Ratusz

Miasto to, nazywane przez ludzi Rebelią, jest miastem podziemnym. Mieszka tutaj procentowo najwięcej ras humanoidalnych nie będących ludzkimi. Mieszkańcy Morinhtaru z zasady negatywnie nastawieni do odwiedzających, podróżnych i wszystkich innych gości, żyją w swoim zamkniętym towarzystwie.
Awatar użytkownika
Niniel
Posty: 1038
Rejestracja: 27 lut 2011, 18:10
GG: 7112066
Karta Postaci: viewtopic.php?t=170

Ratusz

28 sty 2012, 19:37

Ratusz

Obrazek

* * *
Urząd rady miejskiej mieści się w sporym budynku o pięknj, nieco zastarzałej architekturze. Został on przeniesiony kiedyś z jednej z komnat Akademii Sztuk Magicznych, ponieważ ludność skarżyła się, że magowie mają na niego za duży wpływ. Prawda jest jednak taka, że wpływ jak był tak i został, ponieważ magowie będący niegdyś członkami rady miejskiej nadal w niej pozostali.
Główna sala zachwyca przepychem i kunsztem architektów. Przez wielkie okna sączy się mocne, sztuczne światło, o które postarali się magowie. Rośliny w donicach mają długie, nieco egzotycznie wyglądające liście, podłoga jest zrobiona na szachownicę z biało-czarnego marmuru, przejścia pomiędzy pomieszczeniami są łukowate a pod ozdobionymi freskami sufitami wiszą kryształowe żyrandole.

Miejsce to spełniało dwie funkcje. Przede wszystkim można było tu zgłaszać wszelkie skargi na kogoś, kto łamie prawa miasta, takowe osoby były również w siedzibie Rady Miejskiej osądzane. Po drugie każdy, kto spełniał odpowiednie warunki, mógł się tutaj starać o uzyskanie obywatelstwa. W urzędzie zawsze znajdował się przynajmniej jeden mag, który mógłby wykonać tatuaż świadczący o przynależności danej osoby do miasta.

Koło wielkiego dębowego biurka stojącego na samym końcu sali, znajdował się stojak a na nim zawieszono kartki z najważniejszymi informacjami. Na jednej z nich wypisane zostały wszystkie szczegóły odnośnie obywatelstw w Morinhtarze:Korzyści wynikające z posiadania obywatelstwa:
– bezcłowe przekraczanie granic miasta
– możliwość prowadzenia działalności gospodarczej
– członkostwo w bractwach kupieckich i cechach rzemieślniczych


Wymogi zdobycia obywatelstwa:
Wszystkie poniższe muszą być spełnione:
– posiadanie stałego miejsca zamieszkania w obrębie miasta
– złożenie uroczystego zobowiązania do przestrzegania obowiązujących praw i stosowania się do rozporządzeń władz miejskich

Przynajmniej jeden z poniższych musi być spełniony:
– bycie dzieckiem prawnego związku dwóch obywateli
– powołanie się na mistrza swojego zakładu
– uiszczenie stosownej opłaty w wysokości 80 suwerenów
– przysłużenie się miastu
– poręczenie ogólnie szanowanej osoby


Obowiązki:
– ścisłe przestrzeganie rządzących miastem praw i tradycji

* * *

NPC – urzędnik, mag
Obrazek
Imię: Nerael
Rasa: Mroczny Elf
Wiek: 147
Wygląd: nieco ciemna skóra, wchodząca w szarość, ciemne, brązowe oczy oraz sięgające ramion czarne włosy. Ubrany elegancko w urzędniczy strój.
Charakter: bezlitosny dla ludzi łamiących prawo, typowy cwaniaczek. Gra miłego, jednak w głębi duszy lubuje się nieszczęściem innych. Jako urzędnik ma swoich ulubieńców i wrogów, ciężko więc będzie dogadać się z nim komuś, kto nie przypadł mu do gustu. Mimo to Nerael nie przekracza pewnej granicy by nie stracić posady.
Obecnie ta lokacja jest pusta.

Wróć do „Morinhtar”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 24 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 23 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Kerreos
Liczba postów: 52308
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1050
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Landis
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.