Najlepiej wbij najpierw tutaj

W tym dziale znajdują się różnego rodzaju informacje na temat mechaniki gry oraz jej świata. Zapoznanie się ze wszystkimi nie jest obowiązkowe, ale pozwala lepiej zrozumieć Leviathana.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3821
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Najlepiej wbij najpierw tutaj

18 lis 2018, 23:10

Maks czasu pls.


No elo.

Ostatnio na forum pojawiło się kilka nowych mordeczek (pozdrawiam!), a i kilka starych się zlazło, więc stwierdziłem, że jakoś pomogę się im – Wam – tutaj odnaleźć.

Przede wszystkim, jeśli czujesz się przytłoczon_, to… niestety nie pomogę. Tzn. – są plany, by nieco zluzować styl tekstów o grze i jakoś je lepiej poukładać, ale powolutku. Najlepiej po prostu pogadać z Mistrzami Gry albo innymi graczami na Discordzie, ew. na ShoutBoksie, wszystko się wyjaśni na bieżąco.

Jeśli robisz nową Kartę Postaci, do czego serdecznie zachęcam, to zasadniczo powin_n_ś wiedzieć jedną rzecz – że prawie każda KP „przejdzie”. Nie przejmuj się przesadnie szczegółowymi wymaganiami, o których mowa w dłuuugaśnym temacie ze wzorem. Jeśli w Twojej Karcie nie będzie kardynalnych błędów – z rodzaju broni palnej w ekwipunku postaci – to wszystko będzie okej i zostaniesz dopuszczon_ do gry. I jak czegoś nie wiesz, to po prostu pomijaj. Jesteś tutaj od grania, a nie znajomości fikcyjnego świata – od tego jest Mistrz Gry. Ty go poznasz pewnie z czasem, mimochodem, grając.

Potem to już z górki. Kartę Postaci można uzupełniać, a nawet diametralnie zmieniać* w trakcie grania. Gdy będzie to wymagane, to Mistrz Gry Cię o tym poinformuje. W ogóle niczym się nie przejmuj – jeśli w swoim poście wykroczysz poza realia przedstawione w grze, to zostaniesz poproszon_ o jego korektę. Bez spinek. I konsekwencji dla postaci. Chodzi o to, żebyś m_gł_ nauczyć się gry poprzez granie. Zdrowo.

*Nie można zmienić tylko tego, co już zostało potwierdzone w trakcie gry, czyli padło w poście.


A, no i samo wkraczanie do gry odbywa się tak, że po zaakceptowaniu KP piszesz w dowolnej lokacji fabularnej. Jakiś Mistrz Gry zajmie się resztą, więc nawet, jeśli czujesz, że Twój pierwszy post nie jest za dobrze osadzony w grze, to wkrótce to odczucie Cię opuści.

W zasadzie to Mistrzowie Gry skupiają się obecnie przede wszystkim na aktywnym prowadzeniu sesji, co czasem nawet dobrze wychodzi, ale w międzyczasie dłubiemy jakieś aktualizacje Leviathana, więc pewnie za jakiś czas trochę się pozmienia i ten tekst nie będzie potrzebny.

Coś tam na poważnie nowych graczy próbował wprowadzić Xariel w swoim tekście, więc jeśli masz za dużo wolnego czasu, to zajrzyj, pewnie pomoże się z tym wszystkim ogarnąć. Może pomóc też leviathanowe Q&A, ale to kobyłka, więc uważaj, bo kopie. Jest jeszcze takie coś.

Także ten, spamuj do mnie w razie czego i z fartem.

Wróć do „Wiedza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 19 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 19 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika
Liczba postów: 52308
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1050
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Landis
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.