Rozłożysty buk na skale przy Trakcie Iquańskim

Szlaki lądowe rozchodzące się we wszelkich kierunkach świata. Często uczęszczane gościńce są wybrukowane, ale w świecie gry nie brakuje też wąskich, niebezpiecznych ścieżynek.
Awatar użytkownika
Leander
Posty: 9
Rejestracja: 04 paź 2012, 16:14
GG: 38094208
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2237

Rozłożysty buk na skale przy Trakcie Iquańskim

07 paź 2012, 20:26

Stary, rozłożysty buk musiał stać tu od wieków. Jego korzenie tkwiły w litej skale. Gałęzie były grubie i rozmieszczone tak, że nawet chromy wdrapałby się prawie na sam czubek. Był to jeden z powodów, dla których Leander wybrał sobie to drzewo na miejsce spoczynku.
Drugim powodem był rozciągający się się stąd widok. Nikt nie przybyłby gościńcem niezauważony przez barda. Droga była widoczna na kilka mil w każdą stronę.
Siedział tak więc i rozmyślał. Od kilku dni nie jadł nic, prócz kilku jeżyn znalezionych przy trakcie. Teraz był zdany na siebie. Nie dostał od nauczyciela pieniędzy – mistrz sam ich nie posiadał. Żył z tego, czym obdarowali go słuchacze, a miał ich wielu.
To był główny problem Leandra. Trubadur, który nie ma komu grać, nie zarabia. Żałował, że nie został w Derin. Tam pewnie byłby już syty, a przynajmniej nie marznąłby na szlaku. Jednak obrał inny cel – Wolenvain. Gdyby znalazł tam publiczność mógłby spędzić nawet kilka miesięcy jedząc i pijąc bez umiaru.
Westchnął i wyciągnął Nawojkę. Szarpnął leniwie struny i po chwili rozbrzmiała cichutka, spokojna melodia. Grał tak przez kilka minut, aż burczenie w brzuchu stało się głośniejsze niż muzyka. Z grymasem na twarzy zgramolił się na ziemię i wszedł na trakt.
Ruszył na północ powłócząc nogami i postękując z głodu.

z/t
Obecnie ta lokacja jest pusta.

Wróć do „Trakty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 20 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 19 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]
Liczba postów: 52308
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1050
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Landis
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.