Rekrutacja

Nowości dotyczące Leviathana.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Rekrutacja

04 sty 2012, 23:45

Przez cały czas szukamy światłych, chcących pociągnąć Leviathana ku lepszej przyszłości osób. Każdy ma szansę przysłużenia się rozwojowi naszego PBF-a. Można to zrobić na kilka sposobów, tutaj opiszę jednak tylko ten związany z pewnymi stałymi obowiązkami – zostanie Mistrzem Gry (Opiekunem).

Opiekunowie
Są osobistymi trenerami określonych z góry grup graczy, prowadzą im wszelkie wątki, pomagają w zrozumieniu Spektrum Lewiatana, zasad tego PBF-a i jego mechaniki.
Prowadzą dowolne sesje fabularne, walki, rozbudowane wątki, złożone z NPC Stowarzyszenia, słowem – są narratorami świata.
Są przykładem dla innych graczy, uprzejmi i mili zarówno dla nowych jak i dla starych użytkowników.
Surowo, acz przyjaźnie sprawdzają Karty Postaci, Stowarzyszeń oraz zmiany w powyższych, dbają o balans postaci na forum oraz zachowanie klimatu.
Piszą dobrze i z polotem, a ich posty czytane są z przyjemnością i chętnie.
Aktywnie uczestniczą we wszystkich dyskusjach i projektach prowadzonych w dziale „Kącik Moderacji”.
Mają dużo wolnego czasu i bujną, rozwiniętą wyobraźnię.
Dokładnie znają wszystkie aspekty Leviathana, a jeśli nie – nie wahają się zapytać o nie kogoś o większej wiedzy.
Są pomysłowi, obiektywni, cierpliwi, racjonalni, dojrzali w pewnych aspektach.
Posiadają prestiżową, zieloną plakietkę pozwalającą im wyróżnić się z tłumu.
Są moderatorami forum, dbają o porządek nie tylko w działach fabularnych.
Mogą pisać bez interwałów czasowych na ShoutBoxie, używać znacznika „FONT” pozwalającego na zmianę czcionki w postach, proponować Nowinki, które trafiają na stronę główną i wiele innych.
(Opcjonalnie) posiadają rozeznanie na scenie PBF-owej, mają wiedzę historyczną oraz znają literaturę fantasy;
(Opcjonalnie) mają doświadczenie w prowadzeniu sesji RPG czy moderowaniu forum.

Jak się zgłosić?

Napisz w kilku słowach, dlaczego chciał(a)byś zostać Mistrzem Gry, dlaczego sądzisz, że się do tego nadajesz oraz dlaczego akurat Ciebie miałbym wybrać na to stanowisko. Jeżeli już aplikujesz, mile widziane są także linki z wcześniej opublikowanymi przez Ciebie tekstami czy prowadzonymi przez Ciebie sesjami (np. pozafabularnymi). Oczywiście, nie są wymagane, bowiem bardziej niż doświadczenie liczy się potencjał i dobre chęci. Zapraszam do zgłaszania się.

Szczegółów udzielam prywatnie (na GG bądź PW) nawet osobom niezainteresowanym MG-owaniem, więc jeśli chcesz o coś nawet z ciekawości dopytać – wal śmiało.

Awatar użytkownika
Somirion
Lokalizacja postaci: Kamienica Patriotów
Karta Postaci: viewtopic.php?t=822

30 lip 2013, 19:15

Ja to samo co Aster.
Awatar użytkownika
Pogak
GG: 36159745
Karta Postaci: viewtopic.php?p=43188#43188

31 lip 2013, 01:28

Ja mogę opiekować się jakimiś sesjami – tak, jak to obecnie robię z sesją w Sztychu.
Awatar użytkownika
Ropień
Lokalizacja postaci: Lwi Bród
GG: 6550057
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2770

23 paź 2013, 21:22

(Zdejmuje kapelusz, po czym elegancko kłania się)
A więc, przejdźmy od razu do rzeczy. Bez zbędnych dupereli, czy innych powitań.
Z początku planowałem napisać balladę o tym, że chciałbym zostać skrybą. Zrezygnowałem po kilku potknięciach. Do Jaskra mi daleko. Zauważyłem, że szanowny szef kadry szuka conajmniej dwóch skrybów. Po dłuższym przemyśleniu, sądzę, że mógłbym pełnić tę rolę. Powody:
Mam dużo chęci.
Alia wytłumaczyła mi, na czym polega raportowanie. Sądzę, że mógłbym wyciągnąć z tego pożytki dla swojej osoby, jak chociażby poznanie lepiej świata, czy podszkolenie się w pisaniu.
Ostatnią zaletą, jest to, że… (ukradkiem spogląda na kartkę) A, tak. Mogę poświęcić forum dużo wolnego czasu. Kiedy oczekuję na posta kogoś innego (Jeżeli moja postać jest aktualnie żywa), mogę napisać raporty. Zapewniam, że będzie mi się chciało, ani nie odejdę z forum.

Podsumowując:
Zgłaszam się na skrybę, z powodów wyżej wymienionych.
Z góry dziękuję za rozpatrzenie mojej prośby. Wiem, że nie jestem długo na forum, ale chciałbym rozwijać się jak najszybciej, i zacząć pisać na poziomie conajmniej dobrym. Poznanie świata poprzez uważne czytanie postów innych także wpłynie na moją korzyść.
Wygląda na to, że skończyłem. Żegnajcie, kadro, normalni gracze, martwi oraz jeszcze nie zaakceptowani. (Kłania się do wszystkich po kolei)
Awatar użytkownika
Sevian
Lokalizacja postaci: Chata Tarretha
GG: 4999202
Karta Postaci: viewtopic.php?p=40625#40625

12 lis 2013, 23:31

Zgłaszam się na skrybę. Mam co nico czau i chęci.

Powody:
-Chęć pomocy w rozwijaniu forum.
-Ciągłe rozwijanie i doskonalenie swoich umiejętności pisarskich.

Dlaczego byłbym dobry?

Grałem na paru forach, na których byłem pełnoprawnym mistrzem gry i posiadam wyobraźnię. Grami rpg w świecie rzeczywistym zajmuję się od prawie siedmiu lat , a na pbfach od niecałych trzech.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Drobne zmiany i raport z pola bitwy

14 lis 2013, 03:17

Po głębokim namyśle, powodowany koniecznością i chęcią wywołania dobrego wrażenia zdecydowałem się dać Wam, chłopaki, szansę. Zarówno Akariona i Seviana przyjmuję niniejszym w poczet Skrybów. Instrukcji udzielę Wam na dniach, muszę przygotować grunt pod Wasze dołączenie do Kadry.

Dodatkowo, wśród Skrybów znajdzie się też niedługo imć Anemetius, który zgłosił się do mnie przez GG. Z racji na pewne łączące nas w przeszłości sprawy (rzeczona magiczna mgiełka była kiedyś, króciutko, pełnoprawnym MG) zezwoliłem mu na taką formę i zdecydowałem się również go przyjąć.

Ze Skrybów wydalona została nieaktywna właściwie nigdy w tej materii Eltenebreise. Roia, z drugiej strony, odchodzi dobrowolnie – uzupełni jeszcze tylko ostatnie raporty i tyle będziemy ją widzieć. Doceniam jednak to, że zwykle była na bieżąco, oddalając od MG obowiązek czytania postów graczy, którymi są zainteresowani, na rzecz krótkich, produkowanych przez siebie notek. Dzięki za ostatnie miesiące, w których niezłomnie pozostawałaś przy nas.

Względem pozostałych zmian w Kadrze – na okresie próbnym znajdują się obecnie Alia i Błysk, którzy nie sprawdzają jeszcze KP, zamiast tego koncentrując się na prowadzonych przez siebie sesjach, które idą im wcale niezgorzej. Lafran i Zeler już jakiś czas temu zostali z administracji wydaleni, pierwszy za całkowitą nieaktywność, drugi za pasywność w swej pracy Mistrza Gry i dziwną niechęć graczy do jego osoby. Spod listy dostępnej po najechaniu kursorem na przycisk „Administracja” tymczasowo usunąłem Breivę, chociaż w prowadzonych przez siebie wątkach oraz własną postacią jest w miarę na bieżąco (brak jej postów w Mirran Toilt spowodowany był nieaktywnością Aurory, w Róży jeszcze nie nadeszła jej kolej, a Zielona Woda, jak się zdaje, umarła śmiercią naturalną). Spowodowane jest to jej nieaktywnością na wszelkich polach, na których MG z takim stażem powinien się udzielać oraz brakiem odzewu na kanałach prywatnych, którymi się do niej co jakiś czas odzywam.

Z racji okazywanego marazmu Aleksisowi Bentrumowi odebrane zostają przywileje Nadzorcy. Najlepszym kandydatem do przejęcia tego stanowiska jest obecnie Xariel, który jako jedyny obecnie MG wykazuje aktywność w sprawach nieobowiązkowych, samemu często podejmując rozliczne, narzucone sobie zadania i niesamowicie mnie tym za każdym razem zaskakując. Kot'eleiven i Złotooka działają na zasadzie cichociemnych, chętnie zobaczyłbym z ich strony nieco więcej inicjatywy.

Na wczoraj potrzebnych jest jeszcze kilku Skrybów, więc zapraszam do zgłaszania się. Dodatkowo, jeżeli ktoś czuje się na siłach, a jego wiedza na tematy wszelakie jest w jego opinii dostateczna, może się do mnie zgłosić prywatnie w celu zostania tzw. Doradcą. Doradcy nie robią nic prócz siedzenia w Kąciku Mistrzów Gry, patrzenia im na rączki, komentowania ich pracy i uczestniczenia w dyskusjach oraz proponowania własnych rozwiązań. Przywileje te, z racji, że nie są okupione żadną konkretną pracą, nadajemy tylko osobnikom wybitnym, światłym, z wizjonerskimi aspiracjami.

Z innych spraw – nastała zima.

Awatar użytkownika
Risil
GG: 20238632
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2592

03 sty 2014, 00:31

Poczuwając się do obywatelskiego obowiązku, poczucie które wzbudził to we mnie sam Wszechbaranek odzywając się na SB, zgłaszam kandydaturę swojej skromnej osoby na stanowisko Skryby. Dlaczego sądzę, że się nadaję? Jestem w stanie poświęcić całe swoje życie na żmudne przepisywanie ksią… Co? Że to nie taki skryba w klasztorze, o którym mnie uczyli na lekcjach historii? Kurde. No dobra, to inaczej. Jestem chętny pomóc w rozwoju forum. Obiecuję, że poświęcę swój własny, osobisty, drogocenny czas, który bez przerwy marnuję w Internecie, na czytanie lewiatanowych postów i skracanie ich do formy bardziej przyjaznej szybkiemu zapoznawaniu się z tym, co się z daną postacią dzieje. Poza tym, nie ukrywam, szukam w tym zysku dla siebie – zawsze to pomaga poprawić swój warsztat pisarski. Obiecuję też ogarnąć swoją skromną osobę, stosować akapity lepiej niż w tym poście i pracować wytrwale w ramach swoich obowiązków lub nawet poza nimi! (o ile nie będzie to nikomu przeszkadzało.)
Z góry dzięki, panie Infi, za rozpatrzenie prośby.

Z innych spraw – zimy ani śladu, przynajmniej u mnie.
Awatar użytkownika
Sarl
GG: 23912838
Karta Postaci: viewtopic.php?p=27349#27349

04 sty 2014, 21:03

Syn rzekł do ojca:

"Ojcze, daj mi część majątku, która na mnie przypada". Podzielił więc majątek między nich. Niedługo potem młodszy syn, zabrawszy wszystko, odjechał w dalekie strony i tam roztrwonił swój majątek, żyjąc rozrzutnie. A gdy wszystko wydał, nastał ciężki głód w owej krainie i on sam zaczął cierpieć niedostatek. Poszedł i przystał do jednego z obywateli owej krainy, a ten posłał go na swoje pola żeby pasł świnie. Pragnął on napełnić swój żołądek strąkami, którymi żywiły się świnie, lecz nikt mu ich nie dawał. Wtedy zastanowił się i rzekł: Iluż to najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja tu z głodu ginę. Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie; już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mię choćby jednym z najemników. Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca.

Łk 15,11-32

Wyrażam chęć, by powrócić na łono Lewiatana jako pełnoprawny Mistrz Gry. Do tej pory, od kilku miesięcy, znajdowałem się w stanie zawieszenia, spowodowanym moim "rozrywkowym MG-owaniem" i tworzeniem przez to niewłaściwego wizerunku MG. Szczerze mówiąc, miałem wtedy nieco inny pogląd na MG-owanie, a pogląd ten różnił się od ogólnie przyjętego punktu widzenia. Zbytnio spoufalałem się z ludźmi i formowałem często nieco kontrowersyjne, pisane kwiecistym językiem teorie i opinie. Teraz zmieniłem nieco spojrzenie na ten temat i doszedłem do wniosku, że poufały stosunek do ludzi na tym forum, robienie tzw. epickich akcji i tym podobnych robi więcej szkody niż pożytku i tak naprawdę nie ma najmniejszego sensu, pominąwszy tę chwilę śmiechu związaną z narobieniem syfu. Tym razem spróbuję zmienić kierunek, pójść w przeciwną stronę i zobaczyć, jak sprawy będą wtedy wyglądać.

Nie jest żadną tajemnicą, że rzecz nie wygląda tak, jak powinna. Ostatnimi czasy Leviathan przyjął kolejną falę uchodźców, którzy złożyli w dziale zapisów swoje karty postaci. Szeregi sprawdzających nieco się przerzedziły, do tego nie każdy wykonuje należycie swoje obowiązki. Dlatego też sądzę, że mógłbym zająć się tym ponownie, wszakże poprzednio piastowałem stanowisko około ośmiu miesięcy i niejakie doświadczenie posiadam. Śledzę na bieżąco zmiany, jakie na forum następują, cały ten czas byłem mniej lub bardziej obecny, więc myślę, że w żaden sposób nie pozostanę w tyle i ogarnę to, z czym przyjdzie mi się zmierzyć.

Do tej pory moim zadaniem było dokończenie sesji, które rozpocząłem jeszcze za mojego urzędowania. Niedawno swoją robotę zakończyłem – w dalszym ciągu pamiętam, na czym polega prowadzenie na tym forum sesji fabularnych i czerpałem przyjemność z obserwacji postępów i rozwoju moich graczy; z chęcią powrócę do uprawiania tego procederu na większą skalę.

Tak więc, mówiąc krótko, powracam.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

06 sty 2014, 16:36

Risilu – liczę na to, że dzięki objęciu przez Ciebie stanowiska Skryby Twoja aktywność się poprawi. Postanowiłem dać Ci kredyt zaufania i przyjąć Twoją kandydaturę na Skrybę. Instrukcje otrzymasz ode mnie na dniach, prześlę je kanałami prywatnymi.
Sarlu – jakkolwiek wchodzenie dwa razy do tej samej rzeki uważam w większości przypadków za głupotę, a tryb dokonany w Twoim podaniu nieco mnie mierzi, dużo się ze swoim „powracam” nie pomyliłeś – z racji braków w Kadrze i braku innych zgłoszeń (czy, inaczej – bardziej odpowiednich osób na to stanowisko) niniejszym przyjmuję Cię na powrót w szeregi Kadry.
Awatar użytkownika
Pogak
GG: 36159745
Karta Postaci: viewtopic.php?p=43188#43188

06 sty 2014, 17:50

By nie zawieść oczekiwań niektórych osobistości forum, wszyscy to wszyscy.

Podobnie jak w przypadku Sarla, moja wspólna historia z szeregami Kadry jest dosyć długa i wyboista. Z góry chciałbym też zaznaczyć, na jakie stanowisko zgłaszam swoją kandydaturę – po pierwsze, czynię to nie jako Bartłomiej Owiec, a jako Pogak. Chciałbym jedynie prowadzić sesje i wspierać nowych graczy w procesie "wgryzania się" w forum – co i tak już regularnie czynię. Niepotrzebne mi prawa, dostępy, plakietki i Kąciki – swój wkład w te kategorie już miałem, nie czuję potrzeby działania dalej w tych kategoriach.

Słowem, nie zgłaszam swojej kandydatury na posadę Mistrza Gry – chcę jedynie prowadzić sesje.
Dlaczego?
Ja zaraz powiem dlaczego:
– Nie jestem Pratchettem, jednak uważam że po czasie, jaki tu spędziłem mój styl pisania nie razi postronnych.
– Doświadczenie – powoli zbliża się dzień, w którym stuknie mi trzeci roczek na tym forum, a to już nie byle co.
– Byłem, zobaczyłem – wiem, na jakich zasadach działa Kadra, czym należy się kierować i na jakie kwestie zwracać szczególną uwagę.
– Perfekcyjna obsługa oprogramowania graficznego – wątpię, by ktokolwiek był w stanie doprawić okulary sprawniej ode mnie.
– Moja śladowa duma fabularna, Dziewięciu, przeżywa zastój, nad czym me pogacze serduszko pęka.
– Zorganizowanie i duża ilość wolnego czasu – codziennie spędzam na forum przynajmniej kilka godzin, bezproduktywnie mieląc klawiaturą na shoutboxie. A przecież ten czas możnaby wykorzystać w o tyle produktywniejsze sposoby!

Niniejszym przestaję wymieniać swe nieocenione zalety, ponieważ lista ta jest długa i zwyczajnie nie chcę niepotrzebnie zanudzać czytelników.

Pozdrawiam serduszkiem,
Pogacze dziecię.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

06 sty 2014, 18:26

Pogaku – abstrahując od tego, że nie ma możliwości „prowadzenia jedynie sesji”, o ile nie zostanie się zawieszonym w funkcji MG bądź opuszcza się Kadrę i chce dokończyć wszelkie wątki, jakich się podjęło będąc Mistrzem Gry, Ty miałeś już swoją szansę. Twoje mające miejsce w przeszłości wahania dotyczące m.in. sesji Czarne Piórka i (nie)bycia MG w połączeniu z cyklicznym „odchodzeniem” z forum, niejednoznacznymi pod względem przestrzegania regulaminów akcjami na SB i miejscami słomianym zapałem dyskwalifikują Cię na tę chwilę jako Opiekuna. Nie wnikam, jaki był powód tych wahań i nie interesuje mnie to – przypomnę jednak, że dawniej też były z Twojej strony szumne zapowiedzi, obiecanki, zaklinanie się i bicie w pierś, a, jak wszyscy wiemy, nic to nie dało. Jakkolwiek Sarla, o którym pisałeś w swoim podaniu, po wielkich bataliach z samym sobą zgodziłem się po raz drugi przyjąć do Kadry, tak Ciebie (czwarty bodaj raz) nie przyjmę i to niezależnie od tego, jak bardzo skurczyłaby się teraz Kadra. Nie mówię, że będzie to niemożliwe również w przyszłości, obecnie jednak pamięć o Twoim niegodnym postępowaniu nadal jest świeża i nie mogę jej tak po prostu, ponownie, zignorować (nawet mimo Twoich oczywistych umiejętności i znajomości świata gry). Nie rzucę nikogo, kto tyle razy mnie olał, od razu na głęboką wodę niezależnie od tego, co napisze w podaniu na MG. Gdybyś chciał udowodnić, że nie jesteś już tym samym człowiekiem, którym byłeś w kilku poprzednich „kadencjach” (przynajmniej pod względem mistrzowania), mógłbyś zgłosić się na Skrybę, wiem jednak, że tego typu biurokracja Cię nie rajcuje i wcale się tego nie spodziewam. Kredyt zaufania względem Twojej osoby już się jednak skończył i bez tego typu działań, które ponownie zaszczepią mi wiarę w Twoje dobre intencje, stałość i sumienność, niestety nie znajdziesz wśród MG miejsca.

…Może jakaś pozafabularka?

Wróć do „Nowiny”