Karty Postaci dla Nowej Kadry

Dział, w którym zgłaszać można uwagi dotyczące funkcjonowania Leviathana oraz rozmawiać o wszystkich jego aspektach. Najlepsze miejsce na zadawanie związanych z nim pytań.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3821
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Karty Postaci dla Nowej Kadry

20 sty 2016, 00:27

Zamierzam rozpocząć aktywny nabór do Kadry Leviathana, jednak ze względu na długi okres wdrożeniowy nowych MG (spowodowany wysokim progiem wejścia do gry i tym samym brakiem możliwości wykazania się nowych Mistrzów) potrzebuję Waszej pomocy. Podejrzewam, że aktualnym Mistrzom Gry też się to przysłuży.

Głównym powodem, dla którego sam sprawdzam obecnie niemal wszystkie Karty Postaci jest to, że – statystycznie rzecz ujmując – świeży MG sobie z tym nie radzili. Nie w taki sposób, że nie potrafili wykazać nowemu graczowi wzsystkich błędów w KP, ale chyba w sposobie, w jaki to robili. Brakowało tutaj, jak sądzę, zaangażowania, kontaktu prywatnego czy prób złagodzenia silnego przekazu cechującego procesy akceptacyjne na Leviathanie. Wszystko to przychodzi wraz z doświadczeniem i tak jak dwóch pierwszych rzeczy nie da się trenować w środowisku zamkniętym, tak trzecią… jak najbardziej.

Potrzebujemy jednak obiektów, na których ów trening mógłby się odbyć. Potrzebujemy Kart Postaci. Jak najwięcej. Nie muszą być one idealne, wręcz przeciwnie. Popuścicie wodze fantazji, przeczytajcie ten dokument i naprodukujcie wedle niego całe mnóstwo KP. Niektóre, po poprawkach (których nie będziecie musieli dokonywać osobiście, acz – Wasza wola), staną się KP przykładowymi, dostępnymi dla nowych użytkowników i ułatwiającym im wejście do gry. Dodatkowo pozwoli to przetestować nowy wzór Karty Postaci zaprezentowany w powyższym linku i wyeliminować jego słabości przed oficjalnym opublikowaniem. Można to uznać też za ciekawe ćwiczenie pisarskie, więc myślę, że wszyscy odniesiemy z tego wyłącznie korzyści. Kartę może napisać każdy, nawet nowozarejestrowana osoba. Najlepiej byłoby umieścić ją w tym wątku bądź wysłać mi drogą prywatną. Oczywiście bez znaczników HIDE.

W dalszej kolejności planuję umożliwić nowym, zardzewiałym czy jeszcze niewyszkolonym Mistrzom prowadzenie luźnych sesji pozafabularnych w ukrytych wątkach, gdzie będę poddawał ich pracę analizie i ocenie, co również powoli im na szybsze zakończenie ich okresu wdrożeniowego. Całość ma na celu odciążenie mnie jako administratora gry i przerzucenie moich starań na to, czym powinienem się zajmować, tj. tworzeniem tzw. fabuły statycznej (historii tego świata, lokacji, ras, globalnych sesji i tak dalej). Chyba wszyscy możemy zgodzić się, że istnieje taka potrzeba. I że jest paląca. Proszę zatem o udział wszystkich, którzy mają chwilę czasu. Teraz wreszcie każdy może aktywnie przyczynić się do zmiany Leviathana na lepsze.

Wróć do „Dyskusje i propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 16 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 15 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]
Liczba postów: 52308
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1050
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Landis
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.