Warunki dodawania Stowarzyszeń

Dział, w którym gracze opisują Stowarzyszenia, do których należą ich postacie, doglądają ich statystyk oraz werbują członków.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3822
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Warunki dodawania Stowarzyszeń

27 mar 2012, 01:25

Warunki dodawania Stowarzyszeń:
1. W zależności od typu tworzonej organizacji załóż nowy temat w tym dziale albo dziale „Stowarzyszenia tajne”. Nazwij go tak samo, jak swoje Stowarzyszenie;
2. W treści posta zamieść uzupełniony osobiście poniższy formularz;
3. Możesz zakładać Stowarzyszenia, nawet jeśli Twoja postać nie została jeszcze zaakceptowana;
4. Karta Stowarzyszenia przed oficjalnym wprowadzeniem go do gry musi zostać zaakceptowana przez jedną osobę do tego uprawnioną;
5. W przypadku ustalenia „Stopnia zakonspirowania” Stowarzyszenia na „tajne” tylko administrator forum oraz założyciel Stowarzyszenia (nikt więcej) będą widzieli jego Kartę, w dodatku wszystkie posty umieszczone w temacie ze Stowarzyszeniem będą anonimowe;
6. W przypadku Stowarzyszeń jawnych w temacie z uzupełnionym wzorem Karty Stowarzyszenia gracze mogą zgłaszać chęć bycia jego członkiem, nawet jeśli KS nie została oficjalnie zaakceptowana.

Wzór Karty Stowarzyszenia:

Kod: Zaznacz cały

1. Nazwa Stowarzyszenia (opcjonalnie – znak): 1.2. Kolor Stowarzyszenia: 2. Typ: gildia/cech/bractwo/zakon/drużyna/kompania 3. Cele Stowarzyszenia: 4. Stopień zakonspirowania: tajne/mieszane/jawne 5. Warunki rekrutacji: 6. Członkowie i struktury: [oldlist]Założyciel: Miano i tytuł (jeśli jest) aktualnego przewodniczącego: Zależność członków: tak/warunkowa/nie Hierarchia (jeśli jest): Symbole wyróżniające (jeśli są): [/oldlist] 7. Siedziba (jeśli jest): [oldlist]Nazwa siedziby: Opis wyglądu siedziby i grafika ją obrazująca: Położenie siedziby: Historia zdobywania siedziby: [/oldlist] 8. Historia powstania Stowarzyszenia: 9. Lista aktualnych członków: 10. Wskaźniki (dla Mistrzów Gry):
1. Nazwa Stowarzyszenia (opcjonalnie – znak):
Krótko – wpisujemy tutaj nazwę właśnie tworzonej organizacji, pod którą będzie ona znana przez cały czas funkcjonowania. Nazwa Stowarzyszenia może ulec zmianie tylko w szczególnych przypadkach udokumentowanych postami podczas gry fabularnej. Tu umieszczamy też (używając tagu [IMG]) ewentualny herb czy znak rozpoznawczy Stowarzyszenia.
1.2. Kolor Stowarzyszenia:
W tym miejscu powinien znaleźć się kod HTML obrazujący kolor, jaki otrzymają członkowie jawnego Stowarzyszenia, jeśli jego potęga wzrośnie na tyle, aby zasłużyło ono na bycie rozpoznawalnym wśród wszystkich graczy. Prosty generator kodu HTML możecie znaleźć tutaj.
2. Typ: gildia/cech/bractwo/zakon/drużyna/kompania
Tutaj wybieramy spośród sześciu dostępnych możliwości typ naszego Stowarzyszania, określający jego przeznaczenie i ogólne cechy. Dozwolone jest mieszanie kilku typów, jeśli organizacja spełnia poniższe wymagania:
Gildia – w Spektrum Leviathana gildie to Stowarzyszenia posiadające zwykle silnie zhierarchizowane struktury, zrzeszające osoby pałające się tą samą profesją. Większe gildie często mają ogromne wpływy polityczne;
Cech – Stowarzyszenie zrzeszające pochodzących zazwyczaj z jednego miasta bądź okręgu wykonawców określonego zawodu, dzięki czemu mogą oni wspólnie reprezentować interesy z nim związane;
Bractwo – bardzo wszechstronne Stowarzyszenie, działające przeważnie w sposób tajny. Osoby należące do bractw realizują cele organizacji możliwie najmniej rzucając się w oczy. Członkowie Stowarzyszenia tego typu zwykle posiadają jakiś symbol, który pozwala jego członkom się rozpoznawać;
Zakon – organizacja utworzona najczęściej na tle religijnym bądź światopoglądowym, zrzeszająca osoby wyznające te same przekonania i realizująca określone cele na tle ideowym;
Drużyna – stałe drużyny poszukiwaczy przygód często zyskiwały ogromną popularność, a co za tym idzie znaczenie i uznanie, które sprawiało, że niejednokrotnie jej członkowie byli stawiani na równi z szanowanymi osobistościami świata Leviathana. Warunkiem utworzenia drużyny jest deklaracja co najmniej trzech postaci, które wiążą przeszłe wydarzenia fabularne nabyte podczas gry swobodnej czy sesji;
Kompania – najczęściej jest to organizacja paramilitarna bądź najemnicza, organizująca swoje szeregi na wzór wojskowy.

3. Cele Stowarzyszenia:
Dlaczego Stowarzyszenie zostało założone? Co zamierza osiągnąć poprzez swoją działalność?
4. Stopień zakonspirowania: tajne/mieszane/jawne
Tutaj wybieramy jeden z trzech przymiotników określających, czy Stowarzyszenie obnosi się ze swoją obecnością i czy ujawnia swoich członków, np. nakazując nosić im specyficzne symbole wyróżniające, czy też wręcz przeciwnie – postronne osoby nie rozpoznają jej członków, mijając ich na ulicy.
Tajna organizacja, jeśli wejdzie w posiadanie swojej siedziby, otrzymuje ją w postaci działu ukrytego, niedostępnego dla pozostałych graczy, jednak w jej przypadku istnieje duże ryzyko dekonspiracji, jeśli jej członkowie będą nieostrożni.
Mieszane Stowarzyszenia są specyficzne – zwykle taki status oznacza, że tajna organizacja została ujawniona, ale jest on też nadawany organizacjom jawnym, których członkowie umyślnie nie obnoszą się z faktem należenia do niej;
Jawne zrzeszenie to takie, które zdecydowanie nie ukrywa swojej obecności, a wręcz przeciwnie – okazywanie swojej siły publicznie jest jednym ze sposobów zyskiwania przez nie popularności. Tylko w przypadku ustalenia takiego statusu członkowie Stowarzyszenia mogą uzyskać przywilej posiadania kolorowych nazw postaci na forum oraz siedzib-działów na stronie głównej, ale tylko w przypadku, gdy jego potęga będzie znaczna.

5. Warunki rekrutacji:
Opis czynności, jakie musi wykonać kandydat na członka Stowarzyszenia – z kim musi się spotkać, dokąd się udać, co czeka go już po wstępnym przyjęciu i tak dalej.

6. Członkowie i struktury:
Założyciel:
Miano założyciela Stowarzyszenia.
Miano i tytuł (jeśli jest) aktualnego przewodniczącego:
Może pokrywać się z imieniem założyciela, lecz nie musi.
Zależność członków: nie/warunkowa/tak
W tym podpunkcie określamy, czy członkowie Stowarzyszenia mogą oficjalnie i jawnie należeć do innych organizacji.
Nie – nie jest to zakazane (zwykle w przypadku większości drużyn i cechów);
Warunkowa – członkowie Stowarzyszenia mogą należeć do innego, ale pod określonymi warunkami, np. posiadania przez obie organizacje sojuszu czy podobnych celów. Postanowienia te określa przewodniczący organizacji;
Tak – postacie będące członkami Stowarzyszenia muszą zrzec się członkostwa albo zostać z niego wyrzucone, aby móc oficjalnie i jawnie być członkiem innego.

Hierarchia (jeśli jest):
Opis struktur, stopni i szczebli rozwoju w Stowarzyszeniu, o ile takowy system w niej istnieje.
Symbole wyróżniające (jeśli są):
Kilka słów o noszonych przez każdego oficjalnego członka Stowarzyszenia symbolach (tatuażach, amuletach, opaskach, częściach ubioru itd.) identyfikujących jego przynależność.

7. Siedziba (jeśli jest):
Świeżo stworzone Stowarzyszenia zwykle nie posiadają siedzib, więc tworząc je zalecane jest ignorowanie tego punktu, chyba że postać-założyciel już na starcie posiada dostateczny dostęp do odpowiedniej lokacji.
Nazwa siedziby:
Także: nazwa działu na forum, pod którym będzie ona dostępna.
Opis wyglądu siedziby i grafika ją obrazująca:
Detaliczny opis zewnętrza i wnętrza siedziby wraz z obrazkiem, który będzie symbolizował jej dział.
Położenie siedziby:
Dział nadrzędny, w którym znajdować będzie się siedziba, mile widziane parę słów o dokładnej lokalizacji.
Historia zdobywania siedziby:
Dokumentacja w formie linków do postów zawierających fabularne zdobywanie siedziby bądź dokładny opis jej zyskiwania, jeśli wydarzyło się to przed akceptacją postaci czy zostało to uczynione przez postacie niezależne (NPC).

8. Historia powstania Stowarzyszenia:
Jeśli Stowarzyszenia założyła Twoja postać, tutaj wklejasz linki do postów, gdzie się to wydarzyło wraz z krótszym bądź dłuższym fabularyzowanym opisem. Jeśli nastąpiło to w inny sposób, detalicznie go opisujesz, dodatkowo pisząc, jak Twoja postać została przewodniczącym Stowarzyszenia.

9. Lista aktualnych członków:
Nazwy postaci wraz z linkami do postów z gry fabularnej, opisujących przyjęcie poszczególnych członków do Stowarzyszenia.

10. Wskaźniki (dla Mistrzów Gry):
Tutaj znajduje się kilka wskaźników, które mogą być wprowadzane i edytowane wyłącznie przez MG. Tworząc Stowarzyszenie nie wypełniamy tego punktu.
Popularność – Niezwykle ważna statystyka wyrażona odpowiednim przymiotnikiem. Dla Stowarzyszeń tajnych wysoka popularność może wiązać się z dużym ryzykiem dekonspiracji, natomiast organizacje jawne i szukające członków powinny utrzymać ją jak najwyżej. Popularność określa zbiorczy prestiż i rozpoznawalność Stowarzyszenia. Można ją zyskać np. poprzez umieszczanie ogłoszeń na Słupie, wykonywanie publicznych czynności związanych z organizacją oraz roznoszenie wieści o niej. Popularność spada, gdy członkowie Stowarzyszenia są nieaktywni.
Stosunki z innymi Stowarzyszeniami:
Status obrazujący (obustronne) stosunki Stowarzyszenia ze wszystkimi jawnymi Stowarzyszeniami znajdującymi się obecnie na Leviathanie, wypełniany według wzoru:

Kod: Zaznacz cały

Nazwa Stowarzyszenia: wrogie/brak/obojętne/przyjazne
Na przykład:

Kapituła: brak (oznacza, że żadni członkowie obu Stowarzyszeń jeszcze się nie spotkali);
Cech Alchemiczny: obojętne (Stowarzyszenia nie wchodzą sobie w drogę);
Tarczownicy Chwały: wrogie (członkowie obu Stowarzyszeń prowadzą otwarty konflikt).

Zawarte pakty:
Spis oficjalnie zawartych przez Stowarzyszenie paktów czy to z innymi organizacjami, czy też całymi państwami albo nieformalnymi ugrupowaniami.

Kod: Zaznacz cały

Nazwa Stowarzyszenia/ugrupowania/państwa: wojna/neutralność/sojusz
Na przykład:

Niezależne Księstwo Lokent: wojna (oznacza jawny konflikt);
Autonomia Wolenvain: sojusz (oba ugrupowania pomagają sobie wzajemnie);
Cech Alchemiczny: neutralność (zadeklarowana obojętność).


Wróć do „Stowarzyszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 20 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 19 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Kerreos
Liczba postów: 52310
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1051
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Reinar
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.