
Karczma, będąca jednym z niewielu dostępnych publicznie budynków była, przede wszystkim, nowa. Świeże, wciąż pachnące lasem bale, nieprzeżarte przez stada korników trzymały potężną konstrukcję w jednym miejscu, nadając jej wyglądu solidnego, ciepłego i przytulnego miejsca. Wnętrze prezentowało się niezgorzej – za ladą, gęsto zastawioną czekającymi na spragnionych klientów kuflami, stał łysiejący karczmarz o promiennym uśmiechu i pokaźnym brzuchu, niechybnie hodowanym przez wiele obfitujących w piwo lat. Powietrze wewnątrz, niezależnie od pory roku, było ciepłe, wilgotne i niosło kuszący zapach pieczonego mięsa czy gulaszu. Kilka stołów zbitych z sosnowego drewna zapraszająco wołało gości do siebie, a do pełni karczmianego szczęścia brakowało jedynie…gości. Tutejszych odstraszały ceny, jako, że zdruzgotane wojną Varti musiało liczyć każdy or, a co za tym idzie – wywindować ceny do sprzyjającemu gospodarce poziomu. Popołudniami jednak zbierała się tutaj lokalna szlachta, by przy kuflu przedniego piwa czy kielichu wina porozmawiać o przyszłości odradzającego się miasta.

Zapadał już zmierzch, kiedy pozostałości Entropii dotarły wreszcie do Varti. Przewodnik drużyny narzucił ostre tempo, jednak nie zamierzał odstąpić od swego zamiaru. Karczma, do której zdążała ocalała u jego boku trójka śmiałków miała być ostatnim porządnym przystankiem przed wyruszeniem na owianą złą sławą Pustynię Śmierci. Ostatnim głębokim oddechem przed zanurzeniem się w prawdziwe odmęty. Miecznik mocno wciągnął pachnące ciosanym drewnem, popiołem i chlebem powietrze w swe pojemne płuca. Jego twarz rozjaśnił szczery uśmiech. Wreszcie dane będzie mu odpocząć w prawdziwym łóżku. Spojrzał po swych towarzyszach. Arael, Asterias (który dogonił drużynę po jakimś czasie), Kenhkar. Niewielu ich zostało, ale dobre i to. Jeśli zaszli tak daleko, musieli być zdeterminowani. Pełni mocy sprawczej i chętni przeżycia przygody swego życia bez względu na konsekwencje. Niechaj tak będzie. Czwórka drużynników, przed którymi zadrżeć miały senne koszmary.

Przed samym wejściem do karczmy Infi zatrzymał się jak wryty. Właśnie przypomniał sobie o jednej szczególnie ważnej kwestii. Prócz dobrej dziczyzny, ostatków chleba, kilku kawałków suszonego mięsa, miecza i paru innych drobiazgów nie miał przy sobie niczego. Jego kiszki zagrały marsza, więc przegryzł suche mięso, zapychając się nim i ciamkając przez dłuższą chwilę, podnosząc jeden palec, aby pokazać swym towarzyszom, że pragnie przemówić.

- Ma ktoś… - przełknął. – Pieniądze…? – zapytał wprost, choć głupio mu się zrobiło, że wcześniej o tym nie pomyślał. Wszak miejsce do spania i owies dla konia swoje kosztowały. Zapewne ceny w Varti będą dość wygórowane, a Entropia nie wyglądała na szczególnie majętną. W ostateczności pójdą do karczmy zjeść coś ciepłego z wyżebranych u bywalców srebrników i udadzą się na spoczynek gdzieś w okolicy namiotów, których wiele minęli po drodze, a z których dochodziła czasem spokojna muzyka oraz inne biesiadne dźwięki. Lepiej jednak było najpierw zapytać. A nuż któryś z drużynników jeszcze go zaskoczy…?

//Przyjąłem, że jeśli Ajumi (bądź ktokolwiek inny) zechce odpisać, to po prostu dogonił(a) Entropię nieco później.
Obecnie ta lokacja jest pusta.
Awatar użytkownika
Arga'Nazul
Posty: 44
Rejestracja: 19 wrz 2012, 20:49
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
GG: 4052074
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2207

Re: Varti

02 gru 2018, 21:54

Podczas szykowania się do podróży i zdobywania najważniejszych rzeczy, by ponownie wyruszyć na pustynię, Arga okazjonalnie rozglądał się po Varti. W normalnych warunkach pewnie nie zadał sobie żadnego trudu, by odwiedzić to miejsce. Gdzieniegdzie dostrzegał na budynkach pojedyncze ślady po broni, czarne plamy nadpalonego drewna i innych śladów po najeździe. Nie miał pojęcia: kto, po co i dlaczego. I nie tyle, że niewiele go to obchodziło. Za poprzedniego życia z racji statusu następcy tronu interesował się lokalną sytuacją polityczną, przemieszczeniem się dzikich plemion pustynnych elfów, czy ludzkimi osadami powstającymi w sąsiedztwie pustyni. Na chwilę obecną musiałby nauczyć się tego od nowa, ale zdawał sobie sprawę, że może obić się o barierę językową.

Musiał przyznać, że Asim okazał się naprawdę przydatny. Dzięki niech będzie duchowi pustyni, za to, że pozwolił mu spotkać go na swojej drodze. Ork czuł wdzięczność, że ten mu pomógł w zorganizowaniu zapasów. Bez niego pewnie nawet nie dowiedziałby się o złotookim.

Siedząc już na swoim wielbłądzie, spojrzał na nomada i westchnął. Choć nomad był co prawda człowiekiem, istotą niższą niż on sam, to jednak czuł, że musi jakoś się odwdzięczyć. Sięgnął do sakiewki i wyciągnął jeden z kilku medalików, które trzymał jako środek płatniczy. Grawerunek przedstawiał humanoidalną istotę rozpościerającą ręce, a wokół niego ciągnęły się języki ognia. Arga uśmięchnął się. Autor grawerunku chciał oddać postać orka jako ducha pustyni, który panuje nad słońcem i skwarem.

- Trzymaj - powiedział podając człowiekowi złoty medalik. - Jestem wdzięczny za pomoc jaką mi udzieliłeś. Niech cię oraz cały twój lud strzeże duch pustyni.

Po czym ruszył ile tylko wielbłąd miał sił w nogach. Musiał się spieszyć, by w porę dostrzec do złotookiego i jego kompanii. Modlił się do ducha pustyni, by byli cali, a po drodze nie napotkał żadnych parszywych pustynnych elfów. Jednakże po chwili wycofał się z tego ostatniego. Dawno nie jadł bulionu na elfich uszach, a w tych nowych czasach pewnie o dobrą elfinę będzie naprawdę ciężko.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3821
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

MG‐post: The End

14 sty 2019, 04:46

MG

Spotkanie człowieka z morain zakończyło się tak, jak przebiegało – w przyjaznej atmosferze. Pan Retam z rodu Sorema czym prędzej udał się z powrotem do Wolenvain, gdzie czekały go najwyraźniej sprawy nie cierpiące zwłoki. Urlos podążył zaś do swojego ludu, by poinformować go o wyniku negocjacji.

Ten był pomyślny dla centaurów – wszystkie ustalenia ich Starszyzny zostały przyjęte. Wystarczyło podzielić się na dwie grupy – jedną, większą, która pomoże przy budowie fortów na północ stąd i drugą, mniejszą, która legnie obozem u stóp stolicy Autonomii – przynajmniej do czasu wyznaczenia miejsca dla nich w Jaśminowym Parku. Taki obrót spraw nie spodobał się wszystkim.

Choć morain byli przyzwyczajeni do trudów obozowego życia, takie przyjęcie nieco urągało ich dumie. Wśród pięciuset centaurów, które miały udać się na wschód, wielu było takich, którym ludzka część wzajemnego paktu zdążyła się już narazić – najpierw surowym przyjęciem na ziemiach w okolicy Varti, później narzuceniem obowiązku pozostania poza stolicą. Ku zdziwieniu Urlosa nie wszyscy byli na to przygotowani, oczekując znacznie lepszego traktowania.

Decyzja pana Sorema wydawała się racjonalna, jednak nie przekonywało to co bardziej malkontenckich z morain. W wyniku narastających w grupie centaurów napięć Urlos został zmuszony został do zmiany decyzji Starszyzny i zrzeknięcia się swojej roli jako przedstawiciela grupy wolenvaińskiej. Nie dlatego, że grupa mu to narzuciła, lecz raczej dlatego, by utrzymać nastroje wśród morain w ryzach.

Nowa osoba wyznaczona przez kolektyw na to stanowisko dawała niezadowolonym szanse na renegocjację warunków z Konsorcjum – Urlos spodziewał się, że nie ulegną zmianie, dzięki czemu malkontenci szybko przekonają się o braku innej możliwości. Wówczas mógł wrócić.

Choć osobiście uważał reprezentowanie morain w stolicy państwa ludzi za ważniejsze, jego talent dyplomatyczny musiał dojść do głosu także w tym przypadku. Długa narada z samym sobą i konsultacje z bliskimi mu osobami wykazały, że w obecnej sytuacji będzie to najlepsze wyjście. Nie na rękę były mu napięcia wewnątrz grupy, które mogły wyjść także na zewnątrz. Ostatnie, czego potrzebował, to incydent na linii ludzie‐morain. Poza tym nowy przedstawiciel centaurów również nie był w ciemię bity i można było mu zaufać.

Poza tym kierowanie dużo większą grupą centaurów na ziemiach nieobliczalnego Rokfa zwanego Baronem Pogranicza mogło być równie istotne. Z tym człowiekiem definitywnie trzeba było się ułożyć, a któż inny miałby to zrobić, jeśli nie wspaniały dyplomata, jakim był Urlos.

Wraz z nim na północ udało się dwa tysiące jego rodaków, w tym Rarhigo oraz Delia Suirgo.

Wróć do „Autonomia Wolenvain”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 21 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 20 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Kerreos
Liczba postów: 52308
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1050
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Landis
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.