Związek Miast Wschodnich

Informacje znacząco ułatwiające zrozumienie mechanizmów gry oraz świata w niej przedstawionego. Tworzenie wiarygodnych postaci wymaga zapoznania się z nimi.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Posty: 3821
Rejestracja: 01 wrz 2011, 19:59
Lokalizacja postaci: Trakt Południowy
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Związek Miast Wschodnich

19 sty 2015, 00:00

Początek drugiego wieku Ery Feniksa to dla Autonomii Wolenvain czas pokoju. To właśnie wtedy ostatecznie wcielono doń tereny położone na wschód od rzeki Iqua oraz zażegnano dawne spory. Gryf i lew połączyły się w jedno, gdy rody Wolena i Vaina zażegnały swoje spory, stając wreszcie ramię w ramię w dziele odbudowy państwa. Rozpoczął się czas gwałtownego rozwoju kraju, zarówno pod względem terytorialnym, jak i ekonomicznym. Cofające się przed potęgą ludzi elfy tłumnie wyemigrowały na Półwysep Kaendry, aby tam oczekiwać rozwoju sytuacji. Dawne podziały nadal jednak były dość wyraźne, a świeżo zawarte sojusze mogły okazać się nietrwałe. Z tego też względu, decyzją króla Bradika I Leniwego, powołano w roku 158EF Związek Miast Wschodnich.

Funkcjonujący początkowo jako działająca pod egidą Wolenvain i wspierana przez Derin jednostka administracyjna Związek szybko zyskał na znaczeniu, otrzymując formalnie status hanzy. Pierwsze poza stolicą kraju miasta ZMW, a więc Ainuri i Lasves, po wojnach rozrosły się znacznie, a zarządzający nimi możni okazali się na tyle biegli, że wywalczyli w nich sporą autonomię. Była to jednak autonomia inna niż ta spotykana w namiestnictwach, skoncentrowana bowiem bezpośrednio na ośrodkach miejskich i spójna w każdym detalu. Miasta te wspólnie podejmowały istotne decyzje polityczne, w krótkim czasie podporządkowując sobie ekonomicznie większość przyległych do nich terenów. Ze względu na bezgraniczną pomoc, jakie osiedla te nieprzerwanie niosą sobie do dziś, nazywane są czasem Kupieckimi Kochankami. To głównie dzięki ich naciskom Autonomia Wolenvain otworzyła się na rynki zachodnie, znacząco rozwijając kupiectwo i handel, z których słynie do dziś. Pośrednim tego skutkiem było osłabienie wpływu Derinu na miasta należące do Związku. Sytuacja początkowa zaczęła się bowiem odwracać, gdyż to ZMW, główny importer derińskich dóbr, zaczął dyktować warunki oraz ceny. Początkowo jednak przebiegło to bez większego echa – wszak wszyscy na takim stanie rzeczy jedynie zyskiwali.

W roku 386EF do Związku Miast Wschodnich formalnie wcielono czwartą, dużą jednostkę – Aldhal, który dzięki swojemu dogodnemu położeniu oraz znaczących w skali prowincji kontaktach z żeglarzami Północy zyskał sobie ogromne wpływy. Wieś ta stanęła dzięki temu na początku swej długiej drogi do uzyskania praw miejskich. Rok 403EF przyniósł Związkowi jeszcze jeden nabytek – wydarte prowincji derińskiej namiestnictwo minaloickie, którego ogromny potencjał rozwojowy i wydobywczy zauważony został przez ówczesnego króla, Dariusza I Wolena, wielkiego sprzymierzeńca Związku. Jego decyzja miała na celu zabezpieczenie interesów nowo utworzonego okręgu administracyjnego oraz ukrócenie potęgi rosnącego w siłę Derinu. Postanowienie to oczywiście nie spodobało się namiestnikowi Derinu, panu Jakurenowi z rodu Gilbara, i po dziś dzień jest przyczyną ciągłych spięć granicznych.

Powołane do życia w 412EF, popierane przez większość możnych prowincji stołecznej Konsorcjum Kupieckie jeszcze bardziej zunifikowało struktury Związku oraz odnowiło utracony po licznych wojnach zasięg jego wpływów. Większość kupców i wytwórców działających w obszarze ZMW zaczęło zabiegać o względy nowej organizacji, łatwo odnajdując się w szeregach jej członków. Trwają obecnie rozmowy z oligarchami przypustynnego Khan'Sal na temat wcielenia go do Związku, na dalsze lata zapowiadana jest także budowa kilku fortów strażniczych biegnących wzdłuż Traktu Centralnego oraz Północnego. Tak duży wzrost potęgi ZMW znacząco oziębił jego stosunki dyplomatyczne z nastawionym na handel wewnętrzny, uzależnionym od niego Derinem, z którym stosunki po roku 400EF ulegały już wyłącznie pogorszeniu.

Nawet mimo znacznego osłabienia, jakie w ostatnich latach zafundowała Związkowi niestabilna sytuacja w Minaloit, stanowi on obecnie niezwykle istotną w skali kraju siłę ekonomiczną i militarną, wspieraną dodatkowo przez większość szlachty prowincji stołecznej Autonomii. Najwięcej ma w nim do powiedzenia pan Darden z rodu Rejranda, przywódca Konsorcjum oraz delegat Wolenvain Związku, zaraz za nim stoją władcy Kupieckich Kochanków (zwani czasem książętami lub namiestnikami ZMW), dalej głowa rodu Hadgaroma (pan Aldhalu oraz ziemi przyległych), a na końcu pan Devonhild z rodu Jamiga, namiestnik Minaloit. Tak zwana Rada Władcza Związku Miast Wschodnich liczy sobie sześciu delegatów – dwóch z Wolenvain i po jednym z Lasves, Ainuri, Aldhalu oraz Minaloit. Wszyscy oni spotykają się raz do roku, aby ustalić sposób postępowania Związku do czasu kolejnego zebrania.

Główne jednostki Związku Miast Wschodnich:
Wolenvain;
Ainuri;
Lasves;
Aldhal;
Minaloit.

Wróć do „Dla zaawansowanych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Zarejestruj się · ZALOGUJ


Jest 19 użytkowników online :: 1 zarejestrowany, 0 ukrytych i 18 gości
Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]
Liczba postów: 52308
Liczba tematów: 2980
Liczba użytkowników: 1050
Ostatnio zarejestrowany użytkownik: Landis
Nikt dzisiaj nie obchodzi urodzin

Discord – czat głosowy

Uwaga – lista osób rozmawiających głosowo nie aktualizuje się na bieżąco. Konieczne jest odświeżenie strony.