Komnaty rektora

Miasto to, nazywane przez ludzi Rebelią, jest miastem podziemnym. Mieszka tutaj procentowo najwięcej ras humanoidalnych nie będących ludzkimi. Mieszkańcy Morinhtaru z zasady negatywnie nastawieni do odwiedzających, podróżnych i wszystkich innych gości, żyją w swoim zamkniętym towarzystwie.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3822
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Komnaty rektora

20 lis 2012, 12:29

Położony na jednym z wyższych poziomów Akademii kompleks pomieszczeń zbudowanych na wzór drewnianej chatki. Chociaż znajdował się wiele metrów pod ziemią, nieświadomemu tego faktu obserwatorowi przypominał wnętrze schludnego, dwuizbowego domu.

Do prywatnych komnat rektora prowadziło jedno widoczne wejście – niepozorne drzwi znajdujące się na jednym z wielu korytarzy sławetnej szkoły magów Morinhtaru. Mało któremu adeptowi dane było przekroczyć ich próg, bowiem naczelny mag Rebelii nie zwykł spotykać się z uczniami poza swym gabinetem. Wiadomym było, że często przyjmował gości – czy to znamienite osobistości Morinhtaru, czy to swoich kolegów po fachu, ale jego goście nigdy o takich spotkaniach nie opowiadali.


Po przejściu przez drzwi oczom wizytatora ukazywała się przestronna, oświetlona dużymi koszami z węglem bawialnia, której centralną część zajmował prosty, kwadratowy stół z czterema krzesłami. Duży, zbudowany z szarawej cegły kominek bez ustanku ogrzewał pomieszczenie, które dzięki przemyślnie zbudowanemu systemowi wentylacyjnemu zawsze zachowywało przyjemną temperaturę. Kilka znajdujących się w pokoju regałów wypełnionych było równiutko ułożonymi księgami, których tytuły nierzadko wypisane były w obcych językach. Magiczne, umieszczone nad sporą komodą okno ukazywało aktualne warunki pogodowe nad Morinhtarem, za tło przyjmując łąkę z jednym drzewem. Ściany ozdabiały poroża jelenia, łosia i niezidentyfikowanego, dwurogiego zwierzęcia o długich kłach. Na uroczo skrzypiącej podłodze znajdował się dywan z niedźwiedziego futra, dopełniając obrazu drewnianej chatki średniozamożnego uczonego, który od czasu do czasu pałał się myślistwem.


Drzwi po lewej od wejścia prowadziły do przytulnej sypialni. Większą jej część zajmowało podwójne łoże oraz przyległe do niego stoliki nocne. Duże lustro w złotej ramie umieszczone naprzeciw łóżka sprawiało niepokojące wrażenie, jakby ten, kto w nie zagląda, również był obserwowany. Pomieszczenie nie miało okien, zostało za to wyposażone w dużą ilość świec. Podobnie jak w bawialni, ściany, sufit i podłoga sypialni również zbudowane zostały z drewna.


MG

Teleportacja nie należała do łatwych sztuk, szczególnie, jeśli chodzi o zabieranie ze sobą dodatkowego balastu czy… osób. Była królowa, obecnie zaginiona Nikol pojawiła się w samym środku bawialni rektora, lądując plecami na stole. Tuż obok zmaterializował się znany skądinąd mag, mieniący się imieniem Protektora.

- Wybacz - rzekł krótko, ujmując jej talię i z łatwością stawiając na nogi. Nie wyglądał, jakby było mu przykro, ale przynajmniej chciał sprawiać dobre wrażenie. - Wszystko w porządku…? - zapytał i nie czekając na odpowiedź ustawił blaszany czajnik na ciągle płonącym ogniu kominka.

- Nie martw się Drejmianem - rzekł po chwili, oczekując, że Nikol doszła już do siebie. - Nie było go tam już od dłuższego czasu. Narobiliście tyle hałasu, że zdążył zbiec. Nie, nie jestem zaskoczony - prawił, oddychając z wolna. – Dałaś radę. Okazałaś lojalność człowiekowi, którego nie znałaś. Człowiekowi, który cię okłamał - przyznał się bez ogródek. - Nie jestem przeciwnikiem Akademii. Ja nią zarządzam.

Z czajnika buchnęła para. Z komody dosłownie wyleciały elementy niezbędne do zaparzenia herbaty – dwie filiżanki, suszone liście, dwa spodeczki. Protektor nawet na nie nie spojrzał. Umieścił herbatę w naczyniach i zalał. Rozparł się na jednym z krzeseł.

- Jesteś pewnie nieco skonfundowana, królowo – powiedział, pstrykając palcami. Nic się nie wydarzyło. - Daj sobie chwilę czasu, rozgość się. Herbata prosto z Khan'Sal, polecam. – To mówiąc, spojrzał w okno. Śnieżyca miała się w najlepsze, smagając znajdujące się za nim, nieprawdziwe drzewo. Protektor westchnął, chwycił pierwszą z brzegu książkę, których pełno było na stole. Nikol wiedziała, że niski człowieczek przegląda właśnie Invustri, boską Księgę Wiedzy, którą czarnowłosa widziała po raz ostatni po oblężeniu Wolenvain, latem czterysta dziesiątego roku Ery Feniksa. Wtedy wręczono ją niejakiemu Samaelowi… Nie wiadomo, jak znalazła się tutaj, a Protektor przeglądał ją spokojnie, jakby zerkał na tomik wierszy. Co jakiś czas spoglądał na Nikol, zachęcająco podnosząc jedną z rzadkich brwi.

Obecnie w tej lokacji znajdują się:
Awatar użytkownika
Nikol
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2011, 21:21
Lokalizacja postaci: Komnaty rektora
Karta Postaci: viewtopic.php?t=477

29 mar 2017, 11:07

Cała siła woli Nikol skupiła się na ujarzmieniu Nicości. Cierpienie i trud, jakie się z tym wiązały, odmalowały się na jej pięknym obliczu. W tym momencie wampirzyca przypominała raczej bestię z kłami wyszczerzonymi jak zwierzę. Włosy miała stargane, szaty przepalone. Paznokcie wbiła w podłoże, czymkolwiek było naprawdę. Wreszcie udało się przerwać połączenie. Amulet błysnął ostrzegawczo, a fioletowa wiązka energii zaczęła się rozpraszać i ulegać dematerializacji. Nikol została uwolniona, lecz ból pozostał. Miała zwęgloną skórę, która wymagała świeżej dostawy ludzkiej krwi, aby się zregenerować. A ta krew była na wyciągnięcie ręki.
Rektor z niepowodzeniem usiłował pochwycić ulatniającą się energię. Widząc, że ta pozostaje nieuchwytna, zaprzestał starań. Powrócił do swojej przeciwniczki, stawiając ją na nogi. Niezbyt subtelnie posłużył się telekinezą. Nikol szarpnęło i osłabioną postawiło na nogi. Zachwiała się, po czym zebrała resztki sił, by stanąć pewniej, jak na królową przystało. Protektor podszedł do niej, uśmiechając się nieco pogardliwie. Zaczął od pytania, na które Nikol aż za dobrze znała odpowiedź, lecz kiedy wskazał na amulet, cofnęła się nagle i gwałtownie. Chwyciła medalion w dłoń. Drobinki zawirowały lekko pod wpływem nieoczekiwanego odruchu. Nie odda mu amuletu. Nie ma mowy!
- Nie wiesz, czego ode mnie żądasz – rzuciła Rektorowi srogie spojrzenie. – Czy jesteś aż tak nieświadomy potęgi tej magii? Energii Nicości? Nad nią nikt nie ma władzy.
Stali w oddaleniu paru kroków od siebie. Protektor zdawał się w ogóle nie słuchać słów byłej królowej. Nie był skupiony na niej, ona go nie obchodziła. Pożądał tylko jednej rzeczy.
- Nie zamierzam prezentować, co się wówczas działo. Nie zamierzam być tylko narzędziem w tej grze. Zapominasz się, drogi przyjacielu – Nikol odważyła się na zuchwalstwo. – Władanie? Władanie to marne odzwierciedlenie tego, co działo się bez oczyszczenia mocy. Nie podejmę tego ryzyka. Nie oddam amuletu.
Była zdeterminowana i nieprzejednana. Teraz na jej twarz znów powróciła na królewska mimika. Wyuczona, ale sprawiała wrażenie naturalności. Trzeba było przyznać, że Nikol przeszła długą drogę od dzikiego zwierzątka do majestatycznej władczyni Wolenvain. Była piękna, dostojna. I głodna. Bardzo głodna. Jej wzrok chcąc nie chcąc z twarzy Protektora przeniósł się na ranne ramię. Widać było jak zaciska szczęki za zamkniętymi ustami i jak usiłuje uspokoić oddech, byle nie wdychać zapachu sączącej się ciepłej krwi. Czyżby czarodziej zapomniał, z kim ma do czynienia?
Awatar użytkownika
Kerreos
Posty: 48
Rejestracja: 06 maja 2015, 16:10
GG: 35260981
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3491#53102

MG-post: Misja

13 sty 2019, 02:48

MG:
Kluczenie po zakamarkach Akademii nigdy nie należało do najbardziej komfortowych przeżyć. Zwłaszcza, gdy zmierza się do jednego z silniej strzeżonych jej obszarów. W tym przypadku dodatkowej frustracji mógł nabawić fakt, iż Wolena była prowadzona przez swojego przewodnika tak krętymi ścieżkami, że tamten zdawał się celowo je tak dobierać, aby jej nieco zamącić w głowie, przy okazji jeszcze rzucając co jakiś czas jakimiś ogłupiającymi zaklęciami. Ale równie dobrze mógł to być typowy objaw lekkiego zakręcenia pani magister z powodu zmiany dynamiki dnia. Dopiero co wydawało się, że miała już względnie wolny czas, a jednak wychodziła na spotkanie z samym rektorem. Poczuła w głowie pukającą do drzwi jaźni kohortę różnego rodzaju kłębiących się teorii, dlaczego została wezwana, jednak jej racjonalny, praktyczny umysł skutecznie się zabarykadował. Wolała się skupić niż dodatkowo ogłupiać. I tak się dowie, o co chodzi. A przynajmniej miała taką nadzieję.

Kiedy przewodnik otworzył przed nią drzwi, niemal od razu poczuła ciepło z kominka. Rozejrzała się po mało luksusowym pomieszczeniu. Wolena zlustrowała pobieżnie komnaty, nie wchodząc specjalnie w szczegóły. Skromne otoczenie, regały książek, które aż prosiły się, by sprawdzić, co też sam rektor uważa za stosowne przechowywać i... brak rektora.

Zamiast niego w jej stronę zmierzał pewien mężczyzna, najwidoczniej znajdujący się jak dotąd przy jednej z półek. Był znacznie niższy od tego, który ją przyprowadził - swoją drogą, dopiero zauważyła, że są już zupełnie sami - co potęgowała przygarbiona postawa nieznajomego. Jedyną cechą, jaką dzielił z "poprzednikiem" była ciemna szata i narzucony nań kaptur, z którego ledwo co wystawały szpakowate długie włosy, orli nos i podstawowy zarys owalnej twarzy.

- Witaj, Woleno - powitał ją spokojnym, kompletnie niewyróżniającym się gardłowym głosem. - Już na wstępie należą ci się słowa wyjaśnienia i przeprosiny. Jak z pewnością masz to na uwadze, nasz rektor cierpi na nadmiar różnych spraw. Raptem kwadrans temu oczekiwał cię mniej więcej w tym miejscu, gdzie stoję teraz. Ostatecznie z żalem wezwał mnie na awaryjnego zastępcę, wolał bowiem osobiście porozmawiać z tobą o tej misji. Mam nadzieję, że nie czujesz się urażona?

Wolena Iverdon zmierzyła go wzrokiem. Kompletnie nie mogła go odczytać. Na pierwszy rzut oka był absolutnie szarym człowiekiem, który nie prezentował żadnego majestatu. Ale jednak to on stał tam zamiast rektora. Co więcej, Wolena już dawno przekonała się, że Morinhtarze ci, którzy najmocniej wyróżniają się na starcie, to bardzo często w najlepszym razie figuranci.

- Ale nie pozwólmy, by konwenanse spowolniły to, co zrobić trzeba - machną ręką i ciągnął dalej po krótkiej pauzie, nie czekając, aż zbierze myśli i cokolwiek odpowie. - Powiedz mi, jak na obecną chwilę prezentuje się twoje życie towarzyskie? - pytanie było co najmniej dziwnie, jednak równie dziwny człowieczek wypowiedział je bez cienia sarkazmu w głosie, a Wolena należała akurat do osób, które potrafiły takie rzeczy wykryć.
Awatar użytkownika
Wolena Iverdon
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2018, 21:24
Lokalizacja postaci: Komnaty rektora
Discord: -
GG: -

Re: Komnaty rektora

13 sty 2019, 15:30

Nie czuła się dobrze podążając za jednym z magistrów. Wydawało się jej, że znajdowała się na postronku, niczym zwierze, uzależniona od woli osoby idącej przed nią, na dodatek osoby, która wydawała się jej nad wyraz miałka i nieciekawa, tak jak zdecydowana większość niewidocznych cieni Akademii. Przyspieszyła kroku i zrównała się ze swym przewodnikiem, który nie skomentował jej zachowania, choć gdyby wiedział co działo się w jej głowie w tym momencie, to z pewnością uśmiechnąłby się na jej małostkowe zagranie. A może wiedział? Choć w Akademii wielu było takich, którzy nie potrafili rozpalić nawet świeczki przy pomocy siły swej woli, to nierozsądnie byłoby zakładać, że osoba idąca obok niej była jedną z nich. Byli tu tacy, których umiejętności były dla niej tajemnicą i zawsze należało się mieć na baczności i strzec swoich myśli, które były jej największym sekretem. Uderzona tą myślą zdała sobie sprawę, że jej do tej pory praktyczny umysł pomału począł tracić swoją spójną konstrukcję i popadał w anarchię. Dziesiątki myśli, które do tej pory spoczywały bezpiecznie pod kluczem poczęły się uwalniać i zalewać ją nagłymi wątpliwościami i teoriami, które miały tłumaczyć jej wezwanie do rektora. Wolena popatrzyła się nagle ze złością w oczach na towarzyszącą jej osobę. Czyżby to była jego sprawka? Czy może to ona wykazała chwilę słabości i wypuściła swój umysł z żelaznego uścisku swej woli? Nie sposób było tego powiedzieć. Mogła jednak raz jeszcze wziąć w karby swe myśli, które gdy dotarła na miejsce, to nie stanowiły już jednego z czynników rozpraszających jej uwagę na rzeczach naprawdę ważnych.

- Rektor mnie wzy... - Rozejrzała się po komnacie do której weszła. Skromnie urządzona, z wieloma tomiszczami i bez rektora. Zamiast niego był... No właśnie, kto? Wolena spojrzała się na niego. Początkowe zaskoczenie minęło, teraz oczekiwała wyjaśnień od tego... kogoś. Wszyscy chodzili tu w przeklętych kapturach - pomyślała Wolena - jak gdyby chcieli się w nich ukryć, stopić swą osobowość z murami tego miejsca i stać się jednym ciałem i myślą z Akademią. Było to irytujące, gdy ich imiona, które kiedyś miały ich określać, teraz stały się pustymi słowami bez znaczenia. -Ależ oczywiście, rektor jest niezwykle zajętym człowiekiem i muszę mu wybaczyć jego nieobecność, jednocześnie ciesząc się zaszczytem jaki spotkał mnie z jego strony, że dostrzegł mą osobę i zdecydował się wezwać do siebie.

- Moje życie towarzyskie!? - Wolenie jak gdyby dodało kciuk lub dwa wzrostu i spojrzała się na swego rozmówcę z dzikim spojrzeniem w oczach, jak gdyby rozważając, czy to co powiedział było żartem i czy powinna go w tym momencie rozszarpać. Nie wyglądało jednak na to, że był to żart, a dokładnie sformułowane pytanie. - Moje życie towarzyskie jest w jak najlepszym porządku. - Odpowiedziała chłodno. - Jestem ze sobą i jestem z tego co najmniej zadowolona. Skąd takie pytanie i nagłe zainteresowanie moim "życiem towarzyskim"?
Awatar użytkownika
Kerreos
Posty: 48
Rejestracja: 06 maja 2015, 16:10
GG: 35260981
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3491#53102

MG-post: Briefing

17 sty 2019, 00:57

MG:
Zakapturzony mężczyzna westchnął lekko, choć nie było w tym żadnego złowróżbnego sygnału. Bardziej przypominało reakcję kogoś, kto usłyszał w towarzystwie mało śmieszny żart. Pokiwał kilkakrotnie głową, odchrząknął, po czym odparł:

- Pytałem z czystej ciekawości - zaczął beztroskim głosem, który mógłby należeć zarówno do mężczyzny w sile wieku, jak i jowialnego, dobrze trzymającego się staruszka. - Bo widzisz, misja, którą nasz drogi rektor chciałby ci powierzyć, ma ścisły związek z właśnie takimi sprawami. Dlatego byłem osobiście ciekaw, jak stoisz ze utrzymywaniem luźnym znajomości w Akademii. Rzecz jasne nie jest to warunek konieczny, zostałaś specjalnie wyselekcjonowana bynajmniej nie przez wzgląd na tego typu aspekty - uniósł lekko rękę, tak jakby starał się uspokoić sytuację.

Kluczowymi wymaganiami - kontynuował, jednocześnie z wolna przechadzając się po pomieszczeniu - jest pewna delikatna fuzja doświadczenia ze stosunkowo młodym wiekiem. Byle kmiotek, jeśli wybaczysz mi słownictwo, szybko by się wyłożył w ten czy inny sposób, stary wyga z kolei bez wątpienia nie pasuje do określonego... wzoru, który jest nam potrzebny.

Co byś powiedziała, moja droga, gdybym ci rzekł, że nasza wielka rodzina tu, w Akademii, nabawiła się kilku zatrutych owoców? Takich, które gotowe są rozciągnąć swój zły wpływ na to, co jest w najlepszym porządku, prowadząc do chaosu? - zadając te pytania, mężczyzna, zatrzymał się niespodziewanie. Choć Wolena nie widziała jego oczu, mogła wyczuć, że świdruje ją wzrokiem mocniej niż wcześniej. Aura, którą nagle wyczuła z jego strony, jakby nakazała zachować skupienie.
Awatar użytkownika
Wolena Iverdon
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2018, 21:24
Lokalizacja postaci: Komnaty rektora
Discord: -
GG: -

Re: Komnaty rektora

17 sty 2019, 14:39

Wolena uniosła jedną z brwi ku górze, jak gdyby ku wyrażeniu swej irytacji cichym westchnieniem mężczyzny na jej nagłe ożywienie. Nie skomentowała jego zachowania nawet jednym słowem i miast tego skoncentrowała na nim spojrzenie swoich jadowicie zielonych oczu w oczekiwaniu na jakieś dalsze słowa wyjaśnienia, gdyż do tej pory nie dowiedziała się niczego odnośnie powodu swego wezwania.

- Ach, z ciekawości... Rozumiem. Sądziłam jednak, że pytanie o moje "życie towarzyskie" miało zupełnie inny kontekst. Bardziej osobisty, tak bym to wyraziła. Widać jednak, że źle zrozumiałam wasze pytanie. Cóż, mieszkam w Akademii od lat i naturalnym jest, że, jak to wyraziłeś, utrzymuję tu "luźne znajomości" z innymi jej mieszkańcami, głównie magistrami. Trudno byłoby mi tego nie robić, czyż nie? - Wolena poczęła błądzić za magistrem wzrokiem, który to rozpoczął przechadzkę po pomieszczeniu to w jedną, to w drugą stronę, sama zaś stała niewzruszona niczym posąg. Jej rozmówca widać czuł się tu dość swobodnie. Cóż, ci niepozorni nierzadko są tymi, którzy w rzeczywistości pociągają za sznurki władzy... Czyżby właśnie natknęła się na jednego z nich? A może znalazła się w towarzystwie bezwolnego narzędzia rektora, kolejnej bezimiennej istoty?
Coś się nagle zmieniło... Wolena wyczuła to na moment nim mężczyzna się zatrzymał i odwrócił w jej stronę. Wyczuwała jego aurę. Zawsze było to dziwne uczucie, także i tym razem nie stanowiło to dla niej wyjątku. Nowe, niespodziewane doznanie sprawiło, że mimowolnie napięła mięśnie i skupiła się z jeszcze większą uwagą i zainteresowaniem na magistrze, a także na pilnowaniu swych myśli. Któż mógł wiedzieć z kim miała i tym razem styczność?

- Powiedziałabym, że to nad wyraz nieprawdopodobne i trudne do wyobrażenia. - Powiedziała spokojnie, choć we wnętrzu rodziło się jej mnóstwo pytań. Zatrute owoce? Co to miało znaczyć? Ktoś w Akademii wątpił w jej misję? Intrygujące. - Rozumiem, że te rewelacje musiały zostać czymś wywołane, czyż nie? Będzie to nadmierna ciekawość z mojej strony jeśli spytałabym się czym?
Awatar użytkownika
Kerreos
Posty: 48
Rejestracja: 06 maja 2015, 16:10
GG: 35260981
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3491#53102

MG-post: Briefing

22 sty 2019, 19:56

MG:
Mężczyzna postukał kilka razy palcami o stół, po czym wzruszył ramionami.

- Ależ oczywiście, że nie! - odparł pogodnie. - Przeciwnie, po to właśnie tutaj jesteśmy. Usiądziesz? - po czym, nie pytając jej, sam rozsiadł się na jednym z kilku krzeseł, tak jakby już do końca dnia miał na nim odpoczywać.

Wolena znowu poczuła lekkie szarpnięcie pochodzące od tamtego nieznanego maga. Nie wydawało rozkazów, nie przymuszało do niczego, jednak w pewien trudny do uchwycenia sposób mocno sugerowało, że lepiej jednak uważnie słuchać - co dość groteskowo kontrastowało z w teorii niezobowiązującym, a wręcz samym w sobie pozwalającym na rozluźnienie podejściu.

- Wiem, że ostatnimi czasy pochłaniały cię kwestie naukowe, masz więc prawo nie wiedzieć ze szczegółami o pewnych co wieściach. Ale wystarczy, że wspomnę choćby o rzezi pod Lwim Brodem czy dziwne rzeczy związane z zaginięciami czy zgonami twoich kolegów po fachu i cóż... to od razu daje wiele do myślenia - przeciągnął się, a jego sposób przemawiania zdawał się być bardziej poważny.

Akademia, choć na pierwszy rzut oka w pełni zjednoczona i idąca w tym samym kierunku, miejsca aż pęka w szwach. Wątpliwości, wiele różnych oskarżeń, a mnóstwo pytań wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Jak sama zdążyłaś właśnie doświadczyć, nasz rektor ma pełne ręce roboty i osobiście lub z pomocą najwierniejszych mu ludzi stara się mieć oczy i uszy wszędzie, zwłaszcza w potencjalnych punktach zapalnych. Co jakiś zatem "uruchamiamy" dodatkowe jednostki, często nieco mniej standardowe, aby zasięgali języka tam, gdzie jest to w danym momencie potrzebne. - odchrząknął krótko. - Rozumiesz, do czego zmierzam?
Awatar użytkownika
Wolena Iverdon
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2018, 21:24
Lokalizacja postaci: Komnaty rektora
Discord: -
GG: -

Re: Komnaty rektora

23 sty 2019, 11:24

Wolena uniosła jedną z brwi do góry, gdy zaproponowano jej by usiadła. Robiło się doprawdy interesująco, niemal niezobowiązująco. Niemal - jej natura nie pozwalała jej podejść do tego spotkania na gruncie towarzyskim, niezobowiązującym. Zresztą nie została tu też wezwana w takim celu. Zaproszenie by usiadła jednak przyjęła, co prawda nie od razu i z pewnym ociąganiem. Ot, jej zwyczajna przekora ku temu by robić rzeczy jak chciała i kiedy chciała, a nie kiedy inni ją o to prosili lub też zmuszali. Koniec końców zajęła miejsce, ale siedziała dość sztywno. Z pewnością kolejne szarpnięcie magiczne ze strony magistra ku temu nie pomagało, a raczej wzmagało w niej irytację, czego nawet nie starała się ukryć, wbijając uparcie spojrzenie w swego rozmówcę, jakby starając się z nim siłować przy pomocy wzroku.

- Zdaje mi się, że... "incydent" nad Lwim Brodem obił się o moje uszy, a przynajmniej jakieś mniejsze podszepty. - Przytknęła. Jednak o zniknięciach i zgonach innych magistrów nie słyszała. Cóż, może i nie było w tym nic dziwnego. Akademia skrzętnie ukrywała swoje działania, a ci, którzy opuszczali Morinhtar i wychodzili w "teren" nie mieli już większego kontaktu z magistrami wewnątrz. Sama zaś Wolena nie należała do osób szczególnie towarzyskich. - Oczywiście, że rozumiem. To bardzo budujące, że zostałem osobą obdarzoną zaufaniem. Gdzie moje... "skupienie uwagi" byłoby potrzebne? - Przez moment zastanawiała się czy mogłoby to być gdzieś poza Akademią. Mogłaby to określić mianem szczęścia w nieszczęściu, ale po tylu latach wyjść do zewnętrznego świata! Z trudem zachowała swój zwyczajny wyraz twarzy i czekała na dalsze instrukcje.
Awatar użytkownika
Kerreos
Posty: 48
Rejestracja: 06 maja 2015, 16:10
GG: 35260981
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3491#53102

MG-post: Briefing

01 lut 2019, 20:09

MG:
Za każdym razem, gdy Wolena zaczynała buntowniczo spoglądać na rozmówcę, tamten zdawał się przez ułamek sekundy uśmiechać się pobłażliwie spod swojego kaptura (choć może było to wrażenie, spowodowane mało konwencjonalną sytuacją). Nie przerywał pani Magister, spokojnie popijając herbatę. Gdy był pewien, że skończyła mówić, odchrząknął lekko.

- Poza Akademią - zaczął, jednocześnie mierząc ją wzrokiem, jakby sprawdzał, jak w pierwszej chwili zareaguje na jego słowa. - Ostatnio nie mamy zbyt wielu... obserwatorów na zewnątrz, co sprawia, że cierpimy na fragmentaryczną ślepotę, że tak powiem. Twoje zadanie polega na wychwyceniu nastrojów wśród twoich kolegów po fachu, a jeśli natrafisz na trop czegoś podejrzanego, masz pozwolenie - choć zasadniczo podniósłbym to do nieformalnego rozkazu - iść śladem tychże machinacji. Jesteś zwolniona z raportowania nam czegokolwiek aż do natrafienia na jakiś wartościowy ślad. Wyjątkiem, rzecz jasna, są sytuacje, w których w jakiś sposób poinformujemy cię o zmianach planu.

Po krótkiej pauzie - trwającej mniej więcej tyle, co dopicie herbaty - mężczyzna wstał, przeciągnął się i poprawił szatę.

Zacząć możesz w różnych miejscach, choć, jeśli mogę, proponowałbym odwiedzić gospodę "Pod Wroną i Karoszem". Wiemy, że od czasu do czasu są tam różne rozmówki. Staraliśmy się jednak nie zbliżać specjalnie, coby towarzystwa nie wystraszyć. Ty z kolei, cóż... otrzymałem informację, że znana jesteś z mniej standardowego podejścia od lwiej części Magistrów - spojrzał na nią znacząco, choć na jego podłużnej twarzy człowieka o trudnym do określenia wieku dostrzegła cień uśmiechu. - Spotkanie z tobą tylko to potwierdza! Możesz się ładnie wtopić w otoczenie buntowników i wichrzycieli, przy odrobinie subtelnego podejścia nie wprowadzając żadnej konsternacji.

Mężczyzna w czerni przeszedł przez kawałek komnaty, po czym oparł się lekko o kominek.

- Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to jest czas dla ciebie - mruknął. - W innym przypadku pozostaje mi życzyć ci powodzenia. I to od samego rektora - dodał.
Awatar użytkownika
Wolena Iverdon
Posty: 9
Rejestracja: 17 lis 2018, 21:24
Lokalizacja postaci: Komnaty rektora
Discord: -
GG: -

Re: Komnaty rektora

10 lut 2019, 13:56

Wolena uniosła zdziwiona jedną brew, gdy usłyszała, że przyjdzie jej się wybrać poza Akademię. Czyżby aż tak bardzo brakowało im ludzi? A może w końcu zasłużyła na zaufanie? Tak czy siak, wiadomość ją nawet ucieszyła, choć postarała się nie dać tego po sobie poznać. Poza tym, wyjście poza Akademię będzie miłą odmianą. Ciekawe też gdzie ją to wszystko zaprowadzi...

- Jeśli taka jest wola rektora, to nie pozostaje mi nic innego jak ją spełnić. - Powiedziała i wysłuchała zaleceń. Dano jej swobodę poruszania się i zdecydowała się nie dopytywać jak ta swoboda jest daleko posunięta. Skoro pozwolono jej przebywać "poza Akademią" to uznała, dla swej własnej wygody, że jest to praktycznie cała Autonomia i wolała się nie wyprowadzać z błędu. Nagle jej malutki świat znacznie się poszerzył i niemal od tego jej się zakręciło w głowie. Nie pozwoliła jednak sobie na okazywanie zbyt wielkiej radości. Ściany miały uszy, a przed nią znajdował się człowiek, który z pewnością znał się na magii i wolała nie ryzykować, że coś z niej odczyta. - Nie pozostaje mi więc chyba nic innego jak udać się do tej karczmy. Ale raczej nie od razu, pozwolę sobie odczekać kilka dni, może nawet i odrobinę więcej. Choć ludzie zwykli tutaj patrzeć w podłogę, to wbrew pozorom każdy uważnie obserwuje każdego spod kaptura swych szat. - Pozwoliła sobie przy tym na nieznaczny uśmiech i wstała z miejsca. - Postaram się nie zawieść oczekiwań względem mojej osoby. - W związku z tym, że rozmowa dobiegała końca, wymieniła drobne uprzejmości i opuściła komnatę i dopiero oddaliwszy się od niej pozwoliła sobie na ciche westchnięcie.

Przez głowę kołatała się jej jedna myśl - czy to była jakaś próba? Czy chcieli sprawdzić jej lojalność? Choć przez całe lata starała się, przynajmniej z pozoru, wpasować w społeczność magistrów, to zawsze była inna, wyobcowana. I niektórzy o tym doskonale wiedzieli. A może rzeczywiście w Akademii znajdowała się grupa "wichrzycieli", którzy działali na jej szkodę? Ta myśl była dla niej niezwykła. Do tej pory myślała, że jest jedyną osobą, która ma... wątpliwości co do sensu istnienia Akademii w jej obecnej formie. Jeśli więc tak było, to pozostawało pytanie - co zrobi jeśli takie osoby rzeczywiście są? Zdradzi je? A może wspólnie zaplanują nową przyszłość, z daleka od Akademii? Wolena nagle poczuła gwałtowną chęć dowiedzenie się znacznie więcej na ten temat. Nie miała jednak zamiaru od razu się udać do karczmy, zdecydowała się przygotować i spróbować zajrzeć w przyszłość by zobaczyć czy strumienie czasu nie odkryją czegoś przed nią.

Wróć do „Morinhtar”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 20 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 0 ukrytych i 20 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika
Liczba postów: 52310
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1051
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Reinar
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.