Dotacje - ankieta

Dział, w którym zgłaszać można uwagi dotyczące funkcjonowania Leviathana oraz rozmawiać o wszystkich jego aspektach. Najlepsze miejsce na zadawanie związanych z nim pytań.

<t><t><t><t><t>Dotował(a)byś Leviathana?</t></t></t></t></t>

Tak, regularnie, o ile miał(a)bym coś z tego
1
8%
Tak, jednorazowo, o ile miał(a)bym coś z tego
0
Brak głosów
Tak, regularnie
1
8%
Tak, jednorazowo (lub wielokrotnie, ale nieregularnie)
3
25%
Tak, o ile byłby konkretny cel zbiórki (opłacenie serwera, lub podwykonawców, konkurs, organizacja spotkania społeczności)
3
25%
Tak, gdybym miał(a) na to środki (teraz nie mam)
3
25%
Nie, niezależnie od okoliczności
1
8%

Liczba głosów: 12
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Dotacje - ankieta

01 wrz 2016, 15:15

Temat dotacji już parę razy podniósł się na SB i za każdym razem okazywało się, że jest pewna grupa osób, która za pracę na Leviathanie chętnie wrzuciłaby mi jakiś pieniążęk do kapelusza. Powyższa, anonimowa ankieta ma za zadanie zbadanie, ile jest takich osób i jak mogłyby rozłożyć się ewentualne dotacje.

Na jej podstawie jestem w stanie wdrożyć jakiegoś rodzaju system lojalnościowy, który nie dawałby przewagi w samej grze, a inne profity. Takim profitem mogłoby być np. zwiększenie priorytetu sesji osoby wysyłającej dotacje (czyli częstsze MG-posty), jakaś ranga na forum lub inne odznaczenie. Zachęcam do dyskusji na ten temat, być może wpadniecie na ciekawą nagrodę dla hojnych graczy.

Niezależnie od tego, czy system tego rodzaju by się pojawił, czy nie, ogólna kwota dotacji wpływałaby na moją pracę na Leviathanie w sposób wykładniczy. Mam nieregulowane godziny pracy i mogę – mając dotacje – wyjść z firmy wcześniej, dzięki czemu będę miał więcej czasu dedykowanego wyłącznie Leviathanowi. Teraz pracuję na rzecz gry wtedy, kiedy akurat uda się zyskać kilka chwil i nie jestem w stanie tego przewidzieć. Cierpi na tym nie tylko regularność odpisywania, która jest gwarantem sukcesu gry tekstowej, ale też jakość tworzonych przeze mnie materiałów. Leviathan powstaje w żabich skokach, dlatego też unikam podawania konkretnych terminów powstania jakichś publikacji czy MG-postów.

Wszystko byłoby transparentne i podsumowywane np. co tydzień lub dwa, żeby było widać, jaki efekt dla rozwoju forum mają dotacje w danej wysokości. Szczegóły można jeszcze dogadać.

Co sądzicie?

Awatar użytkownika
Omival
Lokalizacja postaci: Kamienica Patriotów
GG: 43348566
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2832

01 wrz 2016, 16:46

Myślę, że za pracę włożoną w forum, należy się jakieś wynagrodzenie. Wprowadzenie systemu lojalnościowego to całkiem ciekawy pomysł, zwłaszcza zwiększenie priorytetu sesji, bo jak wiadomo :soon: czasem męczy. Chociaż nie wiem do końca, czy by się to sprawdziło, bo pewnie dotujący gracze porozrzucani są po różnych sesjach i w końcu priorytety odpisywania pewnie by się zrównały, więc niczego by to nie zmieniło. Ale można spróbować, czemu nie. Ja jak trzeba mogę się dorzucić, ale nie za często, bo nie zawsze mam.

Awatar użytkownika
Vereomil
Lokalizacja postaci: Targ
Discord: Vere#6712
GG: 46500292
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2524

02 wrz 2016, 16:17

Rozumiem samą ideę, w ramach której pieniądze umożliwiają lepsze prosperowanie forum + profity dla wpłacających dotacje. Uważam ją za bardzo dobrą, ponieważ, tak jak już wspomniał Omival, "należy się jakieś wynagrodzenie.

Jednak w mojej głowie cały czas kryje się pewien sceptycyzm, wątpliwość. Głównie dotycząca tych profitów. Apeluję więc o dokładne przemyślenie tej kwestii, by ludzie, którzy będą wpłacać dotacje, byli nagradzani a nie faworyzowani. Ale podejrzewam, że nawet jeśli wymyśli się idealny system na linii dotacja-profit, zawsze pojawią się głosy mówiące o faworyzowaniu wpłacających dotacje. Więc może najpierw warto się zastanowić, czy coś takiego jest w ogóle potrzebne.

Z mojej strony, jeśli znów zacznę grać na Leviathanie, można liczyć na regularną (najprawdopodobniej comiesięczną) dotację. Najpewniej o niezbyt wysokiej kwocie, ale jednak.

Nie potrzebuję do tego żadnych profitów. Wystarczy mi, jeśli forum będzie lepiej działać.

Wróć do „Dyskusje i propozycje”