Rekrutacja

Nowości dotyczące Leviathana.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Rekrutacja

04 sty 2012, 23:45

Przez cały czas szukamy światłych, chcących pociągnąć Leviathana ku lepszej przyszłości osób. Każdy ma szansę przysłużenia się rozwojowi naszego PBF-a. Można to zrobić na kilka sposobów, tutaj opiszę jednak tylko ten związany z pewnymi stałymi obowiązkami – zostanie Mistrzem Gry (Opiekunem).

Opiekunowie
Są osobistymi trenerami określonych z góry grup graczy, prowadzą im wszelkie wątki, pomagają w zrozumieniu Spektrum Lewiatana, zasad tego PBF-a i jego mechaniki.
Prowadzą dowolne sesje fabularne, walki, rozbudowane wątki, złożone z NPC Stowarzyszenia, słowem – są narratorami świata.
Są przykładem dla innych graczy, uprzejmi i mili zarówno dla nowych jak i dla starych użytkowników.
Surowo, acz przyjaźnie sprawdzają Karty Postaci, Stowarzyszeń oraz zmiany w powyższych, dbają o balans postaci na forum oraz zachowanie klimatu.
Piszą dobrze i z polotem, a ich posty czytane są z przyjemnością i chętnie.
Aktywnie uczestniczą we wszystkich dyskusjach i projektach prowadzonych w dziale „Kącik Moderacji”.
Mają dużo wolnego czasu i bujną, rozwiniętą wyobraźnię.
Dokładnie znają wszystkie aspekty Leviathana, a jeśli nie – nie wahają się zapytać o nie kogoś o większej wiedzy.
Są pomysłowi, obiektywni, cierpliwi, racjonalni, dojrzali w pewnych aspektach.
Posiadają prestiżową, zieloną plakietkę pozwalającą im wyróżnić się z tłumu.
Są moderatorami forum, dbają o porządek nie tylko w działach fabularnych.
Mogą pisać bez interwałów czasowych na ShoutBoxie, używać znacznika „FONT” pozwalającego na zmianę czcionki w postach, proponować Nowinki, które trafiają na stronę główną i wiele innych.
(Opcjonalnie) posiadają rozeznanie na scenie PBF-owej, mają wiedzę historyczną oraz znają literaturę fantasy;
(Opcjonalnie) mają doświadczenie w prowadzeniu sesji RPG czy moderowaniu forum.

Jak się zgłosić?

Napisz w kilku słowach, dlaczego chciał(a)byś zostać Mistrzem Gry, dlaczego sądzisz, że się do tego nadajesz oraz dlaczego akurat Ciebie miałbym wybrać na to stanowisko. Jeżeli już aplikujesz, mile widziane są także linki z wcześniej opublikowanymi przez Ciebie tekstami czy prowadzonymi przez Ciebie sesjami (np. pozafabularnymi). Oczywiście, nie są wymagane, bowiem bardziej niż doświadczenie liczy się potencjał i dobre chęci. Zapraszam do zgłaszania się.

Szczegółów udzielam prywatnie (na GG bądź PW) nawet osobom niezainteresowanym MG-owaniem, więc jeśli chcesz o coś nawet z ciekawości dopytać – wal śmiało.

Awatar użytkownika
Lota
Lokalizacja postaci: Kamienica Patriotów
GG: 12768943
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2644

01 lut 2015, 18:53

Zgłaszam się na stanowisko Mistrza Gry w niezmiennej, męskiej formie tego tytułu. Pragnę sprawdzać Karty Postaci, prowadzić graczy przez mroczny świat Lewiatana (i Leviathana), szerzyć pomoc, uśmiech i wsparcie, oddając temu całe swoje serce. Mam wrażenie, że w Kadrze potrzeba odrobiny kobiecego sposobu patrzenia i myślenia (odrobiny), czym mogłabym się podzielić.

Zdarzyło mi się popełnić korektę aktualizacji (przez co zmuszona zostałam do dokładnego zapoznania się z ogromem tekstów świeżej mechaniki), napisałam przypadkiem KR, zaangażowałam się w prowadzenie sesji pozafabularnej.

Z dodatkowych: widać mnie na SB, mam czyste konto na ostrzeżenia.

Tak. Jestem i będę aktywna.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

01 lut 2015, 20:42

No nic. Z Vereomilem wszystko ustaliliśmy prywatnie, niebawem napiszę temat podsumowujący jego karierę. Dziwnie: byłeś związany z Kadrą właściwie od samego początku, a teraz Cię w niej już nie będzie. Oczywiście stopniowo przyzwyczajałeś nas wszystkich do tej myśli, ale i tak, gdy uświadomiłem sobie, że już kilka dni po akceptacji swojej postaci napisałeś pozytywnie rozpatrzone przeze mnie podanie na młodszego Mistrza Gry (Skrybę, kiedyś było coś takiego), to poczułem się nieswojo. Z drugiej strony odszedłeś zapewniając pozostałym MG wszelką dokumentację na temat swoich sesji i podopiecznych, przez co luka po Tobie nie będzie aż tak widoczna. Dzięki za wkład i to, że starałeś się mimo wszystko nawet pod koniec swojej „kariery” wypełniać swoje obowiązki.

Loto – to właściwie czysta formalność. Swoją legendę budujesz od dawna, od dawna też poddaję Cię swoistym próbom, badając, jak dobrze nadawałabyś się na stanowisko Mistrza Gry. Wszelkie testy przesłaś mniej lub bardziej pozytywnie, lud pragnie Cię w tej roli, masz akceptację tak członków Kadry jak i zwykłych użytkowników (nowych oraz starych). Pozwala mi to z czystym sercem przyjąć Cię w szeregi Kadry. Mam pełną świadomość, że własną postacią nie byłaś do tej pory zbyt aktywna, ale ostatnimi czasy nie jest to wywołane Twoim podejściem, a moim. Jest w Tobie ochota, ikra i moc sprawcza, więc sądzę, że będziesz jednym z lepszych Mistrzów Gry, jakich ostatnio mieliśmy. Nie zawiedź mnie.

Na koniec pozostawiam sprawę A'eklamarijona, która jest sprawą na tyle smutną, że naprawdę do ostatniej chwili zwlekałem z wydaniem w niej werdyktu. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiły mi, że nie ma co przeciągać, że wszystko jest oczywiste, ale ja nie dawałem za wygraną i nadal liczyłem na to, że będzie lepiej. Drogi Eklerze – z przykrością stwierdzam, że nie wykorzystałeś dobrze czasu, jaki spędziłeś na kandydaturze. Nie zbudowałeś swojej legendy przed napisaniem podania ani po nim, a wręcz przeciwnie: zdaje mi się, że woda sodowa leciutko uderzyła Ci do głowy, przez co Twoje zachowanie wobec użytkowników – także nowych – nie było godne Mistrza Gry. Dostrzegałem pewne niepokojące symptomy już wcześniej, ale w całej swej naiwności uważałem, że przyjęcie Cię na kandydata spowoduje, że staną się one mniej znaczące. Niestety, tak się nie okazało, a ja jestem zmuszony niniejszym odebrać Ci wszelkie przywileje wynikłe ze statusu młodszego Mistrza Gry.

Widzę w Tobie potencjał; jesteś chyba najlepszym przykładem na to, jak ludzie mocno mogą rozwinąć się na Leviathanie – pisarsko, społecznie, myślowo – ale Twój czas jeszcze nie nadszedł. Potrzebuję w Kadrze nieco więcej ogłady, poczucia obowiązku i empatii, a tych Tobie nadal jeszcze trochę brakuje. Liczę jednak, że niebawem – gdy sam uznasz to za stosowne – zgłosisz się ponownie, a ja przyjmę Cię jak Lotę, bez zbędnych formalności.

Awatar użytkownika
Krasy
GG: 2362384
Karta Postaci: viewtopic.php?p=50844

01 lut 2015, 21:09

Witam serdecznie!

Nazywają mnie Krasy i ja również pragnę zgłosić się na stanowisko Mistrza Gry na tym zacnym forum. Mimo iż jestem tu stosunkowo niedługo, to zapewne wielu z was zdążyło mnie już poznać. Pragnę wziąć udział w rozwoju forum z perspektywy nieco odmiennej, niż perspektywa gracza. Mam wiele wolnego czasu i głowę pełną pomysłów. Uśmiech na twarzy, zapał do pomocy nowoprzybyłym oraz obiektywna ocena są moimi mocnymi stronami.
Na sb jestem często aktywny i nie mam problemu z udzielaniem pomocy.

Bez dalszego owijania w bawełnę (dałem się już poznać większości aktywnych graczy): Pragnę otrzymać platkietkę Mistrza Gry, którą nosić będę z dumą i odpowiedzialnością. Ślubuję również pilnować porządku i zakłócać go graczom, którzy będą nudzili się na fabule. Sumiennie sprawdzać Karty Postaci do ostatniej kropli krwii i dbać o rozwój forum.

Awatar użytkownika
Hrux
GG: 760737
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2986

02 lut 2015, 13:34

Zgłaszam się na stanowisko (Junior?) Mistrza Gry. Spędzam na Leviathanie dużo czasu, mniej lub bardziej udzielając się. Głównie przesiaduję na sb, gdzie nigdy (tak mi się wydaje) nie sprawiałem kłopotów. Jestem na bieżąco z mechaniką i myślę, że nadałbym się do sprawdzania KP, KR, stowarzyszeń itp. Co prawda nie prowadziłem tu nigdy żadnej sesji, ale kiedyś trzeba w końcu zacząć. Piszę na znośnym poziomie, a kto wie, może właśnie dzięki tej funkcji się rozwinę?

Podobno kilku graczy widziałoby mnie na tym stanowisku, więc tym bardziej cieszy mnie, że mogę wyjść naprzeciw oczekiwaniom niektórych i podjąć to "wyzwanie". W końcu PBF-y z definicji są dla graczy, prawda? Mam nadzieję, że nie zawiodę Was i razem zmażemy ten wyraz "beta" z logo Leviathana.

PS. Mogę się też przydać od strony technicznej. Administrowałem już kiedyś PBF-em + dużo programuję, więc jakieś rzeczy typu ten kalkulator punktów umiejętności itp. nie byłyby dla mnie problemem.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

02 lut 2015, 19:29

Krasy, Hruxie – macie nienaganną opinię i nie dostrzegam u Was żadnych problemów związanych z tym, jak postrzegają Was inni gracze – ba!, nawet niektórzy z nich proponowali mi Wasze kandydatury. Jest to trochę randka w ciemno, bo obaj stanowicie dla mnie swego rodzaju niewiadome, ale dobrze nam się rozmawia kanałami prywatnymi i jesteście chętni do pomocy, więc postanowiłem dać szanse Wam obu. Na dzień dzisiejszy przyjmuję Was na stanowiska młodszych Mistrzów Gry i będę się do Was zgłaszał co jakiś czas, dając Wam zadania do wypełnienie (teksty do napisania, Karty do sprawdzenia, małe sesje do poprowadzenia) i zobaczymy, jak będziecie się sprawować. Będę też patrzeć na Wasze rączki, sprawdzając, jak reprezentujecie Kadrę jako osoby publiczne. Mam nadzieję, że dalsza współpraca spełni Wasze oczekiwania; szczegółów udzielę kanałami prywatnymi.
Awatar użytkownika
Sadrigal
Lokalizacja postaci: Insmet
GG: 23150683
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3060

07 kwie 2015, 16:22

Niniejszym zgłaszam się na stanowisko MG.

Na forum jestem od września zeszłego roku, i przez ten czas pozostaję aktywny w sposób ciągły zarówno, jeśli chodzi o fabułę, jak i jeśli chodzi o obecność na Shoutboxie. Poznałem także świat i realia na tyle, aby z niejaką swobodą w nich się poruszać. Doświadczenie w prowadzeniu sesji posiadam – Poszukiwacze mogą tu być świadkami i jury – oraz piszę w sposób co najmniej akceptowalny. Kartotekę mam czystą – od kiedy zarejestrowałem się na Leviathanie, otrzymałem jednego warna. Potrafię zachowywać się w sposób przystający MG i nie omieszkam tego udowodnić. Krytykę, korektę i przyjacielskie rady przyjmuję wyjątkowo łatwo i dobrze, traktując je jako okazję do rozwoju bądź nauczenia się czegoś nowego. Cenię punktualność i słowność. Jeżeli chodzi o aktywność – już jako użytkownik przejawiam jej sporo, a jako MG będę przejawiał jej zdecydowanie więcej. Chcę udowodnić, że jednak można odpisywać podopiecznym dzień lub dwa po ich postach, i to nie od czasu do czasu, ale – standardowo.

Zgłaszam się z dwóch przyczyn. Pierwszą – zwykła, prosta chęć pomocy. Dość często można mnie znaleźć na forumowym SB – znaczną część tego czasu mogę przecież poświęcić na rzeczy, które przyspieszają lub sprzyjają rozwojowi forum. Ciekawi mnie, w jaką stronę Leviathan pójdzie w przyszłości, i chciałbym mieć jakiś mniejszy lub większy wkład w ten proces. Przyczyną drugą – fun. Bycie MG to przecież całkiem niezła i qualitna rozrywka, a jeżeli można i przy okazji rozwinąć się literacko… nic, tylko korzystać.

Awatar użytkownika
Drytrak
Discord: Brutal
GG: 53864657
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3057

07 kwie 2015, 18:21

Zgłaszam się na stanowisko Mistrza Gry. Czasu mam pod dostatkiem, na brak chęci również nie narzekam. Na Leviathanie spędziłem już nieco ponad pół roku i planuję zostać tu na dłużej, chciałbym więc, by to forum rozwijało się we właściwym kierunku, do czego pragnę przyłożyć rękę. Zależy mi na tym, czego dowodem mogą być chociażby wszystkie ostatnie dyskusje, w których to się wypowiadałem i zdaje mi się, że robiłem to w całkiem sensowny sposób. Dogaduję się z użytkownikami, na Sb widać mnie dosyć często i zdaję sobie sprawę, że moja działalność w tym miejscu może budzić kontrowersje, zapewniam jednak, że potrafię kontrolować swoje zachowanie i jego zmiana na bardziej poprawne politycznie nie będzie absolutnie żadnym problemem, co zresztą postaram się udowodnić, jeśli otrzymam ku temu sposobność. Brałem udział i czytałem bardzo wiele sesji, i choć sam żadnej nie prowadziłem, to jestem przekonany, że doświadczenie które przez ten czas zgromadziłem pozwoli mi na mistrzowanie na przyzwoitym poziomie. Wiedzę o realiach mam, a przynajmniej jej podstawy, jestem też zaznajomiony z mechaniką oraz sposobem funkcjonowania forum. Potrafię wykazać inicjatywę, mam pomysły i własne zdanie, chciałbym więc rozruszać to i owo, do czego będę uparcie dążyć. Wszyscy wiemy, że Kadra potrzebuje nowej krwi oraz rąk do pracy, przyda się jej również inne spojrzenie na całokształt forum. Uważam, że Leviathan mógłby tylko zyskać na mojej kandydaturze.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

01 maja 2015, 20:23

Jak zawsze, także i teraz bardzo długo przetrzymałem kandydatów, obserwując ich i oceniając pod kątem ich przydatności w Kadrze. Nie mam niestety możliwości przyjęcia obu naraz – pisałem o tym zresztą w tym wątku. Stoi za tym obecny system prowadzenia tego forum (nad którym debatowaliśmy tu, co nie skończyło się jednak jego zmianą). Decyzja została podjęta relatywnie szybko, bo już po półtora tygodnia od ukazania się obu zgłoszeń, jednak w życie wchodzi dopiero teraz, kiedy mam pewność, że była ona słuszna i nie podjęta pod wpływem chwili. Przebąkiwałem o niej na forumowym czacie, czasem podrzucałem jakieś tropy, więc sądzę, że nie powinna być dużym zaskoczeniem.

Drytraku – widzę, że powoli tracisz zapał do dyskutowania na tematy forumowe oraz prezentowania swoich pomysłów. Tak jak kiedyś udzielałeś się właściwie wszędzie, tak teraz nie robisz tego w ogóle, machając ręką nawet na istotne kwestie. Nie widzę z Twojej strony zaangażowania, a jeśli już, to w szerzenie ogólnie pojętego defetyzmu i rozpowiadanie, jakoby aktywność na wyżej wymienionych polach stanowiła sztukę dla sztuki, bez wyraźnego wpływu na funkcjonowanie Leviathana. Nie muszę oczywiście tłumaczyć, jak bardzo się mylisz – widać to chociażby po ostatnich dyskusjach, w których inicjatywy oddolne spotykały się z aprobatą Kadry, zostając ostatecznie wprowadzane w życie. Rozumiem, że niekiedy idzie to strasznie wolno, ale to nie powód, aby zachowywać się na SB tak, jak Ty się czasem zachowujesz. Zbierałeś nawet ostrzeżenia za działanie na szkodę forum – i to w okresie, w którym teoretycznie powinieneś chcieć pokazać się od jak najlepszej strony. Jest to główny powód, dla którego nie jestem w stanie przyjąć Cię na ten moment do Kadry. Bardzo nad tym ubolewam, bo myślisz trzeźwo, masz dobre pomysły i możliwość bycia bardzo aktywnym na wszelkich polach forumowych. Piszesz dobrze, ogarniasz fabułę, masz wszystko to, czego oczekiwałbym od nowego Mistrza Gry; jedynym problemem jest Twoje nastawienie (a przynajmniej to, które okazujesz na czacie forumowym). Mam nadzieję, że trochę nad tym popracujesz, bo niedługo na pewno pojawi się kolejne okienko w Kadrze i będziesz mógł do niej wskoczyć, zabierając się wreszcie za to, o czym pisałeś w swoim poście powyżej.

Sadrigalu – tutaj nie będę miał tak wiele do powiedzenia. Nie widziałem u Ciebie nigdy spadku aktywności w tematach dotyczących ważnych kwestii forumowych, bo i nigdy ta aktywność nie była zbyt duża. Twoja działalność poza nimi była zawsze mniej kontrowersyjna od tej drytraczej, przez co wywarłeś na mnie dużo lepsze wrażenie, dodatkowo potwierdzone rozmowami prywatnymi i sposobem, w jaki wywiązywałeś się z zadań, które zlecałem Ci przez ostatnie dwa tygodnie. Prawda, że robiliśmy to pokątnie, co mogło dać Ci (na szczęście nie fałszywą) jakąś nadzieję ale, sam rozumiesz – nie mogłem kupić kota w worku i wziąć Cię do Kadry bez wiedzy na temat Twoich metod postępowania oraz poglądów na niektóre kwestie okołoforumowe. Teraz przekonałem się, że obok spokoju, jaki okazujesz na SB, rzadko dając się pociągnąć jego niebezpiecznym nurtom, posiadasz również inne cechy dobrego Mistrza Gry. Z tą pewnością i czystym sumieniem przyjmuję Cię niniejszym do Kadry Leviathana.
Awatar użytkownika
Grynfa
Lokalizacja postaci: Pożarka
Karta Postaci: viewtopic.php?p=50750#50750

10 cze 2015, 21:30

Zgłaszam się na stanowisko Mistrza Gry. Czasu mam aktualnie nadmiar - matury napisane - więc nie uważam, by miałbym problem z poświęceniem paru chwil na napisanie MG posta czy sprawdzenie czyjejś KP. Moje teksty praktycznie zawsze poprawne są pod względem ortograficznym i w przeważającej większości pod interpunkcyjnym i składniowym. Dowodzą temu liczne pozafabularki, bo Grynfa jako postać to niewypał, a Kokorosz jest dopiero sprawdzany. Moją aktywność można uznać za zadowalającą - przesiaduję długie godziny na SB, gdzie jestem powszechnie znanym i lubianym użytkownikiem. Staram się wystrzegać złośliwych, sarkastycznych komentarzy, choć przyznam - nie zawsze mi to wychodzi. Co do realiów Leviathana - mam podstawy wiedzy, choć mocno ugruntowana jest głównie w tematach związanych z architekturą i budownictwem. Potrafię tworzyć zaskakujące scenariusze fabularne, choć niewiele miałem dotąd ku temu okazji. Myślę, że Leviathan ma szanse wiele zyskać na mojej kandydaturze, szczególnie ze względu na aktualną falę nieobecności wśród Kadry.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

19 cze 2015, 13:13

Grynfo – zdania w Kadrze są podzielone, jako i podzielone było w Twojej sprawie moje serduszko. Na decyzji zaważył przede wszystkim wydźwięk opinii, jakich zasięgnąłem. Jeżeli były pozytywne, to w miękki sposób, na zasadzie „A, niech ma!”, natomiast jeżeli były negatywne, to bardzo rzeczowe i naprawdę emocjonalne. Dowodzi to, że jeżeli już się czymś wsławisz, to raczej niczym dobrym. Oczywiście jako absolutny jednowładca tego zacnego przybytku wysłuchałem obu stronnictw – członkami których byli zarówno MG jak i użytkownicy – jedynie z kurtuazji. Ostatecznie i tak tylko ja mogłem podjąć decyzję. Nigdy jednak nie zalazłeś mi za skórę ani niczym się nie przysłużyłeś, więc tego typu głęboki research był tutaj bardzo na miejscu.

Cóż mogę rzec. Nie jesteś jednostką na tyle dla Leviathana charakterystyczną, aby moja odpowiedź była uzależniona od Twojej sławy (złej lub dobrej). Jak jesteś, to jesteś, a jak Cię nie ma, to nikt nie płacze. Dla mnie startowałeś więc z neutralnej pozycji. Ze swoich dalszych obserwacji nie wywnioskowałem właściwie niczego, co zmieniłoby tę pozycję. Na pytania odpowiadałeś niejako mechanicznie i politycznie poprawnie, jakby rozmowy z użytkownikami były w istocie wywiadami publicystycznymi. Widziałem tam jedynie hasła, których przed Twoim dołączeniem do Kadry nie było możliwości zweryfikować.

Nigdy nie poprowadziłeś żadnej sesji pozafabularnej, przez co nie znam Twoich zdolności na tym polu. Na niekorzyść działa też coś, o czym sam otwarcie piszesz – stworzyłeś postać, którą teraz nie grasz, bo nie jesteś w stanie znaleźć na nią pomysłu. Uwierz mi, na Leviathanie są postacie dużo gorzej zaczepione w świecie gry i dużo bardziej nieracjonalne w swoim przeszłym postępowaniu, a mimo tego (często dzięki Mistrzom Gry) znalazły one swoje miejsce. Jeżeli nie umiesz znaleźć tego miejsca własnej postaci, którą znasz, notabene, od samiuśkiego początku, jak chcesz to robić z postaciami innych graczy, które poznasz tylko po tym, jak przedstawione będą w KP?

Ze względu więc na niemożność zweryfikowania Twojego doświadczenia i uzasadnione podejrzenie niemocy twórczej, która dopada Cię w „trudnych” momentach (jak ta z Twoją postacią) nie mogę Cię na ten moment przyjąć do Kadry. Poprowadź jakąś sesję pozafabularną, pograj tutaj (aktywnie!), pokaż ludziom swoje prawdziwe oblicze, zamiast stanowić, jak teraz, forumowe tło. Mistrz Gry na Leviathanie musi czasem rozprawiać się z naprawdę niełatwymi problemami i wybacz, ale nie sądzę, abyś w obecnym momencie życiowym mógł nim zostać. Gratuluję inicjatywy, choć wydaje mi się, że nie wyszła ona bezpośrednio od Ciebie – jakbyś do tego tematu został wepchnięty niczym cnotka do tańca.

Wróć do „Nowiny”