Staw

Niziny te dzięki wielu pomniejszym rzekom i strumyczkom są mocno zazielenione i bogate w różnoraką florę. Mimo ich uroku ludzie nieczęsto się tam zapuszczają - są to podobno ziemie minotaurów.
Awatar użytkownika
Elten
Lokalizacja postaci: "Pod Wroną i Karoszem"
GG: 6761131
Karta Postaci: viewtopic.php?t=228

Staw

04 gru 2011, 20:39

Mały staw położony na skrajach Nizin, którego głębokość w najbardziej odległym od brzegu miejscu sięga pięciu metrom. Otacza go gaik złożony z młodych i nieco starszych brzóz, które na wietrze tworzą wspaniały klimat schadzek. Miejsce to posiada dobrą aurę, wśród której można pogrążyć się w głębokiej medytacji.

Przed opuszczeniem Anagoraxu, Vitae zabrała ze sobą jeszcze starą, treningową sukienkę. Tego uroczego kompletu do jazdy konnej za nic nie chciała zniszczyć. Kiedy dotarła do stawu, wysłała żywiołaka na rozeznanie. Wodny przyjaciel uznał, że miejsce było puste, nikt nie mógł jej przeszkodzić. Sama rozejrzała się jeszcze, a następnie zaczęła się przebierać. Bryczesy nie sprawiły najadzie większych kłopotów, natomiast rozpinanie skomplikowanego mechanizmu zapięć koszuli zajęło dobre dziesięć minut. Po wszystkim narzuciła na siebie luźną sukienkę, mocno postrzępioną w okolicach ud, schowała do torby zdjęte przedtem odzienie i weszła do wody, zanurzając się do pasa. W celu rozgrzewki wywołała po raz kolejny żywiołaka w postaci trąby powietrznej i poprowadziła go wokół siebie, tworząc niezwykłe widowisko.
Obecnie ta lokacja jest pusta.
Awatar użytkownika
Somirion
Lokalizacja postaci: Kamienica Patriotów
Karta Postaci: viewtopic.php?t=822

06 gru 2011, 18:18

Samael idąc trafił do Szmaragdowych nizin, w okolice jakiegoś stawu bez nazwy. Jednak nie podszedł do brzegu. Zauważył tam kobietę, która… No właśnie co? Wyglądało na to, ze prowadziła jakiegoś żywiołaka. Wyglądał jak trąba powietrzna. Postanowił nie przeszkadzać i obserwować to z ukrycia. Ukrył się więc za drzewami i będąc cicho przyglądał się kobiecie.
Awatar użytkownika
Elten

06 gru 2011, 18:47

Najada przybliżyła do siebie żywiołaka, który zaczął krążyć wokół niej. "Gdyby był silniejszy wiatr, to może by mnie uniósł w górę, niezła myśl." Mimo wszystko nie mogła kontrolować dwóch żywiołaków na raz, jeden, pod postacią fali, mógłby wytworzyć siłę potrzebną do zmiany położenia Vitae, a drugi animowałby środek transportu w dokładnie tej samej postaci, w której był teraz. Gdyby skupiła się na pierwszym, wtedy nie miałaby jak unieść się do góry, wiatr co najwyżej przesunąłby ją do brzegu, natomiast w przypadku drugiego, wyglądałaby po prostu jak dżinn, czy inny ifryt. Wypadałoby połączyć te dwie moce, wtedy przemieszczanie się za pomocą wody na lądzie byłoby wcielone w życie. Obaliłaby wszelkie teorie Alchemików i Magów Wolenvain, aczkolwiek wymagało to conajmniej dwóch tygodni intensywnych treningów.
Awatar użytkownika
Somirion

06 gru 2011, 19:21

Przyglądał się kobiecie, która "zabawiała się" żywiołakami. Postanowił przeszkodzić jej w tej rozrywce. Nie było mu tutaj zbyt wygodnie. Wstał więc i cicho zaszedł niewiastę od tyłu.
-Ładna okolica, nieprawdaż? – był wtedy jakieś pięć metrów od dziewczyny. -I proszę wybaczyć mi mój nietakt. Nazywam się Samael. A jak twe imię brzmi?
Obejrzał ją od stóp do głów i ocenił. Nie była brzydka, wręcz przeciwnie. Niższa od niego o około stopę.
Awatar użytkownika
Elten

06 gru 2011, 19:33

Odwróciła się gwałtownie, z góry przemieniając żywiołaka w bardziej bojową postać niedźwiedzia. Zauważyła stojącego na brzegu stawu rosłego mężczyznę. "Pewnie kolejny morderca w stylu Arael".
Taak, urocza – prychnęła, z góry zakładając, że Samael niebawem spróbuje ją zaatakować.
Mnie natomiast bardziej interesuje, czego chcesz. Moje imię w tej chwili jest nieistotne, dopóki nie poznam twoich intencji… znaczy PAŃSKICH intencji – burknęła, wyraźnie zniecierpliwiona i poirytowana zaistniałą sytuacją. W końcu intruz przerwał jej trening, do którego zbierała się dobre 6 lat.
Awatar użytkownika
Somirion

06 gru 2011, 19:40

-Moje intencje… Nie powinny Panią zbyt interesować. A nawet jeśli to nie są wrogie. Przynajmniej póki nie zaatakujesz mnie. A czego chcę? W tej chwili porozmawiać, chyba, że wolisz robić coś innego. – Kończąc swoją wypowiedź uśmiechnął się delikatnie. Kobieta przygotowała się do ewentualnej walki, której nie poszukiwał. Jednak swoje szanse oceniał na wysokie.
Awatar użytkownika
Elten

06 gru 2011, 19:50

Ponownie zmieniła postać żywiołaka, tym razem jednak zdecydowała się na kolibra. Rozkazała mu latać w pobliżu niej i w razie czego wrócić do postaci bojowej.
Nie, rozmowa może być. W takim razie możesz mówić mi Vitae, Samaelu – odpowiedziała nieco przyjaźniej. Podeszła do brzegu i usiadła w pobliżu mężczyzny, ale wciąż będąc we względnie bezpiecznej sytuacji.
Jak się tu znalazłeś? Myślałam, że staw jest miejscem zupełnie wyludnionym i znanym przez mało kogo.
Awatar użytkownika
Somirion

06 gru 2011, 19:58

-Znalazłem się tu… przypadkiem. Jednak ładnie tu prawda? – Widział, że kobieta opuściła nieco gardę, więc nie powinien spodziewać się uderzenia w plecy. – Vitae… Ładne imię. Mógłbym wiedzieć co tu robisz? Czy może wiedza ta jest niedozwolona dla osób obcych? A tak w ogóle… Przypominasz mi kogoś. – Rzekł po czym sięgnął pamięcią do rysopisu osoby, która mogła być zamieszana w upadek Bractwa. Im dokładniej się jej przyglądał, tym bardziej był tego pewien. Chciał już sięgnąć po miecz i zakończyć jej żywot, kiedy uświadomił sobie, że ona nie musi stać na szczycie tego planu. Ale może go tam zaprowadzić. Upadek tak silnej i poważanej organizacji musiał być komuś na rękę. Tylko komu? Musiał zdobyć zaufanie Vitae i dowiedzieć się, czy ona coś wie. Widać też, że żaden z nasłanych zabójców nie wywiązał się z obowiązków. Podobno ostatni został wysłany jakiś czas temu i była to kobieta. Ją też musiał znaleźć.
Awatar użytkownika
Elten

06 gru 2011, 20:26

Taak, cudnie. Ja jednak uważam to miejsce jedynie jako pole treningowe – odpowiedziała obojętnie, obrzucając wzrokiem delikatnie poruszające się brzozy, których gałęzie leniwie poddawały się lekkiemu wietrzykowi.
Co tu robię? Można powiedzieć, że się rozwijam – odpowiedziała, dobierając każde słowo tak, by nie zdradzić niczego, co na jaw wyjść nie mogło.
Przypomniała sobie o ideałach Arael. Chciała bronić niewinnych za wszelką cenę. "I to mówiła skrytobójczyni…? Brednie." Vitae mimo wszystko nie chciała mieć nic wspólnego z żadnymi zabójcami i innymi im podobnymi istotami. Do Kapituły dołączyła głównie ze względu na Niniel.
Awatar użytkownika
Somirion

06 gru 2011, 20:32

-Pole treningowe tak? Zależy w czym chcesz się rozwijać, to może będę w stanie Ci pomóc. – Powiedział z nutką zaciekawienia. Musiał spróbować się jakoś do Niej zbliżyć. Jednak ona uważała go chyba za intruza, który by tylko przeszkadzał. Ciekawiło go też, co się stało ze wszystkimi nasłanymi zabójcami. Nie wyglądała ona na zbyt silną, a zabójcy nie byli też nowicjuszami.

Wróć do „Niziny Szmaragdu”