Spekulacje fabularne

Dział, w którym zgłaszać można uwagi dotyczące funkcjonowania Leviathana oraz rozmawiać o wszystkich jego aspektach. Najlepsze miejsce na zadawanie związanych z nim pytań.
Awatar użytkownika
Aleksis Bentrum
Lokalizacja postaci: Dwór Pomiędzy Spektrami
GG: 50433717
Karta Postaci: viewtopic.php?t=961

Spekulacje fabularne

22 maja 2013, 18:57

Po przeczytaniu posta Infiego, dokładnie ostatniej jego części oddzielonej enterem, doznałem wielkiego szoku. "Ona mnie uwolniła". Tyle wystarczyło, aby przerobić martwy mózg byłego alchemika w martwą biologiczną papkę.
Nie znam fabuły Morka, ale ma dziwne wrażenie, że jest to powiązane z Elain – elfim NPC, z którym wiązałem fabułę za życia. Sprawa wygląda tajemniczo ponieważ Elain, jak zapewne pamiętacie, pojawiła się RANNA w zniszczonym ratuszu. Wyszła z domku elfów chyba cała i zdrowa, a pojawiła się ranna. Nie wiem czy dobrze myślę, ale jej obecny stan zapewne jest powiązany z kontaktem "portali". Chodzi oto, że Mork jak i Elain używają czasoprzestrzeni. Może to przez Morka, Elain została przez jakąś wytworzoną siłę zraniona? I, co takiego zostało uwolnione? Co o tym myślicie?

Temat powstał po to, aby podyskutować i snuć teorie. Zapewne nie raz MG was zaskoczył. Dlaczego by nie pogadać o tym? Wcielić w "detektywa" i spróbować przewidzieć akcję. Cóż, mi to średnio wychodzi, ale sprawia mi przyjemność. Swoją drogą, nie mogę się doczekać posta w chatce Festara. Może tam dostaniemy, o ile kogoś także to interesuje, jakieś wskazówki w całej tej akcji?
Awatar użytkownika
Elten
Lokalizacja postaci: "Pod Wroną i Karoszem"
GG: 6761131
Karta Postaci: viewtopic.php?t=228

22 maja 2013, 21:26

Nie mam w sumie za bardzo komentarza do tego, co napisałeś, Aleksie, ale mogę tylko powiedzieć, że mojemu MG odpierdala i nie wiem, o co chodzi w mojej sesji. Jakieś chore jazdy. Jak ktoś ma pomysł, to nie pogardzę.
Awatar użytkownika
Azur
GG: 21882886
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2374

24 maja 2013, 19:28

Jako właściciel Morka mam inną zagadkę. W głowie mej postaci, w ostatnim poście pojawiło się "coś". "Coś" do niego mówi i siedzi w jego świadomości. Podobno otwierając portale można przypadkiem sprowadzić "coś". A co jeśli to właśnie to zraniło elfkę i oddziałuje aktualnie na Morka? Dzięki Twojemu postowi wszystko poczyna się układać. Zagadka wydaje się coraz bardziej ciekawa!
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

27 maja 2013, 23:02

Ze swej strony chciałem dodać, że kolejny MG-post, jaki napiszę, będzie miał miejsce właśnie w Minaloit, w akcji Sarla, Breivy, wujka Festera i poniekąd Aleksisa. Rzeczony post powinien wyjaśnić niektóre tajemnice, ale, znacie mnie – na pewno nie w oczywisty sposób i nie wszystkie. Od razu powiem, że od tego posta akcja powinna iść już wartko, ponieważ sesja, która „zaczepi się” (oczywiście, jeżeli gracze będą chcieli brać w niej udział) zaraz po nim jest dokładnie rozpisana i zaplanowana, przez co pisanie kolejnych MG-postów będzie tylko formalnością.

Awatar użytkownika
Anemetius
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2150#33472

23 lip 2013, 20:54

Ja swoje też wrzucę. Ciekawi mnie jaka rasa wzniosła ruiny AknoKarg. Jaki cel przyświecał tej budowli, czemu jest tam tyle energii magicznej oraz dlaczego wszystko skupia się wokół zabójcy jakiegoś króla. Z perspektywy lore byłby to ciekawy smaczek, który można ciekawie rozwinąć i wzbogacić świat przedstawiony. Mam parę teori, pomysłów, ale wszystko oczywiście zależy od MG, bo chociaż to ja "wymyśliłem" całe te ruiny, żadnej wiedzy o nich nie posiadam. Znałem jedynie ich lokację. MG kieruje świat i realia.

Oto moje przemyślenia.

Zastosowane mechanizmy wewnątrz świątyni jak na średniowiecze robią wrażenie. Trzeba jeszcze zauważyć, że są całkowicie sprawne pomimo upływu cóż, zapewne wielu, wielu lat. Pomijając różne puzzle, przekładnie, etc, to na uwagę zasługuje latająca, mechaniczna osa, którą napotkałem. Konstrukcja czegoś takiego wymagała pewnie sporych zdolności inżynieryjnych. Połączenie metalu i drewna oraz zapewne magii do napędzenie, aby mogło latać. Plus konstrukt był w stanie zmasakrować ciało Infii. Bardziej renesans niż średniowiecze.

Wszystko to sprawia, że coś większego z pewnością musi się za tym kryć. Zadaję sobie pytanie kto i po co miałby budować tą świątynię. Czemu popadła w ruinę? Dlaczego "czekał na mnie" jakiś nieumarły skryty w…skrzyni?Pomimo upływu czasu wciąż szukam odpowiedzi.

Nie znając wieku ruin mogę tylko domniemać. Nie mamy na levku żadnej chronologii w oparciu o rasy, ich pojawienie się, etc, więc mogę tylko snuć domysły. Stawiałbym na Pradawnych, elfów lub ludzi. Ci pierwsi wydają mi się najbardziej prawdopodobni ze względu na "zaawansowanie" ruin, drudzy, ponieważ jest tam pełno magii (co łączy się z Pradawnymi), trzecia opcja, cóż, Kościej – czymkolwiek lub kimkolwiek jest – zachowuje się jak człowiek. Niezwykle intryguje mnie co się kryje za tym wszystkim. Historia o królobójcy, nieumarły "przewodnik", moc. Właściwie skoro jest to świątynia to chyba powinna być poświęcona jakiemuś…bóstwu? Istoty ponadprzeciętnej, wyjątkowej? Czy zabójca króla mógłby być tak ważną personą, aby stawiać mu świątynię? A może ta świątynia to grobowiec owego króla, który zginął w niefortunnym wypadku?

Wciąż szukam odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

16 lis 2013, 02:24

Z racji, że prawdopodobnie nie będzie już fabularnej możliwości uzyskania wiedzy o miejscu, o którym pisze Anemetius, postaram się kiedyś, w swoim czasie, wrzucić tutaj historię AknoKarg, która odpowie na większość pytań, jakie można było sobie zadać czytając sesję naszego słoneczka.

Względem sytuacji fabularnej mojej postaci: muszę powiedzieć, że niesamowicie ciekawi mnie, co pustynny, bojący się magii przewodnik drużyny mojej postaci będzie miał, zagadany, do opowiedzenia. Pustynia Śmierci to temat-rzeka, a jej mieszkańcy są na tyle specyficzni, że nie sposób jest mi przewidzieć odpowiedzi wspomnianego, nazywanego Asimem Sokołem nomada. Prawdą jest, że mam pewien wgląd w produkowane przez MG Aleksisa Bentruma teksty dotyczące grup koczowników zamieszkujących wielkie piaski, przez co mam pewne podejrzenia. Możliwe, że przewodnik opowie coś standardowego o życiu na pustyni, ale ja sam liczę na jakąś opowieść rodem z legend, których w tym rejonie, jak wiem, nie brakuje.

Awatar użytkownika
Anemetius
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2150#33472

25 mar 2014, 05:05

Smutek, że ten temat jest taki martwy, no ale widać nie wszyscy mają chęci snucia spekulacji.

Na SB wynikła miedzy mną a Xarielem dyskusja na temat natury bibliotekarza (ja na niego wolę określenie Potęga). Porównał go do Powiernika, określając że Powiernicy od Lovren są na takim samym poziomie jak on. Według mnie to nieco niedorzeczne. Potęgi IMO znajdują się na poziomie równym Piętnastce, a jeżeli nie, to z pewnością są wyżej niż Powiernicy. Jest jednak pewna kwestia, która popiera teorię, że bibliotekarz to Powiernik. Protektor określił bibliotekarza jako Powiernika Ghan'To, ale to przecież Potęgę tak nazwały elfy, które odszukały pozostałości po pierwszej rasie mieszkającej na terenie obecnej Autonomii. Oni natomiast nazywali bibliotekarza "Ghanw'Tao". Potęga trwała w jednym miejscu przez tysiąclecia służąc za koło napędzające rozwój. Jemu podobni mieli być "budowniczymi", ale nieingerującymi. Czy Powiernicy tak się zachowują? Oni jawnie ingerują w świat. Gonią Loki, dla przykładu.

Moglibyśmy założyć, że Protektor wie wszystko najlepiej i każde jego słowo to świętość, ale nie ma osoby wszechwiedzącej. On sam przecież o np: nicości nic nie wie, dlatego potrzebuje Nikol. Właśnie czytałem wątek i tam jasno jest pokazane, że niewiele wie o samej strukturze energii nicości. IMO Protektor wiele zataja, często blefuje i wykorzystuje swoją pozycje, by nadawać swym słowom wydźwięk absolutny. Nie wiadomo czy to tylko gierka, czy tak jest naprawdę.

Kończąc. IMO Potęgi mogą być określani jako Powiernicy, ale z ramienia nieznanego nikomu boga, znacznie potężniejszego niż którekolwiek z bóstw 15. To wszystko są niemożliwe do zweryfikowania domysły, bo nawet nie wiemy czym tak naprawdę jest sama 15. Mogą to nawet nie być bogowie, a jakieś potężne byty z innego Spektrum.

Mój krótki ranking mocy tych istot.

1. Nieznane bóstwo, które stworzyło Potęgi. (Czyżby sam Leviathan? Ale jedna z teorii krążąca wśród użytkowników mówi, że to z pozostałości Levka narodziła się 15)

2. Bóstwa 15>=Potęgi.

3. Powiernicy 15.

Może coś rozruszam, bo temat ciekawy i poruszający dogłębnie mitologię Levka.

Awatar użytkownika
Drasim
Lokalizacja postaci: Kamienica Patriotów
GG: 7643593
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2815

25 mar 2014, 10:48

Myślę, że Twoja teoria może być słuszna. Nad 15 może stać ktoś jeszcze, a ci bogowie to po prostu jakieś niesamowicie potężne, magiczne byty. Pozwolę sobie wysnuć domysł, który polega na tym, że każdy z bogów ma swoje własne spektrum, które jest w jakiś sposób połączone z tym, w którym rozgrywają się nasze losy. Bogowie mogli by walczyć o wpływy w naszym spektrum, które jest "wyjątkowe". Co do rankingu to przedstawilbym go tak:

1. Nieznane bóstwo, które stworzyło 15.
2. 15 > Potęgi.
3. Powiernicy 15 =< Potęgi

Nie wiem czy coś nie namieszałem, jeśli tak to mnie poprawcie.
Ogólnie na leviathanie sporo się teraz dzieje i z ciekawością będę obserwował losy najpotężniejszych postaci na levku.
Awatar użytkownika
Somirion
Lokalizacja postaci: Kamienica Patriotów
Karta Postaci: viewtopic.php?t=822

25 mar 2014, 21:17

Ja jestem najsilniejszy. Potem Leonard, a następnie smoki.

A tak serio:
Bogowie 15, są nazywani bogami najpewniej z powodu ich mocy, a nie faktu bycia bogami. Albo to jedno i to samo.
Czy każde bóstwo posiada własne spektrum? Wątpię. Jest ich znacznie więcej (spektr) niż 15. Właściwie nieograniczona ilość. Światem najbliższym do leviathana jest Czeluść władana przez bodajże 5 Książąt, którzy teoretycznie mają moc równą bogom. Albo przynajmniej są jej bliscy.
Leviathan stworzył omnispektrum, a z jego resztek ducha mogły się wykrystalizować byty magiczne – bogowie. Pozostała część opadła na powstałe światy dając im magię. Czyli inaczej – bogowie są wtedy określoną domeną magii, która z powodu własnej mocy stworzyła osobowość i pozostałe.
Powiernicy…. Są silni, ale myślę, że część normalnych istot jest od nich silniejsza.
Bogowie>Książęta>Potęgi>Powiernicy>=Pozostałe istoty
Awatar użytkownika
Azur
GG: 21882886
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2374

29 mar 2014, 21:32

https://www.youtube.com/watch?v=DCAFD8mMqls

Tak mi się skojarzyło z sesją w Aldhalu. To w jakiś sposób spekulacja co do tego, co może nadejść. xD

Wróć do „Dyskusje i propozycje”