Przykładowe KP – sugestie

Dział, w którym zgłaszać można uwagi dotyczące funkcjonowania Leviathana oraz rozmawiać o wszystkich jego aspektach. Najlepsze miejsce na zadawanie związanych z nim pytań.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Przykładowe KP – sugestie

23 sty 2018, 01:45

Gdybym pisał przykładowe Karty Postaci, to jakie chcielibyście przeczytać? Jakie postacie uważacie za problematyczne do stworzenia przy obecnej mechanice czy opisach świata gry?

Chodzi mi po głowie napisanie po 2 KP dla każdej z dostępnych obecnie grup społecznych – chłopów, mieszczan, szlachty i marginesu, ale nie musicie się tego trzymać. Wasze sugestie nie muszą być rozbudowane. Jeśli chcielibyście poczytać o „jakimś magu”, to o tym napiszcie.

Celem powstania przykładowych KP ma być przede wszystkim przybliżenie kształtu tego rodzaju dokumentu na Leviathanie. Myślę, że przyda się to zarówno nowym, jak i starym graczom, więc możecie wziąć to pod uwagę.

Awatar użytkownika
Drasim
Lokalizacja postaci: Kamienica Patriotów
GG: 7643593
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2815

Re: Przykładowe KP – sugestie

30 sty 2018, 18:00

Wydaje mi się, że jest to bardzo dobry pomysł. Warto zrobić jedną KP mężczyzny i jedną KP kobiety z chłopstwa, mieszczaństwa i szlachty, ale pewnie tak masz zamiar zrobić, pisząc o dwóch KP na grupę. Co do marginesu, jest to dosyć szeroka grupa i może warto rozważyć jakieś konkretne "profesje". Chętnie zobaczyłbym przykładową KP typowego awanturnika - najemnika, który nie potrafi używać magii oraz kartę kobiety - awanturniczki, która liznęła kiedyś mocy tajemnej i potrafi jej używać.

Co do innych przykładowych KP, fajnie byłoby przeczytać kartę typowego maga z Morinhtaru, który jest już magistrem. Może też KP przedstawicieli jakichś zawodów wędrownych, które zazwyczaj nie należą do jednej z trzech grup społecznych? Nie wiem, w tej chwili nie przychodzi mi nikt za bardzo na myśl.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

04 lut 2018, 06:27

Dzięki za wkład, Drasimie, chociaż ktoś się wypowiedział. Ja wiem, że wszyscy chcą tutaj MG‐postów, ale ja patrzę na to szerzej – świeża krew zmotywuje nas wszystkich do działania. Dlatego trzeba ogarnąć sprawy związane z pisaniem Karty Postaci, które jest obecnie mało intuicyjne i pogmatwane. Jednym ze sposobów jest niewątpliwie stworzenie przykładowych KP.

Co do Twoich propozycji na postacie – rozważę je. Z racji, że nie ma w tym momencie innych, raczej zostaną zrealizowane. Tyle że bez postaci, która ukończyła Akademię w Morinhtarze. Dlaczego? Ano dlatego, że chciałbym, aby przykładowe KP zostały stworzone na podstawie tego, co już jest dostępne na forum. To mają być takie KP, które może napisać każdy, kto wczytał się w specyfikę świata i mechaniki Leviathana. Może masz – albo ktokolwiek inny – propozycje na więcej takiego rodzaju postaci?

Będzie to dla mnie trudne zadanie, bo tak naprawdę mój obraz gry jest odmienny od tego, jaki Wy macie w swoich głowach. Będę musiał podejść do tego bardzo rzetelnie i po prostu wypisać to, co mi samemu będzie brakowało do napisania przykładowych KP. Wydaje mi się, że jak dotąd pisanie KP na Leviathanie nadal wymaga zbyt wiele gdybania i chciałbym to na własnej skórze przetestować. Powstało już tyle tekstów, ale mam wrażenie, że po ich publikacji zawsze pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi. Ludzie coraz mniej wiedzą, jak zrobić tutaj wymarzoną postać i jest to spory problem. Podczas pisania przykładowych KP postaram się empatycznie wczuć w osobnika, który akurat – dziwienie! – nie siedzi w mojej głowie.

Wracając – niestety, na temat Akademii nie ma zbyt wiele – oprócz tego, że jest. Gdy pojawią się jej opisy, pojawią się z pompą – Kartą Stowarzyszenia, stosownym opisem i nawet nową grupą społeczną. Bez tego nie widzę w ogóle tworzenia postaci maga z Morinhtaru, chyba że ktoś na etapie jej tworzenia będzie ciągle się ze mną konsultował. A i tak efekt nie będzie zbyt dobry, bo wielu rzeczy nie mam jeszcze obmyślonych czy opracowanych.

Awatar użytkownika
Vereomil
Lokalizacja postaci: Karczma Pod Bezgłową Damą
Discord: Vere#6712
GG: 46500292
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2524

06 lut 2018, 23:28

Pomysły Drasima są spoko - no bo jednak przydałoby się pokazać grupy społeczne i w jaki sposób między sobą się różnią.

Jednak myślę, że dobrym byłoby pokazać KP postaci, na które w zasadzie rzadko się patrzy podczas gry, a mogą ciekawie zobrazować możliwości wypełniania karty. Może to być strażnik w Wolenvain albo kupiec zajmujący się przewozem towarów między miastami.

Wróć do „Dyskusje i propozycje”