Sokolnik

Tutaj znajdują się zaakceptowane Karty Postaci, których posiadacze napisali co najmniej jednego posta fabularnego przez ostatnie dwa miesiące.
Awatar użytkownika
Sokolnik
Posty: 101
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:37
Lokalizacja postaci: Kanały
Karta Postaci: viewtopic.php?p=44142#44142

Sokolnik

07 lip 2013, 21:39

1. Imię: Dresz, znany jednak jest jako "Sokolnik".

2. Płeć: Mężczyzna

3. Wygląd:
Rysy twarzy, włosy, oczy:

Twarz Sokolnika skryta jest częstokroć pod kapturem, jakby bez przerwy obawiał się niechcianych spojrzeń. Pierwszym co przyciąga uwagę w wyglądzie Dresza jest blada cera, najwidoczniej osobnik ten stroni raczej od światła. Zaraz po niej w oczy rzuca się długa blizna, ciągnąca się z lewej strony twarzy. Co prawda blizn na ciele Sokolnikowi nie brakuje, ta jednak jest w wyjątkowo widocznym miejscu. Zaczyna się ona w połowie wysokości czoła i schodzi w dół, przez oko, aż na wysokość kącika ust. Twarz Sokolnika jest pociągła, chuda, o lekko widocznych kościach policzkowych. Ma ostre, wręcz agresywne rysy. Częstokroć można dostrzec u niego kilkudniowy zarost, jednak nigdy nie wyhodował brody ni wąsów. Pewien kontrast stanowią sporej wielkości, szare oczy. Te nie zdają się być czujne ani agresywne, jak sugerowałaby reszta facjaty ich właściciela. Są szare, mętne i jakby bez wyrazu. Dresz wędruje przez codzienność ze spojrzeniem utkwionym przed siebie, wręcz martwo patrząc w jakiś niewidoczny, zawieszony w powietrzu punkt. Jedynie podczas rozmowy jego wzrok niemal bezwiednie wędruje w stronę mówiącego, zatrzymując się na nim swoje puste, nic nie sugerujące spojrzenie. Nos natomiast jest proporcjonalny do reszty twarzy, ni to duży, ni mały. Lekko garbaty, przywodzący na myśl kształt orlego dzioba. Włosy Dresza są kruczoczarne, sięgają do ramion, z przodu odgarnięte najczęściej na bok, a te kosmyki, które wyjątkowo uparcie opadają na oczy zostają niezbyt troskliwie przycięte, prawdopodobnie sztyletem, czy też tego typu narzędziem. Jego wizerunku dopełniają średniej wielkości, lekko sine usta o skwaszonym wyrazie.

Ubiór i widoczne części ekwipunku:

Większość jego ubioru kryje się pod czarnym, nieco zszarzałym płaszczem, który z przodu jest związany sznurkami na wysokości piersi i pasa. Lewa poła płaszcza zachodzi częściowo na prawą, co jest spowodowane układem sznurków. Ów element ubioru jest wyposażony w przyszyty do niego kaptur i sięgające tuż powyżej nadgarstków rękawy. Płaszcz opada do wysokości nieco powyżej bioder, gdzie dzieli się na pięć części. Jedna, opadająca z pleców zmierza w dół, na wysokość kolan gdzie zwęża się gwałtownie, by w końcu oba brzegi połączyły się kilka centymetrów niżej, na tyle wysoko by nie utrudniać ruchu, jednak dość nisko aby skrywać przed niechcianym wzrokiem. Kolejne dwie części, na biodrach, opadają swobodnie w dół, zatrzymują się na wysokości kolan. Ostatnie dwie znajdujące się z przodu, najwęższe z wszystkich pięciu również sięgają do kolan. W ten sposób z przodu i z tyłu płaszcza powstały po dwa wcięcia, które umożliwiają swobodne sięgnięcie pod niego bez konieczności unoszenia czy przesuwania poły ubrania. Materiału jest na tyle dużo, że przerwy pomiędzy poszczególnymi częściami płaszcza pozostają przez większość czasu zakryte i niewidoczne. Chyba że wystaje z nich akurat rękojeść miecza. Bystre i uważne oko może mieć okazję, czy to przy gwałtowniejszym ruchu Sokolnika, czy też gdy materiał się zawinie, dostrzec pod płaszczem lekką, ćwiekowaną skórznię. Sama jej obecność sprawia, że Dresz zdaje się mieć nieco masywniejszą posturę niż w rzeczywistości. Inną skrywaną w normalnych warunkach przesz płaszcz rzeczą jest nietypowy, albowiem lniany, a także wyjątkowo gruby, długi i szeroki pas; którym kilkukrotnie się owija.

Oprócz tego, na prawym ramieniu, na płaszczu Sokolnika można dostrzec dość gruby, sięgający niemal po szyję skórzany naramiennik, naznaczony dziesiątkami śladów po szponach.

Na nogach nosi bufiaste spodnie w tym samym kolorze co płaszcz. Nogawki są obfite i lekko pofałdowane, do tego fałdy materiału częściowo na siebie zachodzą z przodu i z tyłu. Sprawia to, że gdy Sokolnik stoi w miejscu, czy nawet porusza się można odnieść błędne wrażenie, że ubiór ten nie posiada dwóch oddzielnych nogawek . Znacznie utrudnia to też odczytanie jakiegokolwiek ruchu jego nóg. Na stopach nosi brązowe, skórzane buty o wysokiej cholewie.

Układ płaszcza nie jest bezcelowy. U lewego boku Sokolnik ma miecz, którym właśnie dzięki tym wycięciom jest w stanie całkowicie swobodnie operować, czy też pod owym płaszczem schować, przekładając za ramię. Jedynym co sugeruje wtedy obecność broni jest niewielkie wybrzuszenie z tyłu, na wysokości ramienia. Miecz został starannie wykonany, ostrze jest jednosieczne, bardzo lekko zaginające się do tyłu. Przy czubku ostrza ostra krawędź skręca do tyłu, łącząc się z tylną krawędzią miecza, tworząc przeznaczony do pchnięć "ścięty" czubek. Rękojeść miecza pozwalała uchwycić go obiema rękami, jednak broń jest na tyle lekka, aby w razie konieczności dało się władać nią przy pomocy jednej. Ostrze mierzy około dziewięćdziesiąt centymetrów, natomiast rękojeść około dwudziestu pięciu. Rękojeść miecza jest owinięta ciemną skórą o czerwonawym odcieniu, w równych odstępach widnieją na niej niewielkie obszary o kształcie rombu pozbawione skórzanego wyłożenia . Jelec natomiast ma owalny kształt, pół centymetra grubości i odstaje od broni na około dwa centymetry. Otacza on na równej odległości całe spojenie zamiast, jak ma większość jelców w zwyczaju, odstawać jedynie znacznie po dwóch przeciwnych stronach. Stal, jak to stal, ma metaliczny połysk, jednak jej kolor jest bardzo ciemny, wręcz czarny. U prawego boku posiada podobną broń, stymże dużo krótszą bo mającą dwudziesto pięciocentymetrowe ostrze i mierząca około dziesięciu centymetrów rękojeść. Jest to w gruncie rzeczy krótsza kopia jego miecza. Jednosieczny nóż, przeznaczony do walki w ciasnych pomieszczeniach. Obie bronie są umieszczone w pochwach z ciemnego drewna, ozdobionych w falowany, nic nie znaczący wzór.

Wzrost: Sto siedemdziesiąt dwa centymetry, co plasuje go jako osobę zdecydowanie wysoką.

Sylwetka i postawa:

Smukły, ma na ciele niewiele tłuszczu, co wynika z ruchliwego trybu życia i niekoniecznie pełnej miski. Jego mięśnie wyraźnie rysują się na ciele, jednak nie jest wielce postawny, przez co nie było widać tego pod ubraniem. W gruncie rzeczy Sokolnik jest dość dobrze zbudowany, niegodzien jednak miana wielkoluda, kupy mięcha, czy też innego określenia często przylegającego do wioskowych kowali. Ot, po prostu przeciętniak, którego takie a nie inne życie sprawiło, że nie brak mu sił w rękach. Wyróżnia go za to postawa. Chodzi wyprostowany, z uniesioną głową. Jego postawa mówi "Ze mną się nie zadziera."; "Nie ruszaj się, albo zginiesz.". Jest to postawa charakterystyczna dla osób władających bronią, przyzwyczajonych do walki, czy pojedynków.

Można było też zauważyć, że kiedy chodzi jego biodra niemal cały czas są na wręcz tym samym poziomie. W efekcie gdy idzie przed siebie sprawia wrażenie jakby płynął. Szczególnie widoczne jest to w trakcie walki.


Cechy szczególne:

Wspomniana wcześniej blizna na twarzy. Dresz może pochwalić się szerokim arsenałem blizn. Niewielkie blizny na spracowanych dłoniach, długa blizna na lewym boku, mniej więcej na wysokości splotu słonecznego, wiele śladów po płytkich cięciach na plecach, piersi, nogach. Trzy malutkie, ledwo widoczne równoległe blizny przy prawym kąciku ust. Pokaźna kolekcja.

Gdyby ktoś miał okazję ujrzeć nagie plecy Dresza zobaczy poczerniałe, lekko wypukłe ślady, przypominające przechodzące nisko pod skórą żyły. Ciągną się one wzdłuż linii kręgosłupa w losowych odstępach. Z odległości kilku kroków, kiedy można je wszystkie objąć wzrokiem zdają się układać w dziwny, nie mający żadnego sensu wzór.

Aura (jeśli dotyczy):

W pewnej mierze jest to spowodowane ciemnym strojem, jednak również sam Dresz w jakiś sposób zdaje się zabijać część otaczającego go światła. Gdy wchodzi do małego pomieszczenia zdać się ono może ciemniejsze, nędzniejsze i przepełnione smutkiem.

Przebywając przez dłuższy czas z Sokolnikiem łatwo o wrażenie, że żyje on jakoś na uboczu. Tak, jakby jego istnienie było kwestią poboczną, czymś nie do końca wpasowującym się w Wolenvain, Lokent, czy resztę świata.

Warto też wspomnień o tym, że osoby które są wyjątkowo mocno uzdolnione w zakresie wyczuwania aur zdołają, odczuć coś przypominające bardzo delikatny nacisk na całe ciało, jakby założyli kolejną, dobrze dopasowaną warstwę ubrania. Albo też coś bardzo, bardzo lekko ich wymacywało.

Pozostałe:

Głos Dresza jest czysty, donośny i spokojny. Nawet gdy mówi cicho stosunkowo łatwo przychodzi zrozumienie go. Rzadkością zresztą jest, aby krzyczał. Z reguły wypowiada się właśnie dość cicho i nie przekazując swoim głosem silniejszych emocji.

Mężczyzna w nietypowy sposób nosi swoją broń. Płaszcz nie pozwala określić co też dokładnie jest nie tak, jednak miecz Sokolnika nie zwisa u boku, a jest na czymś wsparty. W efekcie, gdy trzyma broń gotową do wydobycia rękojeść sterczy jakieś piętnaście, dwadzieścia centymetrów przed nim a, reszta pochwy, niezasłonięta przez płaszcz jest widoczna z tyłu na podobnym poziomie.

Pokaż treść
Obrazek

Trudno zapomnieć o kimś jeszcze. Albowiem Sokolnik nigdy nie jest sam, a jego przezwisko nie nosi swojego źródła w przypadku. Sokół, ewentualnie nazywany przez Dresza mendą, ptakiem, wrednym sukinsynem, czy innymi epitetami. Jest to mierzący 75 cm długości, oraz posiadający skrzydła o rozpiętości niemal półtora metra ptak. Konkretniej, sokół. Ma on krępą sylwetkę i silną budowę ciała o długich, ostro zakończonych skrzydłach i masywnej głowie. Jego pierś z prawej strony, na wysokości serca przecina krótka, jasna blizna. Jego wierzchnie pióra są stalowoszare, miejscami przyprószone siwizną, nieco jaśniejsze na kuprze. Spód natomiast jest biały, z czarnym nakrapianiem w kształcie łez na piersi. Dziób sokoła jest silnie hakowaty, zagięty w dół tworzy charakterystyczny "ząb". Jednym słowem – sokół. Wyjątkowo duży, silny i, jak mawia Sokolnik – wredny. Pomimo tego, że ptak poczuł piętno czasu pozostał szybki, silny i zwinny.
Jeden fakt nie pozwala pomylić tego ptaka z innym i nie jest to jego wielkość. Wzrok Sokoła zdaje się być nad wyraz inteligentny, wręcz przewierca się on przez obserwowanego, jakby próbował zajrzeć wgłąb jego duszy.

Ukrywanie treści: włączone
Treść tej ramki została ukryta przez użycie znacznika [hide]. Jest dostępna tylko dla jej autora oraz Mistrzów Gry.
Awatar użytkownika
Kot'eleiven
Posty: 451
Rejestracja: 19 sty 2012, 21:40
Lokalizacja postaci: Trakt Iquański
GG: 11472512
Karta Postaci: viewtopic.php?t=1476

06 sie 2013, 13:38

Ukrywanie treści: włączone
Treść tej ramki została ukryta przez użycie znacznika [hide]. Jest dostępna tylko dla jej autora oraz Mistrzów Gry.
Awatar użytkownika
Sokolnik
Posty: 101
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:37
Lokalizacja postaci: Kanały
Karta Postaci: viewtopic.php?p=44142#44142

06 sie 2013, 17:07

Ukrywanie treści: włączone
Treść tej ramki została ukryta przez użycie znacznika [hide]. Jest dostępna tylko dla jej autora oraz Mistrzów Gry.
Awatar użytkownika
Kot'eleiven
Posty: 451
Rejestracja: 19 sty 2012, 21:40
Lokalizacja postaci: Trakt Iquański
GG: 11472512
Karta Postaci: viewtopic.php?t=1476

09 sie 2013, 10:27

Cóż, prosiłem Cię o rozpoczęcie punktu drugiego wielką literą, niemniej jednak do reszty się ustosunkowałeś, a sporo rzeczy obgadaliśmy drogą prywatną. Z mojej strony jest Akcept.
Awatar użytkownika
Sokolnik
Posty: 101
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:37
Lokalizacja postaci: Kanały
Karta Postaci: viewtopic.php?p=44142#44142

21 sie 2013, 00:19

Ukrywanie treści: włączone
Treść tej ramki została ukryta przez użycie znacznika [hide]. Jest dostępna tylko dla jej autora oraz Mistrzów Gry.
Awatar użytkownika
Sokolnik
Posty: 101
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:37
Lokalizacja postaci: Kanały
Karta Postaci: viewtopic.php?p=44142#44142

31 sie 2013, 22:49

Ukrywanie treści: włączone
Treść tej ramki została ukryta przez użycie znacznika [hide]. Jest dostępna tylko dla jej autora oraz Mistrzów Gry.
Awatar użytkownika
Aleksis Bentrum
Posty: 1192
Rejestracja: 29 paź 2011, 16:01
Lokalizacja postaci: Dwór Pomiędzy Spektrami
GG: 50433717
Karta Postaci: viewtopic.php?t=961

01 wrz 2013, 01:32

Po uwzględnieniu spraw prywatnie – a trwało to cholernie długo – jestem zgodny przyznać Ci…

Akceptuję.
Awatar użytkownika
Sokolnik
Posty: 101
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:37
Lokalizacja postaci: Kanały
Karta Postaci: viewtopic.php?p=44142#44142

24 wrz 2013, 22:00

Ukrywanie treści: włączone
Treść tej ramki została ukryta przez użycie znacznika [hide]. Jest dostępna tylko dla jej autora oraz Mistrzów Gry.
Awatar użytkownika
Kot'eleiven
Posty: 451
Rejestracja: 19 sty 2012, 21:40
Lokalizacja postaci: Trakt Iquański
GG: 11472512
Karta Postaci: viewtopic.php?t=1476

25 wrz 2013, 17:15

Sokolnik, akcept.
Awatar użytkownika
Sokolnik
Posty: 101
Rejestracja: 07 lip 2013, 21:37
Lokalizacja postaci: Kanały
Karta Postaci: viewtopic.php?p=44142#44142

20 lut 2014, 23:57

Ukrywanie treści: włączone
Treść tej ramki została ukryta przez użycie znacznika [hide]. Jest dostępna tylko dla jej autora oraz Mistrzów Gry.

Wróć do „Karty postaci aktywnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 24 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 23 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Kerreos
Liczba postów: 52310
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1051
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Reinar
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.