Konkurs - zamapuj swoje imperium!

Nowości dotyczące Leviathana.

Moderator: MG

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:
Discord: Infi
GG: 12763543
Karta Postaci: viewtopic.php?t=638

Konkurs - zamapuj swoje imperium!

27 gru. 2015, 20:29

Mapa Znanego Świata jest już na ukończeniu. Naniosłem na nią wszystko to, co pokazane było na udostępnionych wcześniej fragmentach czy starszych wersjach mapy. Pojawiły się też wszystkie miejscówki, o których wiedziałem, że zostały wspomniane fabularnie – czy to podczas gry czy to w Kartach Postaci lub innych tego rodzaju materiałach. Niektóre, szczególnie puste tereny sam zagospodarowałem, dodając do nich nowe, mam nadzieję interesujące elementy. Wiele obszarów pozostało jednak niezagospodarowanych. Nie mapowałem ich szczegółowo świadomie, chcąc, aby to gracze je zapełnili – czy to opisując tereny należące do ich możnych postaci czy to po prostu je odwiedzając, natykając się na kolejne wioski i twierdze. Mapa nie będzie więc w żadnej mierze tworem stałym, ewoluując wraz z grą. Najgęściej jest w Autonomii Wolenvain, głównym obszarze gry. O przykładowym Wielkim Imperium Agstusu nie wiadomo jednak zupełnie nic.

Pierwsza wersja mapy, stworzona wieki temu przez Niniel, również oparta była na podobnej idei. Zebrane z fabuły pomysły oraz nowe, zgłaszane w trakcie prac nad mapą, zostały w niej ujęte. Doprowadziło to do kilku dziwacznych anomalii topograficznych czy pojawienia się splagiatowanych nazw, jednak wraz z zaprezentowaniem dzieła stało się ono kanoniczne (nazwy udało się na szczęście później zmienić). Nie wszystkie tereny były na niej pokazane, co daje nam jeszcze duże pole do interpretacji. Moją uwagę zwróciło szczególnie wspomniane wyżej Imperium. Szukałem informacji na jego temat, ale niewiele o nim wspomniano - ot, że jest. Z perspektywy Autonomii Wolenvain jest też szczególnie istotne. Państwo to miało wiele kontaktów z Agstusem, ostatni niezbyt pozytywny. W 410EF hordy opętanych przez imperialne medium, pochodzących z zaanektowanej przez Agstus Północy roskvarów, uderzyły na stolicę Autonomii, rzucając ją na kolana. Doprowadziło to między innymi do abdykacji ówczesnej władczyni i powołania trzęsącego teraz krajem Konsorcjum. Napięcia wywołane atakiem nie zelżały jeszcze i szukają ujścia, przez co wielu mówi o wojnie domowej. Imperium, choć położone daleko, namieszało w świecie gry.

Równocześnie niewiele wiadomo o jego terenie, nigdzie nie wspominano, czy jest to kraj górzysty, pełen jezior czy może wyspiarski. Pomyślałem, że tak duża swoboda w wymyślaniu ostatecznego kształtu tego rejonu umożliwia ponowne zastosowanie się do idei stojącej za mapowaniem świata gry, a więc wkładem użytkowników. Dlatego też ogłaszam niniejszym konkurs na zamapowanie tego terenu.

Zasady są proste. Należy dowolną techniką narysować swoją wizję mapy Wielkiego Imperium Agstusu. Można to zrobić nawet w Paincie – i tak później narysuję wszystko od nowa, zgodnie ze stylem tworzonej przeze mnie mapy. Przyjmuję zgłoszenia od każdego, nawet, jeżeli ktoś nie ma tutaj zaakceptowanej postaci. Proszę tylko o to, aby nazwy miejscowości, formacji górskich, rzek czy zbiorników wodnych były w miarę możliwości zgodne z regulaminem (punkt 1. i 8. „Zabronione jest”), bo w przeciwnym razie je zmienię. Ta wizja, która spodoba mi się najbardziej, wejdzie do gry i stanie się kanoniczna. Możliwe, że połączę ich kilka. Większej nagrody prócz wymienienia osoby odpowiedzialnej za zwycięski projekt na liście płac nowej mapy nie przewiduję. Rzecz jest więc wyłącznie prestiżowa, przeznaczona dla zapaleńców, którzy chcą mieć bezpośredni wpływ na istotne aspekty gry. No i – musicie dostosować się do tego, co mam już narysowane. Poniżej prezentuję przykładową linię brzegową Imperium. Wszystko, co jest na lewo od czarnej kreski, możecie pozmieniać.

Obrazek

Skala obowiązująca na powyższej mapie jest prosta. Trzy piksele to jedna mila średnia wolenvaińska, czyli jakieś 4500 m. Jeżeli będziecie chcieli ją zmienić, to proszę o podanie skali na samym obrazku albo w poście zgłaszającym pracę.

Zapraszam do udziału i zadawania pytań w razie niejasności. Prace można zgłaszać w tym temacie albo bezpośrednio do mnie, jakimś kanałem prywatnym – chociaż preferuję pierwszą opcję, dzięki czemu konkurencja będzie jawna. Daję Wam miesiąc, ale zastrzegam sobie prawo do zmiany ram czasowych konkursu, jeśli pojawi się zbyt mało dobrych prac lub pojawi się ich bardzo wiele i możliwe będzie szybsze wyłonienie zwycięzcy. Chciałbym bowiem, aby Mapa Znanego Świata ukazała się jak najszybciej.

Awatar użytkownika
Grynfa
Lokalizacja postaci: Pożarka
Karta Postaci: viewtopic.php?p=50750#50750

27 gru. 2015, 21:57

Nie ma co się rozpisywać, mapka gotowa.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tonuryn
Lokalizacja postaci: Kamienica Artmerów
Discord: Youmuu
GG: 52562577
Karta Postaci: viewtopic.php?p=50324#50324

27 gru. 2015, 22:16

Obrazek

Może za jakiś czas zrobię drugą, ciekawszą wersję. Już mi się dziś nie chciało drzewek kopiować.
Awatar użytkownika
Anemetius
Karta Postaci: viewtopic.php?t=2150#33472

28 gru. 2015, 04:53

Obrazek

Archipelag Ilferium
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

28 gru. 2015, 05:01

Świetnie, pierwsze kilka godzin od momentu ogłoszenia konkursu i mamy już 3 zgłoszenia. Szkoda, że nikt nie zmienił znacząco przykładowej linii brzegowej, którą zaprezentowałem w pierwszym poście tego tematu, ale i tak jest nieźle. Mam nadzieję na więcej.

Awatar użytkownika
Kewc
Lokalizacja postaci: Smolary
GG: 48465527
Karta Postaci: viewtopic.php?p=50548#50548

Mapa

28 gru. 2015, 11:57

Taka tam mapka
Obrazek
Awatar użytkownika
Drytrak
Discord: Brutal
GG: 53864657
Karta Postaci: viewtopic.php?t=3057

28 gru. 2015, 12:47

Obrazek
Napracowanie.
Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

28 gru. 2015, 13:26

Już można edytować posty w tym temacie, przepraszam za kłopot.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

19 sty. 2016, 12:21

Pozostał lekko ponad tydzień do rozwiązania konkursu i wyłonienia zwycięskiej pracy, więc wszystkich chętnych zachęcam do udziału – teraz albo nigdy.

Awatar użytkownika
Infi
Kontakt:

07 mar. 2016, 21:25

Byłby już dawno formalnie zakończył konkurs, opublikował pełną mapę i pochwalił się nią całemu światu, gdyby nie jeden duży problem. Plik, w którym miałem ją zapisaną, uległ uszkodzeniu. Oczywiście miałem zapisaną poprzednią wersję, ale powrót do aktualnej wymagałby wielu godzin pracy, więc zabrałem się do prób naprawienia mojej mapy. Zorganizowałem sobie nawet odpowiednie po temu oprogramowanie, które niby plik odzyskało, ale… i tak nie da się go uruchomić. Nie będę Was zadręczał problemami technicznymi – jest źle. Sam nie pamiętam, co dokładnie robiłem i w starej wersji pliku co chwila napotykam jakieś rzeczy, które wiem, że już dawno poprawiłem. Praca kreatywna stała się pracą nużącą, ze świadomością, że prawdopodobnie nigdy nie doprowadzę tworu do stanu, w którym się znajdował. Nie muszę chyba mówić, jak wpływa to na moją motywację w tej sprawie. Oczywiście kiedyś sprawę doprowadzę do samiutkiego końca, ale naprawdę wolę pisać posty fabularne, niż patrzeć piksel po pikselu, gdzie jeszcze czegoś brakuje.

Wracając jednak do tematu samego konkursu – bardzo podoba mi się mapka Drytraka oraz koncept, że serce Imperium rozbite będzie na kilka dużych wysp. Nareszcie linia brzegowa została zrobiona tak, jak rzeczywiście powinno to wyglądać. Ubolewam, że reszta mapy nie będzie tak wyglądać, ale bazować musiałem głównie na tym, co zostało już wykonane wcześniej. Nasza obecna mapa jest zaś, lekko mówiąc, niedoskonała. Niestety, nie znajduję innego ponad wyrzucenie ją do kosza sposobu na rozwiązanie tego problemu, a tego po prostu nie mogę zrobić. Cieszy mnie jednak, że przynajmniej Imperium i inne, niezamapowane dotąd tereny, mogą być poprawnie zrealizowane.

Jeżeli nie pojawią się inne propozycje, prawdopodobnie wezmę wersję Drytraka, połączę ją z co ciekawszymi pomysłami z innych map (okolicami Ostrza Zachodu z mapy Grynfy czy górzystą wyspą w kształcie sierpa widoczną u Kewca), dodam coś od siebie i pokażę Wam efekt. Dam znać, gdy uda mi się wrócić do pracy nad mapą, na razie jestem zbyt zirytowany samoistnym uszkodzeniem się pliku i rozlicznymi próbami jego odzyskania, żeby się tym zajmować.

Wróć do „Nowiny”