2016 rokiem bez ShoutBoxa?

Dział, w którym zgłaszać można uwagi dotyczące funkcjonowania Leviathana oraz rozmawiać o wszystkich jego aspektach. Najlepsze miejsce na zadawanie związanych z nim pytań.

<t><t><t><t><t>Czy SB powinno zostać wyłączone?</t></t></t></t></t>

Tak
15
48%
Nie
16
52%

Liczba głosów: 31
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

2016 rokiem bez ShoutBoxa?

12 sty 2016, 21:10

Temat został już poruszony na SB. Nie będę się jakoś szczególnie rozpisywał (może potem to zrobię), bo nie chcę narzucać nikomu swojego zdania, ale powiem jedynie tyle, że – jak dla mnie – SB jest kompletnie na Leviathanie niepotrzebny.

Rozumiem, że niektórych trzyma sentyment, ale w mojej opinii czat jest obecnie wyłącznie przyczyną napięć, a jego toksyczna atmosfera (o której sądziłem, że udało się ją zwalczyć, a która wróciła ostatnio ze zdwojoną mocą) uniemożliwia czasem merytoryczne rozmowy. Może kiedyś SB był fajnym miejscem, na którym można było luźno pogadać, poznać ludzi i posnuć plany fabularne, ale obecnie toczy go rak. Hermetyczna grupa, która wzięła go w swe posiadanie, duże stężenie slangu zrozumiałego tylko dla jej członków i brak MG, którzy mogliby go pilnować sprawiają, że uważam go za negatywny element folkloru Leviathana, odstraszający tak nowych, jak i starszych, chcących wrócić do gry użytkowników.

Awatar użytkownika
Ropień
Lokalizacja postaci: Lwi Bród
GG: 6550057
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2770

12 sty 2016, 21:20

Po przemyśleniu i dyskusji na Sb - jestem za. Uwielbiam ten czat, poznałem na nim naprawdę wiele wartościowych ludzi i dużo się nauczyłem, ale Infi ma rację. Przez ponad rok prawie nikt nie przybył, nic się nie zmieniło. Wszyscy, którzy stale udzielają się na Sb mają do siebie prywatny kontakt i tego używają. Po zamknięciu na forum zostaliby ludzie, którzy grają dla fabuły - a chyba o to chodzi. Mimo że dla mnie rok to długi okres, może za długi, bo jeżeli Levek bez czatu umrze, to po roku już raczej do dawnego stanu nie wróci. Jednak skoro jesteśmy na forum dla fabuły - grajmy. Może się zmniejszą czasy odpisów, bo czat świetnie rozprasza i zjada czas. W tym momencie nie widzę sensu, żeby Sb dalej istniało, bo nic się na nim nie zmienia, a wygląda na to, że raka jest coraz więcej i, szczerze mówiąc, sam się czuję ostatnimi czasy przez nie zniechęcony.

Dla mnie sprawa jest prosta. Wyłączyć czat, zobaczyć kto zostanie, prowadzić forum dla tych kilku osób i sprawdzić co dalej. Może to się potem pokryje z nowym systemem i wejdą na niego tylko ci, którzy zostali naprawdę dla fabuły. Ciężka decyzja, ale myślę, że bez Shoutboxa może być lepiej.

Awatar użytkownika
Asterias
Lokalizacja postaci: Pustynne Wyżyny
GG: 4014804
Karta Postaci: viewtopic.php?t=887

12 sty 2016, 21:33

Ja natomiast zrobię to z innych powodów, a właściwie tylko jednego. Z ciekawości. Jestem na tak.
Awatar użytkownika
Tonuryn
Lokalizacja postaci: Kamienica Artmerów
Discord: Youmuu
GG: 52562577
Karta Postaci: viewtopic.php?p=50324#50324

12 sty 2016, 21:40

Po co wyłączać czat, kiedy można mutować ludzi.
//
Cóż, zagłosowałem na nie, ale jednak zmieniam zdanie. Przykro mi, że do tego doszło, ale cóż.
Awatar użytkownika
Drytrak
Discord: Brutal
GG: 53864657
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3057

12 sty 2016, 21:41

Zamknąć, gasić, zdelegalizować.
Awatar użytkownika
Krasy
GG: 2362384
Karta Postaci: viewtopic.php?p=50844

12 sty 2016, 21:57

Forum bez sb będzie dalej istniało, tak jak miało to miejsce jakiś czas temu. Działa ono szkodliwie na nowych użytkowników, którzy owy czat utożsamiają z całą społecznością Leviathana i Lewiatanem (a nie tylko mną i innymi rakami). To główny argument, choć jest jeszcze wiele innych o mniejszym znaczeniu. Każdy kto zna sytuację, wie jakich.

W tym miejscu pragnę też przeprosić publicznie naszego admina Infiego za niektóre swoje zwroty i prowokacje w dniu dzisiejszym (tj. 12.01.2016 r) oraz dniach poprzednich.
Awatar użytkownika
Kerreos
GG: 35260981
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3491#53102

12 sty 2016, 23:15

Cóż, przyznam, że choć zdążyłem się przyzwyczaić już do leviathanowego sb, mam wrażenie, że tego typu integracja użytkowników nie tylko nie pomaga, ale i przeszkadza w sprawnym działaniu, jak już zostało to powiedziane. O kłótniach nawet nie wspominam, bo jak jest, każdy widzi.

Co więcej, pamiętam jeszcze okres sprzed kilku miesięcy, gdy stawiałem tutaj pierwsze kroki. I muszę powiedzieć, że gdybym nie był tak bardzo zafascynowany Lewiatanem i jego ideą przewodnią, miałbym problem z pozostaniem, gdyż z początku dość... specyficzne poczucie humoru bynajmniej nie mobilizuje do pozostania. Wyobrażam sobie zatem, jak demotywujące może to być dla potencjalnie przydatnego w przyszłości usera, którego nie od razu wciągnie to forum.

Jestem więc jak najbardziej na "tak". Póki co nie widzę chyba nawet żadnej większej przesłanki, dla której sb miałoby pozostać.
Awatar użytkownika
Anemetius
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2150#33472

12 sty 2016, 23:17

Głosuję na tak. Uzasadniam to brakiem umiaru w śmieszkowaniu większości gawiedzi forum, niszczącej atmosfery, która pasuje i rzutuje na fabułę. Już nie raz były akcje, że coś na fabule się psuło, bo na sb wychodziły jakieś nieporozumienia albo baity. Za mocno sb polaryzuje społeczność forum, przez co ją koroduje i w efekcie powoli, aczkolwiek skutecznie niszczy. Kontrola MG nad tłumem jest wątpliwa, niektórzy nawet nie mają moralnego prawa do osądzania czynów osób na sb ze względu na własną przeszłość i przynależność do grup szkodliwych. Lepiej jest usunąć sb, gdyż w obecnym kształcie przynosi więcej szkód niż pożytku. IStnieją tematy od dyskusji na temat fabuły, w których ja jako jedna z nielicznych osób brałem udział, podczas gdy inni, którzy obecnie udają rycerzy, jedyne co robili to śmieszkowali i walili w innych. Już nie jedna osoba odeszła, stara i nowa ze względu na ten brak kultury, chamstwa i draństwa, jaki jest prezentowany.

Zamknąć do odwołania

.

Link dla zainteresowanych poważną rozkminą na temat fabuły, nie zaś rakowaniem: viewtopic.php?t=2665 Żeby nie było, że się nie da bez sb. Byłem na forum przed zamknieciem sb wcześniejszym, jestem nadal, podobnie jak i wielu innych hardych graczy. Swoiste "oczyszczenie" forum z tych, którzy tylko tutaj gadają dobrze by mu zrobiło. Tutaj kolejny link hardych rozkmin: viewtopic.php?t=2782 Najsmutniejsze jest to, że wielu, którzy teraz głośno szczekają jakoś nigdy nie byli wybredni do głębszych refleksji na temat forum i jego spraw.

Jak rozumieć decyzję, że administraotr nie daje nawet jednego osta użytkownikowi, a potem zjawia się jakiś młody stażem MG i banuje tę samą osobę, która z administratorem miała zatargi? Wszystko przez sb. Jak widać rodzi ono liczne spory nie tylko personalne, ale rakże i natury moralnej, nie raz podważając autorytet tych, któzy powinni go posiadać.

Awatar użytkownika
Wierzba
Lokalizacja postaci: Pożarka
GG: 4918905
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3528#53858

12 sty 2016, 23:54

Mimo, że nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek forum bez SB, to w tym przypadku jestem na tak. Dlaczego? Trochę z ciekawości, trochę z goryczy tym, co dzisiaj na nim zaistniało. Z takim poziomem zaniżania jakiejkolwiek komunikacji przez niektórych osobników nie spotkałam się chyba nigdzie i choć do tej pory uważałam, że zwykły mute na te szczególne przypadki by wystarczył, to zmieniłam zdanie po przeczytaniu powyższych wypowiedzi i głębszym przemyśleniu całej sprawy.

Co prawda nie uważam, że zamknięcie SB przyczyni się do zwiększenia ilości nowych graczy. Ludzie, którzy wchodzą na wszelkie rodzaje PBF-ów robią to w większej części dla komunikacji z innymi osobami. Prawdą jest, że akurat ta szczególna grupa graczy różnych for lubi sobie porozmawiać przez okienko komputera. Jednak brak przypływu nowych ludzi, albo bardzo mała ich liczba, nie musiałaby się okazać czymś złym. MG pewnie zaczęliby nadążać z postami, a fabuła ruszyłaby do przodu – co jest w tym wszystkim najważniejsze.
Przy tym punkcie trapi mnie również sprawa starych graczy. Moim zdaniem nie granie tylko i wyłącznie przez SB, na którego notabene nawet nie trzeba patrzeć (sama tak robiłam w pierwszych miesiącach), jest bezsensowne. Nie wiem, czy ktoś z nich wróci na forum po zamknięciu tegoż komunikatora, przecież mieliby to samo, gdyby po prostu nie zjeżdżali suwakiem na sam dół strony. Ale, jeżeli wrócą, to pozostaje się tylko z tego powodu cieszyć, nie żalić. Z pewnością, jako gracz z małym stażem, który rzadko bywa na SB, nie znam wszystkich pikantnych szczególików, więc nie rozwijam bardziej tej sprawy.

Więc tak, jestem na tak (bardzo śmieszna wstawka). Głównie przez prawie gwarantowane ruszenie fabuły do przodu i brak publicznego śmieszkowania z postów/ sesji/ KP, czyli czegoś, co mnie osobiście denerwowało najbardziej, ponieważ przerzuca się to strasznie na fabułę w postaci np. zniechęcenia MG kontynuowania sesji.

Żegnam nieozięble.
Awatar użytkownika
Harkvinnar
Lokalizacja postaci: Główne pomieszczenie
Karta Postaci: viewtopic.php?p=49563#49563

13 sty 2016, 00:15

Powiem twardo, jak mnie ojciec uczył: omawiany twór niszczy nieprzeciętnie dobry obraz tego przybytku. Należy wypalić go ogniem i liczyć na to, że kaleki po tym czynie Lewiatan wydobrzeje. Jeżeli nie, uronimy za nim pojedynczą łzę i ruszymy do dalszego boju z wrogami Wysokiego Hodgerdu. Jest to bowiem słuszne.

Byle nie dawać władzy nad nim szalonym bałwochwalcom z gorącą głową i zbyt wielką władzą w ich zbyt małych rękach – a tacy zasiadają pośród prawych i sprawiedliwych w tutejszej kadrze zarządzającej. Nie chcecie przeżywać wojny domowej w tym pozbawionym bogów kraiku; wierzcie mi.

Wróć do „Dyskusje i propozycje”