Konkurs - zamapuj swoje imperium!

Nowości dotyczące Leviathana.

Moderator: MG

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Konkurs - zamapuj swoje imperium!

27 gru. 2015, 20:29

Mapa Znanego Świata jest już na ukończeniu. Naniosłem na nią wszystko to, co pokazane było na udostępnionych wcześniej fragmentach czy starszych wersjach mapy. Pojawiły się też wszystkie miejscówki, o których wiedziałem, że zostały wspomniane fabularnie – czy to podczas gry czy to w Kartach Postaci lub innych tego rodzaju materiałach. Niektóre, szczególnie puste tereny sam zagospodarowałem, dodając do nich nowe, mam nadzieję interesujące elementy. Wiele obszarów pozostało jednak niezagospodarowanych. Nie mapowałem ich szczegółowo świadomie, chcąc, aby to gracze je zapełnili – czy to opisując tereny należące do ich możnych postaci czy to po prostu je odwiedzając, natykając się na kolejne wioski i twierdze. Mapa nie będzie więc w żadnej mierze tworem stałym, ewoluując wraz z grą. Najgęściej jest w Autonomii Wolenvain, głównym obszarze gry. O przykładowym Wielkim Imperium Agstusu nie wiadomo jednak zupełnie nic.

Pierwsza wersja mapy, stworzona wieki temu przez Niniel, również oparta była na podobnej idei. Zebrane z fabuły pomysły oraz nowe, zgłaszane w trakcie prac nad mapą, zostały w niej ujęte. Doprowadziło to do kilku dziwacznych anomalii topograficznych czy pojawienia się splagiatowanych nazw, jednak wraz z zaprezentowaniem dzieła stało się ono kanoniczne (nazwy udało się na szczęście później zmienić). Nie wszystkie tereny były na niej pokazane, co daje nam jeszcze duże pole do interpretacji. Moją uwagę zwróciło szczególnie wspomniane wyżej Imperium. Szukałem informacji na jego temat, ale niewiele o nim wspomniano - ot, że jest. Z perspektywy Autonomii Wolenvain jest też szczególnie istotne. Państwo to miało wiele kontaktów z Agstusem, ostatni niezbyt pozytywny. W 410EF hordy opętanych przez imperialne medium, pochodzących z zaanektowanej przez Agstus Północy roskvarów, uderzyły na stolicę Autonomii, rzucając ją na kolana. Doprowadziło to między innymi do abdykacji ówczesnej władczyni i powołania trzęsącego teraz krajem Konsorcjum. Napięcia wywołane atakiem nie zelżały jeszcze i szukają ujścia, przez co wielu mówi o wojnie domowej. Imperium, choć położone daleko, namieszało w świecie gry.

Równocześnie niewiele wiadomo o jego terenie, nigdzie nie wspominano, czy jest to kraj górzysty, pełen jezior czy może wyspiarski. Pomyślałem, że tak duża swoboda w wymyślaniu ostatecznego kształtu tego rejonu umożliwia ponowne zastosowanie się do idei stojącej za mapowaniem świata gry, a więc wkładem użytkowników. Dlatego też ogłaszam niniejszym konkurs na zamapowanie tego terenu.

Zasady są proste. Należy dowolną techniką narysować swoją wizję mapy Wielkiego Imperium Agstusu. Można to zrobić nawet w Paincie – i tak później narysuję wszystko od nowa, zgodnie ze stylem tworzonej przeze mnie mapy. Przyjmuję zgłoszenia od każdego, nawet, jeżeli ktoś nie ma tutaj zaakceptowanej postaci. Proszę tylko o to, aby nazwy miejscowości, formacji górskich, rzek czy zbiorników wodnych były w miarę możliwości zgodne z regulaminem (punkt 1. i 8. „Zabronione jest”), bo w przeciwnym razie je zmienię. Ta wizja, która spodoba mi się najbardziej, wejdzie do gry i stanie się kanoniczna. Możliwe, że połączę ich kilka. Większej nagrody prócz wymienienia osoby odpowiedzialnej za zwycięski projekt na liście płac nowej mapy nie przewiduję. Rzecz jest więc wyłącznie prestiżowa, przeznaczona dla zapaleńców, którzy chcą mieć bezpośredni wpływ na istotne aspekty gry. No i – musicie dostosować się do tego, co mam już narysowane. Poniżej prezentuję przykładową linię brzegową Imperium. Wszystko, co jest na lewo od czarnej kreski, możecie pozmieniać.

Obrazek

Skala obowiązująca na powyższej mapie jest prosta. Trzy piksele to jedna mila średnia wolenvaińska, czyli jakieś 4500 m. Jeżeli będziecie chcieli ją zmienić, to proszę o podanie skali na samym obrazku albo w poście zgłaszającym pracę.

Zapraszam do udziału i zadawania pytań w razie niejasności. Prace można zgłaszać w tym temacie albo bezpośrednio do mnie, jakimś kanałem prywatnym – chociaż preferuję pierwszą opcję, dzięki czemu konkurencja będzie jawna. Daję Wam miesiąc, ale zastrzegam sobie prawo do zmiany ram czasowych konkursu, jeśli pojawi się zbyt mało dobrych prac lub pojawi się ich bardzo wiele i możliwe będzie szybsze wyłonienie zwycięzcy. Chciałbym bowiem, aby Mapa Znanego Świata ukazała się jak najszybciej.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

26 maja 2016, 16:39

Tytanicznym wysiłkiem wróciłem do stanu sprzed uszkodzenia pliku i nawet posunąłem prace dalej, tworząc zarys Imperium i zaczynając go już powoli wypełniać. Jestem zadowolony z efektu – ten niezamapowany nigdy wcześniej kraj otrzymał naprawdę interesującą, sensowną linię brzegową, która wprowadza pewne niespotykane we wcześniejszych inkarnacjach mapy Znanego Świata struktury takie jak nowe typy mórz czy wyspy. Sam obszar został pomyślany tak, by wyjaśniać i uzasadniać kluczowe cechy Imperium, takie jak choćby dobrze rozwinięta żegluga i sztuka wojenna, naród powstały z przemieszania wielu kultur oraz niechęć do magów.

Posłużyłem się przy tym Waszymi pracami, mieszając wizję własną, Grynfy i Drytraka, dodając także część wymyślonego przez Anemetiusa archipelagu. Wszystkim serdecznie dziękuję za udział w konkursie, nie omieszkam wspomnieć o Was przy opisie mapy Znanego Świata, na której zaprezentuję efekt, o którym pisałem powyżej. Nie nastąpi to jednak wcześniej niż publikacja MG-postów we wszystkich sesjach, które obecnie prowadzę.

Wróć do „Nowiny”