Freelancer SEO

Freelancer SEO - Sekret Efektywnej Strategii Online

Kim jest ? Freelancer SEO (Search Engine Optimization) to osoba, która specjalizuje się w optymalizacji stron internetowych w celu polepszenia ich widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania. czytaj więcej »

profesjonalne strony internetowe warszawa

Tytuł artykułu: "Tworzenie profesjonalnych stron internetowych w Warszawie – klucz do sukcesu Twojej firmy"

--- Dlaczego profesjonalna strona internetowa jest niezbędna dla Twojego biznesu? W dobie cyfrowej rewolucji, strona internetowa stała się wirtualną wizytówką każdej firmy. Niezależnie od branży, w czytaj więcej »

elementarz do nauki czytania

Elementarz do nauki czytania- czy warto go kupić dziecku?

Nie da się ukryć, że obecnie każdy z rodziców poszukuje alternatywnych i co najważniejsze także i skutecznych sposobów na to, by wesprzeć rozwój swojego malucha. Bardzo często rodzice chcą również za czytaj więcej »

taśma z nadrukiem

Taśma z nadrukiem- niezbędny dodatek dla e-firm

Branża e-commerce obecnie rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Okazuje się bowiem, że sprzedaż internetowa to biznes z dość niskim progiem wejścia i co więcej, daje on absolutnie nieograniczone czytaj więcej »

obraz portret

Jak analizować dzieła sztuki

Miłośnicy sztuki doceniają nie tylko dzieła znajdujące się w galeriach, na wystawach, czy w muzeach, ale także te, z którymi obcują na co dzień. Sztuka otacza nas również w domu, w szkole, czy na uli czytaj więcej »

pozycjonowanie Stron

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron to proces, którego celem jest osiągnięcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania na określone frazy kluczowe. Jest to proces długotrwały i wymagający nieustannej analizy i udos czytaj więcej »

wizualizacje wNęTRZ

Doradca certyfikowany

To, że ktoś mówi, że posiada duże doświadczenie w projektowaniu pomieszczeń wcale nie musi być prawdą. Najważniejsza będzie analiza takiego specjalisty. Idziemy, więc do biura projektowego, które je czytaj więcej »

 

Jak analizować dzieła sztuki

Miłośnicy sztuki doceniają nie tylko dzieła znajdujące się w galeriach, na wystawach, czy w muzeach, ale także te, z którymi obcują na co dzień. Sztuka otacza nas również w domu, w szkole, czy na ulicy i bardzo często nasze mieszkania pełne są przeróżnych designerskich plakatów, czy malunków. Nawet obraz portret naszego przodka stanowi niekiedy cenne dzieło kulturowe.

Rodzaje dzieł malarskich

Aby móc cieszyć się sztuką malarską, warto usystematyzować rodzaje dzieł i przypomnieć kilka najważniejszych z nich. Najczęściej dzielimy obrazy ze względu na tematykę jaką poruszają, często jednak ich treść się zazębia i ciężko przypisać im jeden gatunek. W malarstwie wyróżniamy więc akt, w którym przedstawiamy nagie ciało, obraz portret, który jest wizerunkiem malarskim jakiejś osoby, lub grupy osób, martwą naturę, czy wedutę, która jest przedstawieniem widoku miasta, albo jego fragmentu. Oprócz tego popularne są pejzaże, które przedstawiają krajobrazy, czy malarstwo tematyczne jak religijne, historyczne i abstrakcyjne.

Jedno z największych i najbardziej znanych dzieł pejzażowych to Pejzaż z upadkiem Ikara, a znaną na całym świecie martwą naturą jest Vanitas, która przedstawia przymioty śmierci - czaszkę i wypalającą się świecę. Obraz portret najbardziej znany na świecie to Mona Lisa, ale popularnością dorównuje jej Dama z łasiczką i Dama z Gronostajem. Wszystkie trzy popularne dzieła są pojedynczymi portretami kobiet utrzymanymi w ciemnej kolorystyce. Bardzo popularne jest również malarstwo religijne, które najczęściej pełne jest szczegółów, drobnych elementów i mnóstwa symboli nawiązujących do wydarzeń opisanych w świętych księgach, jak między innymi obraz zatytułowany Ostatnia Wieczerza. To tylko kilka przykładów znanych dzieł z różnych gatunków malarskich. Jest ich o wiele więcej, mniej lub bardziej znanych i na pewno warto nieco się nad nimi pochylić i poznać ich genezę. Za tymi obrazami często kryją się ciekawe historie ich powstawania, czy burzliwe dzieje ich twórców.

Jak czytać obrazy?

Obcowanie ze sztuką wielu osobom sprawia mnóstwo przyjemności i stanowi sposób na spędzenie wolnego czasu. Obrazy stanowią nie tylko uciechę dla oka, ale wywołują w nas emocje, przekazują treść, otwierają na inny sposób patrzenia na świat. Aby zacząć przygodę z dziełami sztuki warto poddać się swojej intuicji i otworzyć na artystyczny przekaz. Nie zawsze warto na początku czytać etykietę, która zawiera dane autora i opis dzieła, znajdującą się pod obrazem. Weźmy na przykład obraz jakim jest portret, na którym skupiamy swój wzrok. Aby odpowiednio go przeanalizować warto opisać to, co widzimy na pierwszym, drugim, czy dalszym planie. Oceńmy więc ubiór postaci, jej charakterystyczne cechy i atrybuty. Pozwoli nam to wywnioskować status społeczny sportretowanej osoby, przypisać jej pewną epokę i być może ocenić zainteresowania. Pamiętajmy, że obrazy bardzo często przekazują nam jakaś informację w symboliczny sposób, poszukujmy więc tych drobnych sygnałów. W kolejnym kroku skupmy się na tym co przeważa w portrecie, czy są to konkretne barwy, czy obraz utrzymany jest w jasnej, czy ciemnej kolorystyce. Tutaj możemy zastanowić się jak wpływa na nas obraz portret, czy wywołuje negatywne, czy pozytywne uczucia, a może jest nam zupełnie obojętny. Dopiero po wstępnej analizie warto przeczytać informacje umieszczone najczęściej gdzieś z boku, lub pod ramą dzieła. Dopełni to nasze wyobrażenie, albo zupełnie przekieruje na inny tor myślenia i ukaże niedostępne dla nas do tej pory informacje. Na koniec warto zastanowić się jak dzieło na nas oddziałuje i jakie emocje nam towarzyszą w trakcie jego analizowania.