Pokój prywatny nr V

Słynąca z ogromnej tolerancji gości karczma "Pod Pechowym Linoskoczkiem" została umieszczona niedaleko centrum miasta, co sprawiło, że stała się miejscem spotkań dla przedstawicieli wszystkich klas społecznych. Bogaci odnajdą tutaj trunki najwyższej jakości, biedni zaś już za parę groszy mogą kupić najgorszą z wódek.
Awatar użytkownika
Rander
Posty: 48
Rejestracja: 21 sie 2014, 21:33
GG: 51772154
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3033

Pokój prywatny nr V

11 paź 2014, 20:34

Pokój niezbyt różniący się od reszty karczemnych pomieszczeń. Blade, niezbyt ozdobne ściany, na wprost od wejścia znajdowało się dosyć obszerne okno rzucające na pomieszczenie liche światło, wystarczające jednak do normalnego funkcjonowania. Po prawej stronie od owego okna znajdowało się proste, zbite z desek łóżko które nakrywała wykonana z pospolitych materiałów pościel. Nad łóżkiem znajdował się dosyć stary, trochę zamazany i niewyraźny obraz przedstawiający jakiegoś mości pana. Na przeciwko łóżka stał okrągły stół, nakryty jakimś tanim obrusem , na nim znajdowały się świecie dosyć jasno oświetlające przestrzeń wokół stołu oraz czysty kawałek papirusu z trochę zużytym piórem obok. Do stołu przystawione były dwa proste, drewniane krzesła. Na prawo od stołu stała z kolei średnich rozmiarów drewniana skrzynia otwierana na klucz, najpewniej pusta.


Koło stolika na krześle siedział Rander który kończył właśnie jeść posiłek składający się z jakiejś zupy warzywnej oraz kromki chleba, nie smakowało mu to zbytnio ale jadł to co podawali. Przełknął ostatnią łyżkę zupy, wstał,zasunął za sobą krzesło i otrzepał swój płaszcz, parsknął,coraz więcej i więcej tych brudów ostatnio-pomyślał. Rander wrócił jednak myślami do obmyślonego parę godzin temu planu, wpierw zaplanował udać się do karczmarza który jest jego dobrym znajomym i popytać o sytuację w Pałacu Sprawiedliwości. Rander otworzył drzwi i wyszedł mając zamiar zejść na parter, do głównej izby. z/t
Obecnie ta lokacja jest pusta.
Awatar użytkownika
Rander
Posty: 48
Rejestracja: 21 sie 2014, 21:33
GG: 51772154
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3033

16 lut 2015, 14:49

Wszedł do pokoju i szczelnie zamknął drzwi, był podirytowany mijającym właśnie dniem. Położył torbę koło łoża, a sam zerknął za okno– panowała zima, nie było zbyt wiele widać. Usiadł na pościeli po czym wpatrzony w podłogę rzekł stonowanym głosem sam do siebie– Parę dni, poczekam, po prostu będę siedział w karczmie i czekał- po tych słowach położył się na łoże, miał zamiar spędzić tutaj przyszłe dni w liczbie od trzech do pięciu w oczekiwaniu na to aż jego odzienie zostanie uszyte a on sam będzie mógł podjąć dalsze kroki ku jego życiowemu celowi.
Awatar użytkownika
Lota
Posty: 105
Rejestracja: 02 maja 2013, 22:37
Lokalizacja postaci: Kamienica Patriotów
GG: 12768943
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2644

20 lut 2015, 20:39

Skip fabularny ustalony z graczem.
MG:

Przez kilka następnych dni przybytek "Pod Pechowym Linoskoczkiem" stał się dla Randera domem, miejscem rozrywki, odpoczynku i wyczekiwania na to, czego mężczyzna tak potrzebował. Do osiągnięcia upragnionej stabilizacji w Wolenvain zostało mu jeszcze kilka kroków, nad którymi mógł się przez pewien czas zastanowić. Głównym problemem były… pieniądze.

Jak zawsze pieniądze.

Mało jest miejsc, do których nie można się jakoś wkupić, tak było i w tym przypadku. O ile łatwiejszym okazałoby się zdobycie obywatelstwa, gdyby mężczyzna miał odpowiednie znajomości czy pracę, która mogłaby takimi owocować. Niestety, choć właśnie tu się wychował, aktualnie nie był nikim innym jak obcym w nowym środowisku. Ile zmienić się tu musiało przez te wszystkie lata!

Rander nie miał własnej posiadłości, ciągle pomieszkując w pokoju karczmy "Pod pechowym Linoskoczkiem" – choć spełniał on wszystkie podstawowe potrzeby i był w miarę wygodny, nie mógł stanowić karty przetargowej w grze o obywatelstwo. Trzeba było czegoś więcej. Póki co Rander wyróżniał się strojem i brakiem jakiegokolwiek zajęcia, które pozwoliłoby mu osiągnąć wyznaczone cele.

W przypadku drugiego, na tę chwilę nie mógł poradzić nic. Choć na zawartość sakiewki chwilowo nie musiał narzekać, w niedalekiej przyszłości każdy majątek musiał znaleźć swój koniec. Za darmo nikt się nie naje, nie wspominając o w miarę wygodnym życiu, co mogło wymusić na Randerze myśl o znalezieniu jakiegoś źródła dochodu. Nadchodziła także pora spłaty rachunku u karczmarza, który wynajmował mu obecne pomieszczenie.

Jeśli chodziło o pierwsze, sprawa wyglądała o wiele przyjemniej. W końcu nadszedł dzień, w którym mężczyzna mógł zgłosić się po zamówiony w Igle Vogara strój, choć trochę tym samym przystosowując do standardów panujących w szlacheckich stronach Wolenvain. Od czegoś trzeba przecież zacząć.

Rander opuścił izdebkę, porzucając towarzystwo przyjaznych i znanych mu pluskiew, kurzu oraz przybrudzonego posłania.

Rander – z/t.
Awatar użytkownika
Rander
Posty: 48
Rejestracja: 21 sie 2014, 21:33
GG: 51772154
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3033

04 sty 2016, 19:31

Wparował do pokoju zabójczym tempem, po czym jak najszybciej znalazł wzrokiem okrągły stolik i skrzynię przy nim stojącą. Rander początkowo chciał ją natychmiast otworzyć, ale przypomniał sobie że jest ona zamknięta na klucz, który para się gdzieś tu po pokoju. Szlachcic instynktownie spojrzał pod łóżko i znalazł-zardzewiały, miedziany klucz. Czym prędzej otworzył nim skrzynię a następnie wrzucił tam całą stertę swoich starych ubrań, to jest chustę, spodnie,płaszcz i rękawice. Zamknął szczelnie skrzynię a następnie rzucił klucz na stół, przecież to co tam schował i tak jest bezwartościowe. Równie szybko jak tu wszedł i zrobił to co miał zrobić, Rander opuścił pomieszczenie wiedząc że teraz czas na odwiedziny w kamienicy Patriotów.

z/t

Wróć do „Pod Pechowym Linoskoczkiem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 14 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 13 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Kerreos
Liczba postów: 52286
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1050
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Landis
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.