Kary za łamanie regulaminów

Podstawowe zasady regulujące korzystanie z witryny. Dotyczą części forumowej oraz samej gry.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3822
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Kary za łamanie regulaminów

29 mar 2015, 18:04

Podstawową karą za łamanie regulaminu są na Leviathanie tzw. ostrzeżenia (warny). Przyznawać mogą je wyłącznie Mistrzowie Gry i robią to zwykle dopiero wtedy, gdy zasady zostaną naruszone umyślnie lub zdarzy się to już któryś raz. Nowi użytkownicy traktowani są pod tym względem ze sporą pobłażliwością, podczas gdy starsi, zaznajomieni ze sposobem funkcjonowania forum, po naruszeniu prawa mogą spodziewać się większych reperkusji.

Standardowo jedno ostrzeżenie przyznawane jest za jedno wykroczenie, ale w przypadku, kiedy kara nie odnosi pożądanego skutku, a użytkownik, który ją otrzymał, nie poprawia swojego zachowania, możliwe jest indywidualne zaostrzenie tej reguły (np. w postaci przyznania ostrzeżenia o wartości dwóch lub trzech ostrzeżeń). Każdy z warnów znika automatycznie i nieodwracalnie po upływie dwóch miesięcy od momentu jego przyznania. Zebranie w tym czasie większej ilości skutkuje założeniem czasowej blokady (bana) na konto:

3 ostrzeżenia = ban na 3 dni;
4 ostrzeżenia = ban na tydzień;
5 ostrzeżeń = ban na tydzień, również dla multikont oraz adresu IP;
6 ostrzeżeń = ban jak powyżej, na dwa tygodnie;
7 ostrzeżeń = permanentny ban.

Po upływie czasu blokady najstarsze z przyznanych ostrzeżeń nie znika, ale jest zerowane (jego wartość staje się równa 0), co umożliwia dostęp do forum przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich przyznanych warnów. Ich nawarstwianie się zwiększa czas i wymiar blokady. Zerowanie nie jest automatyczne i dokonywane jest ręcznie (przez administratora forum), więc w przypadku jego nieobecności czas bana może się wydłużyć. Jeżeli widzisz, że trwa on za długo – zgłoś się do administratora kanałem prywatnym.

Pełną listę ostrzeżeń przyznanym użytkownikom zobaczyć można tutaj. Ich wartość widoczna jest także w profilu każdego z ukaranych.

Innym rodzajem kary, przyznawanym wraz ze stosownym, podającym powód jej nałożenia ostrzeżeniem, jest uciszenie (mute) na ShoutBoxie (czacie dostępnym dla kont z zaakceptowanymi i aktywnymi postaciami). Z racji że większość wykroczeń popełniana jest właśnie na SB, uporczywe łamanie regulaminu, trollowanie, działanie na niekorzyść forum, spamowanie i obrażanie innych karane jest wyłączeniem możliwości dalszego pisania na czacie. Mute obowiązuje na wszystkich kontach danej osoby (nie tylko tych ogólnie znanych) i przyznawane jest na konkretny okres. Jak zawsze jednak, także i tutaj może pojawić się indywidualne zaostrzenie kary, szczególnie w przypadku starszych, wielokrotnie karanych użytkowników. W razie pojawienia się takich dodatkowych okoliczności osoba ukarana zawsze informowana jest o czasie, na jaki została uciszona. Wyjątkiem są uciszenia „do odwołania” zarezerwowane dla szczególnych forumowych recydywistów. W normalnym trybie pierwsze mute przyznawane jest na trzy dni, kolejne na tydzień, następne na dwa tygodnie i tak dalej.

Od każdej kary można się odwoływać, czego dokonać można u administratora forum.

Wróć do „Regulaminy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 23 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 23 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika
Liczba postów: 52310
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1051
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Reinar
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.