Patrioci

Dział, w którym gracze opisują Stowarzyszenia, do których należą ich postacie, doglądają ich statystyk oraz werbują członków.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Patrioci

20 kwie 2014, 02:17

1. Nazwa Stowarzyszenia: Patrioci.
1.2. Kolor Stowarzyszenia: bordowy.
2. Typ: kompania.
3. Cele Stowarzyszenia: Uszczęśliwianie mieszkańców Autonomii Wolenvain (głównie obywateli jej stolicy) przez wypełnianie dla nich odpłatnych zleceń, którymi nie mogą zająć się oficjalne jednostki administracyjne państwa. Patrioci zajmują się wszystkim, co jest zgodne z ich doktryną, zakładającą dobro kraju ponad wszystkim. Nie podejmują się zleceń niegodziwych czy bezprawnych, współpracując często z lokalnymi władzami i nie zabijając przedstawicieli myślących ras, o ile nie jest to absolutnie konieczne. Do szczególnie często wykonywanych przez nich prac wlicza się ochrona obiektów, osób i towarów, usuwanie szkodników, poszukiwanie przestępców i oddawanie ich w ręce straży miejskiej stolicy. Swoich członków opłacają zarówno z zapłaty za zlecenia (która jest dość niska) jak również ze skarbca Wolenvain, z którego otrzymują stałe wpływy. Formacja ta ma być w zamierzeniu doskonale wyćwiczona i zdolna do reagowania tam, gdzie nie mogą inne.
4. Stopień zakonspirowania: jawne.
5. Warunki rekrutacji: Patrioci przyjmują w swe szeregi niemal każdego, kogo opinia nie jest wyraźnie zszargana. Nie biorą przy tym pod uwagę różnic rasowych, majątkowych czy kulturowych, sprawdzają jedynie motywację kandydata na członka Stowarzyszenia. Jeśli zostanie ona uznana przez przywódcę kompanii za zgodną z jej zasadami i prawdziwą, kandydat na Patriotę otrzymuje status rekruta. Przywódcy kompanii nie ukrywają, że chodzi im przede wszystkim o osoby oddane oraz silne, nie poruszając kwestii stosowania przez nie magii, która, jak wiadomo, w niektórych zleceniach może okazać się nad wyraz przydatna.
6. Członkowie i struktury:
Założyciel: Pan Brigord z rodu Berkwista.
Miano i tytuł aktualnego przewodniczącego: Pan Brigord z rodu Berkwista, Mistrz Patriotów.
Zależność członków: warunkowa – Patrioci nie kontrolują swoich członków, ale dołączenie do Stowarzyszenia o skrajnie różnym od macierzystego profilu może poskutkować wydaleniem z kompanii.
Hierarchia:
Mistrz Patriotów – osoba, która dowodzi całym Stowarzyszeniem, przyjmuje zlecenia i rozdziela je pomiędzy ich członków, zwykle za pośrednictwem swych kapitanów. To on decyduje, ile kto na jakim zleceniu zarobi, ma też możliwość awansowania Patrioty do rangi kapitana oraz przyjmowania rekrutów.
Kapitanowie – zastępcy Mistrza Patriotów, przełożeni drużyn kompanii, ich mentorzy i trenerzy. Zajmują się rekrutacją i mogą decydować o awansie rekruta do rangi Patrioty, jednak po uprzedniej konsultacji z przywódcą. W przyszłości mają stanąć na czele dodatkowych placówek organizacji.
Patriota – pełnoprawny członek Stowarzyszenia z możliwością decydowania o tym, kiedy podejmie się danego zlecenia. Nie ma obowiązku przystępowania do zadań, robi to wyłącznie, gdy ma taką możliwość. Otrzymuje stosowny trzos w zależności od rangi wypełnianego przez siebie zlecenia. W przypadku dłuższej nieaktywności w podejmowaniu zleceń Patriota otrzymuje status zawieszonego, a po powrocie staje się na powrót rekrutem.
Rekrut – osoba nowo przyjęta do kompanii, nie może sama podejmować zleceń, towarzyszy więc zwykle pełnoprawnym Patriotom, formując drużyny liczące sobie minimalnie dwie osoby. Rekrut poddawany jest licznym próbom sprawnościowym i intelektualnym, co pomaga kapitanom w ocenieniu jego przydatności przy określonym typie zleceń.

Symbole wyróżniające: Pełnoprawni członkowie tej organizacji noszą na serdecznym palcu lewej ręki sygnety ze znakiem zaciśniętej w pięść rękawicy bojowej. Pierścienie wykute są z uszlachetnionej odrobiną srebra stali, a symbol jest na nich odciśnięty.

Obrazek
Widok na kamienicę Patriotów
7. Siedziba:
Nazwa siedziby: Kamienica Patriotów.
Opis wyglądu siedziby i grafika ją obrazująca: Gdyby nie to, że nad wejściem do siedziby Patriotów wisiał szyld z malunkiem zwiniętej w pięść dłoni w stalowej rękawicy, nikt nie wiedziałby nawet, że organizacja ta ma tutaj swoją kwaterę. Znajdujące się w dzielnicy mieszkalnej Wolenvain, dwupiętrowe domostwo nie wyróżniało się poza tym niczym szczególnym, oprócz tego, że w całości należało do jednej osoby – pana Brigorda Berkwista. Ostatnie piętro zarezerwowane było właśnie dla niego, podczas gdy główną część pozostałych zajmują zbiorcze kwatery, w których mogą pomieszkiwać członkowie organizacji. Pierwsze piętro wyposażone jest w balkon, na którym ćwiczy się czasem posługiwanie bronią w ciasnych pomieszczeniach. Również na tej kondygnacji znajduje się pokój obrad, w którym raz na kwartał zbierają się wszyscy Patrioci podczas specjalnych spotkań. Podwórze kamienicy przystosowane jest do szkoleń z udziałem manekinów i tarczy strzeleckich. Na podorędziu kompanii znajduje się kilkadziesiąt sztuk różnorakiej broni zamkniętych w zbrojowni na parterze, jednak organizacja ufa raczej w samodzielne ekwipowanie się swoich członków.
Położenie siedziby: Dzielnica mieszkalna Wolenvain.
Historia zdobywania siedziby: Pan Brigord z rodu Berkwista zakupił kamienicę zaraz po swej ucieczce z Niezależnego Księstwa Lokent, już wtedy planując utworzenie Patriotów.

8. Historia powstania Stowarzyszenia: Patrioci powstali stosunkowo niedawno, miało to bowiem miejsce w 412 roku Ery Feniksa. Pan Brigord z rodu Berkwista, zapalony przeciwnik podziału Autonomii Wolenvain, ledwo uszedł z życiem po odłączeniu się Niezależnego Księstwa Lokent na rok przed powstaniem Stowarzyszenia. Przysiągłszy sobie, że nie pozwoli, aby historia ta zatoczyła koło i spowodowała odłączenie się kolejnych prowincji od jego ukochanego państwa, postanowił wzmocnić pozycję stolicy i jej mieszkańców przez odciążenie straży miejskiej z części obowiązków. Dbając o to, aby zlecenia były wykonywane rzetelnie, za niewielką opłatą i w krótkim czasie rozpoczął swoją działalność, planując zwiększyć jej obszar również na inne ważne miasta Autonomii – póki co bezskutecznie. Patrioci swój oficjalny początek znaleźli w trakcie obrad wojskowych zorganizowanych przez majordomusa Tarreta w jego komnatach.
9. Lista aktualnych członków (wśród graczy i znanych NPC):
pan Brigord Berkwist (Mistrz);
pan Ajen Firaar (kapitan).

10. Wskaźniki:
Popularność: Patrioci nie są Stowarzyszeniem szczególnie znanym, choć niewątpliwie w pewnych kręgach zdążyli już zdobyć sobie nieco sławy. Rozgłos kompanii rośnie, a za jakiś czas z pewnością stanie się ona ugrupowaniem powszechnie znanym. Na chwilę obecną krótki czas jej sprawia, że nawet w stolicy nie każdy kojarzy jej nazwę z jakąkolwiek formacją paramilitarną, choć ich działalność niewątpliwie jest dostrzegalna.
Stosunki z innymi Stowarzyszeniami:
Entropia: brak;
Czarne Koty: brak;
Zakon Loveniuszy: przyjazne.

Zawarte pakty:
Miasto Wolenvain: sojusz.

//Nota: Patrioci to drugie z kolei „Stowarzyszenie MG-owskie” czyli takie, które jest (póki co) prowadzone wyłącznie przez członków Kadry Leviathana. Wszystkim nowym postaciom zezwala się bez żadnych konsultacji na posiadanie najwyżej rangi pełnoprawnego członka kompanii. Oczywiście nie wyklucza to możliwości pięcia się w górę po jej szczeblach bezpośrednio podczas gry. Jeżeli Patriotów-graczy będzie trzech, z tematu siedziby organizacji (który powstanie niebawem) stworzony zostanie nowy poddział forumowy. Jeżeli członków tego Stowarzyszenia będzie pięciu, wszyscy otrzymają bordowy kolor nicku na forum. Rekruci nie są zliczani.

Patrioci są w zamierzeniu paramilitarną, bardzo otwartą organizacją dostępną dla większości postaci, których posiadacze mają ochotę na kilka niezwiązanych ze sobą sesji, podczas których mogą połączyć swe siły z innymi użytkownikami. Jeżeli zainteresowanie będzie duże, może doprowadzić to do rozwoju kompanii i zwiększenia jej wpływów na fabułę globalną przez otwarcie dodatkowych placówek, na których czele stawać będą gracze.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Status sesji

04 sty 2017, 16:03

Napisałem do wszystkich uczestników sesji, zarówno aktywnych, jak i nieaktywnych. Po długim czasie, jaki upłynął od mojego MG-posta, poprosiłem ich o informację, czy nadal są zainteresowani wątkiem Patriotów na Leviathanie. Na odpowiedzi poczekam jakieś 24 godziny lub do momentu, w którym zacznę pisać kolejny post. Chciałbym to zrobić jak najszybciej.

Od tych, którzy jeszcze nie odpisali, czyli Darriana, Slaviusa i Omivala nie spodziewam się wykazania chęci na dalszą grę, choć życzyłbym sobie, by pozytywnie mnie zaskoczyli. Mimo pewnych znaków z ich strony wolałbym nie rozbudzać ani swoich nadziei, ani nadziei nikogo innego. Z Omivalem ostatnim nie mam zresztą żadnego kontaktu poza forum i muszę przyznać, że jego brak aktywności jest zadziwiający. Wcześniej, mimo moich (znacznych) potknięć na polu systematyczności, świecił przykładem i naprawdę żal mi się robiło, że tak wolno odpisuję. Szczególnie, że mam z nim najmniejszy kontakt, a on, mimo tego, zaciekawiony samą fabułą, odpisywał w dobrym czasie, trzymając klimat. Pozostali mogli to robić ze względu na łączące nas, dobre stosunki (a przynajmniej na skutek częstego kontaktowania się ze mną kanałami prywatnymi). Omival pojawiał się jednakże od momentu publikacji mojego MG-posta na forum i muszę założyć, że wie o swojej kolejce. Niestety nie odpisał i muszę arbitralnie uznać jego postać za całkiem nieaktywną. A szkoda.

Pewny na ten moment jestem wyłącznie Drasima i, w nieco mniejszym stopniu, Anante, bo ostatnie potwierdzenie chęci udziału w sesji uzyskałem od niego pod koniec listopada i może być tak, że nie tli się w nim już ani odrobina hype’u.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Przyszłość Patriotów

05 lip 2017, 23:31

O panie!

Nie zauważyłem posta Omivala. Gdybym zauważył, prawdopodobnie nie przyspieszyłoby to toku sesji, ale przynajmniej mógłbym mu podziękować za reanimację ciekawej postaci. Nie spodziewałem się tego. Niniejszy post nie powstał jednak po to, by Was pochwalić za ciągłą aktywność w wątku Patriotów – który ostatnimi czasy po prostu stoi, jak większość na Leviathanie – ale przede wszystkim poinformować o tym, jak sesja potoczy się dalej.

…Bo potoczy się z pewnością. Sami wiecie najlepiej, że Leviathan nigdy nie zapomina. Wzięliśmy sobie tylko oddech przed skokiem na głęboką wodę. Niebawem czekają nas pewne istotne zmiany w kwestiach technicznych i muszę przyznać, że jestem niezwykle nimi podekscytowany. Tak nowoczesnego forum scena PBF‐owa po prostu jeszcze nie widziała.

No, ale nie o tym: do sesji dołączy niebawem członek Patriotów, który z powodów osobistych musiał pozostać w stolicy, gdy miejsce miały straszne wydarzenia przy Lwim Brodzie. Mowa oczywiście o Biwekirze Wawrekarze, który spowinowacony jest z szefem kompanii (jego córka jest żoną Biwekira). Dowiedział się już, że Patrioci przebywają w Łaźni Radosnych Pijawek i posłał młodzika, coby się zapowiedzieć. Wieść o kiepskim stanie jego teścia zapewne nim wstrząśnie, ale o tym dowiemy się później.

Nie muszę chyba dodawać, że sytuacja organizacji jest niepewna i na pewno nie ustabilizuje się bez udziału graczy, dlatego kilka kolejnych dni upłynie Waszym postaciom nie tylko na rekonwalescencji, ale także udziale w wewnętrznych sprawach Patriotów. Chętnym zorganizuję kilka sesji polegających na zbieraniu zleceń, wykonywaniu zaległych oraz załatwianiu poparcia (w tym funduszy oraz wtyków). To wszystko o ile nadal postanowicie zasilać szeregi tej kompanii, bo o ile przynosi to Waszym bohaterom rozpoznawalność i renomę, to samo dalsze jej istnienie stoi pod znakiem zapytania i może lepiej będzie opuścić ten tonący okręt. Z umierającym szefem oraz dziurawą strukturą niełatwo jest zawojować świat.

Przeciwnie do wszystkich pozostałych postów organizacyjnych oraz fabularnych dotyczących sprawy Patriotów tego nie zamierzam wysyłać nikomu drogą prywatną. Zrobię to dopiero z nadchodzącym MG‐postem. Od czasu ostatniego nieco się pozmieniało organizacyjnie, przynajmniej na moich sesjach. Jeśli odpiszę, oznaczać to będzie, że wkroczymy w dynamiczny – jak na standardy Leviathana – tryb rozgrywki. Otrzymacie 72 godziny na odpisanie, a po upływie tego czasu lub zebraniu kompletu postów ja też będę miał te 72 godziny. Przekroczenie tego czasu może wiązać się z nieprzyjemnościami dla Waszych postaci, ale po tak długiej przerwie w sesji nie zamierzam być zbyt surowy. Za to Was namawiam do bezwzględności, bo nowy system zakłada, że spóźnialski Mistrz Gry też może dostać po nosie. Szczegóły znajdują się w tym poście.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

07 lip 2017, 23:22

Dobra, poleciał MG‐post (dla Biwekira też). Teraz będzie ostro, jazda bez trzymanki, macie trzy dni na odpisanie, a potem ja mam trzy dni. Dacie radę?

Z Anante nie mam kontaktu, Omival pojawił się na SB, więc mam nadzieję na jego post, Darrian mnie ignoruje (podobnie jak Slavius), Roia nie musi odpisywać, a posta Biwekira jestem pewien jak amen w pacierzu. Podobnie jak – pewnie nieco naiwnie! – Drasima. Krajobraz po tej długaśnej przerwie, jaka się nam zdarzyła, nie wygląda zachęcająco, ale pozostaję dobrej myśli, bo tylko mi pozostało. Zatem – do postów, macie 72 godziny!

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Status sesji

08 lip 2017, 13:08

Dobra, już (prawie) wszystko wiem. Mimo że nie rozmawiałem osobiście z Anante czy Omivalem, pojawili się na SB w sposób jasno sugerujący, że wiedzą o odrodzeniu sesji. Od Darriana nadal zero odzewu, Slaviusa natomiast nie będzie w Internecie jeszcze jakiś miesiąc. Nie odpowiedział na pytanie, czy po tym czasie odpisze, ale chyba tak.

Zakładając najbardziej optymistyczny scenariusz, w łaźniach będzie sześć aktywnych postaci – Anante, Omival, Slavius, Biwekir, Drasim i Roia. Daje to dość dobry, ale optymistyczny wynik, zakładający, że tylko Darrian się wyłamał. Po takim czasie zastoju w sesji byłby to niemały sukces.

Jako że nieopatrznie oparłem dalszą akcję w „męskiej” części łaźni na Slaviusie, a Anante i Biwekir mają niejako osobne wątki w tej lokacji, liczę na inicjatywę pozostałych graczy, podczas gdy ja będę starał się Wam umilić powrót do gry swoimi NPC‐ami.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Trzy w jednym

08 lip 2017, 17:42

Pozwoliłem sobie napisać post dla Anante i Biwekira. Ich wątki są niejako oddzielone od wątku pozostałych Patriotów, więc uważam je za odrębne sesje. Osobno będę też naliczał limity czasowe.

W głównym wątku czekam jeszcze na Omivala – Slavius na pewno nie zdąży odpisać, a na Darriana nie liczę, więc uznam posty Drasima i Omivala za komplet, którego uzyskanie przerzuci licznik czasu w tej sesji na mnie. Wiele tutaj jednak nie ugram, bo akcja jest nastawiona na relaks, a ja – jak wspomniałem – przypadkiem przerzuciłem ciężar fabularny na nieobecnego Slaviusa. Trudno będzie z tego wybrnąć, więc proszę Was niniejszym o pomoc.

Długo nie będę Was trzymał w łaźniach, bo na dłuższą metę odgrywanie czasu dobrobytu jest nudne. Nie bez powodu w większości książek (szczególnie fantasy) okresy prosperity są po prostu pomijane albo zbywane w kilku zdaniach. Przeniesiemy się do innej lokacji w okolicy zakończenia miniwątku Biwekira z NPC‐em Ajenem. Do tego czasu powinniśmy się już ładnie „rozpisać”.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Sprawa Aerndala

09 lip 2017, 13:08

…Właśnie zauważyłem, że zrobiłem z NPC‐a Aerndala półelfa. Postać tę wymyślił Slavius i jasno określił, że należy ona do rasy ludzkiej. Musiało mi się coś pomieszać, bo sam Slavius jest półelfem. Edytowałem swoje posty, żeby wyeliminować swój błąd.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Losy Patriotów na nowym silniku

10 lip 2017, 22:03

Widzę, że Omival odpisał, a ja przekierowałem już akcję Biwekira Wawrekara do głównej sali w łaźniach. Przez ostatnie dni dużo majstrowałem na forum, ale postaram się odpisać w przepisowe 72 godziny. Mam nadzieję, że Anante też zdąży. Limit czasu upływa w tym przypadku jutro ok. 19:00. Gdybym miał komplet, mógłbym jakoś ładnie, w jednym MG‐poście, zakończyć wątek w łaźniach.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Gdzie te posty?

14 lip 2017, 13:06

Przepraszam, że nie piszę ostatnio MG‐postów, ale gdy mam czas na Leviathana, zajmuję się eliminacją błędów wizualnych związanych z nową odsłoną gry. Postęp prac można śledzić tutaj. Gry uporam się z tym zadaniem, wrócimy do normalnego trybu.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

Time to move on

26 lip 2017, 00:11

No to lecimy dalej. Pozwoliłem sobie nieco przyspieszyć akcję. Pozostawiam Wam dowolność w kwestii retrospektywnego opisania, w jaki sposób Wasze postacie przedstawiły się nowemu koledze – Biwekirowi Wawrekarowi. Teraz jest też moment na to, aby sobie jeszcze pogadać. Po przybyciu do kamienicy Patriotów przewinę akcję do następnego ranka, by wreszcie zacząć jakieś ciekawsze (dla Was) wątki.

Awatar użytkownika
Drasim
Lokalizacja postaci: Kamienica Patriotów
GG: 7643593
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2815

Re: Patrioci

28 lip 2017, 18:16

Odpiszę w niedzielę.

Wróć do „Stowarzyszenia”