Który mamy rok? Aktualna data w świecie gry

Podstawowe informacje o grze oraz świecie, w jakim się ona toczy. Zapoznanie się z nimi polecane jest wszystkim osobom, dla których tekstowe gry fabularne to nowość oraz tym, które chcą poznać Leviathana od podszewki.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3821
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Który mamy rok? Aktualna data w świecie gry

02 paź 2011, 19:19

Według rachuby ludzi Autonomii Wolenvain*, w świecie gry mamy obecnie wiosnę 415 roku Ery Feniksa (415EF).


Zmiana daty dyktowana jest wydarzeniami o zasięgu globalnym. Aktualna data związana jest ze zjazdem szlachty Autonomii Wolenvain, która tłumie zjeżdża do stolicy tego kraju, by uradzić jeszcze tej wiosny w sprawie bezkrólewia. Czas gry będzie posuwał się w zależności od prędkości sesji fabularnych związanych z tym wydarzeniem.

Dokładamy wszelkich starań, by sesje oraz wątki gry swobodnej niezwiązane z tymi wydarzeniami miały podobne tempo i ten sam czas fabularny. Czasem jest to jednak niemożliwe i mogą nastąpić pewne dziwne sytuacje. Np. sesja fabularna, która formalnie rozpoczęła się w 413EF, zakończyła się w 415EF. Nie może to oczywiście oznaczać, że postać spędziła na tej sesji 2 lata swojego życia – chyba że rzeczywiście wydarzenia na tej sesji były tak rozwlekłe w czasie.

Zazwyczaj pojedyncze wątki kończą się szybko (biorąc pod uwagę czas, jaki upłynął dla postaci) – najczęściej po kilku dniach. W takim wypadku naszą sesję uznalibyśmy za rozpoczętą i zakończoną w 415EF. Dlatego też nie warto w Karcie Postaci podawać dokładnego roku jej urodzenia.


Porą dnia i pogodą w ramach danej pory klimatycznej można dowolnie manipulować, jeśli nie została ona wcześniej jasno określona w danej lokacji przez żadnego graczy lub Mistrza Gry. W takim wypadku też można wpłynąć na te czynniki, ale w sposób niegwałtowny. No chyba, że klimat danego miejsca na to pozwala i w danej lokacji niczym dziwnym nie są np. nagłe deszcze.

Wspomnianych wyżej pór klimatycznych jest 8, a orientacyjne temperatury rozkładają się następująco:

  • Przedwiośnie – temperatury od 0 °C do 5 °C
  • Wiosna – temperatury od 5 °C do 15 °C
  • Wczesne lato – temperatury od 10 °C do 15 °C
  • Lato – temperatura powyżej 15 °C
  • Wczesna jesień – temperatury od 10 °C do 15 °C
  • Jesień – temperatury od 5 °C do 15 °C
  • Wczesna zima – temperatury od 0 °C do 5 °C
  • Zima – temperatura poniżej 0 °C

Uznaje się, że planeta, na której toczy się gra, obiega swoją gwiazdę w takim samym tempie, jak Ziemia obiega Słońce. Oznacza to, że rok trwa tyle samo dni. Pory roku również są dokładnie takie same. Różni się sprawa nazewnictwa. W Autonomii Wolenvain również używa się podziału na mniejsze okresy, którymi u nas są np. miesiące i tygodnie. Kwestie te nie zostały jednak jeszcze opracowane. Z tego względu określeń związanych z tymi mniejszymi okresami należy unikać.


*Rachuba ludzi Autonomii Wolenvain mierzona jest od symbolicznie rozumianej daty przybycia pierwszych ludzi na miejsce obecnego Wolenvain. Uznaje się, że to wydarzenie nastąpiło w roku zerowym Ery Feniksa. Oczywiście przybysze nie byli pierwszymi ludźmi – ani też istotami budującymi cywilizację – na tych terenach. Mimo tego wierzy w to wielu z nich.

Wróć do „Podstawy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 21 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 20 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]
Liczba postów: 52308
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1050
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Landis
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.