Zapisy - Sen króla

Dział zawiera tematy organizacyjno-dyskusyjne większości wątków (sesji) fabularnych prowadzonych w grze oraz tych, które rozgrywają się w dziale „Sesje pozafabularne” poniżej.
Rakczadra
Lokalizacja postaci: Pożarka
GG: 39820077
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3090

Zapisy - Sen króla

11 mar 2018, 14:20

Opis sesji:

- Musimy się zbroić!
- Nieś to prędzej!
- Więcej mąki, na pewno się nie zmarnuje!
- Gdzie pomieścić tych uciekinierów?!
- Magazyny mają być pełne.
- Podobno schwytano wrogiego zwiadowcę, ich armia musi być już blisko.

Chociaż wielu nie mogło po prostu w to uwierzyć, do stolicy królestwa niebłaganie zbliżała się wojna, wraz z rzeszą uciekających z terenów zajętych już przez wroga. Owszem, była to sytuacja zaskakująca, gdyż jeszcze niedawno wydawało się, że front działań wojennych znajduje się daleko od spokojnej i pławiącej się w dobrobycie stolicy. Trudno było uwierzyć posłańcom przybywającym do zamku z groźną nowiną. Wydawało się niewyobrażalne, by groźna, elitarnie wyszkolona i doborowa armia króla Jadrila mogła przed kimkolwiek ugiąć kolana, a jej chwalebna kampania podboju mogła zostać przerwana. Dziś jednak całe miasto przygotowywało się do obrony murów i zamku, a nikt nie miał już najmniejszych wątpliwości co do konieczności takiego postępowania.
Tym, co zdecydowanie przekonało ludzi co do niebezpieczeństwa, było pojawienie się rycerskiego oddziału eskortującego, przybywającego prostu z frontu. Kilka wozów, z którymi przybyli w pośpiechu ci ludzie, miało na sobie insygnia królewskie. Chociaż starano się ukryć w tajemnicy, z czym przybyli do stolicy ci rycerze, to jednak szybko prawda wyszła na jaw, a lud ogarnął blady strach, gdy dowiedziano się, że do królewskiej stolicy sprowadzono z linii frontu ciało samego króla Jadrila. Pozbawiona charyzmatycznego i doświadczonego dowódcy armia, zaczęła się wycofywać, nie potrafiąc wykonać odpowiednich posunięć, aż wreszcie, zanim jeszcze ciało przywódcy dotarło do domu, poniosła dotkliwą klęskę, która zaczęła przeradzać się w paniczny, chaotyczny odwrót oddziałów do stolicy.
Zrozpaczona małżonka króla, Nebrilla, dniami i nocami nie mogła powstrzymać łez, nawet wtedy, gdy musiała ogłosić ludowi wiadomość, która poniekąd była pewnym światełkiem w tunelu, niemniej zdecydowanie wątłym.
- Król Jadril żyje. Jego ciało pozostaje jednak uśpione w tajemniczym letargu, którego przerwać nie mogą najwybitniejsi z naszych medyków, a który według nich jest dziełem czarnej magii i demonów. By ratować naszego pana, wraz z nadwornym mistrzem magii, Tarnusem, poszukuję odważnych osób, gotowych podjąć się próby tak trudnej jak szalonej, której szczegóły wyjawione zostaną jedynie prawdziwie zdecydowanym. Śmiałkowie, spieszcie się, bowiem wroga armia jest już tydzień drogi od stołecznych murów, a jeżeli dowództwo naszego króla nas nie uratuje, to już nic nam nie pomoże. Czekam na was w zamku. Bądźcie pewni królewskiej wdzięczności.
Wieść ta rozgłoszona została jak najprędzej po całym królestwie, a przynajmniej tej części nie zajętej jeszcze przez wroga. Nadzieja na pokonanie snu króla jeszcze istniała, jednak pozostawała w rękach śmiałków gotowych stanąć na przeciwko nieznanemu.

Zasady sesji:
Nie wiem czy to ma sens i czy znajdą się chętni, ale lepszego miejsca w sieci nie znalazłem na coś takiego, więc spróbujmy.
Witam wszystkich w temacie, w których chciałbym zaproponować wam sesję pozafabularną osadzoną w klimacie fantasy. Wiem, że nie dałem się wam za bardzo poznać podczas mojej gry na Lewiatanie, będzie mi tym milej, jeżeli zechcecie mi zaufać i dołączyć do prowadzonej przeze mnie rozgrywki. Przejdźmy do konkretów:
Proponuję system storytellingu, w którym będę premiował dobrze napisane posty i ciekawe rozwiązania stawianych przed waszymi postaciami problemów.
Chciałbym dogadać się z wami co do częstości odpisów - przy ewentualnym zgłoszeniu lub wysłaniu karty postaci proszę więc o zadeklarowanie się jak często (mniej więcej) możecie odpisywać. Ja ze swojej strony chciałbym utrzymać tempo nie więcej niż dwóch tygodni na odpis.
Postacie i karty postaci - zaakceptuję szeroko pojęte fantasy, z różnymi rasami i magią. Liczę na opis wyglądu, dobytku, a także osobowości waszych postaci. Jeżeli chodzi o historię to wystarczy pokrótce przedstawienie ich sytuacji życiowej, czym się zajmowały/zajmują i co motywuje je do wzięcia udziału w ratowaniu króla oraz królestwa. Umiejętności i ewentualne czary - tu proponuję, aby daleko nie szukać, system z Lewiatana, chociaż oczywiście nie będę się tak czepiać przy sprawdzaniu kp : P

Ilość uczestników: 2-4

Informacje dodatkowe:
Zastrzegam sobie możliwość subiektywnego wybrania tych kp, które mi się najbardziej spodobają.
Myślę, że tydzień na napisanie postaci powinien wystarczyć. Pewnie o czymś zapomniałem, wtedy pytajcie : P Zapraszam! : >
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Re: Zapisy - Sen króla

11 mar 2018, 15:08

Żeby formalności stała się zadość – akceptuję tę sesję i zapraszam do zapisywania się. Szczególnie polecam to osobom, które aktualnie czekają na posty od swoich MG w grze właściwej.

Dawno nie rozgrywaliśmy na Leviathanie żadnej dobrej sesji pozafabularnej i bardzo mnie cieszy, że Rakczadra postanowił coś takiego poprowadzić. Pozytywne zaskoczenie.

Rakczadra
Lokalizacja postaci: Pożarka
GG: 39820077
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3090

19 mar 2018, 21:05

RIPviathan, nieaktualne.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

19 mar 2018, 22:38

No to szkoda, bo dzisiaj wrzuciłem zaproszenie do tej sesji na oficjalny Facebook Leviathana i przydałoby się poczekać na jakiś odzew. Większość ludzi stamtąd bierze informacje o grze, bo nie wchodzi na jej stronę ze względu na brak postów od MG. Ale skoro taka jest Twoja decyzja, to zamykam ten temat.

Wróć do „Organizacja sesji”