Chatka starej wdowy

To rybackie miasteczko nie jest duże, ale jako jedyne ma bezpośredni dostęp do morza. Wszyscy tutaj żyją z rybactwa, utrzymując tym samym mocną pozycję w Związku Miast Wschodnich. </p>
Awatar użytkownika
Niniel
Posty: 1038
Rejestracja: 27 lut 2011, 18:10
GG: 7112066
Karta Postaci: viewtopic.php?t=170

Chatka starej wdowy

19 lis 2011, 15:05

Chatka starej wdowy

Obrazek
Stara wdówka, zgarbiona, niska kobiecina o białych jak śnieg włosach upiętych w kok i pomarszczonej jak stara gruszka twarzy, mieszka w tym domku odkąd przeprowadziła się do niego ze swoim mężem zaraz po ślubie. Okazało się jednak, że przeżyła go kilkadziesiąt lat, więc musiała mieszkać w chatce sama. Młode sąsiadki pomagały jej czasem w sprzątaniu oraz zakupach, ta natomiast odwdzięczała się szczerymi uśmiechami lub zabawnymi historyjkami. Staruszka była wyjątkowo pozytywną osobą, nadal zachowującą pogodę ducha po długim i niełatwym życiu.
Jest również gościnną osobą, dlatego chętnie bierze pod dach zabłąkanych podróżników, dla których nie starczyło już miejsca w Róży lub którzy chcieli być z niewiadomych powodów lepiej ukryci. Staruszka jednak wymagała czegoś w zamian, mianowicie pomocy w porządkowaniu chatki, wycieraniu kurzy, myciu podłogi oraz wszelakich zakupach i spełnianiu jej zachcianek.
Była osobą miłą i nie wydawało jej się, żeby te wymagania były zbyt wysokie, bo przecież ona nie radzi sobie w domu kiedy jest zupełnie sama, a jak ma sobie niby poradzić ze sprzątnięciem po dwóch osobach oraz wyżywieniu ich obojga?
Drzwi domu były otwarte, chociaż jeśli podróżnik zatrzymywał się w nim dłużej niż na kilka dni, staruszka pytała ostrożnie, czy nie ma on przypadkiem jakiś problemów z których chce się zwierzyć.
Obecnie ta lokacja jest pusta.

Wróć do „Aldhal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 21 użytkowników online :: 3 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 18 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot], Infi, Kerreos
Liczba postów: 52292
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1050
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Landis
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.