Nowy Leviathan - zajawki

Nowości dotyczące Leviathana.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Nowy Leviathan - zajawki

22 maja 2017, 18:05

Na posty, a więc także na mające nastąpić po ich publikacji przejście na nowy silnik i grafikę przyjdzie Wam jeszcze chwilę poczekać.

Żeby nie czynić tych zapowiedzi pustymi postanowiłem wrzucić tutaj pewną zajawkę. Pokazuje ona, jak pracuje światło na nowym Leviathanie.

Obrazek
Założenie było takie, aby niemal każdy element forum subtelnie reagował na dotknięcie kursora, podświetlając się bądź przygasając. Niektóre z nich są animowane.
Obrazek
Podobne rozwiązanie widujemy w nowoczesnych aplikacjach i systemach operacyjnych. Sam Microsoft, zapowiadając nowe wzornictwo dla swoich produktów, określił światło jako jeden z jego filarów.
Obrazek
Bez obaw, to nadal nie jarmark. Kolory podświetleń i ruch został dopasowany tak, by nie kłuć w oczy.
Obrazek
Niektóre z nich nie są nawet widoczne na mniej czułych monitorach.
Obrazek
PS: Po nagraniu GIF‐ów widocznych w powyższym tekście zauważyłem, że na niektórych z nich pojawiają się brzydkie artefakty. Oczywiście na przygotowywanej witrynie ich nie ma.
Awatar użytkownika
Vereomil
Lokalizacja postaci: Karczma Pod Bezgłową Damą
Discord: Vere#6712
GG: 46500292
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2524

22 maja 2017, 21:17

Rażą mnie tylko dwie rzeczy:
1. Napis "Zaloguj się • Zarejestruj się" nie jest w jednej linii.
2. Chmurki pojawiające się po najechaniu na ikony akcji przy poście nie są jednakowej szerokości.

A tak ogólnie to wygląda przyjemnie.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

23 maja 2017, 13:52

Dzięki, Vere, Twoje uwagi na pewno będą uwzględnione. Parę osób przekazało mi swoje spostrzeżenia prywatnie i propozycje poprawek w zasadzie się pokrywają. Tymczasem zachęcam innych do komentowania. Na pewno uda się coś jeszcze wyłapać przed premierą.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Re: Nowy Leviathan - zajawki

10 lip 2017, 19:44

OK, skoro Leviathan przeszedł już na nowy silnik, zamykam ten temat. Możliwe, że powstanie kolejny, z opisem najważniejszych funkcji, ale nie gwarantuję.

Wróć do „Nowiny”