Nowy Leviathan – opinie, błędy, propozycje, pytania

Dział, w którym zgłaszać można uwagi dotyczące funkcjonowania Leviathana oraz rozmawiać o wszystkich jego aspektach. Najlepsze miejsce na zadawanie związanych z nim pytań.

Moderator: MG

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Nowy Leviathan – opinie, błędy, propozycje, pytania

10 lip. 2017, 14:36

Jak z pewnością zauważyliście, Leviathan zmienił się. Jako że tylko ja przy nim grzebałem, z pewnością coś pominąłem – jeżeli widzicie gdzieś jakieś błędy (np. widoczne w treści posta BBCode’y, nienaturalnie powiększone litery, smuty silnika przy korzystaniu z wyszukiwarki itp.), to dajcie mi znać. Tutaj także możecie zgłaszać swoje opinie i propozycje oraz zadawać pytania.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Błędy przy korzystaniu z SB

10 lip. 2017, 21:34

Podczas korzystania z SB mogą pojawić się pewne błędy, począwszy od „Internal server error”. Pracuję nad tym, by je wyeliminować, ale trudno mi powiedzieć, kiedy to nastąpi. Nawiązałem kontakt z ekspertami i sam coś grzebię, ale muszę przyznać, że po maratonie, jaki sobie zafundowałem przed przejściem na nowy silnik (parę ładnych dni z nosem w plikach, tabelkach i bazach danych) nie wróżę sobie sukcesu. Zobaczymy, co przyniesie jutro.

Tymczasem zapraszam do korzystania z innych funkcjonalności witryny. Większość z nich powinna działać dobrze, więc można zgłaszać swoje uwagi i propozycje.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Re: Nowy Leviathan – opinie, błędy, propozycje, pytania

10 lip. 2017, 22:06

No cóż, zauważyłem, że błędy pojawiają się nie tylko w trakcie korzystania z ShoutBoxa, ale także innych elementów forum. Mają one to samo źródło, więc jeśli uda się rozwiązać problem, wszystkie błędy znikną całkowicie. Do tego czasu radzę zaprzyjaźnić się ze skrótem Ctrl+Shift+R, który przeładowuje stronę. Można go użyć wszędzie tam, gdzie nagle pojawi się biała strona. Błędy na SB można usuwać klawiszem Escape. Prócz tego, że są irytujące, nie wpływają jakoś bardzo na korzystanie z czatu. Czasem mogą tylko spowodować zdublowanie s‐posta.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Widoczność nowych postów + aktualizacja statusu błędów

11 lip. 2017, 01:12

Niektóre z działów forumowych (np. „Jaśminowy Park”) pokazują tylko stare posty. Większość z nich to działy fabularne. Nie bójcie się – ja widzę je wszystkie, nic nie zniknęło. Po prostu pojawił się jakiś błąd przy synchronizacji bazy danych i muszę go zażegnać. Do tego czasu te posty będą po prostu dla Was ukryte. Jeśli nie znajdę żadnego rozwiązania, to skończy się to prawdopodobnie koniecznością ponownego wrzucenia bazy danych lub jednej z jej kopii zapasowych. Postaram się to wówczas zrobić jak najmniej inwazyjnie, żeby zachować wszystkie napisane na nowym silniku posty.

Dopisek: co do błędów opisanych w poprzednich postach – tych dotyczących m.in. korzystania z ShoutBoxa – wydaje się, że zostały już zażegnane. Skontaktowałem się z administratorem serwera i podziałał on „u źródła”. Oczywiście wymaga to pewnych testów, do których zachęcam. Zobaczymy, czy taki stan się utrzyma.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Błędy podczas korzystania z forum

11 lip. 2017, 11:14

Wreszcie zażyłem nieco snu i obudziłem się pełen nowych pomysłów. Pierwszy z nich chyba był strzałem w dziesiątkę. Prawdopodobnie nie będzie już żadnych błędów podczas korzystania z forum. Do rozwiązania mam jeszcze problem z niepojawiającymi się postami w niektórych tematach, ale ta kwestia – w przeciwieństwie do poprzedniej – nie wychodzi poza zakres mojej wiedzy oraz możliwości.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

11 lip. 2017, 13:00

OK, wszystkie posty powinny być już widoczne. Pozostał tylko problem z menu dostępnym pod przyciskiem „Więcej…”. Nie działa np. bardzo ważna funkcja „Nowe posty”. Zobaczę, co da się zrobić.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Postęp wprowadzania poprawek

11 lip. 2017, 19:19

Poważne błędy techniczne zostały naprawione. W eliminacji ostatniego z nich, czyli błędów funkcji spod przycisku „Więcej…”, pomógł mi Hrux, przekazując potrzebną wiedzę i instruując, w jaki sposób znaleźć rozwiązanie. Podejrzewam, że bez niego też w końcu bym je znalazł, ale nie byłoby tak eleganckie. No i szukanie potrwałoby pewnie ze 3 doby (bez snu).

Mogę się teraz zająć błędami, które nie uniemożliwiają korzystania z forum, ale które w jakiś sposób czynią całe doświadczenie mniej przyjemnym lub mniej wygodnym.

Lista błędów do wyeliminowania:
  1. Widok profilu: przycisk „Wykonaj” zamiast „Pokaż”.
  2. Ogólne: brak marginesów strony.
  3. Widok tematu: zbyt rozwleczona horyzontalnie treść.
  4. Logowanie ze strony głównej: brak „entera” pomiędzy „Zapamiętaj mnie” a „Zapomniałem hasła”.
  5. Widok mobilny: ucinanie części s?postów.
  6. Menu górne: brak linków do mapy świata, nowych postów, warunków korzystania, polityki prywatności, bazy wiedzy itp.
  7. Widok tematu/profilu: zdublowane pola z lokalizacją postaci.
  8. Profil: niepotrzebne rangi/przydomki.
  9. Widok tematu: niepoprawne wyświetlanie BBCode’ów w niektórych działach.
  10. Widok tematu: brak nicków przy niektórych postach.
  11. ShoutBox: niepodświetlone linki we wiadomości statycznej.
  12. ShoutBox: ogromne emoji.
  13. Menu górne: niekonsekwencja w wielkości ramek po najechaniu na link do ShoutBoxa.
  14. Widok tematu/ShoutBox: brak autora cytatu.
  15. Widok tematu: niewidoczny przycisk „Pokaż treść” (BBCode „SPOILER”).
  16. Menu górne: nieprawidłowe podpowiedzi po najechaniu na przyciski.
  17. Menu górne: brak ikonek przy niektórych przyciskach.
  18. Menu górne: nieprawidłowo wycentrowana ramka od przycisku „ShoutBox”.
  19. Menu górne: ikony zbyt blisko napisów.
  20. Widok forum/PW: nieintuicyjne, odwrócone oznaczenie nowych oraz przeczytanych postów i PW.
  21. Strona główna: słabo widoczna wyszukiwarka.
  22. Moderacja: brak przycisku otwierającego historię edycji posta.
  23. Profil: zbyt niski limit znaków pola profilowego „Discord”.
  24. Widok tematu: zepsuty BBCode „COLOR=” w postach MG Sadrigala.
  25. Widok tematu: nieistniejący znacznik [newoldlist].
  26. Widok forum: niepotrzebne kolory nicków przy starych postach w kolumnie „Ostatni post”.
  27. Moderacja/widok tematu: źle umiejscowione trybiki przy guzikach „Moderowanie” oraz „Narzędzia tematu”.
  28. Widok tematu: niewidoczny znak zastępczy apostrofu (') przy nickach autorów starych postów fabularnych (np. „Koteleiven” zamiast „Kot'eleiven”, „Daran” zamiast „Da'ran” itp.)
  29. Strona główna: pokazywanie ukrytych postów w „Ostatnich postach”.
  30. Strona główna: pokazywanie aktualnej nazwy konta zamiast tej przypisanej do posta w „Ostatnich postach”.
  31. ShoutBox: niepoprawny zapis daty relatywnej (np. „2 minut temu”).
  32. BBCode: „FONT” dostępne dla każdego (zamiast tylko MG).
  33. Logowanie: problem z kontami, w których nazwach znajduje się znak zastępczy apostrofu.
  34. Strona główna: brak nazwy tematu w „Ostatnich postach”.
  35. Ogólne: gdzieniegdzie niepoprawne uprawnienia i zezwolenia.
  36. Strona główna: brak legendy grup.
  37. Rejestracja: niewyświetlający się kod potwierdzający.
  38. Ogólne: niepoprawne kolory grup.
  39. Widok tematu: niepoprawna data edycji postów.
  40. Pisanie posta: nieelegancko rozmieszczone przyciski związane z ładowaniem szkiców.
  41. Moderacja: przycisk otwierający historię edycji posta jako element listy.
  42. Strona główna: niepotrzebne funkcje pod przyciskiem „Więcej…” („Tematy bez odpowiedzi”, „Aktywne tematy”).
  43. Ogólne: nieistniejący Kalkulator Punktów Umiejętności.
  44. Strona główna: brak 24?godzinnych statystyk.
  45. Ogólne: linki zewnętrzne otwierają się w tej samej karcie.
  46. KPU: elementy zbyt blisko siebie, brak stylów.
  47. KPU: kliknięcie „Oblicz” przeładowuje stronę, zamiast tylko wyświetlić wyniki.
  48. Pisanie posta/widok tematów: niemożliwe oddzielenie niektórych elementów „enterami” (np. akapitów zamkniętych w BBCode „P” i cytatów).
  49. Dział „Nowiny”: brak BBCode’ów przy pisaniu posta.
  50. Ogólne: niepotrzebne elementy statystyk poza stroną główną.
  51. Ogólne: podwójny dwukropek przy liście online.
  52. Wyszukiwarka: brak HIDE w postach, które były za długie, by zmieścić się w całości w wynikach wyszukiwania.
  53. Wyszukiwarka: niewidoczne HIDE dla Mistrzów Gry.
  54. Strona główna: zdublowany segment „aktywność przez ostatnie 24 godziny” u dołu strony.
  55. Strona główna: spaprany język w informacji o ilości postów/tematów przez ostatnie 24 godziny.
  56. Ogólne: opcja „zmień konto” dostępna z każdej strony, zamiast tylko ze strony głównej (na którą i tak przenosiła po użyciu).
  57. Ogólne: poszerzająca się strona, gdy w pole widzenia wejdzie nagłówek.
  58. Menu górne: nieprawidłowo umieszczony dymek z listą opcji dostępną pod przyciskiem „Więcej…”.
  59. Menu górne: ikona ludzika zamiast ikony kłódeczki przy linku do polityki prywatności.
  60. Strona główna: zbyt małe dymki z informacją o nieprzeczytanych postach po najechaniu na nazwę forum.
  61. Moderacja: niewidzialny przycisk do przywracania poprzedniej wersji posta.
  62. Widok tematu: nieistniejący znacznik [new2list].

Ten post będzie aktualizowany na bieżąco, aby zobrazować postęp prac, a także wprowadzić nowe zadania. Błędy wykreślone uznane są za wyeliminowane. Nowowprowadzone poprawki będę zaznaczał na zielono.

A, i zauważyłem jeszcze coś: w przeglądarce Chrome, szczególnie na starszych lub długo nieczyszczonych komputerach Leviathan może działać wolniej niż np. w Firefoxie. Jest to znany błąd Chrome’a, który od dawna nie radzi sobie z optymalnym użyciem zasobów sprzętowych. Zalecam przesiadkę na Firefoksa, tak jako administrator Leviathana, jak również prywatnie. Z wielu powodów, nie tylko tego wspomnianego wyżej.

Ostatnio zmieniony 17 lip. 2017, 15:14 przez Infi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tonuryn
Lokalizacja postaci: Kamienica Artmerów
Discord: Youmuu
GG: 52562577
Karta Postaci: viewtopic.php?p=50324#50324

12 lip. 2017, 02:49

Wziąłem sobie testowanie do serca. Obrazek Zmiany jak najbardziej na plus.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

12 lip. 2017, 09:52

Dzięki, Tony. Naprawione.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

14 lip. 2017, 12:21

Dobra, wydaje mi się, że BBCode’y powinny już działać we wszystkich postach. Tak samo jak nicki autorów starych postów fabularnych, których wcześniej po prostu nie było.

Wróć do „Dyskusje i propozycje”