Strona 1 z 1

Świeża krew

: 23 sie 2017, 18:51
autor: Infi

Porozmawiałem sobie dzisiaj – i ciągle rozmawiam – z osobami, które wyraziły swoje zainteresowanie Leviathanem. Wszystkie napisały do mnie po tym, jak poprosiłem o pomoc w prowadzeniu tekstowej gry fantasy z twardą mediewistyką. Wiele z nich to ludzie związani z rekonstrukcją historyczną czy właśnie samą wiedzą o średniowieczu.

Muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się tak dużego odzewu i czuję, że trochę zmarnowałem ten potencjał, bo Leviathan nie przedstawia sobą poziomu, którym można by się było chwalić przed historykami. W swojej klasie robimy tutaj coś wyjątkowego, ale na pewno nie można nazwać L. grą historyczną. Pewnie wielu załamało ręce, widząc tutaj krasnoludy i Erę Feniksa – widziałem zresztą, że wspomniane zainteresowanie stopniało po przesłaniu linków do gry. Jako przykładową sesję wysłałem tę w Pożarce. Być może źle wybrałem.

Mimo wszystko mam pewne nadzieje i jestem dobrej myśli – być może już wkrótce pojawi się kilku nowych graczy, którzy będą mieli zadatki na Mistrzów Gry. Może znajdę nawet kogoś, z kim partnersko podejdę do światotworzenia oraz administrowania. Nawet, jeśli nie, to feedback nieco mnie zmotywował i natchnął do dalszego rozwijania projektu, choćbym miał to robić – jak dotychczas – samodzielnie.