Wszystkie sesje Infiego

Dział zawiera tematy organizacyjno-dyskusyjne większości wątków (sesji) fabularnych prowadzonych w grze oraz tych, które rozgrywają się w dziale „Sesje pozafabularne” poniżej.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Wszystkie sesje Infiego

06 mar 2016, 15:20

Poniżej znajdują się trzy tabelki zbierające informacje o wszystkich sesjach, które obecnie prowadzę, które zawiesiłem i które planuję poprowadzić. Zebranie wszystkiego w jednym miejscu ułatwi wszystkim uczestnikom moich sesji rozeznanie w temacie, a mi samemu zorganizowanie tego wszystkiego. Ci zaś, którzy chcieliby po prostu poczytać cudze wątki, też będą zadowoleni.

Temat nie będzie często aktualizowany (będę to robić prawdopodobnie przy zmienianiu statusu sesji, dodawaniu do niej nowych linków czy publikowaniu większych postów), ale postaram się, aby przekazywał odpowiednie informacje. Zmiany będą tak czy inaczej postępowały powoli. Tylko daty mogą się szybko zdezaktualizować i zapewne przez większość czasu takimi pozostaną. Reszta informacji powinna być przez większość czasu poprawna.

Sesje aktualne:

Dołączone do tabeli daty oznaczają ostatni post, który nie spotkał się z reakcją MG. Pozwalają one ocenić, w jakiej kolejności mogą pojawić się moje responsy. Proszę jednak zważać na to, że nie zawsze długość oczekiwania na post oznacza większe prawdopodobieństwo jego pojawienia się. Niektóre sesje (te o zasięgu globalnym, o dużej liczbie uczestników czy takie, które uzyskały priorytet na mocy ustaleń prywatnych) mogą dostawać odpowiedzi częściej.

Linki do sesji są wprowadzane do tabeli za każdym razem, gdy zmieni się temat, w którym sesja ma miejsce. Dodatkowe linki (np. o oznaczeniu Xa, Xb) dodawane są wtedy, gdy uczestnicy sesji rozdzielają się. Kolejny link bez litery dodawany jest wtedy, gdy drużyna się połączy.

Lp. Nazwa sesji i link do jej tematu MG prowadzący Uczestnicy Link(i) do sesji Czeka na MG od…
1. Nieobliczalni Infi Almor, Hrux LINK
2. Trzy Pragnienia Błysk, Darrian, Xariel, Infi Luvien, Sonneillon, Vahzah, Misser, Darlos LINK I, LINK II, LINK III
3. Tam, gdzie bogowie chodzą piechotą Infi Darrian, Loki, Anemetius LINK I, LINK II
4. Krwawa Róża Infi Breiva, Ailea, Sarl, Szablogrzbiet, Nessir, Dahhard, Sokolnik, Ellia LINK I, LINK II, LINK III, LINK II, LINK Va, LINK Vb], LINK VIa, LINK VIIa, LINK VIII, LINK IX, LINK X, LINK XIa, LINK XIb, LINK XII, LINK XIIa, LINK XIII

5. BRAK Infi Asterias LINK
6. Iskra wygasłej linii Infi Virnhild Hilduun LINK
7. Morain w Autonomii Infi Urlos, Delia Suirgo, Rarhigo LINK
8. Ekleriada Infi Ropień LINK I, LINK II
9. Patrioci III Infi Roia, Anante, Darrian, Drasim, Omival, Lota, Slavius LINK I, LINK II
10. Powinność Patrioty Infi Biwekir Wawrekar LINK
11. Wpływy Xariel, Infi Iverdon Balgerand LINK I, LINK II, LINK III
12. Kosa Kaendry Infi Kot'eleiven LINK
13. Dwór Pomiędzy Spektrami, epilog Infi Aleksis Bentrum LINK
14. Pożarka Infi Grynfa, Wierzba, Jagekhr, Rakczadra, Ylzziril LINK
Sesje zawieszone:
Lp. Nazwa sesji i link do jej tematu MG prowadzący Uczestnicy Link(i) do sesji Powód zawieszenia
1. BRAK Infi Nikol LINK Porzucenie postaci.
2. BRAK Infi Tarr LINK Porzucenie postaci.
3. BRAK Infi Loki LINK Porzucenie postaci.
Sesje zakończone:
Lp. Nazwa sesji i link do jej tematu MG prowadzący Uczestnicy Link(i) do sesji Wynik sesji
1. Klątwa Zielonej Wody Ves, Janina Jastrząb, Breiva, Infi Adrena LINK Śmierć postaci gracza ze względu na jego nieaktywność i brak odpowiedzi na kanałach prywatnych.
2. Patrioci I Infi Roia, Anante, Darrian, Drasim, Omival, Somirion LINK I, LINK II, LINK III Połączenie z sesją „Patrioci II” i przejście do sesji „Patrioci III”.
3. Patrioci II Infi Lota, Slavius, Rander LINK I, LINK II Połączenie z sesją „Patrioci I” i przejście do sesji „Patrioci III”.
4. Wielki powrót Sarl, Infi Elten LINK I, LINK II, LINK III, LINK II, LINK I, LINK VI, LINK VII Zaginięcie słuchu o postaci gracza ze względu na jego nieaktywność wynikającą ze świadomego i definitywnego porzucenia postaci.
5. Przesłuchanie Infi Somirion LINK Zaginięcie słuchu o postaci gracza ze względu na jego nieaktywność mimo deklaracji o chęci uczestniczenia w grze.
Sesje do rozpoczęcia:
Now ←-------------- Very Soon -------- Soon -------- Soonisher ------- Soonish --------→ End of Time

Lp. Wskazówka Zapowiedziana... Planowany termin rozpoczęcia
1.Echa Północy na morzach południalistopad 2014Soonish
2.Tarczownica Zeatela i Świątynia Światławrzesień 2015Very soon
3.Nekromanci w Lesie Cieni, ponownielistopad 2015Soon
4.Ci o gorętszej krwikwiecień 2016Soonish (gracz porzucił postać)
5.Wenecjalipiec 2016Very soon
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Pożarka i informacja dot. sesji indywidualnych

27 lip 2017, 22:22

No dobra, wydaje się, że wszystko jest już stabilne, więc powróciłem do pisania MG‐postów. Patriotów już ruszyłem, kolejny rzut to Pożarka. I znowu piszę o niej tutaj – wybaczcie, ale uważam tę sesję za swoisty prototyp. To w niej po raz pierwszy zostały zastosowane nowe mechaniki gry, wokół których chciałbym zbudować całego Leviathana. Oczywiście wracamy do trybu 72/72. Zauważyliście pewnie, że w MG‐poście sugeruję rozdzielnie grupki. Wątki u wiedźmy i w wiosce będą się mocno różniły i są zaplanowane, dlatego wybierzcie mądrze, bo to od tego wyboru będzie zależeć kształt Waszej dalszej gry.

Do uczestników sesji indywidualnych – ruszymy to. Tylko dajcie mi jeszcze odpisać w Krwawej Róży. Być może w międzyczasie odpiszę któremuś z Was.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Sesje w Wolenvain – ważne informacje

05 sie 2017, 00:36

Jako że Wolenvain staje się na naszych oczach areną najważniejszych wydarzeń fabularnych na Leviathanie, konieczne jest, aby sesje, które toczą się w jego obrębie, zachowały spójność. Głównie piszę tutaj o spójności czasowej, a jako że w moich rękach znajduje się większość sesji toczących się w tym mieście, to mogę ją zapewnić.

Z tego właśnie powodu ruszyłem sesję indywidualną Iverdona Balgeranda („Wpływy”). Planuję także zacząć nową (o roboczej nazwie „Wenecja”), która musi się rozpocząć, bo ma mocny związek z wydarzeniami istotnymi dla stolicy. Oprócz tego mam jeszcze sesję Biwekira Wawrekara („Powinność Patrioty”), Virnhilda Hilduuna („Iskra wygasłej linii”) oraz kompanii Patriotów.

Dołożę wszelkich starań, by sesje te toczyły się w tym samym tempie i aby jak dotychczas silnie na siebie wpływały. Oficjalnie traktuję je jako część fabuły globalnej stolicy. Oznacza to mniej więcej tyle, że można te wątki potraktować jak jedną, wielką sesję w obrębie przygotowań do jednego, dużego wydarzenia – zjazdu szlachty. Nie licząc sesji w Pożarce, to one będą miały dla mnie największy priorytet. Graczy, którym marzy się szybsza i powiązana z fabułą globalną rozgrywka, zapraszam więc do stolicy. W ostateczności można także tworzyć nowe postacie* (najlepiej ze szlachty), bo o ile nie chodzi o to, by gracze w sesjach poza Wolenvain byli traktowani gorzej, tak raczej ominie ich sedno obecnej rozgrywki.

Na ten moment nie jest źle, z tym że „Powinność Patrioty” toczy się już, za sprawą posta Biwekira, dzień później niż wszystkie pozostałe sesje w WV. Dlatego właśnie muszę nieco zwolnić tempo odpisywania na tej sesji z korzyścią dla pozostałych. Gdy ich czasy zrównają się, powrócę do „Powinności”. Nie oznacza to, że posty w tej sesji nie będą się w ogóle pojawiać. Formalnie jest to jednak sesja indywidualna, więc nie narzuciłem na siebie – jeszcze – obowiązku odpisywania w niej w maks. 72 godziny po poście gracza. W tym przypadku jest to okoliczność sprzyjająca, bo pozwoli mi to zrównać tę sesję z innymi.

Oprócz moich sesji w Wolenvain są jeszcze trzy mniejsze wątki, w tym jeden powiązany z osobą hrabiego Hilduuna. Chodzi tu o wątki ludzi Północy: Harkvinnara oraz Brefirrida, a także wątek Kruka („Wąż pozbawiony głowy”), który przeplótł się z nim w pewnym momencie. Jest też sesja Virharta i Zadry niewpływająca w tym momencie na żadne inne. W tym pierwszym gracze są nieaktywni, a gdy się pojawią, to ktoś powinien ich przejąć (może Vereomil…?). W dwóch pozostałych nieaktywny jest MG – Xariel, a i tak nie spodziewam się, że dużo namieszają. W razie czego będziemy się starali skoordynować nasze działania w szerszym gronie Mistrzów Gry, co nie powinno być trudnością.

*Przy tworzeniu nowej postaci czas oczekiwania na sprawdzenie Karty Postaci, a tym samym dopuszczenie do gry, może być dość długi. Proszę więc o cierpliwość.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Re: Wszystkie sesje Infiego

24 sty 2018, 22:53

Przypominam, że w związku z przekroczeniem przeze mnie terminów w objętych nowymi zasadami sesjach, ich uczestnicy mają prawo poprowadzić sobie fabułę według uznania, a ja będę musiał wziąć ich narrację pod uwagę tworząc swój MG‐post.

Sformułowałem te reguły nie tylko po to, by Was motywować, ale też – a nawet przede wszystkim – po to, byście Wy motywowali mnie. A nie ma chyba nic bardziej motywującego, niż wyzwania fabularne rzucane przez graczy. Z pewnością trudno będzie połączyć Wasze pomysły (o dowolnym stopniu karkołomności) z tym, co sobie zaplanowałem względem danej sesji.

Wykorzystanie wspomnianego wyżej prawa byłoby też dobrą okazją do przetestowania całego systemu w praktyce. Polecam i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Re: Wszystkie sesje Infiego

19 lut 2018, 15:23

Zamierzam powoli poodpisywać we wszystkich sesjach. Nie będę jednak informował o tym prywatnie każdego z ich uczestników (jak to robiłem zawsze po wznowieniu). Nie chcę, aby nagle pojawiła się presja regularnego odpisywania w każdym wątku, bo wiem, że mogłoby mnie to szybko zniechęcić. Muszę ogarnąć to stopniowo. W ten sposób każdy dowie się o moich MG‐postach dopiero po odwiedzeniu forum.

Osoby wytrwałe i mimo wszystkich przeciwności nadal wpadające od czasu do czasu na Leviathana będą zatem miały pierwszeństwo. Ostatecznie chciałbym, żeby odpisali wszyscy i wszystkie sesje gładko się toczyły, ale nie mogę wszystkich wznowić naraz, więc myślę, że takie rozwiązanie będzie korzystniejsze. Co do sesji zbiorowych – postaram się odpisywać regularnie tym, którzy będą grali, bez szwanku dla postaci należących do graczy, którzy nie monitorują swoich sesji.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Kiedy posty?

21 maja 2018, 16:12

Odpiszę niebawem we wszystkich sesjach, ale nie zamierzam nikogo informować o tym na kanałach prywatnych, jak robiłem to po poprzednich przestojach. Jeżeli ktoś odpisze, to odpisze, a jeśli nie, to postaram się nie uszkodzić mocno jego postaci. Moim celem jest w tym momencie zakończenie tych sesji, które jestem w stanie zakończyć. Nie wyznaczam jednak żadnych deadline’ów – może poza marzeniem, aby wszystko toczyło się w systemie 72/72.

Na pierwszy ogień pójdą sesję, co do których jestem pewien, że nikt już w nich nie odpisze – „Nieobliczalni”, sesja Asteriasa, „Morain w Autonomii”.

Później sesje z jasno wyznaczonym celem i wątkiem, takie jak „Krwawa Róża”, „Dwór Pomiędzy Spektrami”. Należą do nich także sesja w Pożarce oraz „Trzy Pragnienia”, ale nie sądzę, abym był w stanie je zakończyć w najbliższej przyszłości.

Na końcu postaram się jakoś zamknąć aktualne rozdziały sesji o bardziej swobodnej strukturze – „Tam, gdzie bogowie chodzą piechotą”, „Iskra wygasłej linii”, „Ekleriada”, „Wpływy”, „Kosa Kaendry”, czy sesje Patriotów.

Wróć do „Organizacja sesji”