Mgliste moczary

Niziny te dzięki wielu pomniejszym rzekom i strumyczkom są mocno zazielenione i bogate w różnoraką florę. Mimo ich uroku ludzie nieczęsto się tam zapuszczają - są to podobno ziemie minotaurów.
Awatar użytkownika
Xardias
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2011, 17:44
Karta Postaci: viewtopic.php?p=14628

Mgliste moczary

03 lis 2011, 18:41

Przyjemnie jest tak od czasu do czasu popływać w chłodnej rzece. Cóż z tego, że woda jest brudna jak ścieki w największych miastach, a wewnątrz niej żyje masa stworzeń które chętnie zjadłyby nieostrożnego podróżnika jeżeli ten zechciałby zanurzyć się w odmętach zdradzieckiego cieku. Bezpiecznie możesz się czuć jedynie wtedy, gdy jesteś na szczycie łańcucha pokarmowego. Prawie dwudziestometrowy wąż z całą pewnością się tam znajduje.

Xardias wyszedł na brzeg jednej z mniejszych rzeczek na niegościnnych moczarach. W tym miejscu bagna dopiero się zaczynały, więc nie miał obaw co do spotkania istot mogących stanowić jakiekolwiek wyzwanie dla Żmija. Słyszał parę opowieści o tych bagnach od górników z którymi pracował. Podobno żyje na nich stworzenie zabijające samym oddechem. Reszta relacji była tak bardzo sprzeczna, że Xardias nie mógł ustalić z całą pewnością, co żyje wewnątrz moczarów– Wyrma, Przeraza czy Khalani. Zresztą mało go to obchodziło– z całą pewnością nic nie zaatakowałoby go w prawdziwej postaci. Ale nie czas zaprzątać tym sobie teraz głowę– Żmij po odpoczynku był zdecydowany ruszyć gdzieś w stronę cywilizacji. Było to dość trudne– nie chciało mu się wracać do tego górniczego zadupia, a innych miast w pobliżu nie znał. Słyszał, że są to ziemie Minotaurów, lecz żadnego do tej pory nie widział ani nie wyczuł. Może one też boją się wieści o dziwnym potworze z bagien? Xardias tego nie wiedział. Stanął przy zarosłym trawą rozdrożu i zastanawiał się, w którą stronę się udać.
Obecnie ta lokacja jest pusta.
Awatar użytkownika
Xardias
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2011, 17:44
Karta Postaci: viewtopic.php?p=14628

04 lis 2011, 22:55

W sumie to będzie dobrze jeżeli dziewczynka pójdzie ze mną– przynajmniej będzie bezpieczna.– Myślał Xardias. Wiedział, że może wkurzyć tym jej gości, lecz zostawienie małej samej było równie niebezpieczne– wystarczy, że Demony się wkurzą i zapewne jakaś wioska spłonie.Poza tym Żmij mógł zgubić się na pustyni, a śmierć przez odwodnienie nie jest ani bohaterska ani przyjemna. W końcu zdecydował:
Byłoby mi niezmiernie miło, gdyby Pani zdecydowała się pójść ze mną w stronę miasta.
Awatar użytkownika
Sachmet
Posty: 123
Rejestracja: 06 maja 2011, 07:18
Karta Postaci: viewtopic.php?p=8676&highlight=#8676

05 lis 2011, 08:33

Nie czekając na jego dalsze słowa, zaczęła iść przed siebie. Jak wcześniej prezentowała sobą niezdarę i fajtłapę, to teraz lawirowała wśród zdradliwych sadzawek z nieludzką zwinnością. Nie spojrzała za siebie by choćby stwierdzić, czy mężczyzna raczy podążyć za nią, czy też nie. Było jej to zupełnie obojętne.
Mnie też to nie bawi. – mruknęła zdegustowana, przedzierając się przez mokradła z godną podziwu prędkością. Tylko na chwilę przystanęła, by stwierdzić gdzie się znajduje. Nie było tu wiatru. Lecz bez problemu mogła wyczuć wdzierający się do gardła suchy smak, który mogła wydzielać jedynie pustynia. W końcu nie byli od niej na tyle daleko.
I całe szczęście.
Jeszcze kawałek. – rzekła głośno, chcąc, by towarzysz podróży ją usłyszał. Nie zwalniając, zaczęła kręcić głową na boki, by ustalić w którym dokładnie kierunku mają iść.
Ziemia pod jej stopami zrobiła się nieco bardziej… Twarda. A to był bardzo dobry znak.

[zt x 2]

[pozwoliłam sobie nas wynieść z tematu=) oczywiście jak chcesz to możesz coś dodać. następny post przy bramie]

Wróć do „Niziny Szmaragdu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 14 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 14 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika
Liczba postów: 52251
Liczba tematów: 2978
Liczba użytkowników: 1050
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Landis
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.