Dwór Pomiędzy Spektrami

Niewielkie miasto, zbudowane u stóp gór klifowych. Naturalne fortyfikacje są wystarczającą obroną dla mieszkańców, którzy szukają tu spokoju, władzy i bogactwa. Chociaż mroczna przeszłość miasta nie zachęca osadników, Minaloit ma przed sobą świetlaną przyszłość.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3822
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Dwór Pomiędzy Spektrami

11 sty 2014, 12:17

MG

Sceneria dziwacznego świata, w którym znajdował się Mork, zafalowała. Wszystko zdawało się zacierać, jakby jego duch oddalał się od miejsca, w którym był jeszcze chwilę temu. Czuł, jakby coś za nim podążało – a było to coś wielkiego i wściekłego, chcącego go najwyraźniej rozszarpać. Szalony mag uciekał przez swe wspomnienia, jednak żadne z nich nie dawało mu bezpieczeństwa. Czuł się zagrożony, jego ostatni bastion padał pod naporem nieznanych, niewidocznych wojsk. Chcieli znaleźć go i stłamsić nawet tutaj, w niezdobytej dotąd twierdzy jego własnego umysłu. Przekraczał kolejne, zamknięte dotąd nawet przed nim drzwi, robił to wszystko tylko po to, żeby uniknąć frontalnej konfrontacji. Jego duch dryfował, płynął bez celu przez żyły samego Lewiatana, przez Nicość i Spektra, byle dalej. Nie czuł już niczego, wyzwolony z okowów śmiertelnego ciała. Był czystą esencją samego siebie, niepodlegającą fizycznym prawidłom duszą. Przestał już myśleć, postradał życie, a wraz z nim świadomość. Był całkowicie wolny, naraz wszędzie i nigdzie, przekraczając naraz całą nieskończoność Omsnispektrum… Potem jednak uderzył się mocno w głowę i rozbudził, czując pod sobą twardą, drewnianą podłogę.

Kwadratowe pomieszczenie, w którym się znalazł, było całkowicie puste. Na każdej ze ścian znajdowały się proste, jednoskrzydłowe drzwi. Nie było w nim niczego, co przykuwałoby uwagę. Ciemne drewno na suficie, ścianach i podłodze – porządne deski. Chwilę zajęło Morkowi rozeznanie się w nowej sytuacji. Czuł się niepokojąco dobrze, nic go nie bolało, a jego ciało po bliższych oględzinach okazało się być całkowicie sprawne. Nie był głodny ani spragniony, a jego odzienie było dokładnie takie same, jak za życia… Właśnie – czy w ogóle mógł uznać się za martwego? Oddychał, czuł, żył, mógł chodzić, gadać i skakać. Nie miał żadnych ran, jego myśli były czyste i niczym niezmącone (o ile można tak mówić o myślach szaleńca). Czyżby ktoś go wskrzesił? Ostatnie, co pamiętał, było jedynie głupim snem z lecznicy, ale teraz odróżniał już sen od jawy. Miejsce, w którym się znajdował, było zdecydowanie materialne, nie niepokoiło. Dziwna sprawa, że mimo braku okien pomieszczenie było widoczne dość wyraźnie, a kolory nieprzekłamane. Nie sposób było na to narzekać.

Gdzieś dalej (lub bardzo blisko, nie sposób było ocenić) w dokładnie takim samym pomieszczeniu znajdowała się jeszcze jedna osoba. Miała podobne odczucia, z tym jednak wyjątkiem, że czuła się o wiele bardziej zdezorientowana. Kurz, pył, ból, mocne uderzenie w głowę… i nagle to. Zdecydowanie – Aleksis Bentrum miał mocne powody do drapania swej czarnej czupryny w zastanowieniu. Co ciekawe, mógł to robić oburącz. Z pewnością fakt posiadania dwóch sprawnych dłoni zaskoczył go najbardziej. Z tego, co pamiętał, jednej z nich już dłuższy czas przy nim nie było. Teraz jednak w połowie nieistniejąca dotąd kończyna działała perfekcyjnie. Ubranie Czarnego Kamienia było tym, które ofiarował mu swego czasu sam namiestnik. Czyste, schludne – był nawet beret, który spadł z aleksisowej głowy, gdy ten leżał sobie w najlepsze na ciemnych deskach podłogi. Samo to, że burmistrz znalazł się nagle w nowym pomieszczeniu mogło przyprawić go o zawroty głowy, ale, podobnie jak Mork, alchemik w jakiś irracjonalny sposób nie bał się. Jego nowe położenie nie niepokoiło, nie przytłaczało, jawiło się jako kolejna zagadka do rozwiązania. Póki co nie było powodów do paniki. Jeszcze.

Obecnie w tej lokacji znajdują się:
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3822
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

No Tomorrow

29 gru 2016, 17:58

MG

Początkowe zarzuty Aleksisa nie spotkały się z odpowiedzią. Istota Elain emanowała współczuciem i zrozumieniem, sprawiając, że istota alchemika nie potrafiła się długo wściekać. Sam zresztą wiedział, że na wszystko nadejdzie czas, a pytania, które z siebie pod wpływem emocji wyrzucał, nie są najważniejsze. W międzyczasie człowiek, którego zauważył wcześniej na skraju wąwozu, dostał się do środka kamiennego kompleksu. Aleksis nadal go postrzegał. Wyglądało na to, że szykuje się do skoku w rozpadlinę przecinającą posadzkę komnaty.

Pod nią znajdowała się czarna toń. Sięgnięcie do niej umysłem sprawiło, że Bentrum poczuł niemal fizyczny ból. Uczucie duszenia się, panika i świadomość nieuniknionej śmierci zawładnęły jego istotą na ułamek sekundy. Wystarczyło to, by ze zgrozą uświadomił sobie, że śmiałka czeka w jeziorze wyłącznie zguba. Jeśli to, o czym mówiła Elain, było prawdą, to zaskarbił sobie względy krasnoludzkich bogów. Jednak żaden z nich nie był związany z wodą. Mimo tego Aleksis uzyskał później szansę, by zmierzyć się również z tym wyzwaniem. Na nim poległ. I spodziewał się, że postrzegany mężczyzna również sobie nie poradzi. Drugi patrzył na to wszystko biernie, ani nie powstrzymując tamtego ani go nie zachęcając. Pozostawił go swojemu losowi.

Istota elfickiego medium smuciła się z tego powodu, ale nie robiła nic, by pomóc. Jasnym było, że oboje mogą tutaj pełnić wyłącznie rolę obserwatorów. Nie pozostało im nic, a i czas, w którym teraz się znajdowali, sam został siłą wydarty Omnispektrum.

– Lorinel. Znam to imię – przekazała enigmatycznie Elain, nie komunikując się w płynny sposób. Rozmawianie z nią przypominało konwersację z kimś, kto znajduje się w głębokim śnie i tylko od czasu do czasu wypowiada kilka słów. Były one tym konkretniejsze, im konkretniejszych haseł używał Aleksis. Najwyraźniej imię dawnego kochanka elfki było jednym z takich haseł, dzięki którym pobudzała się do działania. Bentrum poczuł, że nie rozmawia bezpośrednio z Elain, ale że ta zstąpiła ku niemu z trudem, sama znajdując się w innej rzeczywistości. Było to zrozumiałe i krzepiące. Być może jeszcze żyła.

– Nie umarł. Bękart uczepił się twego brata, a Lorinel ciebie. Przenieśli się razem z wami. Miałeś być w Dworze sam. Polegać tylko na sobie. Bez przeszkód – przekazała dość chaotycznie Elain, po czym zrobiła przerwę. Wydawało się, że mocno nabiera powietrza w swe metafizyczne płuca, że próbuje się uspokoić. Wreszcie jej stan ustabilizował się, wzmocniło się też poczucie jej obecności, stłamszone wcześniejszym wybuchem Aleksisa.

– Nie mogłam pozwolić cię zabrać. To, co wywołało plagę, postawiło wszystko na jedną kartę. Sięgnęło ku tobie wraz ze śmiercią. Bękart szeptał twemu bratu ten niecny plan, a on tego nie dostrzegał. Ja go nie dostrzegałam – posmutniała Elain. Wydawało się, że jest na skraju wybuchu, zupełnie tak, jakby rozmowa odbywała się w cztery oczy, a nie na poziomie niedostępnym zwykłym śmiertelnikom.

– Dlaczego, pytasz…? Jesteś przeklęty, Aleksie. Wiesz o tym. Klątwa nie została usunięta, została jedynie uśpiona. Gdybyś stał się ofiarą plagi, jedynym Dzieckiem Nocy na jej usługach, byłbyś niepowstrzymany. Dlatego właśnie… Zawarłam układ.


Krwawa Róża osłabła po latach, ale to, przed czym chroni, straciło wiele sił, by po ciebie sięgnąć. Chciałam to unicestwić. Po to tu przybyłam. Róża mi na to nie pozwoliła. Chciałam cię uratować, ale nie zdążyłam. Zatem podporządkowałam sobie zasady, a przynajmniej… tak sądziłam. Tak powstał Dwór Pomiędzy Spektrami. Z chaosu i porządku. Ze mnie i z… tego. Niestety, trafił do niego również twój brat, a razem z nim bękart. Lorinel był ciągle z tobą, nawet po śmierci. Zrobił co mógł, by pomóc. Poświecił się. Ponownie.


Kupiłam im trzy dni. Tym, których obserwujemy. Zostawiłam los świata w ich rękach. Twój los.


Czy jestem słaba, Aleksisie?

Awatar użytkownika
Aleksis Bentrum
Posty: 1192
Rejestracja: 29 paź 2011, 16:01
Lokalizacja postaci: Dwór Pomiędzy Spektrami
GG: 50433717
Karta Postaci: viewtopic.php?t=961

Czarny Kamień

29 gru 2016, 20:43

Patrzenie na nieznajomego, który zamierzał skoczyć w otchłań, wywołało ból w jestestwie alchemika. W czeluściach mroku znajdował się zbiornik wody nasycony istnym złem, tak namacalnym, że zielonookiego ogarnęła potrzeba ucieczki. Aleksis żałował awanturnika, nie znał on niedoszłego burmistrza Minaloit, a ryzykował swoje życie. Szaleństwo dotknęło nawet żywych, jednakże to w nim znajdowały się odpowiedzi mogące przywrócić ład w Minaloit. Być może bohater poradzi sobie z wyzwaniem wody, na którym uczony poległ.

Elain przemówiła, uczony zamienił się w słuch. Zdał sobie sprawę, że prowadzenie rozmowy skazywało elfkę na wielki wysiłek. Wydawała się ona osłabiona, jakby ostatkiem sił utrzymywała kontakt ze zmarłym, dlatego Bentrum postanowił zważać na swoje zachowanie i słowa. Na szczęście obecność przyjaciółki przynosiło także ulgę, obcowanie z kochanką Lorinela uspokajało umarłego. Po raz pierwszy czuł się on bezpieczny, z przeświadczeniem, że już nic złego go nie spotka. Pozostała jedynie obserwacja.

- Mogłem się tego domyślić. Zło przyciągnęła moja klątwa. Jestem powodem jego aktywności - rzekł spokojnie, zrozumienie pokrzepiło go. Nawet jeśli zdradzało straszliwą prawdę, to Aleksis nie bał się jej. Zbyt wiele przeżył, zbyt wiele przeszedł, żeby teraz pogrążać się w niedoli. - Nigdy nie sądziłem, że moje pochodzenie i moja przypadłość będą miały wpływ na świat. Chciałem tylko handlować miksturami. Wpakowałem się w niemałe kłopoty - kontynuował z wymuszonym rozbawieniem. Małe kłopoty okazały się prawdziwą tragedią. - Teraz mój los może wpłynąć na życie innych, żywych. Nieświadomie naznaczyłem Minaloit śmiercią, jego mieszkańców. Mężów, żon... Ich dzieci. To straszne - dokończył poruszony. Alchemik przejmował się życiem innych i czuł się źle ze świadomością, że coś z trzewi z ziemi zamierza znów wyzwolić plagę.

Nagle, niespodziewane pytanie Elain skonsternowało Aleksisa, który zareagował na nie instynktownie. Po chwili osłupienia, człowiek spróbował metafizycznie przytulić ukochaną przyjaciółkę. Nosiła na barkach niewyobrażalny ciężar. Ostatnie wydarzenia z całą pewnością zachwiały ją. Nadal była ona kobietą. Potrzebowała wsparcia, a fala ciepłych, zdecydowanych uczuć miało to zapewnić. Czasem najzwyklejsze pocieszenie było najlepszym lekarstwem na umęczoną duszę.

- Jesteś silna - rzekł bez zawahania. - Elain, przetrwałaś pustynię i jeszcze postanowiłaś wspomóc nas w walce z czymś niewyobrażalnym. Z czymś, co jedynie ty możesz zrozumieć - tłumaczył pewnym głosem. - Cholera, nie znam nikogo, kto poświęciłby tak wiele i zniósł tyle. Każdy ma prawo poczuć się przez moment zagubiony i bezsilny. Kto inny, jak nie ty, Elain, postanowiłby stanąć do walki... Ze złem zamkniętym przez Krwawą Różę? Zobacz, ten mężczyzna mnie nie zna, jednak wypełnia twoją wolę. Próbuje walczyć i przynieść światło tam, gdzie panuje wyłącznie ciemność. - Uczony nie miał żadnych wątpliwości, co do możliwości długouchej. Była potężną istotą i zarazem twardą kobietą.

- Jesteś silna, niemniej pozwól sobie pomóc - uczony postanowił zacząć inny wątek. - Pomyliłem się w jednej kwestii - niespodziewanie wtrącił. - Być może ktoś jeszcze jest w stanie zmienić bieg wydarzeń. Zrozumieć problem i go rozwiązać. Moja rola się zakończyła, lecz ty możesz coś jeszcze zrobić. Wola Bentruma nie umarła - nie powiedział o sobie. Aleksis zagłębił się w swą tożsamość, w nazwisko będące imieniem kogoś istotnego. Kogoś, kto zapoczątkował działalność bractwa światłych umysłów.

- Mam przeczucie, że wykorzystujesz swoją moc do tego, abym mógł rozmawiać i patrzyć na to, co się dzieje. Proszę uwolnij się od tego wysiłku. Skontaktuj się z De­vo­n­hildem rodu Jamiga. On wie jak wezwać mojego mistrza - głos człowieka zdradzał wzruszenie

- Quintusa Czarnego Kamienia. Będzie wiedział, co czynić dalej, jeśli wszystko inne zawiedzie.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3822
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Anywhere but Here (Maybe Someday)

07 sty 2017, 00:22

Ogromne współczucie wypłynęło z istoty Elain, gdy dotarły do niej pierwsze słowa Aleksisa. Sądząc, że znalazł przyczynę nawiedzającego obecnie Minaloit kataklizmu, wskazał ją. Obwiniał siebie. Czuł, że elfickie medium sądzi inaczej. Jej uczucia były jasne i przebijały się do istoty alchemika, udzielając się także jemu. Nawet w tej przestrzeni poza przestrzenią, gdy oboje zdolni byli do komunikacji na poziomie niedostępnym śmiertelnym, Elain nie hamowała emocji. Wydarzenia, które zaowocowały śmiercią tego, którego kochała, musiały nią ogromnie wstrząsnąć. Aleksis zrozumiał to mocniej niż kiedykolwiek. Od kiedy znalazła się z niewiadomego powodu w Minaloit, doświadczyła wielu gwałtownych zdarzeń. Mimo tego zachowywała dużą dozę spokoju, próbując odnaleźć się w tym szaleństwie. Sądząc z tego, co przekazała, stała się jedną z jego centralnych postaci.

– Mogłam działać prędzej – wypłynęło z niej, a słowa te stanęły w opozycji do tego, co wyrzucił z siebie Aleksis. – Twój brat nosi wewnątrz to, co i ja kiedyś nosiłam. Pod sercem – dodała, wspominając dawne czasy. – Szaleństwo Morka wszystko ułatwiło. Nie umarłbyś, gdybyśmy nigdy się nie spotkali. Gdyby Lorinel… Ach! – urwała nagle ze smutkiem, dalej brnąc w minione dzieje.

Potwierdzało to, że sprawa musiała być dla niej wybitnie bolesna. Pierwszy raz spotkała Aleksisa Bentruma i jego ucznia, Dahharda, na Pustyni Śmierci. Wydarzenia, które towarzyszyły temu spotkaniu, zmieniły żywoty całej trójki, doprowadzając ostatecznie do wszystkiego, czemu świadkowało właśnie Minaloit. Splot zdarzeń, w jaki nieświadomie popadli, zbierał właśnie swój plon. Przekładał się na los całego górniczego miasteczka, mając potencjał do wyjścia poza nie.

Przez umysł Aleksisa przebiegły chaotycznie poskładane wspomnienia. Nadgryzione zębem czasu obrazy powoli łączyły się w całość. Pamiętał wiele, choć był wtedy w ogromnych nerwach. W rozpamiętaniu sytuacji z pewnością pomogła obecność Elain, która popadła w podobną zadumę. Nie kryła się z tym przy Bentrumie, który podzielał jej mieszane, choć z gruntu negatywne uczucia. Strach, smutek i stres uderzyły w alchemika. Przypomniał sobie, jak poszukiwania cennej szkarłatnej agawy się zakończyły. Spodziewał się znaleźć ten przydatny składnik alchemiczny u jednej z oaz. Dążył do niej wraz z Dahhardem i swoim golemem. To wtedy na horyzoncie ukazał się zwiastun tragedii. Kryty wóz z obstawą.

Od razu było widać, że coś jest nie tak. W okolicy nie przebiegały żadne często uczęszczane szlaki, a mimo tego wóz zdawał się sunąć wprost na alchemików. Sunął niemal dosłownie, bowiem zdawał się lekko osiadać na trudnej do przemierzenia powierzchni pustyni. Wehikuł ciągnięty był mozolnie przez dwa dziwaczne, bykopodobne stworzenia, której nazwy ani Aleksis ani Dahhard nie znali.

Wśród obstawy były elfy, ludzie, a nawet jeden krasnolud. Ku alchemikom zbliżył się jeden z długouchych, najwyraźniej przywódca karawany. Upatrzył sobie w poszukiwaczach agawy ostatnią deskę ratunku dla swej pani, leżącej w malignie wewnątrz wozu. Poprosił pilnie o pomoc, mając naiwną nadzieję, że jeden z napotkanych mężczyzn będzie w stanie jej udzielić. Zrządzeniem losu trafił dobrze, bowiem Aleksis znał się odrobinę na medycynie.

Na propozycję zdiagnozowania chorej kobiety alchemik przystał nie bez ociągania. Pragnął wybadać czy Lorinelowi, jak przedstawił się elf, naprawdę zależy na sprawie. Szybko okazało się, że znajduje się on na granicy wybuchu, jakby walczył sam ze sobą. Decyzja, którą powziął, zaczepiając nieznajomych podróżników, musiała być dlań ogromnie trudna. Dziw brał, że sam nie spróbował pomóc swojej pani, choć mógł nim powodować zwyczajny strach. Gdyby sam wziął się do dzieła, ewentualne niepowodzenie byłoby na jego barkach. Możliwe też, że zwyczajnie bał się prawdy.

Powierzenie losu tak ważnej osoby nieznajomym zakrawało o głupotę, ale gdy Aleksis dostał się do wnętrza wozu, szybko ocenił, że z leżącej w skrwawionym barłogu elfki niewiele zostało. Lorinel postawił go w trudnej sytuacji. Wydawało się, że po diagnozie wcieli się w rolę zwiastuna śmierci, obwieszczając jedynie, że kobiety nie da się uratować. Mimo tego przystąpił do niej tak rzetelnie, jak tylko umiał. Wyniszczona elfka nosiła znamiona obłędu. Pokaleczyła się, drżała z niewiadomego wysiłku i bólu, majaczyła. Krew pochodząca z jej łona dawno przemoczyła poszarpany materiał, którym się owinęła. Na imię jej było Elain.

Im bardziej próbował jej pomóc, tym w większy wpadała popłoch. Widać było, że od dawna nie miała w ustach nic poza zagryzanym z bólu rąbkiem splamionej pościeli. Wydawało się, że walczą w niej dwa pragnienia. Jedno nakazywało zachowanie spokoju, gdy dłonie alchemika przeprowadzały badanie. Drugie miotało ciałem ledwo żywej elfki, wyrzucając z niego pozornie niepowiązane ze sobą słowa. Przez szaleństwo przebijały się czasem niepokojąco trzeźwe słowa, utwierdzając Aleksisa w przekonaniu, że jest tutaj co ratować. Wydawało się, że chora sama wie, co jej dolega. Była w ciąży.

Zbierający informacje alchemik czuł, że rzeczywistość wokół niego zaczyna się zmieniać. Dziwna duszność utrudniała mu oddychanie, a jego ruchy straciły na stanowczości. Biegły umysł mężczyzny zaczął działać nad wyraz powoli, z trudem konstatując. Wszystkie te rzeczy były jednak niczym w porównaniu z Czeluścią, która rozgrywała się poza granicami wozu.

Zaczęło się spokojnie, choć bardzo niepokojąco. Z piasku w pobliżu wehikułu wydostały się nagle dziesiątki małych skorpionów. Na niebie pojawiły się niemożliwe do przepłoszenia sępy, zupełnie jakby znały przyszłość. Gdy Aleksis zrozumiał wreszcie, co należy czynić, wynurzył się z wozu i poprosił o pomoc. Lorinel złamał się wreszcie, obwieszczając w krótkich słowach, że żaden z karawaniarzy nie może zbliżyć się do Elain. Alchemik otrzymał narzędzia chirurgiczne i zaczął działać. Wiedział, że należy pozbyć się płodu wyniszczającego swą matkę. Ranił ją od środka, a jej organizm nie był zdolny do jego spędzenia. Sama bredziła w gorączce, utrzymując, że dziecko nie jest jej.

Im Czarny Kamień bliższy był swego celu, tym większe anomalie wykrzywiały rzeczywistość w pobliżu wozu. Sama Pustynia Śmierci stanęła przeciwko Dahhardowi, golemowi Aleksisa oraz obstawie karawany. Nieludzkie pokazy, którym wówczas świadkowano, szybko znalazły swe źródło w szafującym sztuką magiczną Lorinelu. Rozpacz pożerała go z chwili na chwilę, a on poddawał się jej. Nie wydawało się, że potężna moc, którą zaczął wtedy dysponować, należała całkowicie do niego. Nie panował nad tym, co działo się wokół niego.

Skorpiony połączyły się w jedną całość, chmarą atakując śmiertelników. Z niebios spadły na nich sępy, a w piaski uderzały wyładowania. Nieznana siła posługiwała się wszystkim, byle tylko unieszkodliwić żyjących, którzy przystąpili do beznadziejnej z nią walki. Wielu szybko poległo, nie doczekując chwili, gdy zwierzęta padły bez życia. Lorinel zakończył swe lamenty, uprzytamniając sobie fakt, który przemocą wrył się w umysły wszystkich jego ofiar.

To właśnie wtedy elf zrozumiał, że decyzja zejścia z traktu nie była do końca jego. Że większość tego, co ostatnimi czasy robił, nie wynikała z jego osobistych przekonań. Że ktoś inny od dawna władał jego podświadomością, podszeptując rozwiązania, które Lorinel skwapliwie wdrażał. Racjonalizował przed sobą wszystkie szaleństwa, dając sobą kierować w sposób najdoskonalszy z możliwych. Świadomość ta spadła na niego wraz ze słabością, która została skwapliwie wykorzystana. Rozpacz została zniweczona, a umysł elfa zmiażdżony. Mógł tylko obserwować dzieło zniszczenia, w którym jego ciało stanowiło wyłącznie narzędzie. Cudza jaźń całkowicie wzięła go w swoje posiadanie. Umysłowa batalia została przegrana, poczucie winy było zbyt silne, a Lorinel stał się wrogiem swych towarzyszy. Magia, która przez niego przebiegała, karmiła się siłami życiowymi. Sępy i skorpiony padły jako pierwsze.

Pierwszy oprzytomniał jedyny w obstawie karawany krasnolud, który rzucił się bez wstępów na Lorinela. Niestety, cios toporem nie sięgnął celu, bowiem siła magiczna miotnęła brodaczem bez problemu, nie gasząc jednak jego zapału. Teraz miał jednego przeciwnika, domyśliwszy się, że to właśnie on wszystkiemu zawinił, że zdradził ich wszystkich, tłumacząc swe decyzje racjonalnymi pobudkami. Jego cel był jednak jeden: umożliwić dziecku wydostanie się na świat. Kosztem pożeranej przez nie Elain.

Aleksisowi udało się wreszcie odsłonić żyjącego dotychczas w ciele elfki potwora. Jego brunatnoczerwona, łuskowata skóra i pazurki dotkliwie poraniły kobietę. Wystawienie demonicznego bękarta na świat zewnętrzny silnie zaburzyło jego koncentrację, co odbiło się na postępującym szaleństwie Lorinela, który padł na moment na kolana, ściskając swoją głowę i wrzeszcząc wniebogłosy. Po chwili opanował się, przechodząc do walki i sukcesywnie wyżynając członków karawany. Elf był niezatrzymany – strzały sterczały z jego piersi, ciosy spadały na jego głowę, miecz w jego dłoni spadał jak młot.

Tymczasem Czarny Kamień sięgnął po najbardziej zaawansowane, znane mu narzędzie alchemiczne. Z pomocą posiadanych przez siebie, potężnych artefaktów, przystąpił do przeprowadzania skomplikowanej operacji. Zamierzał dokonać magicznej syntezy na potworze z wnętrza elfki, przetwarzając go na substancję alchemiczną. Połączona z nośnikiem syntezy rękawica dotknęła demonicznego bękarta. Wznosząc modły do niebios Aleksis pozostawił sukces operacji w rękach bogów. Nie mógł zrobić nic więcej.

Proces zakończył się śmiercią potężnego, nienarodzonego bytu, skondensowanego do postaci małego słoiczka z brunatną substancją. Zaraz po tym Lorinel oprzytomniał na chwilę, wyrwany ze szponów obcej jaźni oraz magii. Zdążywszy jeszcze wyrazić swą skruchę wydał ostatnie tchnienie. Zabrał ze sobą wielu, pozostawiając wykrwawiającego się Dahharda, obróconego w perzynę golema i ciała wszystkich swych towarzyszy.

Uwolniona od plugawego dziecięcia Elain oprzytomniała, mimo ran wykazując chęć pomocy swym wybawcom. Choć nie była w stanie przywrócić nikomu życia, okazała się być biegła w leczniczej sztuce magicznej. Nienarodzony demon wykorzystywał jej moc przeciwko niej od kiedy zagnieździł się w jej ciele. Wkrótce na jaw wyszło, że Elain od dawna wiedziała o tym, co pochłaniało Lorinela. Opowiadając z cicha swą historię pragnęła wyjaśnić alchemikom, w co się wplątali. Opowiedziała swą historię.

Wyjęci spod prawa, zhańbieni miłością, którą do siebie wzajemnie żywili, wyklęci przez ich rodziny, Elain i Lorinel uciekli z domu. Ona – dobrze sytuowana w elfickiej społeczności – była medium magicznym, on – odszczepieniec i buntownik – zajmował się niebezpieczną, pogardzaną przez wielu sztuką. Jego badania zaszły zbyt daleko, pałał się zbieraniem wiedzy na żywych organizmach, zgłębiając tajniki nekromancji. Miłość trafiła ich znienacka, a romans, w który się wdali, szybko wyszedł na jaw. Daleko nie uszli.

Zbudzona pewnej nocy Elain wiedziała, że jest w ciąży, jednak jej radość szybko się ulotniła. Wpadający powoli w szaleństwo Lorinel nie dopuszczał do niej nikogo, odpychając ciekawskich nie tylko rozkazem, ale również siłą mięśni, a nawet magią. Demoniczny bękart od momentu poczęcia posługiwał się nim niczym szmacianą lalką, żerując na mocy tak jego jak i swej matki. Gdyby dorósł, zatopiłby świat we krwi. Gdyby nie Aleksis.

Kopiący groby alchemicy szybko zrozumieli, że wśród nich jest jeszcze jeden ocalały. Krasnolud Greg trzymał się jeszcze, co niezwykle uradowało Elain. Wśród osobistych rzeczy Lorinela znalazła się szkarłatna agawa oraz fragment cennego pergaminu. Elf zanotował, że istnieją jeszcze dwa podobne, a odszukanie ich wszystkich może zaowocować zdobyciem ogromnej wiedzy.

Niestety, Aleksisowi nie dane było rozwikłać tej zagadki. Rozstał się z Elain i Gregiem, podążając z Dahhardem w kierunku Minaloit, ich domu. Nie dane było mu długo cieszyć się spokojem. Stracił swój magiczny nośnik, niezbędną do jego używania rękawicę, miksturę stworzoną z demonicznego dziecka, fragment pergaminu i – nade wszystko – swoje życie.

Esencja Lorinela przetrwała w nim, a bękarta w jego nieznanym mu wcześniej bracie. Mork, bo tak właśnie się zwał, był kompletnym szaleńcem, który umyślił sobie zabicie Aleksisa. Nie wiedząc, że jego ruchami powoduje plugawa istota pomiotu unicestwionego przez Bentruma, dokonał rzezi na rynku miasteczka. Sam postradał przy tym życie, ożywiony przez plagę i grasując właśnie w kanałach pod Minaloit, świadomy tylko na tyle, by móc dalej siać zniszczenie.

Aleksis zaczął postrzegać Morka. Zauważył też Rowenę, którą ścigał. Uczucia, które żywił do tej kobiety trafiły weń z intensywnością, której nie mógł się spodziewać. Powoli jego jaźni ukazywało się coraz więcej szczegółów kompleksu, który zwiedzał swym magicznym zmysłem. W tunelach było dużo zła, a także spora grupa krasnoludów rozmawiająca żywo z jakąś elfką. Śmiałek, który rzucił się do jeziora, walczył o swe życie. Bentrum postanowił pokrzepić Elain, która nie odpowiedziała na jego słowa. Doceniał ją, jednak ta nie mogła oddalić od siebie poczucia winy.

Rozumieli się doskonale. Ratowała mu życie, ponieważ tak należało zrobić. On bez zawahania zrobił to dla niej, wtedy, na Pustyni Śmierci. Liczył się dla niego tylko ten cel. Nie wiedział, że przy okazji uratował znaczną część świata przed demonicznym wpływem. Elain miała tę przewagę, że wiedziała, z kim walczy o życie Aleksisa. Mimo swego ogromnego potencjału traciła siły, prowadząc batalię na metafizycznym poziomie. Batalię, która manifestowała się Dworem Pomiędzy Spektrami i która powstrzymywała kolejny wielki kataklizm.

Wreszcie Bentrum zaproponował przywołanie swego mistrza. Pokładał w nim ogromne nadzieje, wiedząc, że stary Quintus poradziłby sobie ze wszystkim. Cokolwiek Aleksis wiedział, nauczył się od niego. Trafiając do niego jako sierota miał ogromne szczęście.

– Pan plagi działa nieczysto. Nie mogę cię opuścić, Aleksisie. Jeszcze nie – przekazała Elain, kierując swoją uwagę na topiącego się mężczyznę. Ostatecznie udało mu się wyrwać na brzeg, jednak bytująca w podziemnym jeziorze potwór wodny poranił go dotkliwie. Nie wydawało się, że przeżyje.

Awatar użytkownika
Aleksis Bentrum
Posty: 1192
Rejestracja: 29 paź 2011, 16:01
Lokalizacja postaci: Dwór Pomiędzy Spektrami
GG: 50433717
Karta Postaci: viewtopic.php?t=961

10 sty 2017, 23:07

Przeszłość przypomniała o sobie, kiedy Elain i Aleksis rozmawiali. Wydarzenia na Pustyni Śmierci zmieniły drogę alchemika, która wcześniej dążyła do prostego celu - badań. Bentrum nie zamierzał walczyć przeciw siłom, których nie rozumiał, raczej zamierzał spędzić większość życia w spokojnych warunkach, oddając się pasji odkrywania tajemnic budujących wszechrzecz - świat fizyczny Lewiatana. Spotkanie karawany Lorinela zmieniło wszystko i to od niej rozpoczęła się ścieżka ku niechybnej śmierci i cierpienia. Koniec końców bohaterstwo pozbawiło Czarnego Kamienia ręki, a porzucona rodzina zgasiła życie.

Długo zajęło Czarnemu Kamieniowi pozbieranie się po burzy emocji. Nie dało się beznamiętnie patrzeć na niesamowite zdarzenia, nawet jeśli należały one już do historii. W końcu zielonooki odetchnął, kiedy odzyskał spokój. Poczucie równowagi nie trwało zbyt wiele czasu, bowiem mistyczne zmysły Aleksisa dostrzegły kolejne osoby. Tym razem człowiek spojrzał na nieumarłego brata oraz Rowenę. Widok ukochanej przywołał milsze wspomnienia, niemniej obserwowanie jej wędrówki ku niechybnej śmierci zdenerwowało umęczoną duszę odkrywcy Dworku Pomiędzy Spektrami. Potwór pod postacią zdechłego brata, odważny śmiałek znajdujący się blisko ostatecznej granicy i niedoszła żona narażona na okropne niebezpieczeństwa - chujowo.

Bentrum postanowił zająć myśli rozmową, bo patrzenie w milczeniu na to, co się mogło za chwilę stać, za bardzo nadwyrężało jego kondycję psychiczną.

- Elain. Wspomniałaś o łasce bogów krasnoludów, dzięki której śmiertelni przekroczyli jedną z bram - zaczął wątek. - W jaki sposób moc Dworku wpływa na świat żywych? Każde moje zwycięstwo przy próbach dawało ci siłę, żeby pomóc bohaterom?

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3822
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

MG-post: Fiend

04 cze 2018, 20:49

MG

Racjonalny umysł Aleksisa Bentruma nie zostawił go nawet po śmierci ciała. Pragnął zrozumieć rzeczywistość, w której się znalazł, mimo że wybiegała ona poza percepcję śmiertelników. Jego podejście było niemal pragmatyczne – chciał zająć się rozmową, by nie musieć patrzeć na zmagania w przedsionku Dravenghr. Byli tam ludzie, którzy walczyli za niego, choć większości z nich nawet nie znał. Było mu z tym niezbyt dobrze, zatem przeszedł do tego, co znał najlepiej – wywodów myślowych. Jego istota łaknęła wiedzy i informacji nawet wtedy, gdy znajdowała się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Pogoń za nią stanowiła na tyle fundamentalną cechę Aleksisa, że wykazywał ją nawet jako metafizyczny cień żywego organizmu.

– Bezpośrednia walka z panem plagi, gdy ten trzymał w objęciach twą duszę, mogłaby cię zniszczyć. Przekonałam go… zmusiłam… do ustanowienia reguł. To była moja jedyna szansa. Zrozum – to był pakt. Spodobało mu się. Lubi takie gry. Wystawił czempiona, moim byłeś ty. Z każdym twoim sukcesem pan plagi musiał się wycofywać. Pozwalał mi działać. Otwierałam drzwi, naprowadzałam. Pan plagi wiedział, że może przegrać. Gra stała się brudna. Zdołałam cię wyciągnąć – dzięki tym w dole – przekazała jednym tchem Elain, zaraz po tym koncentrując swą uwagę na staraniach śmiertelników. Chwilę zajęło Bentrumowi zrozumienie, co się wydarzyło. Każdy przekaz od elfiego medium rozbrzmiewał w nim po stokroć, przekazując nie tyle słowa, ile obrazy i uczucia, a przy tym całą masę dodatkowych szczegółów. Rozumiał pobudki Elain i wiedział, że nie mogła postąpić inaczej – że uratowała go w sposób, w jaki nie mógłby nikt inny.

Sokolnik rozjarzył się nienaturalnym światłem, rozświetlając nie tylko mrok, ale także dobrze widoczne dla Aleksisa strumienie nieczystych sił. Stanowił istną latarnię dobra w miejscu pełnym pierwotnego zła. Za nim poruszał się ostrożnie Nessir. Rowena wygrała swój pojedynek i zastygła w bezruchu, niepewna, co należy dalej zrobić. Wspomniany przez medium pan plagi był dla Bentruma niewidoczny. W miejscu, w którym zniknął Sokolnik, ziała tylko czarna plama. Istota alchemika, tak samo jak istota Elain, nie miały tam wstępu. Wszystko należało teraz do tych, którzy byli w przedsionku Dravenghr.

Ostateczna śmierć Morka wywołała w Aleksisie ulgę. Oto wspomniany czempion pana plagi dokonał żywota, gdy dosięgnęła go sprawiedliwość. Martwiła jednak nieobecność demonicznego pomiotu, który jeszcze niedawno kierował ruchami brata Bentruma. Nie dostrzegały go nawet wyostrzone, metafizyczne zmysły ogołoconego z ciała alchemika. Wiedział, że rozegrała się bitwa – gdy demony Roweny stanęły do walki ze sternikiem Morka – ale obecnie nie było po niej ani śladu.

Awatar użytkownika
Aleksis Bentrum
Posty: 1192
Rejestracja: 29 paź 2011, 16:01
Lokalizacja postaci: Dwór Pomiędzy Spektrami
GG: 50433717
Karta Postaci: viewtopic.php?t=961

Re: Dwór Pomiędzy Spektrami

05 cze 2018, 18:44

Gdyby alchemik posiadał ciało z krwi i kości, skrzyżowałby ręce na piersi, a potem zmusiłby umysłowe tryby do zrozumienia przekazu Elain. Chwilę zajęło mu przyswojenie informacji, które niedługo później zrodziły w nim pytania. Zanim mężczyzna podjął się próby wypytania elfki, najpierw spojrzał na wydarzenia mające miejsce w świecie żyjących.

Rowena wygrała pojedynek z Morkiem. Widok pokonanego w walce brata przyniósł ulgę Bentrumowi. Wcześniej nienawistne uczucia względem krewnego zmieniły się w poczucie spokoju, w końcu ten opętany szaleniec zginął, oby śmiercią ostateczną. W dalszej części podziemi Sokolnik odsłonił mroczną kurtynę tajemnicy, światło bohatera ujawniło źródło zła. Niestety, obserwator nie był w stanie określić konkretnego wyglądu tego zła. Świecący się śmiałek wkrótce znikł za mgłą mocy pana plagi, której nadprzyrodzony wzrok Aleksisa Bentruma nie mógł przejrzeć. Zniknęła również siła napędzająca zwłoki Morka, wyparowały demoniczne duchy gnębiące Rowenę. Postrzeganie rzeczywistości zostało ograniczone, czyżby pan plagi nie pozwalał czempionowi medium dalej oglądać wydarzeń, a może Aleksisowi po prostu kończył się czas umożliwiający trwanie jako świadomy duch?

- Elain, przybyłaś do Minaloit, aby powstrzymać pana plagi. Krwawa Róża ci to uniemożliwiła. Znasz tego potwora i wiedziałaś, w jaki sposób przekonać go, aby podjął się gry o moją duszę. Istoty takie jak ty znacznie dłużej żyją od nas, ludzi - alchemik starał się przemawiać spokojnie i zrozumiale. - Znasz tego potwora. Czym on właściwie jest? Czy wcześniej miałaś z nim styczność, być może nawet za czasów pierwszego burmistrza Minaloit?

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3822
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

MG‐post: Way Ahead

22 paź 2018, 03:01

MG

Zawieszona pomiędzy Spektrami jaźń Aleksisa Bentruma obserwowała wszystko, co dzieje się w przedsionku Dravenghr. Czarny Kamień miał wgląd w rzeczywistość niczym zza zasłony, doświadczając jej w sposób podobny doświadczaniu snów. Rozmawiał świadomie z inną istotą zamkniętą w tej przestrzeni, istotą, która go tu sprowadziła – elfickim medium, Elain. Utrzymywała go tutaj dla jego własnego bezpieczeństwa, choć nie ukrywała, że jego los zależy od tych, którzy poszukiwali Krwawej Róży.

Kobieta nie musiała odpowiadać na pytanie Aleksisa Bentruma, bo oto dostrzegł on pana plagi w całej okazałości. Gdy tylko śmiertelnicy trafili do komnaty z wyrysowanym posoką glifem, myśli alchemika wypełniła wyłącznie jedna postać. Postać o wielu imionach lub być może bez imienia – pan plagi, Chorąży, ten, który pierwszy wyszedł z Dravenghr. Forpoczta najazdu nie z tego świata, okrutny, bezmyślny niszczyciel lubujący się w cierpieniu zadawanym śmiertelnym.
Zrozumiał, że Elain nigdy nie miała z nim styczności – od czasu Bakero nikt nie miał. Ślady batalii były dla Aleksisa Bentruma czytelne. Nie wiedział już, czy przemawia do niego medium, czy też doświadcza doznań innego rodzaju. Dowiedział się… nie… znów zrozumiał, jaka była przeszłość.

Schodzący do samych bram Dravenghr dawny przywódca bractwa Minaloit był uzbrojony wyłącznie we własną, zdobytą w trakcie dalekiej podróży wiedzę oraz kilka sprytnych, magicznych bibelotów. Cudem zdołał wytropić i unieszkodliwić pana plagi na czas potrzebny do wyrysowania skomplikowanego glifu. Pierwszy krąg, drugi krąg, trzeci krąg – już przy kończeniu inicjalnego Chorąży wznowił batalię, czując wpływ, jaki glif roztacza. Wysysał jego potęgę i nie pozwalał się jej odrodzić, co napełniało rogatego wściekłością.

Walczący z nim fizycznie jak i mentalnie Bakero nanosił runy niestrudzenie, aż jego dzieło było skończone. Demon zapadł w letarg, jednak Krwawa Róża nie mogła utrzymać go po wieki. Z czasem błędy w sztuce zebrały swoje żniwo, pozwalając panu plagi na zebranie sił. Wiele z nich włożył w pozyskanie ciała Aleksisa Bentruma do swej armii nieumarłych, wiedząc, jaki drzemie w nim potencjał. Elain opóźniła jednak jego plan, zmuszając do walki na zupełnie innym polu. Dała czas śmiałkom, by mogli odnaleźć Krwawą Różę, unieszkodliwić Chorążego i ocalić nie tyle Aleksisa, ile świat przed jego wskrzeszeniem.

Negatywne odczucia zalały umysł Bentruma niczym nagły pożar. Kierował je przeciwko Elain, czując, że to wszystko jest jej winą. Karmiąc go fałszywą nadzieją wystawiła do bitwy tak samo, jak chciał uczynić to pan plagi. Jedyną różnicą było pole bitwy – Dwór Pomiędzy Spektrami, podczas gdy Chorąży walczyłby w świecie, z którego Bentrum pochodzi. Trudno było mu ocenić, co było lepsze. Czarny Kamień nie myślał racjonalnie – widział przed sobą tylko pana plagi.

Im dłużej śmiertelnicy znajdowali się w komnacie Krwawej Róży, tym mocniejszy się stawał i tym mocniej jego racje przebijały się w umyśle Aleksisa Bentruma. Pojął oto, że jego wrogiem jest nie tyle sam pan plagi, dzięki któremu mógłby odzyskać żywot i osiągnąć nieśmiertelność, lecz Elain, która nie pozwalała doprowadzić do tego stanu. Czuł jej zaskoczenie, smutek, być może złość – naturalną reakcję kogoś, kogo spisek został przejrzany. Nie wpływały na niego tak samo, jak kiedyś. Był na nią wściekły i pragnął to wyrazić. To, co przeżył po śmierci było istną torturą, okrucieństwem, które wzbudzało naturalny gniew. To przez nią zmarł jego rodzony brat, z którym nie zdążył się nawet poznać.

Aleksis nie chciał być dłużej marionetką w rękach mocniejszych od siebie. Całym sobą pragnął wyzwolenia – albo w jedną, albo w drugą stronę.

Awatar użytkownika
Aleksis Bentrum
Posty: 1192
Rejestracja: 29 paź 2011, 16:01
Lokalizacja postaci: Dwór Pomiędzy Spektrami
GG: 50433717
Karta Postaci: viewtopic.php?t=961

Re: Dwór Pomiędzy Spektrami

22 paź 2018, 04:51

Czarny Kamień spodziewał się usłyszeć odpowiedzi na swoje pytania, zamiast tego zaznał prawdy w inny sposób. Alchemikowi objawiła się postać przebudzonego zła. Wydawało się ono potężną siłą wpływającą na sferę emocjonalną zielonookiego uczonego. Wyzwolenie negatywnych odczuć było na tyle intensywne, że umysł alchemika doznał chwilowego oświecenia. Zrozumiał instynktownie, jak potoczyła się historia potwora w tym świecie, bohaterem Minaloit okazał się pierwszy burmistrz. To on stoczył realną bitwę w panem plagi, zamknął go w magicznych okowach i uśpił go. Górnicze miasto wykorzystało dany mu czas na rozwój, nie trwał on długo, lecz został on dobrze wykorzystany. Chorąży przebudził się, a jego moc ponownie rzuciła cień zagrożenia na znany Aleksisowi świat.

Śmiertelnik nie nacieszył się ze swoich rozważań, ponieważ intensywność obcowania z demonem nasiliła się. Po chwili jego umysł zaprzestał zimnego rozumowania, gdyż wybuch gniewnych emocji pochłonął istotę Czarnego Kamienia na dobre. Mimowolnie zaczął on spoglądać wrogo na domniemaną wybawicielkę. Elain stała się w oczach człowieka marionetkową mistrzynią, która skorzystała na ludzkim narzędziu, aby przepędzić na dobre pana plagi. Kaźń wskrzeszonego Aleksisa w szalonej rzeczywistości Dworu Pomiędzy Spektrami była niewielką cenę za powstrzymanie stwora zagrażającemu wszystkim mieszkańcom Autonomii. Zaś sam stwór niespodziewanie okazał się kuszącą alternatywą, bowiem zaszczepił w alchemiku nadzieję na powrót do świata żywych, nawet oferując nieśmiertelność. Po raz pierwszy od początku istnienia w Dworku, Aleksis Bentrum ujrzał realną perspektywę wyzwolenia, drogę do życia, nieważne, w jakiej postaci. Jasne rozwiązanie, a nie jakieś poranione szarady krasnoludzkich bogów, enigmatyczne przesłanki pomieszczeń Dworku czy torowanie sobie drogi przez morze krwi, potu i łez. I krowiego gówna.

A jednak alchemik nie popłynął z prądem rzeki mocy pana plagi. Człowiek raz jeszcze, być może ostatni raz, użył swoich sił, aby zdławić w sobie złe emocje. Raz jeszcze zawalczyć z nieuniknionym, nawet jeśli było to szalone. Lekcja, którą pojął duch Bentruma to doświadczenie cierpienia, które zapewne wykraczało poza zrozumienie normalnych i zdrowych ludzi. Dworek ranił alchemika w niemal każdym pomieszczeniu, a on - niczym masochista - wędrował dalej. Nawet jeśli zatonął on w morzu, ponownie umarł, dalej pamiętał ból i nie zamierzał po raz kolejny powtarzać tego cyklu.

Alchemik także nie zamierzał robić to w imię ideałów Elain. Pojął, że znalazł się w grze istot, które równie dobrze mogłyby udawać samych bogów w świecie przeciętnych ludzi. Przestał się oszukiwać - był po prostu pionkiem, zwodzonym mostem, zabaweczką w rękach nieludzkich potworów. Elfka także była potworem, ukrytym za pięknym ciałem. Potworem, który ośmielił się zadecydować o losie alchemika, ponieważ inaczej zadecydowałaby inna siła.

Aleksis Bentrum był na tyle naiwny, że uwierzył w szczątki wolnej woli, które mu powierzono. W końcu potrafił myśleć i mówić za siebie, a nienawistne uczucia były tylko uczuciami. Zacisnął zęby i skoncentrował swoją uwagę na własny byt. Skupił się na przeżywaniu w sobie zła i spróbował je obserwować w taki sposób, w jaki obserwowałby żywioły. Były one fundamentalnym podłożem nauk alchemicznych, zrozumienie ich i opanowanie pozwalało podjąć dalsze kroki w nauce tej sztuki. W świecie Dworku, alchemikowi pozostała jedynie godność człowieka i zrozumienie siebie, więc taką grę rozpocząłby z samym z sobą. Jeżeli miałby odejść w nicość, czy w ręce demona, odszedłby z dumą. Z poczuciem, że chociaż wygrał z samym sobą, aby na końcu tej podróży stać się lepszym człowiekiem. Wszystko inne już było w rękach innych.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3822
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

MG‐post: Knot

14 sty 2019, 04:46

MG

Świadomość tego, że tak naprawdę nigdy nie miał pełnej kontroli nad tym, co stanie się z nim w metafizycznym świecie Dworu Pomiędzy Spektrami spadła na Aleksisa Bentruma niczym młot rycerski. Poczuł się zwiedziony, wykorzystany, użyty niczym narzędzie, którym dwa potężne byty posłużyły się do realizacji swoich celów. Niezależnie od tego, czy odczucia te były racjonalne, przepełniły myśli Czarnego Kamienia, który zareagował impulsywnie, ale i całkowicie zrozumiale.

Nie chciał mieć więcej do czynienia z Elain, panem Plagi i całą ich rozgrywką. Żadna z opcji nie wydawała mu się teraz najlepsza, bowiem obydwie istoty potraktowały go bez szacunku. Czuł, że ma od nich dużo mniejszą moc sprawczą, a jedyne, co do niego należy, to jego własny umysł. Zamknął się w nim zatem, starając się zaprząc swoje zdolności analityczne do poukładania targających nim emocji.

Czuł nieprzejednanie, że nadal jest w pełni władzy nad sobą. Zmanipulowany, robił to, co do niego należało, lecz gdyby posiadał obecną wiedzę na początku swojej przygody pomiędzy Spektrami, mógłby zdecydować inaczej. To go pokrzepiło. Odkrył, że jego myśli płyną wartkim strumieniem – nic ich nie ograniczało, przez co w jego umyśle zaroiło się od różnego rodzaju rozważań. Mimowolnie zaczął prowadzić je równolegle, co ze zdziwieniem przyjął jako naturalne. Z łatwością odnajdywał się w gąszczu problemów, jakie stawiał przed sobą – tych łatwych do rozwiązania, jak i tych trudniejszych.

Zrozumiał, że ten potencjał związany jest ze stanem, w którym się znajdował. Okowy cielesne nie mąciły już jego myśli, przez co mógł bardzo szybko się skoncentrować. Podobnie, jak odciął się od świata zewnętrznego, skupiając na własnym bycie, potrafił bardzo mocno wydzielać daną kwestię od innych. Było to szokujące, ale i fascynujące odkrycie.

Wcześniej, w Dworze, miał pełną świadomość swego ciała, więc działał zgodnie z jego ograniczeniami. Teraz wiedział, że była to nieledwie ułuda, urzeczywistniona tęsknota jego umysłu do rzeczywistości, z jej poukładanymi i znanymi mu dobrze zasadami. Nie musiał się jej oddawać – świat duchowy był dużo bardziej elastyczny, niźli materialny.

Czując, że otwierają się przed nim nowe, ogromne możliwości, Aleksis Bentrum uświadomił sobie z całą mocą, że jeśli nie będzie chciał być częścią planu potężniejszych od siebie istot, to wcale nie musi nią być. Mogą spróbować nagiąć go siłą do swej woli, jednak wówczas mogliby go zatracić, uzyskując bezwolnego golema. Tak czy inaczej zwyciężyłby wówczas, tracąc świadomość i indywidualność w walce, z godnością i dumą.

Co do pana Plagi kwestia była prosta – gdyby był w pełni swoich sił, mógłby zmusić Czarnego Kamienia do powrotu na łono Lewiatana. Nie byłby sobą, ale służyłby zamiarom demona zgodnie z jego wolą.

Elain natomiast z pewnością nie posunęłaby się tak daleko. Mogłaby prosić, namawiać, być może nawet manipulować – o co Aleksis i tak już ją posądzał – ale nie użyłaby brutalnej siły. Nie była tego typu osobą, tego można było być pewnym.

Zupełnie inną, otwierającą się przed alchemikiem opcją było samodzielne wytyczenie sobie drogi. Gdyby jakimś sposobem wywinął się obu potężnym graczom, mógłby sam zadecydować o sobie, pozostając związany ze światem duchowym, bądź wracając do świata materialnego – w tej czy innej formie. Nie wiedział, czy dzięki nowoodkrytym zdolnościom mógłby do tego stopnia nagiąć rzeczywistość, by wrócić do żywych. Wiedział natomiast, że potężne istoty nie interesują się nim bez powodu i na tym potencjale mógł oprzeć swoje dalsze kroki.

Odkrycie przyczyny, dlaczego po jego śmierci w ogóle rozpoczęła się cała ta międzyspektralna podróż, było w tym przypadku najważniejsze. Znając ją, mógłby jej użyć, znajdując dla siebie miejsce przy stole nie jako pionek, lecz jako równorzędny gracz, który może decydować o przebiegu zmagań.

Awatar użytkownika
Aleksis Bentrum
Posty: 1192
Rejestracja: 29 paź 2011, 16:01
Lokalizacja postaci: Dwór Pomiędzy Spektrami
GG: 50433717
Karta Postaci: viewtopic.php?t=961

Re: Dwór Pomiędzy Spektrami

14 sty 2019, 18:40

Przed Czarnym Kamieniem otworzyły się bramy potęgi, o której mógł jedynie marzyć za czasów egzystowania w ciele fizycznym. Siła ta nierzadko była celem ostatecznym mistyków i uduchowionych uczonych, a przejawiała się ona pod postacią umysłu uwolnionego od materii doczesnej. Oświecenie, wstąpienie na wyższy poziom świadomości, zrozumienie sensu świata - wiele imion niósł ten stan ducha umożliwiający pełniejsze i skuteczniejsze rozumowanie. Alchemik nie z własnej woli wkroczył w majestat oświecenia, jednak dzięki niemu mężczyzna pojął swoje miejsce w grze medium i demona, więc zamierzał on skorzystać z szansy na wyzwolenie się z koszmaru.

Dworek w swej istocie był projekcją jaźni istot o niebywałej mocy, dlatego wpływali oni na wygląd oraz właściwości pomieszczeń-zagadek. Przypominało to formowanie świata z gliny oraz zaklinaniu w niej prawideł, ażeby tak uformowana rzeczywistość trzymała się kupy. Każda ze stron konfliktu próbowała utrzymać znany Bentrumowi porządek w materii Dworku albo nadwyrężyć magiczne mechanizmy podtrzymujące ład, żeby przychylić szansę zwycięstwa na drugą stronę. Wzajemne szarpanie się Pana Plagi z Elain doprowadziło do zakłócenia struktury działania Dworu Pomiędzy Spektrami, a konsekwencje tego doświadczył Aleksis pod koniec zagadki hazardowej i leśnej szarady, w której brały udział inkarnacje Bentrumów.

Czarny Kamień wiedział, co musiał czynić, aby wzbić się na poziom graczy, a potem podyktować własne warunki. Potrzebował kart przetargowych, dzięki którym wywalczyłby swoją duszą i wolność. Jedną z tych kart już posiadał, a była to wiedza zdobyta w formie cielesnej, rozwiązującej tajemnice pomieszczeń. Zdobycie pozostałych kart wymagało przygotowań, a alchemik nie zamierzał tracić cennego czasu.

Pierwszym etapem pracy było sięgnięcie do wspomnień oraz zbadanie ich z nowej perspektywy, którą zapewniała duchowa jaźń. Aleksis Bentrum, skupiony na swym jestestwie, wydobywał z siebie informacje o przełomowych momentach w swoim życiu na ziemi Lewiatana. Analitycznie obserwował poczynania siebie z przeszłości. Nie utożsamiał się emocjonalnie z dawnym sobą, traktował minione dzieje jako łańcuch przyczynowo-skutkowy. Później, drogą wytypowanie najważniejszych wydarzeń, uporządkował chronologicznie wydarzenia, które najsilniej ukształtowały Czarnego Kamienia i posiadały mocny związek z walką demona przeciw długowiecznej medium.

Ugryzienie wampirów stanowiło fundament zainteresowania Pana Plagi osobą Aleksisa Bentruma. W Lesie Cieni nieumarłe drapieżniki upolowały zielonookiego chłopaka. Gdyby nie interwencja jego nauczyciela, mistrza sztuk Czarnych Kamieni, uczeń zmarłby albo przeistoczyłby się w kreaturę nocy. Alchemia wraz z potężną magią uratowała go przed przemianą, ale nie wymazała klątwy wampiryzmu. Była ona uśpiona.

Pustynna przygoda również wpłynęła na kształt Aleksisa, ponieważ po pokonaniu Lorinela i przekształceniu demonicznego dziecka w miksturę, Elain pozostawiła po sobie pamiątkę. Naznaczyła klatkę piersiową alchemika misternym tatuażem, którego funkcją miała być ochrona przed mocami rodem z Czeluści.

Ostatnim etapem była śmierć samego Aleksisa pod gruzami ratusza Minaloit, dokonana z ręki jego opętanego brata. Pan Plagi czekał na ten moment, aby wyciągnąć macki swojej potęgi po esencję człowieka noszącego klątwę wampiryzmu. Wydawałoby się, że wszystko poszłoby po jego myśli, jednak zastał on przeszkodę pod postacią magicznego tatuażu medium. Znamię działało antagonistycznie na moce uwięzionego w Krwawej Róży, jednak nie uchroniło ono całkowicie zmarłego burmistrza przed wpływem Pana Plagi. Elain, zapewne dzięki swym nadprzyrodzonym zdolnościom i połączenia z Bentrumem dzięki tatuażowi, wyzwała uwięzionego demona na pojedynek. On natomiast potrzebował na swoje usługi nieumarłego obdarzonego inteligencją oraz świadomością, dlatego zgodził się na pojedynek. Poza tym - skurwysyn lubił takie gierki. Moce plagi zderzyły się z mocami elfki i tak powstał Dwór Pomiędzy Spektrami, w którym alchemik podejmował wybory zbliżające lub oddalające go od szponów demona. Każde zwycięstwo Aleksisa dawało sposobność Elain na pomaganiu poszukiwaczom przygód w pokonywaniu przeszkód kanałów. Brat Bentruma, Mork, który również został wciągnięty do tej gry miał inne zadanie. Opętany szaleniec był uosobieniem chaosu, a jego działania miały przyśpieszyć unicestwienie zasad Dworku. Ich brak pozwoliłby demonowi na zwycięstwo, tym samym zdobycie Aleksisa Bentruma.

A gdzie znajdował się Dworek Pomiędzy Spektrami? Odpowiedź na to pytanie przyszła z czasem, gdy duchowa reprezentacja osoby Bentruma rozważała nad sensem działania swoich przeciwników. Dworek nigdy nie opuścił świata Lewiatana, a zrodził się w umysłach wszystkich uczestników. Wyglądało na to, że moce elfki i demona połączyły się z duszami Morka i Aleksisa. Gdy ich zmarłe ciała pożerała Plaga, zaklęte w nich dusze przeżywały rzeczywistość w Dworku. Dlatego ten świat był iluzją. Gliną, którą tak łatwo formować i nadawać jej prawidła. Wszystko się działo w połączonych ze sobą jaźniach, z których dwie posiadały rolę nadrzędną i sterującą.

Teoria Czarnego Kamienia wydawała mu się kompletna. Dzięki niej mógł czerpać siłę ze zrozumienia tego, co zaszło. Niemniej potrzebował jeszcze mocy sprawczej, żeby przekuć swoją wolą w działanie. Złapać za glinę rzeczywistości i uformować ją wedle własnych potrzeb. Drugim etapem było zbadanie samego siebie. Aleksis starał się badać swoją formę tak, jakby był medykiem. Pomagał sobie wizualizacjami i umiejętnością medycyny, żeby poznać cechy powłoki, do której zakotwiczona została jego świadomość. Celem badania była próba odkrycia w sobie możliwości wyzwalania mocy magicznej. Być może dotknięcie samej klątwy, być może echa pozostałości Lorinela, gdyż Aleksis był jego żywym nośnikiem duszy. Może moc tatuażu dalej działała i istniała możliwość sięgnięcia po nią. Bentrum badał siebie i poszukiwał możliwości.

Trzecim i ostatnim etapem było przeniesienie uwagi z siebie na sam obraz Dworku. Aleksis starał się odepchnąć od siebie próby sugestii ze strony demona i Elain, a skupił się całkowicie na obecnych siłach tworzących iluzję. Pamiętał, że raz dano mu było zobaczyć surową materię Dworku pod postacią niesamowitych figur geometrycznych. Teraz duch próbował odnaleźć ponownie te figury geometryczne, starał się przeniknąć swymi metafizycznymi oczami fasadę, coby dotrzeć do serca tego miejsca. Jeśli Czarny Kamień odnalazłby takową przestrzeń, spróbowałby połączyć z nią swoje zmysły i zachować samoświadomość.

Wśród pierwotnych energii tworzących Dwór, Czarny Kamień wykorzystałby pojętność swojego umysłu, żeby pojąć zasadę działania tutaj zgromadzonych sił. Spróbowałby je zidentyfikować i uszeregować, jeżeli dało się te siły rozróżnić. Następnie duch odwołałby się do swojej wiedzy na temat domeny przeistoczenia, żeby rozpocząć proces przemiany w celu przekształcenia tychże sił w taki sposób, żeby naprawić szkody spowodowane przez posunięcia demona oraz uzyskać wpływ na sam Dworek.

Wróć do „Minaloit”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 25 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 24 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Kerreos
Liczba postów: 52310
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1051
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Reinar
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.