Grota trolla.

Osławiony już niejedną legendą pas wzniesień nie jest może bardzo wysoki, lecz na jego szczytach panuje wyjątkowo surowa atmosfera. Nie chodzi tu nawet o dotkliwy mróz, bardziej o nieustające wiatry zdolne porwać człowieka z nóg.
Awatar użytkownika
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2011, 17:55

Grota trolla.

15 mar 2011, 19:38

Grota jak grota, wiele takich wśród skał. Savidlin choć spędził dużo czasu z szamanami w lesie, to jednak miłował jaskinie, tak jak jego rodzina. Przechodził ciężkim krokiem wśród skał. Odgłos jego kroku odbijał się dalekim echem wśród Wichrowych Szczytów. Prawdopodobnie w tych okolicach mogły mieszkać jakieś drapieżne ptaki, albo inne groźne zwierzęta, jednak troll nie bał się niczego, jego rozmiary jak do tej pory skutecznie odstraszały jakichkolwiek "cwaniaków". Spojrzał w górę, zobaczył to czego chciał. Wyrwa w skale, nisko opuszczony strop, nachylenie spowoduje, że woda się tam nie wleje, czyli prawdopodobnie jest tam sucho. Troll ruszył nieco szybciej. Dochodząc do celu stwierdził, że jednak wejście jest trochę małe, ale wystarczy. Pytanie czy nie było tam jakiś zwierząt?
Pochylił głowę i wydał donośny ryk, który odbił się niesamowitym echem. Stworzenia przebywające gdzieś w górach z pewnością mogły to usłyszeć.
Konsekwencją tego były ciche piski i skomlenia. Kilka wilków wyleciało z jaskini jak poparzone, a zadowolony troll przecisnął się skulony na kolanach do środka. "Pomieszczenie" było idealnych rozmiarów. Teraz tylko załatwić jakąś ogromną skórę, na której będzie można się położyć, ale najpierw odpocznie chwilę po długiej podróży.
Obecnie ta lokacja jest pusta.
Awatar użytkownika
Posty: 72
Rejestracja: 06 lut 2011, 20:16

20 mar 2011, 02:34

Moose czekał jeszcze przez chwilę na jakąś propozycję, był zapatrzony w tamtą postać, ale po chwili się ocknął i rzekł:
Hmm, wspominałeś że mam wobec Ciebie dług… Jako że nigdy wcześniej Cię nie widziałem, śmiem sądzić iż nie należysz do żadnego zrzeszenia? Muszę powiedzieć że masz temperament i predyspozycje, jeżeli chcesz mógłbym wspomnieć o Tobie mojemu arcymistrzowi – Serghiowi. Myśle ży byłbyś pomocny, zastanów się.
Zazwyczaj Wampir nie mówił tak dużo, raczej ograniczał się do komentarzy typu "tak? fajnie." lub poprostu "tak/nie".
Moose miał nadzieję że Savidlin będzie zainteresowany propozycją, ale przecież go nie znał. A może olbrzym jednak jest członkiem, może należy do wrogiej organizacji?
Miał nadzieje że nie uraził jakkolwiek giganta. W tym momencie nie myślał o konsekwencjach.
Awatar użytkownika
Posty: 49
Rejestracja: 14 mar 2011, 17:55

20 mar 2011, 02:39

Troll zastanowił się chwilę.
Właściwie teraz jego celem była ochrona Moose'a własnym kosztem. Jeżeli on miał inne cele, to Savidlin musi go wspomóc, toteż oznaczało dołączenie do jego organizacji.
Dobrze, dołączę do was, moim celem jest pomaganie Tobie w Twoich celach.
Powiedział poważnie.
Pozwolisz Moose, że udam się na spoczynek, jeżeli chcesz to naturalnie możesz spocząć w mojej grocie, jednak nie uważam, żeby ktoś taki jak Ty lubował się w czymś takim.
Można powiedzieć, że troll się uśmiechnął, przynajmniej tak to wyglądało. A może nie? Troll ciągnąc za sobą maczugę udał się do swojej groty. Naturalnie musiał się do niej wczołgać.
Będąc już w swojej chałupinie, tak wygodnie jak się dało, ułożył się i zapadł w głęboki sen.
Awatar użytkownika
Posty: 72
Rejestracja: 06 lut 2011, 20:16

20 mar 2011, 02:49

Moose nie krył zadowolenia.
Dziękuje za wszystko przyjacielu, masz rację, pójdę do siebie, żegnaj zatem, nie wątpię że niedługo się spotkamy.
Wampir powoli oddalał się od czasu do czasu spoglądając za siebie. Po cichu liczył że zostanie bardziej zauważony w zakonie za sprawą postawnego trolla.
Przez całą drogę powrotną rozmyślał o tym co się stało tego dnia.

[z/t]

Wróć do „Wichrowe Szczyty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 14 użytkowników online :: 2 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 12 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Kerreos
Liczba postów: 52244
Liczba tematów: 2978
Liczba użytkowników: 1050
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Landis
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.