Krwawa Róża

Dział zawiera tematy organizacyjno-dyskusyjne większości wątków (sesji) fabularnych prowadzonych w grze oraz tych, które rozgrywają się w dziale „Sesje pozafabularne” poniżej.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Krwawa Róża

31 maja 2013, 13:58

1. Tło sesji:

Zwany Czarnym Kamieniem alchemik Aleksis Bentrum nie żyje, jednak jego ciało obłożone zostało straszliwą klątwą. Klątwą, której nawet elfickie medium nie jest w stanie złamać. Elain, o której mowa, potrzebuje pomocy śmiałków, których zadaniem w ciągu trzech następnych dni będzie odnalezienie mitycznego artefaktu – Krwawej Róży, znajdującej się ponoć w kanałach pod Minaloit. Medium za pomocą wizji zwróciło się do Sarla i Breivy, śmiałków, którzy jako pierwsi odnaleźli ciało znanego alchemika. Jaka będzie ich decyzja? W co zmienia się Aleksis? Dlaczego nawet tak potężna magiczka nie jest w stanie mu pomóc? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się głęboko pod stopami mieszkańców położonego w Górach Ikrem miasteczka.

2. Cel sesji:

Złamanie klątwy ciążącej nad ciałem Aleksisa Bentruma za pomocą Krwawej Róży.

3. Uczestnicy:
4. Uwagi dodatkowe:

Ostateczny kształt sesji oraz ilość członków zależy wyłącznie od osób, których postacie doznały zesłanej przez Elain wizji. Sarl i Breiva mają szansę uczestnictwa w przygodzie, jakiej dawno Leviathan nie widział, a zależnie od ich decyzji i sytuacji fabularnej w sesji mogą wziąć udział nawet wszyscy obecnie aktywni gracze. O samej Krwawej Róży i historii Minaloit można poczytać tutaj (pod „Minaloit”), natomiast właściwa sesja wzięła swój początek tym postem.

Cechy sesji:
– Całkowita nieliniowość;
– Limit 72 godzin na napisanie posta w sesji;
– Min. 2 MG-posty w tygodniu (o ile gracze na to pozwolą);
– Klasyka gatunku: lochy, potwory, artefakty, magia, limit czasowy (trzy dni fabularne), zmieniająca losy świata drużyna bohaterów i ostateczna walka na koniec;
Trzy Dwa (i jeden opcjonalny) najeżone rozlicznymi pułapkami, coraz trudniejsze poziomy podziemi do zwiedzenia i „wyczyszczenia”;
– Możliwość powrotu do bezpiecznego miejsca na odpoczynek, uzupełnienia zapasów i zaopatrzenia się w nowe przedmioty;
– Mnóstwo zwrotów akcji.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

01 sie 2016, 00:04

Odpisałem. Niespodzianką może być powrót Ailei, z którą umówiłem się wcześniej na zapewnienie wszystkim osobom nadal śledzącym sesję niezapomniane doznania. Podobnie ugadałem się z Dahhardem, który twardo deklarował podobne podejście, ale z którym urwał mi się kontakt. Mam nadzieję, że przeczyta moje PW i posta i coś wreszcie opublikuje, bo zostawiłem mu taką możliwość.

Awatar użytkownika
Rowena
Lokalizacja postaci: Kanały
Karta Postaci: viewtopic.php?p=16919#16919

31 sie 2016, 16:52

Wielokrotnie przymierzałam się do powrotu i odpisania, lecz zważywszy na moją sytuację jest to trudne o ile niewykonalne. Jednak mogloby mi sie udać wpaść i coś skrobnac jeśli jest taka szansa. Problem jest też taki że nie wiem co napisać bo Rowena znajduje się w sytuacji moim zdaniem patowej. Czy istnieje szansa na zmianę mg posta na bardziej korzystny dla Roweny?
Wybaczcie brak interpunkcji.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

31 sie 2016, 21:46

Nie wiem, czy chodzi nam o tego samego MG-posta, bo od ostatniego (trzecia sekcja) sytuacja Roweny jest lepsza, niż była w poprzednim. Jeden z czterech krasnoludów odłączył się, a pozostałe trzy mają na uwadze przede wszystkim nieumarłego Morka, co Twoja postać może wykorzystać.

MG-post oczywiście nie zostanie edytowany.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

26 lis 2016, 22:26

Cieszę się, że w tej kolejce wszyscy tak licznie odpisali. Ukazał się mój MG-post, opisuje jednak wyłącznie sytuację Sokolnika i Nessira. Pozostali muszą jeszcze chwilkę poczekać. Na razie nie byłem w stanie wyprodukować więcej treści, ale stanie się to na dniach. Roweno, Morku, Aileo – wytrzymajcie.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

28 lis 2016, 21:54

Dobra, zgodnie z zapowiedzią rozszerzyłem MG-post o części dla Ailei, Morka i Roweny. Liczę na klimatyczne odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

27 gru 2016, 23:09

Odpisałem na razie Sokolnikowi.

Muszę przyznać, że projektując zwiedzane przez poszukiwaczy Krawawej Róży podziemia nie spodziewałem się czegoś takiego. Potwór na dnie jeziora miał być definitywnym końcem dla każdego śmiałka na tyle głupiego, żeby wskoczyć w toń. Nie pomyślałem jednak, że ktokolwiek zacznie najpierw zrzucać do niej swój ekwipunek. Samo to zaskoczyło mnie i wymagało przemyślenia koncepcji zgodnie z naturą pana jeziora. Sprawa nie mogła się potoczyć inaczej. Winszuję Sokolnikowi tymczasowego oszukania systemu.

Na pozostałych czekam do Nowego Roku.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Limity czasowe dla członków sesji

18 mar 2017, 05:24

W związku z chorobą Morka oraz obowiązkami rodzinnymi Roweny (którą już spisałem na straty i której nie mam serca popędzać) przedłużam im czas na odpisanie do nieskończoności*. Sokolnika nadal obowiązują 72 godziny. Wszystko zgodnie z najnowszymi regułami dotyczącymi sesji zbiorowych. Oczywiście na Nessira i Aileę już nawet nie liczę. Tym bardziej na Dahharda czy Szablogrzbiet. Lub Breivę (sic!).

*Czyli do czasu, w którym Sokolnikowi uda się rozwiązać fabułę lub zginąć, próbując.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Finał sesji

09 lut 2018, 23:09

Odpisałem. Od finału sesji dzieli nas zaledwie kilka MG‐postów.

Po rozwiązaniu obecnej akcji każdy otrzyma możliwość odpisania. Każdy – Dahhard, Nessir, Ailea, Sokolnik, Szablogrzbiet i Breiva. Rowena i Mork mogą takiej możliwości nie otrzymać – prawdopodobnie pojedynek przeżyje jedno z nich. Drugie otrzyma.

Jeśli ktoś nie wykorzysta swojej szansy, może pożegnać się z postacią. Oczywiście każdy może odpisać wcześniej, niezależnie od okoliczności, w jakich znajduje się jego bohater. Przede wszystkim liczę na post od Sokolnika.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Re: Krwawa Róża

09 lut 2018, 23:55

To było szybkie. Sokolnik odpisał w zasadzie od razu po moim MG‐poście.

Nie chcę już przedłużać sesji, więc postanowiłem, że Morkowi i Rowenie muszę dać jakiś limit czasowy. Mork dostał już i odebrał wszystkie potrzebne informacje. Z Roweną spróbuję się skontaktować poprzez e‐mail, ale mam złe przeczucia. Chciałbym, żeby wynikały tylko z mojego czarnowidztwa.

W każdym razie nie dam im 72 godzin, bo to byłoby za mało – pewnie odwiedzają forum rzadziej w związku z jego nieaktywnością. Dam tydzień. Czas start. Po tym wrzucam swój kolejny MG‐post.

Jeżeli ani jedno, ani drugie nie odpisze, to będzie toczyła się wyrównana walka. Jeśli jedno odpisze, to uzyska przewagę w walce. Jeśli oboje odpiszą, to walka będzie odbywała się według normalnych zasad.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Re: Krwawa Róża

19 lut 2018, 15:10

Dobra, tydzień minął i nie odpisał ani Mork, ani Rowena, więc ich pojedynek będzie zawieszony w powietrzu – nikt nie osiągnie znaczącej przewagi. Udało mi się skontaktować z obojgiem i odpisali na moje wiadomości, więc wiem, że informacje o sesji do nich dotarły. Brak postów to zatem po prostu ich wybór. Dobrze, że w nieaktywności są zgodni – gdyby jedno z nich odpisało, a drugie nie, to musiałbym rozwiązać pojedynek wyłącznie na tej podstawie. To by było trochę słabe, bo chciałbym, aby wygrała nie osoba najbardziej cierpliwa, ale najlepiej grająca.

W każdym razie – smażę już post dla Sokolnika i po jego publikacji dam walczącym kolejny tydzień na odpisanie.

Wróć do „Organizacja sesji”