!Dotacje

Nowości dotyczące Leviathana.

Moderator: MG

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

!Dotacje

28 lis. 2011, 15:30

Uwaga! Informacje na temat aktualnych dotacji znajdują się tutaj.
Pokaż treść
Ruszamy z dotacjami na własny hosting i domenę!

Garść informacji oraz zarys projektu znajdziecie tutaj:
viewtopic.php?t=1111

Nasz cel to dla niektórych błaha kwota 62 złotych, która pozwoli nam na rok użytkowania własnej domeny .pl z hostingiem, który w zupełności wystarczy nam do poprawnego funkcjonowania forum bez reklam, „crashy”, spowolnień i ograniczeń w kwestii dodawania nowych funkcjonalności, zmian wyglądu itd.
Obecnie trwają prace nad stworzeniem jedynego i niepowtarzalnego wyglądu przyszłego Leviathana, a dzięki temu, że strona będzie w 100% nasza, wspólnie z Niniel mamy szerokie pole do popisu. Z pewnością znacie jej umiejętności graficzne, więc możecie liczyć na coś naprawdę pięknego, klimatycznego i zupełnie nowego.
Szablon forum powstanie na dniach, już teraz większość prac została wykonana, do czasu gdy uzbieramy niezbędną kwotę wszystko będzie już gotowe na przeniesienie.
Przypominam, że gdy zbierzemy już pieniądze, zarejestrowanie domeny to kwestia około tygodnia, a zaraz gdy otrzymamy ją na własność przystąpię do przeniesienia bazy danych (użytkownicy, posty, tematy, działy), co może potrwać do kilkunastu godzin, podczas których oba fora (to, na którym czytacie te słowa oraz nowe, które wykupimy) zostaną wyłączone.

Po szczegóły (dane do przelewu oraz dalsze informacje dla chętnych) zapraszam na PW bądź GG (podane w moim profilu).
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

29 lis. 2011, 19:39

Pokaż treść
Instrukcja wykonania przelewu dla osób nie posiadających własnego konta bankowego:

1. Udajemy się na Pocztę/SKOK/PZU i w okienku prosimy o polecenie zapłaty, tudzież druk przelewu w liczbie jeden. Poniżej zamieszczam przykładowy, wypełniony druk przelewu z Poczty Polskiej (oczywiście dane są fikcyjne, nie używamy ich wykonując przelew na rzecz Leviathana):
Obrazek
2. Dostaniemy dwa papierki, jeden z nich (ten mniej kolorowy) musi znaleźć się pod spodem tak, aby po wypełnieniu właściwego przelewu wykonała się na nim odbitka. Często oba druczki są połączone i nie musimy się martwić tym punktem, ale jeśli nie są – przed wypełnianiem upewniamy się, że leżą równiutko na sobie.
3. W miejscu, gdzie na powyższym przelewie znajduje się
„SERWIS Michał Sławski” oraz ciąg liter – numer konta
wpisujemy długopisem dane podane przeze mnie dla chętnych na PW/GG.
4. W miejscach oznaczonych „kwota” oraz „kwota słownie” (które często łamane jest przez „nr rachunku odbiorcy”, co w tym przypadku nas nie obchodzi) kaligrafujemy cyframi oraz literami dowolną kwotę jaką chcemy przekazać. Każda złotówka się liczy, więc nie wstydźcie się wpłacać nawet bardzo drobnych sum.
5. Zamiast „Jan Kowalski (…)” wpisujemy swoje imię, nazwisko oraz adres. W polu „tytułem” powinno znaleźć się słówko „Leviathan” oraz nasz nick.
6. Oddajemy druk z powrotem do okienka wraz z kwotą przelewu oraz opłatą za przelew rzędu 1,50zł – 3zł (w zależności od miejsca/wybranego sposobu przelewu, w szczególności prędkości przelewu).
7. Za dzień-dwa suma dotacji pojawi się na koncie Leviathana, zbliżając nas wszystkich do pozyskania własnej domeny i hostingu, co wiąże się z licznymi usprawnieniami w działaniu forum, o których było już pisane wielokrotnie.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

02 gru. 2011, 02:39

Pokaż treść
Zapraszamy do dotowania, niewiele jeszcze brakuje! Stan konta znajduje się w pierwszym poście tego tematu.

Nowy, unikalny styl, pisany i tworzony właściwie od podstaw pod nowe forum jest już na ukończeniu, wymaga jeszcze tylko kilku drobnych poprawek.
Dzisiaj utworzyłem nowy, dość niespotykany w swej formie shoutbox na forum, który, mam nadzieję, przypadnie wam do gustu. Mogę jedynie powiedzieć, że nie będzie już nikogo denerwował swoim błyskaniem przy odświeżaniu się, przewijaniem w dół przy próbie wejrzenia we wcześniejsze „shouty” i dynamicznym, nie obciążającym Waszych komputerów skryptem w jQuery.
To, kiedy forum zostanie przeniesione zależy wyłącznie od Was.
Wybaczcie brak zrzutów ekranu z forum testowego, ale nie chcemy psuć Wam niespodzianki. Musicie uwierzyć mi na słowo, wygląd nowego forum jest, jak dla mnie, zjawiskowy (co jest niewątpliwie zasługą graficznych zdolności Niniel) i przebija wszystkie fora tego typu, jakie widziałem (a widziałem wiele). Dodatkową zaletą jest to, że zarówno kod forum jak i jego grafika jest właściwie w stu procentach naszym dziełem i wszyscy możemy z dumą powiedzieć, że nie bazujemy w 100% na pracy kogoś innego, jak to zdarza się na większości, nawet autorskich PBFów z własnym hostingiem.
Sam nie mogę się doczekać przenosin oraz Waszej reakcji na zupełnie nowe forum Leviathana, gdzie problemy natury technicznej zostaną właściwie zażegnane, a rozwój naszego PBFa będzie przebiegał w nieskazitelny sposób.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

18 lis. 2012, 12:01

Pokaż treść
Jak rok temu tak i tym razem proszę Was wszystkich o pomoc w związku z nadchodzącym terminem spłaty. Wielu pytało mnie o termin uruchomienia dotacji, przez cały rok pojawiały się propozycje udzielenia pomocy finansowej Leviathanowi, jednak dopiero teraz nadszedł właściwy czas.

Przez cały 2012 rok Leviathan działał na całkiem sprawnym hostingu i domenie .PL, dzięki czemu właściwie nie zdarzały się „crashe” i błędy wywołane wadliwym działaniem serwera, jak to ma miejsce w przypadku darmowych rozwiązań. Dodatkowo, PBF rozwinął się do tego stopnia, że w maju musieliśmy nawet wykupić lepszy plan hostingowy! Błyskawiczna reakcja z Waszej strony po tym, jak Leviathan padł na kilka godzin spowodowała, że przerwa w jego działaniu trwała wtedy ledwie kilka godzin. Mając w pamięci tamto wydarzenie jestem pewien, że wspólnie uda nam się opłacić serwer na kolejny, 2013 rok.

Kwota, którą musimy uzbierać do siódmego grudnia to 190,65 zł. Jak widzicie, jest ona o wiele wyższa, niż rok temu. Wpływ na to ma wspomniane wyżej ulepszenie serwera oraz promocje (a raczej ich brak dla przedłużających umowę osób). Dla zainteresowanych mogę udostępnić obrazy faktur, które otrzymałem od świadczącej nam usługę firmy Netwave. Oczywiście, moglibyśmy zmienić providera, aby uzyskać profity od kogoś innego, jednak wiązałoby się to z długą przerwą w działaniu strony, czego wszyscy z pewnością chcielibyśmy uniknąć. Poza tym jako administrator dodam, że Netwave to firma rzetelna i profesjonalna, chociaż z pewnością sami możecie dojść do tego wniosku przy obserwacji nienagannego działania strony.

Nie będę bawił się w obliczenia, które pokażą, że gdyby każdy aktywny użytkownik zrzekł się jednego batonika, serwer zostałby opłacony. Powiem jedynie, że każdy grosz się liczy. Jeżeli ktoś chce pomóc w utrzymaniu Leviathana takim, jakim jest, nieważne, na jaką kwotę opiewać będzie przelew.

Poniżej zamieszczam instrukcję fizycznego wykonywania przelewów. Nie, nie trzeba być pełnoletnim:

1. Udajemy się do dowolnego oddziału bankowego bądź na pocztę. Tam prosimy o druk przelewu, który wypełniamy długopisem w następujący sposób:
Obrazek– W miejscu „kwota” i „nr rachunku zleceniodawcy (przelew) / kwota słownie (wpłata)” wpisujemy kolejno kwotę przelewu oraz słowne jej przedstawienie. W powyższym przypadku jest to 5 zł.
– W miejscu „nazwa zleceniodawcy” wpisujemy imię i nazwisko (najlepiej swoje), a jeśli chcemy, to też adres. W razie, gdyby coś poszło nie tak, umożliwi to bankowi kontakt. Tutaj jest to niejaki Jan Kowalski zamieszkały na Marcelińskiej w Koziegłowach.
– W polu „tytułem” wpisujemy cokolwiek. Mogą to być pozdrowienia albo życzenia. Mile widziany nick postaci, abym mógł Wam później osobiście podziękować. Tutaj napisałem po prostu „Dotacja – LeviathanRPG.pl”.
Uwaga! Druk przelewu składa się z dwóch świstków. Jeden musi znaleźć się dokładnie pod drugim przy wypełnianiu druku, tak, aby wpisywana treść została na niego przekalkowana.
2. Oddajemy druczek pani z okienka, płacimy kwotę przelewu oraz opłatę manipulacyjną (od 1 – 3 zł w zależności od oddziału) po czym radujemy się ze spełnienia dobrego uczynku. Kwota pojawi się na koncie Leviathana w przeciągu zwykle dwóch, czasem trzech dni.
Pokaż treść
Na wszystkie pytania chętnie udzielę odpowiedzi przez PW bądź GG. Zapraszam wszystkich do dotowania!

Obecny stan konta: 190/190,65.

Dopisek 30/11/12: Mimo osiągnięcia celu dotacje pozostawiam otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć forum w przyszłości.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

30 lis. 2012, 14:22

Uzbieraliśmy wymaganą kwotę niemal co do grosza! Dzięki Wam Leviathan będzie działał jeszcze przez co najmniej rok. Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się finansowo wesprzeć forum.
Jedna dotacja była anonimowa. Poniżej zamieszczam pełną listę osób, które podały imiona swoich postaci w tytułach przelewu. Kolejność alfabetyczna:
Aleksis Bentrum;
Anemetius;
Antoni;
Ari;
Charm;
Kot'eleiven;
Luna;
Nikol;
Somirion.
Tylko dzięki Wam Leviathan jeszcze funkcjonuje. Grając tutaj i dotując forum pokazujecie, że warto pracować na jego rzecz, choć teoretycznie nie ma z tego żadnych profitów. Swoją postawą jasno dajecie do zrozumienia, że chcecie, aby Leviathan dalej istniał i rozwijał się, a mi i całej Kadrze nie pozostaje nic innego, jak tylko spróbować sprostać tym oczekiwaniom. Miejmy nadzieję, że nadchodzący 2013 rok okaże się równie przełomowy, jak 2012, w którym dla forum wydarzyło się tak wiele dobrego, że ciężko tutaj wszystko wymienić. Jeszcze raz dziękuję wszystkim graczom – zarówno tym, którzy przybyli tutaj na chwilę jak i tym, którzy zostali z nami na dłużej. Leviathan jest właśnie dla Was, a dzięki powyższym osobom możemy się nim wspólnie cieszyć przez cały kolejny rok.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

07 lis. 2013, 06:27

Historia zatoczyła pełne koło. Rok temu społeczność Leviathana zebrała się i po raz drugi dokonała czegoś wielkiego, umożliwiając działanie PBF-a przez kolejny rok. Pewien jestem, że uda się to zrobić i teraz nawet mimo tego, że ponownie przeszliśmy (w marcu) na jeszcze wyższy plan hostingowy, który, jak sami możecie stwierdzić, sprawuje się doskonale, nie powodując żadnych opóźnień w działaniu strony i przykrych niespodzianek z rodzaju tych opisanych tutaj. Wiem, że ostatnimi czasy administrowanie nie wychodzi mi może najlepiej (pod względem frekwencji), co spowodowane jest ogólnie pojętymi zawirowaniami w życiu prywatnym i zawodowym, ale wiem też, że nadal wielu jest takich, którzy chcieliby pomóc utrzymać Leviathana w Sieci. O tę pomoc niniejszym proszę, nawet w bardzo symbolicznym wymiarze. Każdy wysłany grosz zostanie przeznaczony na potrzeby forum, a ewentualne nadwyżki (których ani rok ani dwa lata temu niestety nie było) zatrzymam na kolejny raz.

Na zbiórkę mamy dokładnie miesiąc, do siódmego grudnia.

Instrukcję wykonywania przelewu dla osób nieposiadających własnego konta bankowego zamieściłem rok temu w tym poście, nadal jest aktualna. Jeżeli nie chcecie sami wypełniać blankietów, w załączniku do posta znajdziecie po części wypełniony druk przelewu. Gdyby Wasz bank (lub szczególna służbistka w okienku) wymagał podania dodatkowych danych odbiorcy, takich jak chociażby jego adres – piszcie do mnie na GG i PW, gdzie te dane jestem w stanie przedłożyć. Dla dociekliwych jestem też w stanie okazać obrazy faktur elektronicznych, które firma Netwave, nasz provider, mi podesłała.

Obecny stan konta: 383,77/313,65
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

27 lis. 2013, 16:26

Pozostał dekadzień (powiedzmy) do czasu rozwiązania, a zebraliśmy prawie połowę kwoty. Jeżeli przez kilka następnych dni nie uda się uzbierać wymaganych pieniędzy, postaram się pokryć resztę należności z własnej kiesy. Z racji jednak, że moje dochody nie są stałe, a rzadko posiadam jakieś nadwyżki, forum może być przez dłuższy czas wyłączone. Tego zaś nie chce nikt, więc zapraszam do dotowania!

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

05 gru. 2013, 16:51

Dzisiaj na koncie pojawiło się kilka kolejnych przelewów, co umożliwiło mi opłacenie jednej z faktur – tej ważniejszej, opiewającej na większą kwotę (246zł). Oznacza to, że firma Netwave będzie hostowała Leviathana przez kolejny rok. Niestety, na koncie nie ma póki co środków potrzebnych do opłacenia „mniejszej” faktury (67,65zł), która zagwarantowałaby nam utrzymanie domeny leviathanrpg.pl. Jeżeli nie damy rady opłacić jej do godz. 21:10 dn. 7 grudnia, wygaśnie, przez co będziemy zmuszeni przejść na inną, darmową, o nieco mniej chwytliwej nazwie i dłuższą, jak np. leviathan.dbox.pl. Została już ona przeze mnie awaryjnie uruchomiona. Gdyby strona przestała działać na obecnym adresie, znajdziecie ją na powyższym, więc, o ile chcecie grać, radzę go zapamiętać.

Zmiana domeny znacząco utrudni to znalezienie forum zarówno stałym bywalcom jak i osobom nowym, które gdzieś już usłyszały poprzednią nazwę. Nie mam możliwości ustalenia przekierowania na nieopłaconej, nienależącej domeny, więc wchodzenie na leviathanrpg.pl po upłynięciu terminu płatności będzie skutkowało napotkaniem „ściany” sugerującej, że PBF zniknął z Internetu, co może spowodować zmniejszenie aktywności i mnóstwo nieporozumień dotyczących np. linków zawierających poprzednią nazwę domeny, które to linki przestaną działać.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

06 gru. 2013, 13:49

No, tego to chyba nikt się nie spodziewał. Reakcja na wczorajszą informację o braku możliwości opłacenia domeny leviathanrpg.pl była błyskawiczna. Leviathan wpasował się w nurt często spotykany w naszym kraju, udowadniając, że prawdziwa mobilizacja jego mieszkańców następuje dopiero w obliczu realnego kryzysu. To daje wątpiącym nauczkę na przyszłość – nawet mimo wielu symptomów każących sądzić, że w tym roku zebranie odpowiedniej sumy się nie powiedzie, społeczność naszego PBF-a po raz trzeci dała radę zrobić to w terminie, a dokładniej – dzień przed nim. W ostatniej chwili wielki Leviathan podniósł się i obronił, zapewniając sobie protekcję na kolejne 365 dni.

Dzisiejszego ranka na konto wpłynęły kolejne dotacje, które po zsumowaniu z resztą dały lekko ponad siedemdziesiąt złotych nadwyżki. Po raz pierwszy w historii Leviathana uzyskaliśmy więcej środków, niż było wymagane, a to nawet pomimo tego, że w tym roku cena za hosting i domenę była znacznie wyższa. Poniżej, tradycyjnie, znajduje się lista wszystkich darczyńców, bez których dalsze prowadzenie gry nie byłoby możliwe. Warto pamiętać, że jedna dotująca osoba postanowiła zostać anonimowa. Niezależnie jednak od tego, czy podaliście swe nicki w tytule przelewu, czy nie, wszyscy macie podziękowania od całej społeczności naszego PBF-a oraz moje, personalne. Dzięki Wam mogę nadal robić to, co, wbrew pozorom, kocham – pracować z doborową ekipą przy tworzeniu czegoś naprawdę pięknego.

Ailea;
Anemetius;
Azur;
Drart;
Kot'eleiven;
Loki;
Lota;
Luvien;
Nessir;
Ves;
Vesseril;
Zeler;
Złotooka.

Mając nadzieję, że uda się wprowadzić w życie chociaż część planów dotyczących rozwoju Leviathana w roku 2014 życzę nam wszystkim, aby nadchodzący czas okazał się czasem znakomitej roz(g)rywki dla wszystkich, którzy zdecydują się do niej tutaj przystąpić.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

03 gru. 2014, 04:21

Oto nadszedł dzień, w którym po raz czwarty zwracam się do Was wszystkich o pomoc. Bez Was Leviathan nie jest w stanie funkcjonować nie tylko dlatego, że każda z Waszych postaci w znaczący sposób rozwija jego uniwersum, ale też dlatego, że bez Waszego ciągłego, finansowego wsparcia, PBF po prostu nie istniałby w Internecie.

Jak niektórzy z Was być może czytali na ShoutBoxie, strona w roku 2015 działać będzie na nowym hostingu, co powinno zniwelować pewne problemy związane np. z długim czasem oczekiwania na wysłanie posta. Nikt nie zmusza nas, abyśmy pozostali przy obecnym providerze, szczególnie, że jakość jego usług w ostatnim roku znacząco się pogorszyła. Zresztą, jako nowy klient innej firmy wynegocjowałem pewne korzystne warunki, które pozwoliły znacząco obniżyć koszt rocznej opłaty za hosting. Dodatkowo, z poprzedniego roku zostało nam całe 70zł, co pozwala na natychmiastowe opłacenie domeny (leviathanrpg.pl) na kolejny rok.

W poprzednich latach zawsze udawało nam się dopełnić zobowiązania na czas. Społeczność Leviathana zdążyła już zatem pokazać, jaka jest silna i solidarna, co wydaje mi się ewenementem na skalę naszego małego, PBF-owego światka.

Opłata, jaką mamy do uiszczenia, to 190,65zł. Po odliczeniu 70zł z zeszłego roku zostaje nam 120,65zł. Kwota nie wydaje się duża, szczególnie, że dowiedliście już, iż jesteście w stanie podołać nawet większemu wyzwaniu, więc sądzę, że jej uzbieranie nie będzie stanowiło żadnego problemu. Wszelkie niezbędne informacje (w tym instrukcję wysyłania przelewu) można znaleźć w tym poście.

Obecny stan konta: 205,73/190,65.

Wróć do „Nowiny”