Rekrutacja

Nowości dotyczące Leviathana.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Rekrutacja

04 sty 2012, 23:45

Przez cały czas szukamy światłych, chcących pociągnąć Leviathana ku lepszej przyszłości osób. Każdy ma szansę przysłużenia się rozwojowi naszego PBF-a. Można to zrobić na kilka sposobów, tutaj opiszę jednak tylko ten związany z pewnymi stałymi obowiązkami – zostanie Mistrzem Gry (Opiekunem).

Opiekunowie
Są osobistymi trenerami określonych z góry grup graczy, prowadzą im wszelkie wątki, pomagają w zrozumieniu Spektrum Lewiatana, zasad tego PBF-a i jego mechaniki.
Prowadzą dowolne sesje fabularne, walki, rozbudowane wątki, złożone z NPC Stowarzyszenia, słowem – są narratorami świata.
Są przykładem dla innych graczy, uprzejmi i mili zarówno dla nowych jak i dla starych użytkowników.
Surowo, acz przyjaźnie sprawdzają Karty Postaci, Stowarzyszeń oraz zmiany w powyższych, dbają o balans postaci na forum oraz zachowanie klimatu.
Piszą dobrze i z polotem, a ich posty czytane są z przyjemnością i chętnie.
Aktywnie uczestniczą we wszystkich dyskusjach i projektach prowadzonych w dziale „Kącik Moderacji”.
Mają dużo wolnego czasu i bujną, rozwiniętą wyobraźnię.
Dokładnie znają wszystkie aspekty Leviathana, a jeśli nie – nie wahają się zapytać o nie kogoś o większej wiedzy.
Są pomysłowi, obiektywni, cierpliwi, racjonalni, dojrzali w pewnych aspektach.
Posiadają prestiżową, zieloną plakietkę pozwalającą im wyróżnić się z tłumu.
Są moderatorami forum, dbają o porządek nie tylko w działach fabularnych.
Mogą pisać bez interwałów czasowych na ShoutBoxie, używać znacznika „FONT” pozwalającego na zmianę czcionki w postach, proponować Nowinki, które trafiają na stronę główną i wiele innych.
(Opcjonalnie) posiadają rozeznanie na scenie PBF-owej, mają wiedzę historyczną oraz znają literaturę fantasy;
(Opcjonalnie) mają doświadczenie w prowadzeniu sesji RPG czy moderowaniu forum.

Jak się zgłosić?

Napisz w kilku słowach, dlaczego chciał(a)byś zostać Mistrzem Gry, dlaczego sądzisz, że się do tego nadajesz oraz dlaczego akurat Ciebie miałbym wybrać na to stanowisko. Jeżeli już aplikujesz, mile widziane są także linki z wcześniej opublikowanymi przez Ciebie tekstami czy prowadzonymi przez Ciebie sesjami (np. pozafabularnymi). Oczywiście, nie są wymagane, bowiem bardziej niż doświadczenie liczy się potencjał i dobre chęci. Zapraszam do zgłaszania się.

Szczegółów udzielam prywatnie (na GG bądź PW) nawet osobom niezainteresowanym MG-owaniem, więc jeśli chcesz o coś nawet z ciekawości dopytać – wal śmiało.

Awatar użytkownika
Anante
Lokalizacja postaci: Kamienica Patriotów
GG: 47821741
Karta Postaci: viewtopic.php?p=46352#46352

23 cze 2015, 10:38

W zasadzie po dłuższych przemyśleniach na temat kandydowania chciałbym nazwijmy to: wstępnie zgłosić się na stanowisko Mistrza gry. Nie znoszę pisać o sobie, więc wyjątkowo postaram się by było treściwie.

Co mogę zagwarantować ze swojej strony:
-Pewną wprawę w prowadzeniu sesji i animowaniu świata fantasy (pewien progres na tym polu można dostrzec w obrębie mojej sesji pozafabularnej, chyba zresztą aktualnie najobszerniejszej pod względem liczby postów na forum).
-Sporo czasu na prowadzenie i możliwie szybkie odpisy przynajmniej przez najbliższe 3 miesiące.
-Możliwe rzeczowe podejście do graczy.
-Próbę nadgonienia wszelkich niedociągnięć (dosyć licznych) jakie prezentuje.

Co przemawia przeciw mnie/wymaga poprawy:
-Kiepska znajomość samego uniwersum leviathana, jak i niestety brak wybitnej wiedzy na temat wieków średnich.
-Mój styl, któremu nie raz-nie dwa zarzucono bezsensowną rozwlekłość i niekonkretność.
-Wahania w czasie i tempie odpisów.
-Momentami mój upierdliwy charakter.

I to chyba tyle, więcej grzechów nie pamiętam a i tak za żadne nie żałuję. Ocenie ową kandydaturę pozostawiam wam Infiuszu i reszcie Mistrzów Gry. Ostatecznie znacie mnie już chyba nie najgorzej po nieco ponad roku wspólnej gry.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

16 lis 2015, 21:03

Wraz z tym, jak rosnę w siłę, ustanawiając nareszcie szerokopasmowe połączenie z siecią Internet w zaciszu Czeluści, Leviathan budzi się do życia. Ustanowienie i utrzymanie aktywności wymaga jednak pobudzenia skostniałej Kadry przez przetasowanie jej struktur, wpuszczenie nowej krwi i zmotywowanie osób wchodzących w jej skład. Z tego też powodu ogłaszam, co następuje:

1. Anante, dzięki swojej wytrwałości w prowadzeniu sesji pozafabularnych, doświadczeniu i ogromnemu zapałowi zostaje niniejszym młodszym Mistrzem Gry, natychmiastowo otrzymując kilka obowiązków związanych z punktami 3 i 4 tego posta.
2. Sadrigal staje się pełnoprawnym Mistrzem Gry, z pełnią władzy moderatorskiej.
3. Lota formalnie przestaje być członkinią Kadry (choć faktycznie nie ma jej w Kadrze już bardzo długo). Osądu MG nie będzie, bo takie było jej ostatnie życzenie, a ja zawsze miałem do niej słabość. Jej podopieczni i wątki, które prowadziła, zostaną rozdzielone pomiędzy pozostałych Mistrzów, w szczególności Sadrigala i Anante.
4. Drasim wchodzi na okres wypowiedzenia, podczas którego prowadzić będzie wyłącznie sesję „Krasnoludzkie Dziedzictwo”, którą dokończy. Jego pozostałe obowiązki zostaną rozdzielone na zasadzie podobnej do tej opisywanej w punkcie trzecim tego posta. Niestety, mimo dobrych chęci, natłok pracy w życiu prywatnym nie pozwala Drasimowi dłużej pełnić funkcji Mistrza Gry na Leviathanie. Stan jego niskiej aktywności utrzymywał się zbyt długo i obaj doszliśmy do wniosku, że tak będzie najlepiej.

O zmianie Opiekunów każdy z graczy zostanie poinformowany indywidualnie, co nastąpi w niektórych przypadkach jeszcze w tym tygodniu.

Z innych rzeczy: nastała wczesna wiosna.

Awatar użytkownika
Tonuryn
Lokalizacja postaci: Kamienica Artmerów
Discord: Youmuu
GG: 52562577
Karta Postaci: viewtopic.php?p=50324#50324

02 lut 2016, 13:25

Zgłaszam się na Mistrza Gry.

Muszę powiedzieć, że we wrześniu 2014 nawet nie śniła mi się ta pozycja, ale po już ponad roku pobytu na forum i blisko pięciu tysiącach spędzonych tu godzin mogę wreszcie stwierdzić, że się nadaję, a przynajmniej mam jakieś zadatki, na pełnienie obowiązków MG. Czasu zapewne mam najwięcej ze wszystkich stałych na dzień dzisiejszy graczy, nie brakuje mi również chęci rozwijania Leviathana. Na Shoutboxie pokazuję się często, myślę więc, że większość bywalców, w tym administracja, dawno już wyrobiła sobie zdanie na mój temat. Dużo rozmawiałem też z Infim prywatnie. Wiem, że moje początki z Leviathanem były nieco burzliwe, staram się jednak zmieniać na lepsze, na miarę swoich możliwości.

W życiu prowadziłem tylko jedną sesję, za to dużo, dużo pisałem w innych i nabrałem przez ten czas jakiegoś doświadczenia. Z tego co wiem, nikt mi nigdy nie zarzucał żadnych problemów z warsztatem, choć zdaję sobie sprawę, że przede mną wciąż długa droga. Przez te niemalże trzy lata nieustannego kontaktu z tekstowym wydaniem gry fabularnej nauczyłem się wielu rzeczy i okazję do zostania MG chciałbym podobnie wykorzystać - nie tylko ofiarując forum ręce do pracy, ale również samemu się rozwijając. Znam podstawy uniwersum Lewiatana, choć niektóre koncepty związane ze średniowieczem, na których opiera się ten świat, wciąż pozostają dla mnie niezrozumiałe. Wierzę jednak, że będę w stanie pojąć cokolwiek okazałoby się niezbędne do prowadzenia sesji, sprawdzania kart postaci i tak dalej.

Mam wrażenie, że w Kadrze przydałby się punkt widzenia kogoś młodszego.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

10 sie 2016, 13:48

Sprawa z Mistrzami Gry ma się obecnie tak:

Drasim, zgodnie z zapowiedzią, zakończył swoją karierę w Kadrze Leviathana, nadmieniając jednak, że wróci do niej, gdy się umocni.
Anante zrezygnował z pełnionej funkcji ze względu na obowiązki w życiu prywatnym i problemy techniczne. Ostatecznie wymuszona przerwa w jego aktywności stała się przerwą stałą, bowiem od tamtego czasu pojawia się na forum o wiele rzadziej.
Z Tonurynem wiele w ostatnim czasie rozmawiałem, na różne tematy. Niestety, z powodów, które być może sam kiedyś wyjawi, zrezygnował z kandydowania na Mistrza Gry jak i chyba z Leviathana w ogóle.

U mojego boku pozostaje zatem nieśmiertelny Xariel, któremu brakuje chyba ostatnio motywacji (ale pracujemy nad tym) oraz obiecujący Sadrigal, który robi bardzo szybkie postępy.

Leviathan zbudził się, a niedługo godny będzie szerszego rozreklamowania. Wówczas obecni Mistrzowie Gry będą musieli znacznie zwiększyć swoją aktywność. Jeżeli im się to nie uda, to liczę na to, że znajdą się tacy, którzy dadzą radę. Póki co nie namawiam nikogo do zgłoszenia się, bo sytuacja na froncie wymaga posortowania, a Sadrigal nadal nie jest wyszkolony.

Uważam, że gdyby obecna Kadra była wydajna, wystarczałaby na potrzeby naszej uszczuplonej społeczności z nawiązką i moim głównym celem HR-owym jest obecnie zwiększenie tej wydajności.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Nowi MG potrzebni od zaraz

23 sie 2017, 00:21

Jeśli Leviathan ma żyć, potrzebuje aktywności. A tej nie zyska, jeśli nie pojawią się nowi Mistrzowie Gry. Ci, którzy obecnie są w Kadrze, nie wyrabiają się. Trzeba oddać ich sesje komuś, kto jest w stanie spełnić założenia gry, czyli odpisywać w ciągu 72 godzin. Wiem, że bycie MG jest niełatwe, ale osobiście sądzę, że Leviathan jest warty odrobiny wysiłku. Łatwo tak myśleć o swoim dziecko, więc pozwól, że sprawdzę, czy się nie mylę.

Potrzebuję do tego właśnie Ciebie. Tak, Ciebie. Nieważne, jak długi masz staż (nawet lepiej, by był krótki!), ile wiesz o średniowieczu i czy podbiłeś już serca członków społeczności Leviathana. Nie mogę sobie pozwolić na wybrzydzanie. Albo Cię przyjmę, albo Leviathan w końcu upadnie. Jeśli będzie jakaś konkurencja, to wybiorę najlepsze osoby, ale spójrzmy prawdzie w oczy – w tym temacie nikt nie zgłosił się od półtora roku. Bardzo możliwe, że dzięki Tobie zmieni się całokształt Leviathana. Na gorszy, na lepszy – nieistotne. Ważne, by gra się toczyła.

Przygotuj się na falę krytyki. I to nawet takiej najgorszego sortu. Są w społeczności Leviathana (i ogólnie na PBF‐ach) ludzie lubujący się we wbijaniu szpil. Nie ma ich wiele, ale mogą sprawić, że będzie Ci przykro. Czasem pewnie nawet ja powiem coś takiego, że odechce Ci się robić cokolwiek. Dobrze więc, by cechowała Cię przede wszystkim twarda dupa. Wymagałbym od Ciebie także systematyczności, komunikatywności, kreatywności oraz chęci do rozwijania wiedzy i umiejętności pozwalających na lepsze prowadzenie gry.

To dużo, ale zważ, że nie mam żadnego minimalnego pułapu. Te cechy tak czy inaczej nabędziesz, jeśli chcesz zagrzać miejsce w Kadrze Leviathana. Obowiązków dostaniesz tyle, ile będziesz w stanie wykonać. Jedna sesja, dwie, trzy…? Przejmiesz je po niewydolnych Mistrzach Gry, a ich uczestnicy prawdopodobnie Ci w tym pomogą.

Awatar użytkownika
Kerreos
GG: 35260981
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3491#53102

Re: Rekrutacja

28 sie 2017, 23:09

Przyznam od razu, że gdybym nie zastał tego forum w takim stanie, na 90% nawet bym nie pomyślał o MG-owaniu na tym etapie, tylko spokojnie działał nad nową postacią do KP. Ale biorąc pod uwagę to, o czym zapewne większość aktywnych wie znacznie lepiej ode mnie, myślę, że podejmę się zadania.

Moje doświadczenia z Leviathanem nie są zbyt wielkie (raptem jedna postać, druga w drodze), ale swoje w przeszłości na forach przeżyłem - także biorąc pod uwagę funkcje kierownicze - więc postanowiłem podjąć wyzwanie i napisać owo zgłoszenie. Ze swojej strony mogę zagwarantować na pewno to, że nie będę Was olewał. Postaram się również jak najciekawiej prowadzić swoje sesje i - w miarę możliwości czasowych (obecnie trochę tego mam, ale wiadomo, różnie to bywa) - odpisywać Wam regularnie. Postaram się również brać pod uwagę sugestie tych, którzy nieco dłużej tutaj siedzą (to w sumie nawet wskazane, przyda się na tym etapie). Jak już mówiłem, bywałem w przeszłości w różnych miejscach i jak dotąd ludzie ufali mi przynajmniej na tyle, by powierzyć coś odpowiedzialnego, w zależności od stopnia mojego zaangażowania. Sam jestem wielkim fascynatem tego projektu i tylko ogień krzyżowy w postaci splotu osobisto-zawodowych spraw zmusił mnie do zawieszenia zamiaru pozostania z Wami na dłużej. Kto wie, być może stanowisko MG to bodziec, którego w tym momencie najbardziej potrzebuję.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

29 sie 2017, 00:22

No dobra, Kerreosie, jako że już poczyniliśmy wstępne ustalenia na kanałach prywatnych i Twoje podejście do sprawy, komunikatywność i „referencje” są zachęcające, postanowiłem przyjąć Cię do Kadry Leviathana. Nie jest to całkowicie spowodowane trudnymi czasami, jakie nastały dla Leviathana, bo widzę w Tobie spory potencjał i poczułem ulgę, że to właśnie ktoś taki jak Ty zgłosił się do pełnienia funkcji MG.

Mam tylko nadzieję, że jak najszybciej ukończysz pisanie drugiej KP – w tym momencie niektórzy gracze niezaznajomieni z sytuacją mogą krzywo patrzeć na to, że nie masz na tym koncie postaci.

Awatar użytkownika
Anemetius
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2150#33472

29 sie 2017, 20:46

A co mi tam. Jak między nami było każdy wie, raz tak, raz tak. Kiedyś prowadziłem coś i gracze byli nawet zadowoleni, chociaż pamiętam, że w paru miejscach poleciałem. W każdym razie - zgłaszam się. Chętnie bym jakąś przygodę poprowadził. Mogę ze swojej strony dać dobre tempo.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

29 sie 2017, 21:04

Anemetiusie – dziękuję, że się zgłosiłeś, naprawdę to doceniam. Jednakże ze względu na przeszłe sprawy nie mogę od ręki przyjąć Cię do Kadry Leviathana. Dawno się tutaj nie pokazywałeś, więc po prostu sobie poobserwuję, jak będzie teraz z Twoją inicjatywą, nastawieniem i wytrwałością. Jeśli wszystko będzie OK, to z chęcią przyjmę Cię do grona Mistrzów Gry. Teraz jesteś dla mnie taką czystą kartą z lekkimi skazami i nie wiem, czego się można po Tobie spodziewać. To trochę tak, jakbym przyjmował na MG człowieka znikąd, ale o którym w zasadzie nie usłyszałem jeszcze niczego dobrego, a otaczające go plotki są negatywne. Trudno powiedzieć, czy się one potwierdzą, czy są wyssane z palca. Dlatego pozostawiam drzwi uchylone i tylko od Ciebie zależy, czy będziesz miał siłę, by otworzyć je na oścież.

Pisałeś na SB coś o chęci stworzenia nowej postaci, więc może pójdź najpierw w tym kierunku. Twoja obecna KP jest antyczna i oderwana od obecnych zasad gry, więc możesz ją też spróbować ogarnąć, pokazując swoje zrozumienie dla obecnej specyfiki gry. Mamy też kilka tematów z toczącymi się dyskusjami, do których możesz zajrzeć i się wypowiedzieć.

Wróć do „Nowiny”